Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

keiki

potrzebuję sprawdzonego przepisu na ciasto z truskawkami

Polecane posty

ale nie takie suche tylko bardziej 'mokre' - z kremem, musem, pianką, lekki sernik itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam stary sprawdzony przepis, cisto jest pyszne i łatwo się robi, można też z innymi owocami, ale ja najbardziej lubie z truskawkami i malinami CIASTO TRUSKAWKOWE Z GALARETKĄ 5 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 łyżki oleju 1 masło 1-1,5 kg truskawek 2 galaretki truskawkowe Białka ubić na sztywno, po kolei dodawać żółtka, cukier, mąkę, proszek. Olej przeważnie dodaję w połowie wsypywania mąki, jak robi się gęste. Chwilę miksować i na blachę wysmarowaną masłem ale tylko na dnie (nie na bokach). Piec w nagrzanym piekarniku (200 stopni) ale nie wiem ile, na oko chyba ok. 15-20 min aż będzie beżowe (sprawdzić zapałką czy sucha). Kostkę masła zmiksować z cukrem pudrem (nie wiem ile musi być dość słodkie, jak kto lubi) i wrzucać po kilka pokrojone truskawki (jeszcze lepiej ugniecione widelcem bez soku). Uważać, żeby się nie rozwarstwiło! 2 galaretki rozpuścić w 3 szklankach wody. Ciasto posmarować kremem, dokładnie szczególnie przy krawędziach, na to pokrojone w plasterki truskawki z zalać tężejącą galaretką. Nie płynną, bo truskawki popłyną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×