Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama klaudii...

pytanie odnośnie posiewu w kierunku paciorkowców...wykonuje się,a co potem?

Polecane posty

Gość mama klaudii...

już objaśniam swoje pytanie...mianowicie chodzi mi o to, że lekarz zlecił mi posiew z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca już w 35tc, wyniki już są - ujemne - i co dalej? do końca terminu zostało 4tygodnie...można przecież to jeszcze złapać...i tu niby wynik ujemny, a okazuje się potem jednak, że matka chora i dziecko zaraża przy porodzie...jak się przed tym ustrzec? jak zaobserwować, że coś jest nie tak? może robiłyście jeszcze później to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie popadajmy w skrajności
U mnie w pierwszej ciąży wyszedł paciorkowiec. Przeszłam 3-tygodniową kurację antybiotykiem, a później pomimo osłony przy antybiotyku, grzybice giganta.... Udało sę wyleczyć tuż przed porodem. Miałam robiony drugi posiew kontrolnie. W drugiej ciąży miałam robiony wymaz chyba na przełomie 35/36 tc i wyszedł ujemny. Póxniej już tylko kontrola ph przy badaniu, czy nie ma infekcji i nie było. Urodziłam na koniec 38 tc, wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama klaudii...
dzięki za wpis...czyli to tak jakby loteria, bo robi się posiew nie na koniec ciąży tylko kilka tygodni przed terminem, a potem zawsze jeszcze można coś złapać. a jakie miałaś objawy tej infekcji w pierwszej ciąży? i jakie musi być ph, które wskazywałoby infekcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahwwwwww
ja mialam paciorkowca gbs, jesli masz a nie skutkuja antybiotyki,dostajesz dożylnie przy porodzie by nie zarazic dziecka i ja tak wlasnie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahwwwwww
uplawy zolte i duza ilosc,przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×