Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość połamanaJestem

Jaki sport przy chorym kręgosłupie lędźwiowym??

Polecane posty

Gość połamanaJestem

witajcie, wie ktos moze co mozna robic przy problemach z odcinkiem lędźwiowym?Siedze w domu od 2 tyg na l4 i juz mam 2 kg na plusie :(:( musze cos ze soba zrobic jak tylko dojde w 100% do siebie, ale ptanie CO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłem milionerem
basen na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połamanaJestem
tak tak, ze basen jest polecany to wiem, ale ja wlasnie nie lubie plywac :( przed tem chodzilam na fitness, zumbe, czasem jakis jogging, ale to pierwsze napewno odpada niestety, ale nie wiem jak jest z bieganiem?? nie wiem czy nie sa to za duze przeciazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątkowo tandetne
joga, pilates pływanie ale tylko na plecach unikaj joggingu, jazdy konnej, step areobicku, podskoków, dźwigania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątkowo tandetne
dobry zestaw na plecy jest "joga na ratunek plecom" poszukaj w necie, na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w odpowiedzi na temat
To co powiem na pewno nie jest pocieszające. Niestety przy problemach z kręgosłupem trzeba cały czas coś robić. Inaczej będzie się to pogłębiać. Basen jak najbardziej: przynajmniej 2 razy w tygodniu. Bieganie odradzam. Przy problemach z kręgosłupem raczej więcej chodzić niż biegać: na przykład nordic walking. Warto też skorzystać z masaży. W domu też samemu wykonywać sobie masaże i zabiegi z aplikatorami wieloigłowymi Lyapko. W Internecie można je znaleźć. Na pewno będą pomagać na ból kręgosłupa i wspomagać jego leczenie, a przy okazji można porobić zabiegi odchudzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×