Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość nastka77777
hej te 2 w 1!!!!!!! ja tez zakupy spacer, pogoda wczoraj piekna. jeśli nic nie ruszy to umyję chyba okna w tygodniu....... codziennie zaglądam z myślą ze iza87 i kasia- angel oraz inne dziewczyny zamelduja sie ze rodza i "spadną" z tabelki a tu echo... miłej niedzieli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no dziewczyny już marzec mamy :P już teraz tylko patrzeć jak będą na forum nowe mamuśki :) my spadamy na obiad do moich rodziców... dzisiaj u nas strasznie wieje :/ miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się 2w1 ;) Czasem poczuję napinanie się brzuszka i ból jak na miesiączkę, nic poza tym ;( Dziś pół nocy nie mogłam spać i siedziałam po ciemku na łóżku po turecku i myślałam żeby przyszły skurcze, żeby Filipek sam wyszedł a nie wywołany kroplówką ;( Dziś już prawie cała niedziela minęła i nic, wiec zostaje tylko poniedziałek i wtorek... bo w środę rano do szpitala na wywołanie ;( A wy ania01985 i iza87 jak tam? A inne mamuśki jak? Pocieszające jest tylko to że my w dwupaku mamy jeszcze chwilę spokoju...ciszy i odpoczynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jakby któraś była zainterwsowana to znalazłam na allegro te niemieckie kropelki na kolkę http://allegro.pl/sab-simplex-tropfen-i3073457940.html nasza mała też od 2 dni ma kłopoty z brzuszkiem wczoraj płakała pół dnia a Ja miałam ochotę płakać razem z nią z tej bezradności dziś już lepiej zakupiłam espumisan ale można go niestety stosować powyżej 1 miesiąca w sumie wszystkie co mieli w aptece to były takie dziś juz troszkę lepiej na szczescie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo 2w1 ... ja mam jutro wizytę ... też nie chce wywoływacza .. ktg dopiero w środę jak coś ... ale sama nie wiem ... Też nie śpię w nocy :( mówią żeby nie myśleć ale się nie da ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justylada wierze jakie te kolki i płacze muszą być ciężkie tak się tego obawiam...mówisz że espumisan pomógł? u mnie w środe już będziemy mieli miesiąc, tak bym chciała by kolki nas ominęły... 🌼 ja za to mam problem z odbijaniem, Mały zasypia na cycku, podnoszę do odbicia, zaczyna wierzgać, nie chce być w pionie, wybudza się i znów cycek i tak w koło, a dziś na cycka chce równo co godzinę, czyli wolnego mam jakieś 15min... 🌼 Brzuchatki, odpoczywajcie jeszcze i przede wszystkim się wyśpijcie!! mi brakuje snu wiem, że ciężko jest nie myśleć, ale pamiętajcie co ma być to będzie :) trzymam mocno za Was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także nadal 2w1 :) więcej nie mam sił napisac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaa - u nas wczoraj była pediatra i przepisała nam debridat, bo tak jak green grass polecała, to w necie ogólnie dużo pozytywnych opinii znalazłam. Małej o dziwo nawet smakuje ten lek, a nawet witaminy mi wypluwa :P póki co nie płacze tak dużo, więc chyba jest lepiej, ale dalej ma kłopoty w wypróżnianiem bo się pręży i wygina, myślę że po kilku dniach stosowania i to się unormuje :) poza tym dużo ją masuję i piję herbatkę dla karmiących (jest wstrętna :P), więc no nie widzę innej opcji - musi być lepiej! :) my też mamy problem z odbijaniem, i pediatra powiedziała że trzeba nawet 30 min po jedzeniu nosić, bo jak się nie odbija to powoduje to wzdęcia a później kolki... xxxxxxxxxx mi tez brakuje snu, wiem o czym mówisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki wytrwałości dla Was ... My znowuż spać nie możemy z oczekiwań ;) a Wam dzieciaczki nie dają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na szczescie maly nie ma kolek, a puszcza gazy jak stary chlop :D hehe no mam nadzieje ze nie bedzie ich mial.... dziewczyny powiedzcie jak tam ze szczepieniami, ja sie zastanawiam nad tymi dodatkowymi, kurcze kupa kasy ale chyba sie zdecyduje z tego wzgledu ze w ciazy sporo chorowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaluty ja szczepię skojarzoną 5w1 no i bankowo przeciwko rotawirusom, bo pediatra mi powiedziała, że z tych dodatkowych szczepionek to tą trzeba najwcześniej zacząć, szczepie też na pneumokoki, a po roczku na meningokoki. Fakt, drogie są te szczepionki, ale sama sobie odmówię czegoś żeby móc moja córcię zaszczepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaluty - ja po skończonych 4 tygodniach połogu zdecydowałam się na współżycie i mimo moich obaw było bardzo przyjemnie, a jestem po cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie i mamuski 2w1 ;) My tez mieismy problem z brzuszkiem u naszego malenstwa. Klopoty z wyproznainiem. Odpukac przeszlo. Polozna kazala podowac mu herbatke z hippa -ulatwiajaca trawienie. Ale wydaje mi sie ze znalazlam glownego winowajce! Surowka ze swiezej marchewki! Teraz jrm gotowana i jest OK!Kupki obecnie robi 1-2 w ciagu dnia. A jak w waszym przypadu? Nasz maly tez juz mniej w dzien spi i wiecej sie rozglada. Zycze wytrwalosci i sily dla mam2w1 i tym juz naprawde mamusiom! ;) Pozdrawiam Anitka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) u mnie cosik problem z karmieniem....wieczorem wydawało mi się że się najadła, zjadła z 2 cyców i taka marudna się zrobiła, więc stwierdziłam że to może ten odruch ssania więc dałam jej smoczka heheheh jak go wzięła do buzi possała 2 razy jak nim plunęła to poleciał w powietrze heheheh chyba jej nie pasuje, wkładałam jej parę razy ale efekt ten sam.... i wtedy się rozpłakała.... dostała znowu raz jednego raz drugiego cyca i nic.... ja sama czułam że są już wyssane... zrobiłam jej 60 ml mm i wsunęła ponad 40 ml... odbiła i poszła spać... czyli poprostu biedactwo głodna była... w nocy cyc jej wystarcza bo czuje jakie mam bimbały i że pokarm jest... w dzień też chyba bo odstępy przy karmieniu wystarczają by się cyc uzupełnił ale na noc ona potzrebuje więcej... więc jak się sytuacja powtórzy to najpierw będę jej dawać cyca a jak wyssie to podam mm na dopchanie. szkoda mi dziecka jak płacze a okazuje się że z głodu :/ też pije te herbatki na laktację... śmierdzi trochę ale tragedii nie ma :P co do szczepien ja zaszczepiłam też tą 5w1 za 110zł i rotawirusy za 290 zł, kolejne szczepienie w kwietniu i tyle samo kasy trzeba szykować :/ drogi interes te szczepienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuska nie podałam tych kropli bo małej wczoraj było lepiej a i te krople powyzej 1 miesiaca a u nas dopiero 2 tyg jutro przyjdzie polozna to sie jej spytam a w sride usg bioderek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też już więcej rozglądania ale i tak córcia przesypia większość dnia a w nocy sobie pije trzy razy po godzinie- efekt ja jestem zupełnie niewyspana...Mała też pije z dwóch piersi i jak na razie jej wystarcza. Co do szczepień - fakt drogie, ale ja tez zdecyduję sie na te 5 w 1 i koniecznie na rotawirusy - mój synek dostał tę szczepionkę, i miał może ze dwie łagodne biegunki w ciągu 4 lat, nawet jak panował jakis wirus u mnie w domu, ze leżelismy bez sił to synek się nie zarażał. To jest dobra inwestycja. Kasia-Angel, iza 87- trzymam kciuki:) już niebawem będziecie tulić maluszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja-@@@@@
Witajcie dziewczyny Gratuluję kolejnym mamusiom. Mala pochłania mi tyle czasu ze nie mam kiedy napisac i z trudnością was podczytuje. Niunia na ogol jest grzeczna duzo spi w ciągu dnia ale daje czadu w nocy przez co od chwili porodu nie przespalam dluzej ciagiem jak 3 GODZINY . od 4 dni borykamy sie z katarkiem a moze zalegajaco gleboko wydzielina Bo niuni nie leci wodnisty katarek , nosek ma suchy ale strasznie charczy i słychać ze jest zapchany . Wpuszczalismy wode morska i oczyszczamy kilka razy aspiratorem Ale nadal zalega i juz nie wiem co robić Czy ztakim problemem udac sie juz do lekarza czy nadal ovzyszczac. Mala potrafi potrafi caly dzien ładnie oddychac problem nasila sie wieczorem i w nocy wtedy ledwo oddycha. Mój maz i mama mieli katar i moze ja zarazili. Co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się nadal 2w1. Dziś prawie nic nie spałam. Położyliśmy się przed 2 i nie mogłam zasnąć, co 1.5 h do toalety i po każdej wycieczce nie mogłam zasnąć. Poza tym przez pół nocy czułam ból miesiączkowy, ale nie był silny. Myślałam że coś się rozkręci, ale wstałam i wszystko się uspokoiło ;( A jak u was mamuśki 2w1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny przy dziecku mało czasu żeby coś napisać... U nas wszystko dobrze Kubuś ma już 3 tyg i ponad 4,5 kg, jesteśmy już po USG bioderek wszystko ok. Mój synuś jada średnio co 3 godz w ciagu dnia i co 3-4 godz w nocy jada z jednej piersi ok 25min i to mu starcza, rozmawiałam z kobietą od laktacji bo też na początku dawałam z dwóch piersi mleko a ona mówi że trzeba z jednej bo najpierw jest mleko mniej treściwe a po dłuższym ssaniu pojawia się już konkretne mleko które zaspokaja głód, a jak dajesz z jednej a potem z drugiej to dziecko zjada tylko to początkowe mleczko i dlatego jest szybko głodne :) Też zauważyłam że synuś się już więcej rozgląda i jest ciekawy świata. W weekend zaliczyliśmy pierwszy dłuższy spacerek. Jedyne co mnie przytłacza to ciągłe siedzenie w domu, na początku co chwila ktoś nas odwiedzał a teraz masakra siedzę sama nie ma do kogo się odezwać :( już się nie mogę doczekać jak będzie ciepło i będziemy częściej wychodzić z domu. W sobotę czeka nas wielki dzień chrzest Kubusia, mam nadzieje że jakoś przetrwamy te 40 min w Kościele :) Miłego słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie juz zastanowilam, bede malego szczepila 5w1 i rotawirusy i pneumokoki tez, duzo kasy pojdzie ale wiem ze dobrze robie :) no i bedziemy sie spowrotem przeprowadzac do "tesciowej".... miedzy innym z tego wzgledu ze szczepionki sa BARDZO drogie, ale tez dlatego ze zaoszczedzimy sporo kasy, no a nia to sie jakos bedziemy musialy dogadac.... no coz, maluszek najwazniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly ssie jednego cyca okolo 20 minut i to mu starcza, w nocy budzi sie tak co 2-3h ja bede chrzcila dopiero w czerwcu bo chesna mama dopiero wtedy wroci zza granicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal 2w1- to oczekiwanie zaczyna mnie już powoli dobijać. Pozostało chyba już tylko czekać i 6ego do szpitala na wywołanie. A tak bardzo chciałam tego uniknąć ajjjć. Kasia, Ania-- dużo wytrwałości i cierpliwości wam życzę w oczekiwaniu na dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i my meldujemy się w ten słoneczny dzionek 2w1 :] ehhehhehe porządki zrobione ... pościel zmieniona ... pranie wywieszone ... tak to jest jak się wstaje o 5 .... teraz tylko obiad jakiś zrobić ... i o 5 na wizytę ;) Co do szczepionek to ja biorę tylko zwykłe refundowane ... a meni i pneumo jak będzie większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj piekna pogoda wiec zaraz wyruszamy na spacerek:) moj synek w dzien je co 3h tak ok 20min a w nocy budzi sie raz i do 40 min je myslalam ze to malo ale polozna powiedziala ze jakby byl glodny to tak grzecznie by nie spal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) ja cały czas 2w1 :) Ja podobnie jak Kasia-Angel średnio co 1,5 godziny do kibelka wstaje i mam dosyć; krocze przy sikaniu coraz bardziej boli czasami mam bóle jak na miesiączkę ale słabe. xxx lidsta szybko zdecydowaliście się na chrzest tak nawet ostatnio z m rozmawialiśmy kiedy najlepiej ochrzcić małego....Trzymaj się pomyśl, że już prawie wiosna:) więcej spacerków z małym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×