Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rettyyyy

Moja dwulatka waży 9,5 kg a wyniki ok!

Polecane posty

Gość rettyyyy

Badania wyszły dobrze, ale martwi mnie to że nie przybiera już tak na wadze, czy to normalne że juz w wieku 2 lat nie przybiera sie na wadze tak jak w wieku niemowlecym? Lekarz powiedział mi ze najważniejsze jest to żeby przybierała chociaz by po 10dag ale nie wiem co ile? co miesiac? Dziecko rano pije mleko Nan Junior ale wypije ok 150ml Za godzine już szuka, daje jej bułke z masłem Potem jakaś zupka lub kurczak- nic wiecej nie toleruje Jajecznica ,parówka lub sama szynka I to wszystko, zje dost tak, ale nie ma owoców i nie chce-wypluwa, ja rozkładam ręce,mam nadzieje że kiedyś je zacznie jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama:)
Moja 3 latka wazy 12 kg :P... i ma sie swietnie :) Warzywa je, nie popuszczam i zawsze do obiadu i do kolacji COS warzywnego dostaje, lubi mieso, ryby, mleko i przetwory mleczne (wszystkie sery, rowniez plesniowe, jogurty...) Owocow tez nie chce, od wielkiego dzwonu zje kawalek banana, jablka albo kilka winogron... tu ratujemy sie przecierami owocowymi (dostaje CODZIENNIE na podwieczorek i nie ma "zmiluj sie" :P).... Ogolnie z jedzeniem jest roznie : w jeden dzien je ladnie, w nastepny prawie nic nie chce.... Wyniki tez ma ok, zywe srebro z niej :) wiec sie nie przejmuje .. taka jej uroda i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dla dwojga
W siatkach centylowych sie miesci. Chociaz jest na dole. Staraj sie urozmocac diete i podawac przy kazdym posilku wagelowodany: makaron, kasze itp nie zapominaj o warzywach. dwutaltki maja swoje fobie jedzeniowe i moga przez dluzszy czas jesc np sam chleb, albo sam ryz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro wyniki są w porządku, nie martw się. I ciesz się, że je szynkę, kurczaka, zupy, bo moja 3,5 latka do tej pory tego nie tknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek ma
10miesiecy i wazy 13 kg i 86cm. A Twoja corka jest bardzo drobniutka :( moim zdaniem za chuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej chuda niż takie tłuściochy wszędzie moja ma za miesiąc 2 lata i waży 10,5, więc kg więcej od Twojej. Z tego co zauważyłam to tyje skokowo, np przez 3 miesiące nic a potem przez miesiąc 300-400g. Do tego nic nie chce jeść. Ciągle tylko paćki i to przy bajkach, bo inaczej nie zje. Ja już się tym nie przejmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
moje dzieci na bilansie 2 latka ważyły 10 i 10,5 kg, mają się świetnie, nic im nie dolega, są drobniutkie i taka ich uroda. Ja jako dziecko w wieku 2 lat to przy nich kolos :P byłam, bo bliżej mi było 11 kg :P Teraz jestem przeciętnego wzrostu i mam 0 problemów z nadwagą, bliżej mi do niedowagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co w związku z tymm
Powiem szczerze że to baaardzo mało. Mojej koleżanki 3 latek waży 13 kg i jest mega drobny, niski i szczupły, w ogóle nie rośnie. Lekarz stwierdził nietolerancję laktozy. Ma unikać cukru mlecznego w każdym posiłku. Rodziców zastanowiło to, że rok temu na bilansie 2 latka ważył 10 kg, za rok też 10 kg i wzrost ten sam. No to skierował na badania. Ich synek przeleżał w szpitalu kilka dni, przebadali go gruntownie od A do Z. Więc to, że jest to żywe srebro to bym się wcale nie cieszyła. Bo ich synek też ogólnie zdrowy i fizycznie i psychicznie a jednak coś jest nie tak. Moim zdaniem waga Twojej córeczki jest stanowczo za mała. A badania, które robiłaś to pewnie morfologia i mocz, więc z tego nic nie wyjdzie. Potrzebne są specjalistyczne badania. Nie pytaj jakie, niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko jest przebadane gruntownie, było dwa razy w szpitalu. Ma skazę białkową i miała podejrzenie nietolerancji glutenu ale jest ok. Ja wiem, że taka jej uroda. Niektóre dzieci tak mają. Przy tych wszystkich grubasach od razu się wydaje, że takie dziecko to za chude.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
właśnie, sama niska waga nie jest problemem o ile dziecko rośnie i przybiera. Moja starsza na bilansie 4 latka miała już 14 kg, więc przyrost jest. Mieści się w centylach i póki dalej się w nich mieści to wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niee prawda
Wśród tak małych dzieci wcale nie ma aż tyle grubasów nie przesadzajcie. Wam mając takie patyczaki wydaje się, że każde normalne dziecko jest grube. A ja z kolei jak widzę takie chucherka to mi sie wydaje, że te dzieci jakieś albo chore albo niedożywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmd
a patrzac na swoje dziecko nie masz wrazenie ze wyglada "za chudo"? mam corke 7 mieseicy i wazy 9,400 przy wzroscie 81 cm nie napisalas ile twoja corka ma wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 miesięcy i 9400? Moj Boże zrobisz z dziecka kalekę jak będziesz ta paść jak prosiaka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 3 latka i 12 kg. Nie odklada jej sie tluszcz, ale rosnie, wiec nei ma problemu. Ja sie nie przejmuje. Nie jest jak szkielet jest po prostu chuda. Je ile cchce. Bardziej martwilabym sie gdyby byla za gruba, bo z tym trudniej sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jak miała 2 latka miała 10 kg teraz ma 6 lat i waży 17, mało przybiera jest wysoka i drobna .je normalnie lekarz powiedział że tak ma już w genach ja też jestem szczupła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 2 latka tez tyle waży, jej siostra bliźniaczka jest wyższa o 3 cm i wazy 12 kg. Wszystko zależy od wzrostu dziecka itp nie masz sie czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 2,5 latek ma 17 kg z tym ze jest bardzo wysoki, przy rówieśnikach wygląda na starszaka. Pediatra mówi,ze waga jest górna ale w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój dwulatek też tyle ważył teraz ma 2,5 roku waży 12 kg,Dobrze ze nie jest klocem jak niektóre dzieci w tym wieku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koza z nossa aa
Mój synek ma niecałe 11 miesięcy i waży 12 kg. I nie jest żadnym prosiakiem jak ktoś wyżej napisał o innym dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 32 msc. W wieku 2 lat ważył 13,5, teraz waży 14,5 (102cm). Je tyle ile chce, mniej więcej o stały porach. Moim zdaniem jeżeli wyniki są okej to nie ma co jej na siłę tuczyc. Z kolei jego koleżanka, miesiąc od niego mlodsza waży... 9kg. Jest drobniutka i taka ogólnie filigranowa a je przynajmniej raz więcej niż mój syn. Rozwija się ksiazkowo więc reguły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwulatkaaaa
Tak weszłam na forum bo mój maluch 2,4 lata i waga waha się między 9,5-10kg oczywiście też się zaniepokoiłam i badania robiliśmy ale lekarz powiedział że mały prawidłowo się rozwija i taka jego uroda. Z jedzeniem bywa różnie czasami je bardzo dużo a czasami prawie nic, zauważyłam tylko że ma bardzo szybką przemianę materii bo robi między 1 a 3 kupki dziennie. Przykro tylko czytać jak mamy piszą o chuderlakach i prosiakach faworyzując swoje dziecko. Nie zapominajmy że każde z nich rozwija się po swojemu mają inną budowę i to że jakiś dwulatek waży 17 kg nie musi znaczyć że jest gruby może po prostu jest duży a inny waży 11kg bo jest drobniutki. Dlatego myślę że pisząc odpowiedź na czyjś problem starajmy się mu pomóc a nie obrażać. Wiadomo że dla każdej matki jej dziecko jest najlepsze i idealne wiec zbędne jest tu porównywanie tekstami grubasa czy szkieleta. Pozdrawiam wszystkie rozsądne mamy i ich wspaniałe dzieciaczki :)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia tez jest drobna, na rok ważyła nie wiele ponad 8 kg. Wyniki oki, jest zdrowa, uśmiechnięta. Ja też miałam jako dziecko wage zawsze za niską, mojego taty siostry też miały takie małe laleczki, to chyba rodzinne. Ciekawe czemu powszechnie uwaza się szczupłe dziecko za chore albo niedożywione a w dorosłym wieku większość osób dązy do tego by wyglądać szczupło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj autorka ma problem z niską wagą,a ja mam w drugą strone,...:(syn ma 3 l i 7 miesięcy i waży 21 kg,przy wzroście 112 cm.......i mi ta waga przeszkadza..je normalnie,dużo sie rusza....w wzrosst i waga jest na 97 centylu.....słodyczy nie lubi,woli owoca zjeść...więc tak nie dobrze i tak nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_po_wakacjach
nie wiem co Ci tu przeszkadza, mój syn ma takie same proporcje jak Twój - 113 teraz ma i niecałe 22 kg. fakt, że jest starszy, ale od urodzenia tak idzie - wydaje mi się, że nie masz się czym martwić - dziecko jest po prostu wyrośnięte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bookaaa
A jaki ma wzrost? Wzrost sie zmienia czy nie bardzo? Do tej, co sie oburzala 7-miesieczniakiem - moj syn w wieku 6 mcy wazyl 9200g. A w wieku 3 mcy - 8100. Teraz ma 7 i sie wydluza, a waga sie nie zmienia. Po prostu sie rusza. Karmiony tak samo jak jego starsza siostra chudzina - wzrost mniej wiecej taki sam w kazdym wieku, a roznice w wadze ogromne. Specjalistka sie znalazla od siedmiu bolesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jest wyrosnięty,bo nikt mu nie daje tych 3 lat tylko więcej,i na tle swoich rówieśników wygląda na dużego..a inne dzieic w jego wieku todo ramion sięgają takie maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_po_wakacjach
no, ale jest proporcjonalnie większy prawda? u córki w przedszkolu też był chopiec wyższy o głowę od innych dzieci - to się po prostu zdarza, jak się martwisz do idź do lekarza, ale nie sądzę, żeby coś wykrył... ostatnio miałam okazję popatrzeć na rówieśników syna na basenie i widzę, że o ile kończyny ma normalnie zbudowane, to tułów ma większy od chłopaków w swoim wieku - mój jest po prostu mocniejszej budowy i pewnie - tak jak ja - zawsze będzie ważył więcej niż to wizualnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego wszytskie dzieci musza byc grubasami nie rozumiem takiego myslenia jesli jest grubsze i je ok nie sobie tak wyglada ale czemu jesli jest szczupłe i tez je tylko mniej a jest zdrowe i badania ok to czemu zwracacie uwagi matkomn ze sa za chude beznadzieja zazdrosc i tyle ja byłam od małego szczupłym dzieckiem bo sie duzo ruszałam czesto chodziłam do ubikacji i tak mi zostało i moje dziecko tez tak ma a jak przyjedzam do polski to teksty typu ale chuda a kurde mnie to denerwuje lepiej byc szczupła niz ociezałym i potem miec problem z waga powwinno sie chwalic za takie sylwetki tym bardziej ze coraz wiecej dzieci w polsce ma nadwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie z powyższym wpisem jesli dziecko jest zdrowe je a wyglada szczupło i mieści sie w normie to czemu sie czepiacie bo w polsce wszystkie dwulatki musza wazyc 18kg a nie 13 faktycznie coraz wiecej grubych dzieci a mysla tez ze jak wiecej je to nie bedzie chorowało myla sie zalezy od genów i karmienia od wczesnego urodzenia siara to pokarm ktory ma wpływ na 40 procent zdrowotnosci tak samo ciaza jedzenie w ciazy jak i karmienie to juz 60 procent reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Nazywanie innych dzieci klocami uważam za  nie na miejscu tylko dlatego że moje jest chudziutkie tak to już jest jedne mamy martwia się dziecko za chude inne że za grube uważam że skoro wyniki są Oki to się nie ma co martwić pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×