Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malaASIA89

jeśli ktoś miał problemy z kolanami może wytłumaczy mi wyniki badań

Polecane posty

Gość malaASIA89

Miałam robiony rezonans magnetyczny klikla dni temu z powodu boleści kolana, dostałąm dzisiaj wyniki, ale nie wiele z nich rozumiem a termin do lekarza mam za pare tygodni. Może ktoś miał podobna sytuacje albo rozumie się na tych lekarskich terminach. MR stawu kolanowego lewego Przewężenia i szczeliny w chrząstce stawowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej nad okonturowanym sklerotycznie ubytkiem, lub impresją korową.Towarzyszy temu obrzęk kości. Wewnętrzna krawędź trzonu łękotki bocznej jest stępiona. Łękotka przyśrodkowa jest prawidłowa. Zwyrodnienie w obwodowej części więzadła krzyżowego przedniego i przy proksymalnym przyczepie w więzadle pobocznym bocznym. Więzadło właściwe rzepki jest długie , a kość ta ustawiła się w stawie udowo rzepkowym w płytkiej subluksacji bocznej. Wtórnie zniekrztałcona zniekrztałcona jest powierzchnia stawowa przednia bocznego kłykcia kości udowej. W chrząstce kryjącej to miejsce odnajdujemy dyskretne pasmo malacyjne. Nie ma ich w chrząstce rzepki. Przed kłykciem przyśrodkowym kości udowej widoczny jest dyskoidalny fragment kostny wielkości 13x4x13 mm. Jego krztałt nie odpowiada zagłębieniu w kłykciu bocznym kości udowej. W jamie stawwej występuję nieznacznie zwiększona ilość płynu który koncentruję się obecnie w bocznej części zachyłka nadrzepkowego. TYLE... ktoś coś wie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×