Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość skrzat zlosliwy

operacja przepukliny pachwinowej - miał ktoś?

Polecane posty

Gość marcel22
Ja niedawno miałem operację przepukliny w klinice Wilmed. Na termin nie czekałem wcale długo, a zabieg został wykonany bardzo profesjonalnie. Po zabiegu wszystko w porządku, wizyty kontrolne bez zarzutu. Ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eueyryryrree

Moze komus pomoge. Ja mam przepukline pachwinowa od wielu lat. Nie bylo to jakos problemem do czasu az od klilku miesiecy zaczalem odczuwac bole i pieczenie i parcie w okolicach tej przepukliny gdy np. dlugo stalem na nogach czy podczas dlugich spacerow. Zaczalem szukac jakis naturalnych sposobow. Okazalo sie ze w czasach gdy nie znano operacji ludzie radzili sobie z tym problemem dosyc dobrze ziolami. Podane ponizej ziola nalezy. zalac wrzatkiem i parzyc pod przykryciem 10min nastepnie przecedzic i pic 3 -4 razy dziennie malymi lyczkami, kuracja 3 miesiace. Oto przepisy:
a) lyzeczka ziela przywrotnika, lyzeczka ziela tasznika, lyzeczka kory debu - jest to najskuteczniejsza terapia ja pierwsze efekty zauwazylem juz po kilku dniach bole minely. Niestety musialem przerwac kuracje poniewaz przywrotnik ma wlasciwosci obnizajace cisnienie a ja jestem niskocisnieniowcem wiec slabo sie czulem. Zrobilem kolejna mieszanke.
b) ziele tasznika, liscie maliny, kora debu - jest to slabsza mieszanka ale rowniez daje efekty,  w tym momencie stosuje ja od dluzszego czasu i nie ma jak dla mnie negatywnych skutkow.
Kilka porad koncowych: Dla wszystkich zaczynajacych kuracje leczenia przepuklin pachwinowych, brzysznych czy przelyku polecalbym zaczac od pierwszej najmocniejszej mieszanki ziolowej. Absolutnie odradzam zakup ziol na Allegro !!!. Maja tam tanio ale sa watpliwej jakosci ja trafilem na wymieszane z trawa suszona wogole nie dzialalo to. Ziola kupujmy w zwyklych sklepach zielarskich pakowane w jak najmniejsze porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graża

A byłaś z tym może u fizjoterapeuty? Może obejdzie się bez operacji? Moja przyjaciółka tak poszła do Fizjoterapia Mazur i okazało się, że nie potrzebnie nastawiała się na operacje. Była w takim pozytywnym szoku, nie mogła w to uwierzyć! Jesli nie jest za późno to wybierz się tam i sprawdź, może nie będzie trzeba operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowano u mnie przepukline pachwinowa w marcu 2019r. Zaczelo sie od tego ze raz mnie bolalo w brzuchu po prawej stronie bol byl taki ze bylem przekonany ze to wyrostek, wytrzymalem do nastepnego dnia i bol minol jednak poszlem do swojego lekarza. Wracajac... po diagnozie wpierw myslalm ze po co orazu operacja... jednak moja pani doktor wyjasnila mi po co.. z niecheciom sie zgodzilem dlatego ze jej ufam...i to bardzo. Skierowanie do chirurga i potwierdzenie diagnozy.. oczywiscie wszystko na NFZ .. nie żałuje wybralem szpital... dla osob z Śląska.. szpital w Jastrzębiu okres oczekiwania hm.. po zapisie w marcu 2019r. Termin operacji 13.01.2020. Warto bylo czekac 🤭😏 ból po operacji taki naprawde o lewelu HARD to ok 4 dni jednak Ketonal czynil cuda przez 6 dni po operacji. 11 lutego bylem juz 99proc sprawny czyli niecaly miesiac po zabiegu. Znieczulenie.. do krwgosłupa podpajeczynowkowe czy jakos takk. .. w kregosłup. Dlaczego? Panicznie boje sie intubacji a wlaściwe extubacji xd.. a mialem juz znkeczulenie w kregosłup i choc za 1 razem bolalo bardzo to tym razem poprosilem o znieczulenie do znieczulenia czyli lidokaine miejscowo... a dopiero potem znieczulenie w kregosłup. No i wow wogole tym razem noe bolało wlasciwie nic nie czułem. POLECAM lubie byc swiadomy wszystkiego. Podczas operacji? Spoko bylo dostalem przed operacja głupiego Jasia? Nic nie dalo ale podczas opwracji wyszło małe co nieco.. z mojej strony strach...?! I odrazu Tramal.. i strach minoł ogolem polecam znieczulenie w Kregosłup. SAMA operacja przy tym znieczuleniu to wrecz przyjemnosc w stosunku do tego co jest po operacji jak mija znieczulenie. .. ale tu rola pielęgniarek i maly zaszczyk i znow ból mija... strach ma wielkie oczy NAPRAWDĘ nie.ma tak źle. Bardziej bolało gdy czekalem na operacje i podczas oczekiwania bol zaczol sie nasilac. Nie bojcie sie tej operacj...aa bym zapomniał oczywscie mialem wszyscie siatki. A no i duze uznanie dla szpitala w Jastrzebiu. Mily personel poczawszy na pielegniarkach kończąc na lekarzach. Konkret dzieło i po krzyku. Ciesze sie że wybrałem.ten szpital i to obsługa na NFZ 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam. Jestem trzy tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej. Szwy zdjęte, rana goi się prawidłowo. Martwi mnie jednak twarda, nieregularna narośl pod blizną i w jej okolicy oraz niewielki ból. Czy to normalne? 

Edytowano przez kaktus12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że nie tak dawno mój mąż zapisał się na operację przepukliny pachwinowej do Olmedical, ponieważ ciągle odczuwał dolegliwości bólowe w okolicy pachwinowej, było to bardzo uciążliwe. Po zabiegu nareszcie odczuł ulgę, szybko doszedł do siebie, a zabieg odbył się bez żadnych powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę przepukliny można uniknąć. Jeśli zauważyliście u siebie pierwsze objawy, to możecie zaopatrzyć się w pas przepuklinowy. W ten sposób można uniknąć problemów w przyszłości. Najlepiej tego typu sprzęty kupować w sklepach medycznych. Tutaj dostępne są różne rodzaje pasów  https://megamedic.pl/pasy-przeciwprzepuklinowe . Mają pasy na przepuklinę brzuszną, udową czy pachwinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×