Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mapipossa25g

ciąża po odsawieniu visannu ??bez pierwszego okresu ....

Polecane posty

Gość gość
a wy glupie jestescie. zeby byl okres to musi byc owulacja! 14 dni po owulacji nastepuje okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diatoma
witam ja mam endo 2 stopnia. drożne jajowody, usunięta 27 maja tego roku torbiel czekoladowa. teraz biore 5 opakowanie vissane, we wtorek mam wizyte...ech. ciekawa jestem! czy będę mogła odstawić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vissanka1981
Witam wszystkie dziewczyny z endo. Ja brałam Visanne już dwa razy. Wcześniej nie miałam żadnych plamień a przy tej serii co miesiąc po 5 dni. Ostatnio wybrałam prawie 4 opakowania, ale mój lekarz mi kazał przerwać żebym dostała normalną miesiączkę, bo po miesiączce miałam się zgłosić do szpitala na laparoskopie. I teraz nie wiem co robić, bo 24 października odstawiła tabletki a 27 już dostałam jakieś plamienia brązowe. Trwały około 5 dni i teraz ostatnio czyli wczoraj 14 listopada znowu dostałam plamienia. I teraz już nie wiem co robić czy czekać na miesiączkę prawdziwą, czy iść do szpitala? Ale te plamienia są strasznie skąpe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje, że lepiej pójść do lekarza i przede wszystkim poszukać kompetentnego. Ja właśnie skończyłam 6-mc kurację Visanne. Wcześniej wycięta torbiel jajnika, wszystko w porządku podczas brania leku, laparoskopię i pobyt w szpitalu wspominam pozytywnie. Niestety poprzedził to bezsensowny pobyt w innym szpitalu pod opieką innego lekarza, gdzie po laparoskopii okazało się, że nie wycięto mi wcale torbieli tylko pęcherzyk, a torbiel zostawili. Naprawdę w XXI wieku w dużym szpitalu, więc naprawdę radzę poszukać przede wszystkim dobrego lekarza, który miał do czynienia z endometriozą - dobry lekarz to podstawa. Ja teraz po odstawieniu leku idę na kontrolę, lekarz chce spr. czy w macicy odbudowuje się błona. Także naprawdę dobry lekarz to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze odswierze temat i ktos jeszcze dolaczy:) Staramy sie o malenstwo 5lat. Mialam juz laparoskopie i laparotomie po ktorej bralam 3miesiace visanne. Diagnoza oczywiscie endometrioza. Jeste 6dzien po odstawieniu. Dziewczyny czy ktoras z Was wie kiedy miala owulke przed @ a po odstawieniu visanne. Ile czekalyscie na owulke i @? Kupilam testy owulacyjne zeby nie przegapic owulki. Uzywam clearblue digital ten z trzema oznacznikami(kolko i dwie buzki). Narazie pojawia sie samo kolko wiec owulacji brak. Jak to u Was bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy autorka pierwszego postu faktycznie jest w ciąży :) ja właśnie zakończyłam leczenie visanne (3 opakowania, w lutym operacja usunięcia torbieli endo) i zgodnie z zaleceniem lekarza, od dziś seks co 2-3 dni aż do zajścia w ciążę ;) jak nie uda się w ciągu 3 miesięcy, bedziemy mysleć. Niestety wszczepy endometrialne (bez torbieli) mam praktycznie wszędzie - na pęcherzu, w jelitach, żołądku. Lekarka zastanawiała się nad wydłużeniem terapii, ale ostatecznie mamy 3 miesiące na próby i kontrole, gdyby coś się działo niedobrego. Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 2016
Hej Ja właśnie skończyłam 1 kwietnia 2016 roku terapię vissane, która trwała 16 miesięcy. Odstawiłam tabletki z lekkim strachem jak to będzie bez nich. Oczywiście lekarz kazał się starać o dziecko....no super sobie myślę w końcu jedna dobra wiadomość :-) Starania szły pełną parą, ale w podświadomości jednak była myśl kiedy okres dostanę i kiedy są dni płodne????????? Okres się pokazał po 28 dniach od odstawienia tabletek - a przed nim były starania. Myśl przechodząca przez głowę to czy można być w ciąży i mieć okres... ledwo skończył się też czas okresu i znów starania o wymarzone dziecko. Teraz czekam jak się wszystko ułoży czy zobaczę 2 kreski czy też nie. Czy już pod koniec okresu i zaraz po nim mam dni płodne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda 2016, i jak Wam idzie? Ja dostałam okres 25 dni po odstawieniu Visanne. Staramy się praktycznie od momentu odstawienia tabletek. Jeżeli dobrze wyliczyłam, jutro/pojutrze mam owulację. Póki co prawie codziennie robię testy owulacyjne, ale cay czas jest jedna kreska. Mimo tego kochamy się średnio co dwa dni. Jutro mam też wizytę u ginekologa - od operacji usunięcia torbieli endometrialnej minęły 4 miesiące. W organizmie mam mnóstwo wszczepów tego świństwa, wolę skontrolować czy torbiele się nie odnawiają (2 lata temu miałam już operację usunięcia torbieli z jajnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ana
Dziewczyny udało się wam zajść w ciążę??? Odstawilam visanne ponad 3 tygodnie temu i czekam niecierpliwie na okres, ciągle myślę, ze może się udało tym razem. Kompletna wariacja, a lekarz zaleca spokój i zero stresu. Nie mogę sie powstrzymac i uspokoić, nerwy, stres, czekanie, nadzieja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Visanne to straszna chemia, nie ma szans by po tym zajść w ciążę min...rok musi minac. Fakt jest taki ze obecnie to jedyny lek na Endo.poszukajcie lekarza ktory wyleczy przyczynę osłabionego ukladu immunologicznego jak chcecie ewentualna ciążę donosic mając endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pisaly na wielu forach, ze po odstawieniu visanne od razu zaszły i maja teraz zdrowe malenstwo, wiec skad ta informacja, ze sie nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Dawno nikogo tutaj nie było..

Ja jestem miesiąc po laparoskopii jajnika , miałam torbiel wielkości 4 cm , wynik histo- endometrioza. Na szczęście drugi stopień czyli łagodny. Rozpoczęłam kurację hormonalna , dziś 13 tabletka i plamienie ... Czytałam ,że niektóre kobiety nie miały w ogóle plamień , niektóre wręcz przeciwnie, może na początku brania zanim organizm się przyzwyczai możliwe jest wystąpienie krwawienia ? Podzielcie się proszę ze mną swoimi doświadczeniami. Dodam,że kuracja ma trwać pół roku , później jak to stwierdziła moja ginekolog , to będzie dobry czas na dziecko...

Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×