Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyny napiszcie

jaki znacie prosty ale smaczny przepis na masę czekoladową do tortu?

Polecane posty

Gość Dziewczyny napiszcie

????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio robiłam gooey chocolate stack z przepisu Nigelli krem do tego ciasta jest czekoladowy i aksamitny wręcz idealny:-) nie mam pod ręką książki żeby Ci przepisać przepis bo jestem w pracy, ale poszukaj w necie na pewno google pomogą jakiś czas temu robiłam też zwykły krem budyniowy (ale nie z torebki)z dodatkiem kakao i też był pyszny jeśli nie masz czasu zrób ten drugi, jeśli masz go więcej zrób pierwszy :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny napiszcie
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
3-4 jajka ubijasz na parze z 4 lyzkami cukru (mozesz dac wiecej ale ja nie lubie jak masa jest bardzo slodka), jak jajka zrobią się puszyste dodasz całą gorzką czekoladę i jeszcze chwile ubijasz aż sie rozstopi. Ostudzoną masę ucierasz razem z 2 kostkami masła. Możesz dodać spirytus oraz likier czekoladowy, ja dodaję. Przepis jest na raczej duzy tort,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny napiszcie
Brzmi interesująco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harmid....aż dwie kostki masła? mam podobny przepis do wytrawnego ciasta pomarańczowego, z tym, że u mnie jest jedna kostka masła ten krem też jest pyszny, ale tak nieczęsto robię to ciacho, że wyleciał mi z głowy ciekawe na który się zdecydujesz:-D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
tak, dwie kostki na duzy tort, 3 placki po 3 jaja. mozna dac oczywiscie mniej masla, jak kto lubi. Ja lubię dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xerki
mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×