Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość evelin7046

Czy macierzyństwo odebrało Wam wolność ;/?

Polecane posty

jak mi mama rano nie przyniesie pysznej owsianki na wodzie to tez nie zjadam nic... mi wciazy przybylo 15 kg tearz zostalo jeszcze 5 ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
laski, ale ulewanie u takiego miesięcznego dziecka nie musi być objawem żadnej choroby. Ja bym uważała co jem, karmiła bardziej w pionie. Moim zdaniem mała za długo śpi w ciągu dnia, i stąd w nocy łobuzuje :) Ale moja córa ma już trzy lata, kurcze nie pamiętam jak to jest mieć miesięczniaka :) A drugiego nie planuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj juz od 18 nie pozwole jej zasnac, ok 20jest kapiel moze jak pojdzie spac to pospi dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiście mogłaś poczekać jeszcze Po co się spieszyć, rodzić można spokojnie do 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
narezkaczu- a ja nie mogłam chleba żytniego. ZAWSZE córka pierdziała jak najęta. Jak była większa i zaserwowałam jej żytnio-pszenny to tyłek odparzyła:) Lecę na spotkanie i do domu. Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala spi w najlepsze, przebudzila sie zjadla ja wzielam sie za odkurzanie a ona przy tym zasnela... heheh mysle ze dzisiaj kapiel o 22 i wtedy zasnie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pisałyscie o kg po ciązy. Ja w czasie ciązy przytyłam 9kg w tym corka wazyla 4kg. Wiec nieduzo. Ale przed ciaza w czasie leczenia, bo moja ciaza jest wynikiem leczenia nieplodnosci przytylam 5kg w ciagu 4 miechow. Kazdy powatrzal mi ten mit ze jak karmisz piersia to chudniesz, a gucio, ja bylam wiecznie glodna, do tego nieregularne posilki bo mala mi nie pozwalala zjesc wtedy kiedy chce a wtedy kiedy mam czas tj po 20 a nigdy nie jadalam po 19 wiec zmiana byla duza. No i meczylam sie strasznie z tymi kg przedciazowymi. Ale wzielam sie za siebie, duzo ruchu, wielogodzinne spacery z mała cwiczenia w domu (kiedy przed ciaza cwiczylam 6 razy w tyg na silowni dla mnie to byl raj) i teraz waze 4 kg mniej niz przed leczeniem bez jakiejs specjalnej diety, poprostu zdrowe jedzenie do 19 godz. Tez keidys stosowalam zywienie wg 5 przemian ale dlugo nie wytrwalam to nie dla mnie. Takze obecnie mam 175 cm i waze 63 kg i tak czuje sie najlepiej. MEGA Największy narzekacz..... jak popoludnie? Karolinkaaa2 nie wiem co ci doradzic ale ja bym ja oduczala takiego spania 6-7 godzinnego do 19 bo jak sie tego nauczyc to bedziesz biedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
witam, Dla mnie też chudnięcie przy karmieniu to mit!! Ja w ciaży utyłam dużo, nawet nie pamiętam ile...Całą ciązę jadłam na maxa, bardzo miło to wspominam :) No ale po porodzie już nie było wesoło. Schudłam dopiero jak do pracy wróciłam, normalnie waga leciała, ze łoo! Paradoksalnie dzisiaj ważę mniej niż przed ciążą- przy 160cm jakies 50kg. Dziewczyny, a macie coś takiego, ze po ciąży czujecie się lepiej jako kobiety niż wcześniej?? Karolinka- jeśli mogę coś zauważyć, to powinnaś zwrócić uwagę na bardziej schematyczny dzień córki. Trochę to dziwne, że np. kładziesz ją dopiero o 22, że kładziesz ją o różnych porach na "nocne" spanie. Myślę, ze to by też pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten Pękny czwartkowy ranek :) Dzis dobry humor bo.... jest wypłata :) hehe Co do popołudnia to było super! Film rewelacyjny! Nasmiałam sie do ŁEZ!!! :) Polecam Nietykalnych, mimo ze francuski :) Jesli chodzi o kg w ciązy, to ja jak zaszłam miałam 74kg przy wzroście 168 :( ale Mąż mnie i tak kochał ;) Przytyłam dodatkowe 13 kg w ciazy. Wiem napewno ze rok pozniej wazylam juz 66 kg i wszyscy patrzyli na mnie i nie dowierzali, momentami mialam nawet 65 - dla mnie to duzo, mialam dołki w policzkach ;) Teraz po poworcie do pracy zaczęłam miec CZAS NA JEDZENIE. jem sniadania i obiady - jak sie opiekowałam córka w domu to zapominałam o sniadaniach i w ogole mało jadłam wszystko w biegu, no ale na dzień dzisiejszy trzymam miedzu 68-70. Takze zaczelam brac do pracy jedno sniadanie :) No ale u mnie sie sprawdziło karmienie piersią, bo po roku zaczelam sobie pozwalac na duzo wiecej (karmilam rano i wieczorem) i nie tyłam. 5 przemian u mnie to gotowanie ktore sie nauczyłam i juz bym nie umiała inaczej gotowac. Mnie pasuje, Męzowi smakuje :) Mireczkowataa - ja nie czuje zadnej zmiany jesli chodzi o jakies czucie sie lepiej jako kobieta.... Wiecie, wczoraj jak wrociłam do domu to jakos tak miałam więcej ciepliwosci do córki :) potrzebowalam takiego dnia. nastepne wyjscie do kina to 27 czerwiec na Jak urodzic i nie zwariowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
Narzekaczu- a na czym polega to 5przemian? Napisz coś więcej! Ja Wam powiem, ze odkąd jestem mama gotuję baaardzo zdrowo- nawet mam zioła na balkonie posadzone :) Rosół bez kostek (odkryłam naturalny lubczyk), sosy nie z torebki, prawie w ogóle słodyczy... CZasem sama się sobie dziwię, bo kiedyś ja i gary to były wykluczające się słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireczkowataa - z tego co piszesz to pięknie gotujesz :) O 5 przemianach duzo by pisać. Ogólnie chodzi o zachowanie równowagi w organizmie. O to ze każdy nasz organ ma jakąs funkcje i zeby wszystko dobrze funkcjonowało musi byc dobrze odzywiony kazdy z nich. Musi być zachowana równowaga tzw. jin i jang. Więc chodzi o zachowanie takiej równowagi, że w potrawie musi pojawic sie kazdy smak: gorzki-słodki-ostry-słony-kwasny (w takiej kolejnosci) i moga się one pojawiać na okragło. Używa sie duzo przypraw: kurkuma, imbir, majeranek, romaryn, kminek, cynamon, kolendra, i wiele wiele innych :) Kazda przyprawa ma swój smak. Powiem tak: jak zaczełam tak gotowac to Mąż chodził kilka razy dziennie do WC bo mu sie organizm mocno oczyszczał. :) Trzeba tez uważac zeby nie wychłodzic organizmu (słodycze, owoce, mleczne przetwory) i zeby nrozgrzewac w chłodne dni (zima/jesień). Wiecej napewno znajdziesz w necie. Ja polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
czyli ta kuchnia to chińska? Poczytam sobie w wolnej chwili, bo Chińczycy to naród mądry :) Pamiętam, że oni generalnie nie piją i nie jedzą zimnego. Osobiscie byłam w szoku jak zobaczyłam, ze przed jedzeniem zawsze podają goracą wodę/herbatę- zeby rozgrzać żoładek przed jedzeniem. A z tą kobiecością chodziło mi o to, że ja po ciaży jestem szczuplejsza, zgrabniejsza. Nawet zauważyłam, ze wiele facetów się za mną ogląda na ulicy :) Poz atym jakoś tak sama świadomość, ze kurde córkę urodziłam jakoś tak mnie "ukobieca":) Głupio to jakoś brzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 przemian jest oparta na kuchni chińskiej - ale nasze dania sa po prostu przygotywane wg smaków - a nie ze musimy jesc to co Oni :) Ogólnie to Oni zachowuja równowage, dlatego np kiedy zjedzą pikanty obiad popijaja go zielona herbata (która jest wychładzajaca). To wszystko ma jakis związek i duzo by pisać. Nie mówie ze nie popełniam błędów zywieniowych, no ale ucze sie całe życie :) Moze to nie brzmi głuio - cos w tym jest, ale ja jakos tak tego nie odbieram.... nie czuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale kuchnia 5 przemian to nie kuchnia chinska tylko wywodzi sie z tradycji przygotowywania pokarnow w chinach i z ich zasad jin i jang. Mi ona nie lezała bo nie mozna jesc nabiału jedynie dzieci i to mleko matki. A ja kocham ser, mleko, jogurty itp nie wyobrazam sobie zycia bez tego. Mięcha moge nie jest ale sera w zyciu. Tak samo picie gorącej wody no nie idzie mi to niestety ale kazdy lubi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorella - a dla mnie z nabiałów to tylko śmietana do kawy a reszta może nie istnieć :) Ciepła wodę moge pić :) Jogurty mozna, ale lepiej raz na tydzień i to tylko latem i wiosna :) Dzis bede robic wlasnie koktail z jogurtu i truskawek :) Uwielbiam miecho :) udziec z indyka z czosnkiem i tak wychodzi ze mogłabym jesc całyn tydzień :) Zreszta wole upiec mieso i miec na chleb, bo wedliny ze sklau raz ze smkaują tak samo a dwa ze szybko sie psują. Ale kazdy lubi co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziś podam na obiad ziemniaczki z koperkiem, kalafiora i jajao - Mąż będzie stekał, że mięsa nie bedzie, ale tylko to mi przyszło do głowy na szybko :) Potem zrobie zupke ogórkowa na jutro. W sobote planuje zrobic rosół na wołowince i indyku, a z tego mięsa potem robie farsz z warzywami i zawijam w nalesniki :) A w nidziele beda goscie.... 16 osób a pogoda nie dopisuje, bedzie trzeba siedziec w domu :( a chciałam robic na tarasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
nie planuję, jedno mi absolutnie wystarczy :) Ja też jogurtowiec- dzień bez jogurtu naturalnego z BAkomy to dzień stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mireczkowata - tak dla jasności ja np gotuje tak: ziemniaki wrzątek, szczypta kurkumy,ziemniaki,szczypta kminku,szczypta imbiru,sól,szczypta bazyli - i tu jest zachowane 5 przemian. Kalafior wrzątek,szczypta kurkumy,szczypta kminku lub kilka kropel oliwy z oliwek,kalafior,szczypta imbiru,sól,szczypta bazyli - znowu zachowałam 5 przemian. jaja na patelni rozgrzana patelnia z masłem,jajo, czarny pieprz,sól,kilka kropel cytryny,szczypta kurkumy - i znowu zachowałam 5 przemian :) Mąz sie smieje jak idzie do kibelka ze zrobi 6 przemiane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na jutro planuje wolne i dzien dziecka spędze z corka dla niej to będzie najlepszy prezent :) Moja tez bedzie jedynakiem. Ona jedna robi mi za trojke wiec wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×