Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niekwaiatkowa

no to ''ładne'' kwiatki

Polecane posty

Gość niekwaiatkowa

mam pewnie mega głupie pytanko.... czy zwiędłe / przywiędłe kwiatki mają szansę odżyć???? Na kwiatkach nie znam się zupełnie, więc nie wiem co to za kwiaty... sąsiad wyjechał na 2 tygodnie na wakacje i poprosił mnie żebym mu je podlewała codziennie, a ja przez jakieś 3 dni zapomniałam kompletnie....:/ [wytłumaczenie też głupie ale miałam wojnę domową grożącą wyprowadzką z dzieckiem z domu...:(]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zupełnie jak w książce dla
dzieci...Franklin mały zapominalski :-D ale chodzi o kwiaty ogrodowe, czy domowe doniczkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się.....
jak nie sa suche tylko przywiędłe to odżyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codziennie miałaś podlewać?
chyba lekka przesada. Podlej, ale nie za dużo, żeby nie pogniły korzenie i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekwaiatkowa
kwiaty są doniczkowe ale wiszą przed domem... na kwiatkach się nie znam ale też wydawało mi się że codziennie to przesada... skoro jednak po 3 dniach powiędły to może nie przesada... no nic... będę podlewać i mam nadzieję że odżyją... a sąsiad nawet powiedział że coś nam przywiezie z wakacji za to podlewanie... głupio mi teraz jak nie wiem, a jak umrą to w ogóle maskara... on tak przepada za tymi kwiatami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz już się co zastanawia
a, to pewnie surfinie albo petunie, podlewaj teraz i odżyją na pewno. Chyba że lobelia (niebieska) to mogła uschnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zupełnie jak w książce dla
jak jest ciepło na dworze, to podlewać trzeba codziennie , bo z doniczek szybko woda paruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekwaiatkowa
wygooglałam sobie jak te kwiatki wyglądają i na pewno nie są to lobelie, obstawiam surfinie albo petunie ale nie jestem w stanie tego rozróżnić :D mam więc nadzieję że odżyją... jeszcze tylko jedno pytanko... z tego co wiem to kwiatki powinno podlewać się wieczorem, ale jak dzisiaj zobaczyłam te zwiędluchy to podlałam je rano... i teraz nie wiem czy podlać je wieczorem jeszcze raz czy poczekać do jutra wieczora????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zupełnie jak w książce dla
surfinia się zwiesza, petunia rośnie do góry więc opiekujesz się surfiniami:-) sprawdz palcem ziemię w doniczkach, jeśli przeschła spokojnie możesz podlać moja mama czasami podlewa i dwa razy dziennie-wszystko w zależności od potrzeby a przekwitnięte kwiaty możesz śmiało pozrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tylko przywiędły to je odratujesz. Lepiej je podlewać nawet codziennie mniejszą ilością wody (zwłaszcza w ciepłe dni - na dworze szybciej ziemia się wysusza niż w roślinach w mieszkaniu). Najlepiej podlewać wieczorem lub ranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie jak buty jestescie
mi tez ktos mial przez weekend surfinie podlewac, jednego dnia nie podlal, a kwiatek zwiedly i oklapły, myślałam, że to koniec. Ale podlałam ostro, większośc odzyla, niektore pędy zwiędły i uschły. zobaczymy, czy nie rpzestanie wkitnąć - surfinie tak reagują na susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kiedyś babcia pokazała jak ożywić lekko zwiędłą różę. mowa oczywiście o kwiecie ciętym - trzeba pociachać końcówkę a potem zamoczyć we wrzątku, kwiatek się ładnie ożywi i lekko rozłoży :) wiadomo, że nie na długo, ale będzie ładnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×