Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maria__Magdalena

Jaki kraj najlepszy???

Polecane posty

Gość Maria__Magdalena
Do "hahhaha no nie moge" ----> Ale ja nigdzie nie napisalam, ze pracuje w fabryce! Umiejetnosc czytania ze zrozumieniem sie klania. Mam kwalifikacje i dobre referencje, ktore moj manager juz mi wystawil. Teraz tylko aplikowac i wyjechac stad jak najszybciej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie ciebie pieniadze nie trzymaja, to zawsze i wszedzie bedziesz golodupcem. Znalam jednego lekarza, kase mial ogromna, ale pieniadze mu uciekaly przez palce, w wieku 50 lat, gdzie jego koledzy po fachu mieli 2 domu, on chodzil w zacerowanym berecie, nie mowiac o aucie, czy innych bajerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Maria__Magdalena (...) Mam kwalifikacje i dobre referencje, ktore moj manager juz mi wystawil. Teraz tylko aplikowac i wyjechac stad jak najszybciej!" jesli tak jest to nawet aplikowac nie muisz - sami Cie znajda;-) w przcienym razie czy to california czy singapur czy londyn bedziesz narzekac ze bilety na autobus za drogie;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria__Magdalena
Agonia36 "Mieszkam w Szwecji mysle ze to jest dobry kraj do zycia chociaz pelen absurdow do ktorych poprostu trzeba sie przyzwyczaic" Tzn? O jakich absurdach piszesz? Mam dwie znajome w Szwecji. Jedna z nich wlasnie walczy o dziecko, bo ktos na nia doniosl do socjalu, ze jej synek "Za malo sie usmiecha". Nie znam dokladnie tej historii, ale to faktycznie przeraza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz super kwalifikację to proponuję spróbować szczęścia w Polsce. Język znasz, chyba poradzisz sobie?? Poza tym moja droga praca w fabryce nie urąga. Nie jedyni żyją z fabryki a mają wszystko co potrzebują. Liczy się zapał do pracy i myślenie. Jak masz tak dobre kwalifikację to zmień pracę. Z dobrymi kwalifikacjami i znajomością języka powinnaś sobie poradzić. Chociaż zastanawiam się czy to nie prawo. Poziom życia wszędzie jest podobny. Są super nowoczesne mieszkania i są szeregowce. Kwestia tylko czy chcesz wyrzucać całą swoją pensję w wynajem nie swojego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria__Magdalena
Styczniowy Przyjaciel - nie chce wracac do Polski. Jeszcze nie teraz. Moze kiedys. Co mnie dobija w UK.... Pogoda. Tak, nie sama pogoda czlowiek zyje, ale ja juz nie wyrabiam. W tym roku w ogole lata nie ma. Chodze caly czas zakatarzona, za oknem ciagle pada, rano wstaje, pada, wieczorem pada... Zyc sie odechciewa w takim klimacie. Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze moj organizm potrzebuje duuuuuzo slonca. W przeciwnym razie jestem bez energii. Zaaplikowalam juz do kilku firm, wybralam jednak inne panstwo niz Chiny czy Japonia. Moze mi sie uda cos znalezc. Nie zamierzam siedziec i narzekac, ze tutaj tak brzydko itp...tylko zamierzam cos z tym zrobic. Nie ma sensu siedziec na sile w kraju, w ktorym nie czuje sie juz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micha ryza
Jedz czosnek i dużo owoców - szybko zapomnisz o katarze;) Ja już kilka lat nie miałam przeziębienia odkąd wprowadziłam takie żarełko - wcześniej to co najmniej 2 razy w roku leżałam powalona w choróbskach przez 2 tygodnie, a katarów to miałam od cholery. A jaki kraj wybrałaś ostatecznie, Autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahhahaha no nie moge
Maria magdalena, to ty czyta ze zrozumieniem, bo ja nigdzie nie napsalam, ze pracujesz w fabryce, tylko ze bez kwalifikacji to moze prace w fabryce dostaniesz w Chinach, po ktorej zamarzy ci sie praca w fabryce w Uk :D Choc watpie zebys dostala jakakolwiek prace w Chinach, bo zeby tam dostac wize na prace to musisz posiadac kwalifikacje. Nie wiem jakie referencje wystawil ci twoj manager, ale skoro zarabiasz 6.50 w Anglii to raczej twoje kwalifikacje nie sa imponujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kafeterii
NIKT nie czyta ze zrozumieniem tekstu. Wiec piszac cokolwiek nalezy uwzglednic niedorozwoj czytajacych :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpa zielona
Styczniowy przyjaciel pisze: Poza tym moja droga praca w fabryce nie urąga. Nie jedyni żyją z fabryki a mają wszystko co potrzebują. Liczy się zapał do pracy i myślenie jak mozna miec zapal do pracy w fabryce? chyba trzeba byc bezmozgowiem... chyba ze ty tak masz... to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agonia36
Dla mnie absurdem jest na przyklad to ze bylam niestety zmuszona zglosic cos na policje ale niestety komisariaty w sztokholmie ( SZtokholm to stolica a nie pipidowa miejmy to na uwadze) pracuja do 16 . Owszem jest czynny jeden glowny komisariat gdzie trzeba swoje odstac z wiadomych powodow . Wniosek - jak cie zgwalca napadna pobija po 16 to musisz sie doczlapac jakos na glowny komisariat bo najblizszy jest czynny - od do -policjanci o 16 jada do domu i jak myslisz ze wystarczy zadzwonic na 112 to sie gruba mylisz , dla przykladu historia w wielkim skrucie - chlopak sie dusil zadzwonil na 112 pielegniarka powiedziala ze jakby sie faktycznie dusil to by nie mogl z nia rozmawiac, chlopaka znalezli niezywego sasiedzi na klatce, chcial sie sam ratowac ale nie doszedl nigdzie . Ja z moim synkiem ktory mial zlamana noge czekalam na pogotowiu 9 godzin . Ogolnie szwecja jest dobrym krajem do zycia jak nie potrzebujesz pomocy policji , nie chorujesz , nie musisz szargac sie po urzedach to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie podoba mi się pogoda jaka jest w Anglii ale co zrobić. Jednak są też plusy nie ma ostrych zim. Pij dużo owoców, zainwestuj w sokowirówkę. Ja codziennie piję świeże soki. Nie kupuje gotowców tylko wszystko samemu robię. Wiesz w innym państwie zawsze będzie coś. Nie ma idealnego państwa. Poza tym jak chcesz wyjechać musisz mieć kasę odłożoną. Życzę ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolanren
Polecam Chiny. Zarobki jak w UK a ceny nizsze niz w PL. Ja tu mieszkam i nie narzekam. Polakow jest coraz wiecej. Mieszkajac w Chinach pojechalem do UK i po miesiacu zaczalem juz procedure powrotu do Chin no i oczywiscie wrocilem. Wiecej informacji o mnie i o Polakach w Chinach znajdziecie na moim blogu tutaj http://raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl/ P.S. Juz ktos tu w tym temacie poruszyl sprawe Chin ale widze ze w ogole nie mial pojecia o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam Ci Stany
mieszkam tu od ponad dwudziestu lat i jak slysze jak sie zyje w innych krajach to przestaje narzekac na moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do polecam Ci Stany
Ale do Stanów jest bardzo trudno się dostać... Nie wiadomo nawet którą drogą próbować... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerlinea ...
Mnie tylko zaciekawilo zdanie : "... Chcemy wyjechac, mamy mozliwosci podjecia pracy w dobrych firmach..." Mozesz mi, autorko, wytlumaczyc dlaczego"gdzie indziej" masz mozliwosc podjecia pracy w "dobrych firmach" a w UK juz nie ??? Bana masz ? Masz przeszlosc kryminalna :P ? Wszedzie dobrze gdzi nas nie ma a trawa jest zawsze bardziej zielona u sasiada. Zdaj sobie sprawe z tego ze wykonujac okreslony rodzaj pracy, gdzikolwiek bys nie zyla, bedziesz zyla na takim samym poziomie.... bo jak zarobki beda wyzsze to i koszt zycia tez.... Mimo wszystko powodzenia zycze... choc z takim pdejsciem nie bedzie Ci latwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeff buckley
NO wlasnie tez mnie zastanawia jakie autorka tego topiku pracujac w UK za najnizsza krajowa ma kwalifikacje, ktore pomoga jej zdobyc wspaniala prace w innym kraju? Z tego co sie orientuje, to za porzadne kwalifikacje w Londynie placa calkiem niezle, wiec po co jechac do Chin. TYm bardziej jak sie nie ma pojecia o tamtejszej kulturze ani sie nie zna jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria__Magdalena
A kto ci powiedzial, ze pracuje za najnizsza krajowa? Widze, ze nawet nie wiesz ile to wynosi?? Polacy to strasznie zawistny i zazdrosny narod. A tu na kafeterii sporo malo kumatych ludzi. Jak juz wczesniej wspomnialam, nie chce byc rowniez, bo mi sie nie podoba pogoda, ogolny wyglad kraju, domy, brudne ulice, chamscy ludzie ( oczywiscie nie wszyscy ). Wkurzaja mnie nachlane malolaty w weekendy, pol rozebrane, zachowuja sie jak dziwki. Nawet jakbym miala podjac prace za troszke mniej niz tutaj, ale w fajnym, cieplym kraju, to podjelabym zaraz! Dzieki tym, ktorzy zycza nam powodzenia :) A zawistnikom i tym, ktorzy wiecznie zycza komus zle ------> wypchajcie sie! Dzieki. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeff buckley
Przeciez sama napisalas, ze pracujesz za 6,50 za godzine, to chyba cos w okolicach najnizszej krajowej? Powodzenia w innym kraju, jesli chodzi o pogode to polecam poludnie Europy, choc tam kryzys ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figoofago
Ameryka Południowa - Wenezuela, Kolumbia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeff buckley
A czego tu zazdroscic, tego ze w UK zarabiasz 6.50 po ilus tam latach i ze ci sie tu nie podoba wiec chcesz jechac do innego kraju? Niestety musze cie zmartwic, ze w innych krajach milionow nie beda ci placic za ta sama prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria__Magdalena
Webster - trafiles w dziesiatke, bo to wlasnie z mezem wybralismy Emiraty. I szczerze, nie mozemy sie doczekac kiedy juz tam bedziemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie cos wiecej
a w emiratach nie ma dziczy islamskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do napiszcie cos wiecej
Czlowieku, doucz sie najpierw, poczytaj i wtedy sie wypowiadaj! Emiraty i "dzicz islamska"??? buhahahah chyba nie ma bezpieczniejszego miejsca na swiecie niz wlasnie Emiraty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do napiszcie cos wiecej
Nie gorączkuj się tak bo się posrasz:P Religia jaka tam "panuje" to islam, język arabski... Rzeczywiście pytanie powyżej twojego postu było bezzasadne :O Jak cię zgwałci 10 arabów w zaułku tego najbezpieczniejszego miejsca na świecie to może zmienisz zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ech Polaczki...
Typowe Polaczkowo tutaj panuje. Wystarczy ze tlumoki uslysza wyraz "arabski" i juz mysla, ze wszedzie to tylko pustynia. Mieszkalam w Emiratach od 2 lat. Wrocilam do Polski otworzyc wlasny biznes. Nikt mnie nigdy nie zgwalcil, nie spojrzal sie krzywo, nie gwizdnal za mna zza szyby samochodu ( a w Polsce buraki gwizdza bez przerwy ) bezpieczenstwo jest 100%, policja ciagle patroluje. Poza tym, np. Dubaj to miasto wylacznie turystyczne. 80% to obcokrajowcy, Amerykanie, Brytyjczycy i inne narodowosci. 20% stanowia rdzenni Emiraci, ktorzy sa przyjaznie nastawieni do wszystkich. Mozna sie ubierac jak sie chce, bikini na plzach, mozna jesc wieprzowine i pic alkohol. Nie wypowidajacie sie tonem znawcy na temat kraju o ktorym nie macie zielonego pojecia, i ktorego nigdy nie odwiedziliscie i prawdopodobnie nie odwiedzicie ( palcem po mapie byc moze ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×