Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenka9832842342

badnaia prenetalane a testy podwojne

Polecane posty

Gość lenka9832842342

Witam, jestem w 10t, za 3 tyg lekarz chce mi zrobic badanai prenatalne, i zalecił jeszcze test podwójny. i sie zastanawiam czy muszę wszystkie badania robić? Jestem młodą osoba - 20 lat, w rodzinie nie bylo zadnych wad =genetycznych. Jak myslicie? to jest kwestai 400 zł, a nie śpie na pieniadzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robione te badania, i powiem ci ze dałam się nabić w butelkę. Lekarz bredził ze wykryje choroby które można leczyć jeszcze w łonie. Guzik prawda. Test podwójny i potrójny wykrywa zespół downa, edwardsa, rozszczepienie kręgosłupa. Ja i tak dziecko bym urodziła a tylko się denerwowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co to zalecił czy przeziernośc karkową robił już, moze mu chodzi o ta przezierność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka9832842342
nie, nei robił jeszcze. powiedział że te testy maja wieszą czułość i je poleca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to wystarczy przeziernośc, wszystko mozna zrobić, pytanie tylko po co? jeśli wykryje jakieś nieprawidłowosci to wtedy, ale teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój za to skasował więcej niż 400 zł. Czuje ze zarabia na tym. Fakt ze mam więcej niż 20 lat, ale ryzyka (obciążeń genetycznych) nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test podwójny to tylko statystyka. Można je zrobić jeżeli w usg wyszło coś nie w porządku. W innym wypadku to tylko strata pieniędzy. Chociaż nawet jak na usg jest coś nie tak to też jest to strata pieniędzy bo te badanie nie potwierdza ani nie zaprzecza chorobie tylko pokazuje jakie jest prawdopodobieństwo choroby. Jeżeli w usg jest coś nie tak to lepiej zrobić amniopunkcję. Tak było w moim przypadku. Na usg wyszła nieprawidłowość w przepływach - wsteczna fala A. Test podwójny jeszcze spotęgował mój strach bo wykazał zwiększone ryzyko w trisomii 21 (zespół downa) 1:157 ( druga liczba nie powinna być niższa niż 300). Zrobiłam amniopunkcję - wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i my mamy
skoro nie ocenił przezierności (z tego co pamiętam 10tydz to za wcześnie), na jakiej podstawie skierował na testy?? a nie ma ryzyka, poza tym jeśli tak owe istnieje testy są refundowane, wiem bo miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i my mamy
a amniopunkcję miałam dopiero po testach, kiedy wyszło zwiększone ryzyko urodzenia chorego dziecka, syn ma teraz trzy lata - jest zupełnie zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co z tym wszystkim dokładnie chodzi, myślałam że wszędzie w Polsce z tym jest tak samo...Ja np. miałam tylko USG tzw. genetyczne w 12 tc, mierzenie przezierności i te statystyki dotyczące chorób genetycznych, samo USG, żadnego testu PAPPA z krwi...bo u mnie tak jest że dopiero jak USG niezbyt wyjdzie, to wtedy na amniopunkcję kierują...A ostatnio znam 2 przypadki, że na Podlasiu kierują do Białegostoku na USG genetyczne i od razu test PAPPA niezależnie do wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×