Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

ANIKM83 dziękuję za odpowiedz :) Ja byłąm dzisiaj w szpitalu na usg i przepływach,wszytko jest ok mała waży 3565g :) Jak nie urodzę do 15 to w pondz 18 mam się wstawić w szpitalu i będziemy rodzić :) Tak czy inaczej wygląda na to że w przeciągu tygodnia mała będzie z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga?_ Popraw sobie w ustawieniach konta - bo masz wpisane że druga dzidzia 5 luty ( wiem że to była wyznaczona data, ale teraz to wygląda jakby to była data porodu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BetiGI No to duża dzidzia, ciekawe czy taka będzie rzeczywista waga ;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ciekawe co tam u izy7, dawno się nie odzywała... Ostatnio chyba jak miała jechać do szpitala sprawdzić wysokie ciśnienie. Czy ją przytrzymali, czy urodziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni wpis izy87 był 4 lutego wieczorem, gdy pojechała do szpitala z wysokim tętnem dziecka i swoim ciśnieniem, oraz komplikacjami i pisała że chyba będzie cesarka, ciekawe... Już 8 dni minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa :) __aga__ - ja wczoraj przeżyłam to samo :( mój synek 2 razy mi się zakrztusił z tym, że podczas jedzenia mleczka. Dosłownie słyszałam jak źle połyka i od razu zaczął kaszleć, czerwony się zrobił nie zastanawiałam się ani sekundy, jakoś odruchowo położyłam go na przedramieniu, główką w dół i zaczęłam dosyć mocno oklepywać plecki pomogło. Uf. Za drugim razem zadziałałam jak znowu usłyszałam ten sam dźwięk przy połykaniu, tylko raz zdążył kaszlnąć pomogło. Za każdym razem nie myślałam co robić ale „po czułam się jak by ktoś ze mnie powietrze spuścił. Była dziś u mnie położna środowiskowa, jak jej opowiedziałam co się stało to poradziła (to może się Wam wszystkim przydać [oby nigdy nie było potrzebne]) by w takiej sytuacji przełożyć dzieciaczka w poprzek uda, tak by nóżki zwisały z jednej strony, a główka i rączki z drugiej i oklepywać, z tym że jeśli tak się stanie, że po oklepaniu dziecko będzie nierówno oddychało lub charczało lub co gorsza nie oddychało/ledwo oddychało to należy BEZZWŁOCZNIE udać się do najbliższego szpitala by dzieciątku odessali płyn z płucek. Gdyby w szpitalu robiono problemy, np, że potrzebują skierowanie, to nie słuchać i walczyć żeby jak najszybciej odessali, bo mleczko lub inny płyn w płuckach może spowodować ostre zapalenie płuc (o gorszych opcjach nie wspomnę). Nigdy zachłyśniętego maluszka nie podnoście główką do góry, bo płyn wpadnie głębiej :( __aga__ - u nas pępuszek odpadł w 7 dniu życia :) też bardzo się ucieszyliśmy, bo udręką było uważanie na klamrę, która jak na złość zazwyczaj ustawiała się pionowo ;p __aga__ - co do diety to i w Polsce się zmienia w stronę tego co Ty usłyszałaś. W szkole rodzenia powiedziano nam, że mamy jeść to co podczas ciąży, też z wyłączeniem tłustych i smażonych. Ja dodatkowo ograniczyłam miód, bo jest silnie uczulający i to na co ja mam alergie. A możesz mi powiedzieć czy Twoja położna powiedziała dlaczego winogron nie możesz jeść? Pytam, bo ja ciągle mam ochotę na słodkie i tą chętkę doskonale mi zaspokajają rodzynki może powinnam z nich zrezygnować? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx marysia2013 trzymam kciukasy za szybki i lekki poród oraz za zdrowie Twoje i maluszka :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A mi wczoraj zdjęto szew po cc, myślałam że będzie bolało, a to tylko załaskotało :) Tylko brzuszek jeszcze taki jakiś „ciastowaty mam :( czy u którejś z Was 12 dni po porodzie też taki był? A może już macie takie jak przed ciążą? Rodziłam pierwszy raz i nie wiem kiedy brzusio wraca do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................DATA PORODU.........TYDZIEN.....PLEC......MIASTO kaziorek84..........01.02.2013...........20............CH ...... .Rzeszów Martituska81.........02.02.2013....... 40............CH........Plymouth Ratea...............03.02.2013............ 34........... DZ.......Bydgoszcz kati=)..............05.02.2013............. 40............CH........Rzeszów puszek..............07.02.2013...........20............CH .........Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ ......Węgorzewo Immers.........10.02.2013................40............DZ .........Białystok kasienka.m.........14.02.2013...........38...........DZ.. .......Pińczów Ninkaa86...........15.02.2013...........39.............DZ .. ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............39...........D Z ..........Gliwice aclerya............17.02.2013............. 39...........DZ .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013............38...........DZ...........C z-wa kaja-@@@@@...18-02-2013............. 37...........DZ.........Elblag Danonka_00......19.02.2013.............39...........DZ... ......Gdańsk justylda.............20.02.2013............39...........D Z........Mikołów ashanti86.............21.02.2013...........38...........D Z.........UK wrzesniowa mama.....22.02.2013......38........................UK Marysia2013......22.02.2013.......... .38...........DZ.......Skierniewice Nuss ...............24.02.2013............. 35...........CH........Koło malenstwo@interia.pl. ...25-02-2013....37...........CH........Wieluń Marzena1704.......26.02.2013..........38...........DZ... ......Kraków sysia09.............27.02.2013........... 38...........CH......Końskowola iza87..............28.02.2013.............36...........CH ... ...Jelenia Góra Kasia-Angel........28.02.2013...........37...........CH .....Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013...........38...........DZ.. ........Radom *Iskierka*.........28-02-2013... ........27...........DZ..........Rawicz ania01985........28-02-2013........... .37...........DZ. ........Kraków Lunek.............10.03.213..............30...........C H.........Lublin MAMUSIE: Nick ........ data ur. ..tydz...typ por. ....imię...... miasto.....dł/waga Roosa...........07.01.13..w 35tc.....CC.......?.......Kraków.......2400g moje konto....08.01.13..w 38tc.....CC...Marysia....Radom ...54/3630g izmaizma......15.01.13..w 38tc...Nela ..51/2820g ...Maja.50cm/2120g Bayer Lev..17.01.13..w 39tc...CC..Maximilian..Niemcy ..48cm/2860g. Green-grass...23.01.13..w 37tc....CC...Bartuś.. Bochnia..... 54/3300g Lusesitaaaa...24.01.2013..w 36tc..CC..Lilka......Wrocław....48/2500g Anitka90 .....25.01.13..w 37tc ...SN Dawidek.....Kraków.....54/3120g goska986.....29.01.13..w 39tc.....CC.Szymon...Brodnica.... 56/3960g MAMA2013LUTY..01.02.13...w 38tc..CC..Ksawery..Rzeszów..55/3660g netta2...........03.02.13....w.38tc...SN...Paweł..Warsza wa..54/3080g LutowaNiki.....03.02.13....w.38tc...CC...Dawid..Szczecin ...55/3040g Ewuskaaa........06.02.13....w 37tc....CC...Filip...ok/Wawy...50/2350g ANIK83...........06.02.13.....w37tc...SN...Adam..Gliwice. .....54/2750g __aga__.........07.02.2013...w40tc...SN...Natalia...Londyn.. 50/ 4060 lidsta............09.02.2013 ...w39tc...CC... KUBUŚ...Poznań...../3840g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny urodziłam synka :) dopisałam się na razie do tabelki a później jak się rozpakuje to napisze wam szczegóły i nadrobię zaległości co tam u was :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia trzymam powodzenia , Lidsta gratulację ,oj jak juz się zaczeło to teraz co 2 dzień dzieciaczków przybywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidsta GRATULACJE :) no i czekamy na relację :P marysia2013 powodzonka :) szybkiego porodu :) ja bylam na plusie 15, już mam 10 mniej ale brzucho został.... wydaje mi się że zmniejsza się z dnia na dzień ale jest :/ lutoaniki ja czułam brzuch na początku jakbym galeretkę dotykala, taki dziwny teraz już jest normalny, no ale troszkę większy niż przed ciążą :P co do diety to ja nie jem jakiś strasznie tłustych rzeczy, ponoć nie można pikantnych, cebuli i czosnku, o cytrusach też słyszalam żeby nie jeść... mi położna mówiła że to jak z dietą małego dziecka, żeby przez pierwszy misiac karmiąc piersią wstrzymać się od niektórych rzeczy :P żeby wracać do wszytskiego stopniowo, powolutku :) a co do winogrona to powiedziała że ok tylko bez skórki :) ile ludzi tyle opinii :/ moja mała też ostatnio ulewa i ostatnio też się zachłysnęła ale odkaszlnęła i ok :) no a z tą pozycją to dzięki za podpowiedź bo odruchowo ja ją pionizuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidsta - gratuluję! :) xxxxxxxxxxx marysia2013 - trzymam kciuki:) xxxxxxxxxx aga - mojej córci pępek odpadł dopiero w 17stej dobie życia, miała lekkie zapalenia w szpitalu i to może dlatego tak długo to trwało.. xxxxxxxxxx lutowaniki - po cc to nie jest tak hop siup, trochę potrwa zanim nam ta "galaretka" się wchłonie, no i kilka miesięcy brzuch w okolicach rany będzie taki sztywny, bo trwa zanim mięśnie się zregenerują.. ale pocieszam się, że z dnia na dzień jest coraz lepiej i chociaż skóra mi nie wisi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w szpitalu ubyło 11 kg (leżałam 11 dni), miałam dużo wód płodowych, obecnie jestem 14 kg na minusie, ale przydałoby się jeszcze z 7 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nowym mamusiom! :)) dziewczyny u mnie dzis mija tydzien od terminu z usg, a 3 dzien od terminu z okresu...i nic cisza...codziennie sprzatam, cieple kąpiele robie co moge ale nic sie nie dzieje...ciagle napinanie brzucha i nic wiecej...wieczorem mysle wybrac sie na ktg na izbe przyjec do szpitala w ktorym bede rodzic...mam do niego zaledwie 5 minut. Chce sprawdzic czy wszytsko dobrze, bo ruchy sie troszke oslabily...czuje je ale znacznie mniej...a jesli chodzi o wody, a raczej ich odejscie to ciagle mam wrazenie ze moze sie sączą...bo caly czas musze zmieniac wkladke na ktorej mam troche sluzu ze sporo iloscia wody dookola, i niewiem co to jest, ale byc moze od infekcji ktora sie wdarla...albo sie cos sączy..sama niewiem. Do soboty musi sie cos zaczac bo jak nie to wywolanie...choc ja mysle zadzwonic do szpitala i zapytac czy moge sie zglosic w piatek, bo boje sie na weekendzie bedzie mniej lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Gratulacje dla kolejnej mamusi A za Marysie także trzymam kciuki , Zauwazylam ze ktos znow zle skopiowal tabelke bo ponownie mam 37tc zamiast 40tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja idę w poniedziałek do szpitala, umówiłam się już z moim lekarzem, dzisiaj na wizycie byłam i żadnych zmian, rozwarcie na 1 palec, brzuszek wysoko i żadnych skurczy, napina mi się brzuch trochę boleśnie ale ogólnie nic porodu nie zapowiada:( Mam nadz, że samo się zacznie coś na dniach bo jednak wywoływanie to nic fajnego no ale zobaczymy, teraz mam dużo spacerować:) i zwracać uwagę na ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa Marysia trzymaj sie :) za 2 tyg to tu większość będzie rozpakowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidsta GRATULACJE Marysia trzymam kciuki 🌼 ja w ciąży miałam =15kg, po szpitalu ubyło mi 6 kg, teraz widzę jest -1kg i oby tak dalej bo długa droga przede mną hihi 🌼 oj już się nie mogę doczekać kiedy odpadnie ten pępuszek a ja mam problem z odbijaniem, nie potrafię tego zrobić kładę go na ramię i nic, jedyne co zyskuję to totalne wybudzenie i znów odruch ssania dziś wisiał na cycku 3h aż w końcu bez odbicia położyłam go na boczku i śpi smacznie wiem, że powiniem odbić lub chwilę pobyć na ramieniu, ale kończy się to walką o zaśnięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do diety to na razie unikam kapuchy, fasoli, grochu ( wszystkiego co wzdymające) cebuli, czosnku - bo podobno ich zapach zmienia smak mleka cytrusów, orzechów, miodu no i mam problem z herbatą bo pijałam tylko z cytryną i miodem, a takiej samej nie wypiję hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,jesli dziecko sie zakrztusi przy jedzeniu,to dmuchnijcie mu w twarz,u nas zawsze pomaga,lapie wtedy oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeszcze 16 dni do terminu. Brzuch juz nisko, twardnieje często no i bóle sie pojawiaja zwłaszcza w nocy - wczoraj miałam co 10,12,15 minut ale ostatecznie nic się nie rozkręciło. Jutro mam wizyte u gina - zobaczymy jak szyjka - dwa tyg. temu była na 1,5 cm i tyle samo rozwarcia. Mam cicha nadzieje, zę juz jej nie ma i za niebawem pojadę. No i jutro znów na ktg - bo mam co sobote i co środę. Ciekawe czy będa skurcze. Pozdrawiam wszystkie rozpakowane i te w dwupaku tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Gratulacje dla kolejnej mamusi i trzymam mocno kciuki sa kolejna Zostalam sama z naszym terminem a jeszcz par dni temu bylo Nas pare :) "xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxp Dzis mam strasznego dola i na dodatek od paru dni nie dogaduje ze swoim ach ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka77777
hej mamusie, kto z utęsknieniem czeka na maleństwo???? ja mam do terminu 5.03.2013 jeszcze trochę i zazdroszczę tym co już szczęśliwie po????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mam, które rodziły przez cc: czym smarujecie bliznę żeby była mniej widoczna? ...o ile wogóle to robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem w szpitalu...na patologii,po południu pisałam że idę na ktg ...no i byłam...jakieś małe skurcze się zapisały i rozwarcie na 2 palce...albo się coś zacznie albo niewiem...wywołanie mam mieć w sobotę niby,chyba że zdecydują wcześniej... smutno mi...chciałam spędzić ostatnie dni przed porodem w domu z M... a tak leżeć sama i rycze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - nosek do góry :-) Nie płacz :-) pomyśl o tym, że najpóźniej w sobotę przytulisz swoje maleństwo :-) to tylko 4 dni :-) ...a może wcześniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agugusia
Dziewczyny,mam prosbe, moze byscie byly tak mile i wsparly mnie troche w konkursie.. potrzebujemy LAJKI, moze uda sie wygrac sesje.. dla was to jest pol minuty, a dla mojej malej to bd super prezent... prosze was o polubienie zdjecia https://www.facebook.com/photo.php?fbid=408339205925016&set=pb.358664250892512.-2207520000.1360710894&type=3&theater i LIKE dla strony glownej, inaczej glos bedzie nie wazny.. https://www.facebook.com/amberfotografia z gory dziekuje Mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×