Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaaaaaappppppppppppp

co pod iglaki?

Polecane posty

Gość aaaaaaaappppppppppppp

chodzi o to czym wyśćiółkować pod iglakami, w tej chwili rośnie tam trawa z chwastami , kiedyś kładziono agrowłókninę i na nią korę ale podobno ta agrowłóknina nie jest "zdrowa" dla roślin, myślałam żeby może przekopać trochę tę ziemię i wyłożyć taką gęstą plastikową siateczką/najczęściej zielona/ i na to kora, sąsiad ma taką siateczkę w tym kojcu gdzie hoduje kury i nie rosną tam chwasty ani żadna trawa więc może mogę tak zrobić pod iglakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ja mam pod iglakami grubą warstwę kory bez agrowłókniny i czasem tylko pojedynczy chwast wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooland
kora oraz igły sosnowe nie pozwalają wyrastać chwastom nie tylko dlatego ,ze nie przepuszczają światła czy nie daja miejsca ale też dlatego ,ze wytwarzaja jakieś substancje , które nie pozwalają ise chwastom rozwijać . Musi cos w tym być , bo mam pod borówkami , dosć rzadko posadzonymi wysypaną takak mieszaninę i ani perzyk sie tam nie zalęgnął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siateczka dla kur
Dziwne z tymi kurami, bo na wybiegu kur i tak nic nie urośnie. Ich odchody palą wszytsko. Po co ta siateczka? Jakaś bzdura z tymi substancjami wytwarzanymi przez igły i korę. One zakwaszają ziemię i dlatego chwasty nie rosną, a jak wiadomo borówki i iglaki lubia kwaśną ziemię. Dlaczego agrowłóknina jest niezdrowa dla roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno kupiłam do swojego ogrodu nowe sadzonki w www.iglaki.agro.pl. I wlasnie tam doradzili mi co kłaść pod iglaki alby rosly bez zadnych problemow. Jestem mega zadowolona a mój ogrod staje się coraz piękniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkiego o iglakach możesz dowiedzieć się tutaj: http://mojeiglaki.pl/. Polecam wam regularnie zaglądać aby być ze wszystkim na bieżąco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×