Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

no to jestem:)) wszytsko u nas w porządku, wyniki wszystkie dobre, dzidzus rozwija sie prawidłowo:)) ma juz 10 cm i....... siurka!!! siurek juz odpowiedniej wielkosci - 3 mm:)) serduch w porządku i wogóle mmm... oby tak dalej:)) następna wizyta za miesiąc juz na to USG 3D w 20 tyg co też sie sprawdza wszystkie te pomiary. Mężul zadowolony po wizycie, wszytsko oglądał no i micha mu sie cieszyła bardzo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też następne usg będzie połówkowe dopiero 26 października. Byłam dzisiaj na kontrolnej wizycie. Wszystko ok. Z wyników badań prenatalnych mój gin jest bardzo zadowolony ( miałam skierowanie od niego do specjalnej przychodni). Waga o kg mniejsza. Tylko jest problem z ciśnieniem bo bardzo wysokie dzisiaj miałam. Więc muszę chodzić przez tydzień do przychodni i mierzyć te ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam samo badanie 25 września i jakoś 4tyg po tym usg połówkowe z mierzeniem itd Ehh zdecydowałam sie że pojade dziś do szkoły, stresuje mnie ta niepewna sytuacja w której jestem i nie wiem co robić więc pojade zaraz do szkoły i dowiem sie chociaż kiedy te poprawki mają być. W zasadzie poprawek mam 3, gramatyke, nauczanie wczesnoszkolne i historie, plus skille cały egzamin i historia egzamin, wisi to nade mną jak czarna chmura w nocy sie aż budze i o tym myśle...koszmar... Mysle moze hm ze jak powiem ze biore dziekanke to moze nie beda sie tak spinac z terminami poprawek i dadza mi na to cały rok? Było b y bosko. Ale w cuda nie wierze... ehh dobra jade, trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka gratuluję synka, cieszę się, że wszystko u was ok i dzidziuś prawidłowo się rozwija, ja idę w przyszłym tygodniu do lekarza, także trzymajcie kciuki by wszystko było ok:) Ann8912 a który to tdz u Ciebie? fajnie, że wszystko w porządku u was, z ciśnieniem faktycznie nie ma żartów. kejtiii wiem jak to potrafi człowieka zestresować, pamiętaj, że są gorsze problemy i nie ma co się nadto przejmować bo to teraz dla was nie wskazane, jeśli czujesz, że nie dasz rady i szkoda twoich nerwów odłóż to na później, ale uważam, że spróbować zawsze można, a co studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka gratuluje synka - chłopaki sa fajne, tylko łobuzy. Kejtii a moze jednak spróbuj. Rok to dlugo, a narazie nie bedziesz się uczzyć, bo to jeszczse dużo czasu, a potem będzie Ci ciężko - bo z dzieckiem naprawde niłatwo jest się wziąć. Oczywiscie da się, ale jest trudniej i nie ma co ukrywać. Tak, że jak teraz zaliczysz, to o tyle mniej mieć bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się gdzie znikneła autorka topiku? wiecie coś cos niedoczytałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszynianka- omg ale ze mnie gapa!!! Gratuluje chłopca, 3mm to mało tzn nie koniecznie musiał moj gin wypatrzeć to mam jeszcze szanse hihihih, ciesze sie bardzo z twojej wizyty :) kancialupa studiuje filologie angielska , to sa takie studia ze zeby zaliczyc musze chodzic dzien w dzien na zajecia i nie moze mnie niebyc tylko po 2 h z kazdego przedmiotu w semestrze. Zajecia mam zazwyczaj od 8 do 15, chetnie bym chodzila ale biore na poprawke to ze jaką kolwiek zaległosc złapie i już bedzie mi ciezko bo glownie ucze sie w szkole. Uspr od lekarza nie sa zbyt chetnie brane pod uwage, nie wiem jak z ciaza, ale mysle ze spacjalnego traktowania nie ma. Takze ta dziekanka by byla mi na reke, nie musiala bym sie stresowac kazda nieuspr godzina zreszta teraz zarejestrowalam sie do pracy zeby miec wychowawcze i macierzynskie i nawet nie zbyt moge wrocic na ten rok no a teraz postaram sie pozaliczac wszystko, jakos bedzie :) A teraz mam ciekawszego newsa :D Chyba czuje czasem jak sie bobas kreci :D Lekkie uderzenia czuje jak sie nie ruszam albo jak leze, tez nie caly czas ale raz na jakis czas :P czasem pare razy pod rzad i potem spokoj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti na studiach dziennych jest możliwość wziąść IOSA (albo jakoś inaczej się to nazywa) w każdym razie to indywidualny tok nauczania. Prowadzący zajęcia wyznacza ci sposób zaliczenia semestru. Zazwyczaj jest to 50% uczestnictwa na ćwiczeniach i bycie na kolokwiach i egzaminach. Gdy prowadzący jest ok to nawet wystarczy uczestnictwo na samych kolokwiach i egz. Na wykłady nie trzeba już chodzić. Nawet na te obowiązkowe. Tak było u mnie na uczelni. Ja miałam IOSa w tamej ciąży. Kilka dziewczyn ode mnie z roku również. Teraz będę na innej uczelni ale też mam zamiar na to iść. Weź zobacz, może u ciebie też jest taka możliwość. Szkoda zawalić roku. Sama się zastanawiałam czy iść teraz na mgr czy dać sobie na rok spokój, ale tak sobie myślę że z maluszkiem będzie i trudniej wrócić i wiadomo że już później może nie będzie mi się chciało, a jak teraz pójdę to skończę bo będzie mi szkoda właśnie tego semestru :) KANCIALUPKA jestem w 14 tc. Byłam dzisiaj u internisty z tym ciśnieniem i z zrobionym badaniem EKG i przepisała mi Dopegyt i mam brać magnez. Mam dalej sobie mierzyć i przyjść do niej na kontrolę w środę. Też mi się wydaję że od czasu do czasu czuję ruchy, ale to chyba trochę za wcześnie i to pewnie jelita. I nie wiem czy wcześnie pisałam ale pojawiła mi się kreska na brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.........30.......18.05................03.20 13. ........Kraków malinówka376........21........25.05...............05.03. 2013.....Wrocław/UK amoczarska.........26...............................03 .03.2013.. ...Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05...............04.03.2013.......Byto m< br /> Jula_2.................29........30. 05..................03.2013.......Białystok Dokhtare.............32.................. ...........08.03.2013.......Rotherham xNightmare..........19............................. 08.03.2013. ......Olsztyn misia2407............24........02.06...............09.03. 2012. .....Bochum kejtiii.................21........04.06...............10. 03.2013. .....Radom kokilka29.............28..............................11. 03.2013. .....Białystok martita280810......26............................ .11.03.2 013.......kuj-pom 11marca..............32.............................11.03 . 2013.......UK Hania_85_05........ 27.............................14.03.2013........Lublin Alfa_Beta_Omega...26.............................15.03.20 13........ZS Patra24...............25................................. 03.2013........Gdynia Ajka86................26................................. 03.2013........Częstochowa Kfitek..................33............................... .03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06................01.04.2013??......Wrocł aw nelma.................27..............................18.03. 2 012.......Małopolska nieszka2000.........36..............................18.03 .2012.......Szczecin KANCIALUPKA........25......21.06................29.03.201 3. ......Kraków Olinek82.............29.......22.06................30.03. 2013........Warszawa MSdrucia.............26......13.06.................20.03. 2013.......Warszawa Ann8912..............23......03.06.................10.03. 2013.......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ................20.03.2013........Łódź Kaktus ..............22........01.07................18.04.2013..... ..Śląsk Mufinka_81........31........17.06................24.03.20 13........Trójmiasto Agbr.................35.........16.06...............24.03 .2012.......Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka gratuluję peniska :) ja dziewczyny weszłam w II trymestr !! brzuszek już delikatnie widać, a mąż wymyślił sobie ostatnio i woła na mnie "piłeczka" :) w poniedziałek mam wizytę ale bez usg, za 3 tyg pewnie dopiero poznamy płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo u nas po staremu :) czyli wsio ok. leci mi 15 tydzien, czuje się dobrze wczoraj bylam na wizycie i tam na dole tez wszystko ok :) gratuluję tym co znają już płeć :) ja się dowiem dopiero 22 października na usg połówkowym w klinice. moj ginekolog ma zasadę, że nie mówi płci więc muszę się uzbroić w cierpliwość wczoraj powiedzielismy córce, że dzidzius jest w brzuszku - radosci co nie miara :D chodzi i sie przutula do brzusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a drugi trymestr zaczyna
się od 12, 13, czy 14 tygodnia ciązy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy trymestr składach się jak nazwa wskazuję z 3 miesięcy. są trzy trymestry ciąży czyli 9 miesięcy jeden miesiac ma 4 tygodnie więc 3x4= 12 po skonczonym 12 tygodniu zaczyna sie 2 trymestr czyli od 13 stego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa mi to trochę inaczej wyszło, 13tc zaczęłam w środę a II trymestr dopiero dziś, nie wiem skąd te różnice ale tak wychodzi, bo przecież 40 tc nie podzielisz równo na 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann na początku myślałam nad indywidualnym tokiem nauczania ale co mi to da skoro będę miała zaległości i z czego ja je nadrobie? Nie wiem jak to wygląda na innych studiach ale u mnie głównie chodzi o to ze ide do szkoły i siedze 8 h i non stop wszystko po ang a teraz weź nie idz pare razy i masz takie zaległości, co z tego że moge pracować sama w domu ale to nie to samo, będzie mi o wiele trudniej. No i u mnie nie ma że są jakieś zajęcia na które nie musze chodzić, wszystkie są obowiązkowe. Wiedze zdobywam z zajęć, nie z książek i dlatego jest to takie ważne żeby chodzić. Też są jakieś tam zadania domowe itd ćwiczenia, ale tego sie nie zrobi bez obecności na zajęciach. JA dziś mam 13w6d :) Jutro kończe 14 tydzień i zaczynam 15 :D W ogóle każdy gin liczy że dopiero w poniedziałek zaczynam kolejny tydzień, nie pytają ilu dniowe mam cykle, a że mam 27dniowe to wg mnie zaczynam każdy tydzień w niedziele. I dziś też sobie zdałam sprawe że za 2 tygodnie zaczne 5 miesiąc. Boże jak ten czas leci. Oczywiscie dziś rano wpadłam też na pomysł żeby zacząć robić liste rzeczy do kupienia, a kupić musimy wszystko. Ale lista by sie przydała. Z ciuszkami sie może powstrzymam bo babcia i ciocie na pewno będą w tym temacie szalały, ale np siostra powiedziała że kupi mi na prezent taki pojemnik na zużyte pieluchy z którego smrodek sie nie wydostaje :D, cos takiego http://www.redcoon.pl/b5540-Angelcare?refId=gopl&gclid=CMuosO_XpbICFQMj3godBBEAlg i nianie do pokoju już mam upatrzoną http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3768882/c_1/1%7Ccategory_root%7CNursery%7C14417537/c_2/2%7C14417537%7CBaby+monitors+and+safety+gates%7C14417612.htm ta mata fajna jest pod materacyk ktora pilnuje dziecka oddech, w ogole fajny ten monitor nie wyobrazam sobie czegoś takiego nie miec i spać spokojnie. A reszte to nie wiem, zaczne chyba powoli szukać i robic spis boże jak mi idzie 5 miesiac niedlugo to ja nie zdąże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Chcialabym sie do was przylaczyc. Obecnie jestem w 14t4. Poczatki mialam ciezkie (ciaza nisko zagniezdzona), ale teraz miejmy nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Ostatnia wizyte mialam w 13 tygodniu. Byla badana przeziernosc karkowa( strasznie balam sie tego badania) i wszystko wporzadku z moim maluszkiem:) jedynie to na razie mam nisko lozysko, ale Pani dr. mowila zeby sie tym nie przejmowac, bo jak rosnie macica, to lozysko idzie ku gorze, takze jestem dobrej mysli. Nastepna wizyte mam 25 wrzesnia i mam nadzieje, ze poznam juz plec mojego dzidziusia. W sumie od samego poczatku jakos zyje w przekonaniu, ze bedzie synek. Zobaczymy, czy moja intuicja zda egzamin:) termin mam na 8 marca, czyli dzien kobiet:) najpiekniejszy prezent..pozdrawiam przyszle mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.sudenis witam wśród ciężarówek :) ja nigdy do szczupłych nie należałam i też już brzuszek widać, ale spodnie ciążowe wciąż są za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania_85_05 z tymi brzuszkami to roznie:p u mojej kolezanki dopiero brzuszek sie pojawil na poczatku 6mc, takze widze ze u kazdego inaczej. Jak bedzie rosl w takim tempie jak do tej pory, to dopiero bede ciezarowka:) a Ty ktory tydzien? jeszcze nie zdazylam nadrobic lekturki z forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja przeżyłam wczoraj chwile grozy, przez pół dnia bardzo mnie bolało podbrzusze, taki bardzo silny ból podbrzusza skurczowy jak przed @, momentami aż mnie skręcało, myślałam nawet czy nie iść na pogotowie ale lekarz mówił, że tam idzie się tylko w przypadku plamień i krwotoków a nie bólu brzucha:( poleżałam plackiem cały dzień i dziś na szczęście czuje się dobrze i z dzidzią chyba też dobrze bo dziś mdłości mocno mnie szarpały. meaaa to słodkie jak Twoja córeczka zareagowała na wieść o dzidzi w brzuszku:) asia.sudenis witaj rozgość się u nas. To dobrze, że u Ciebie i dzidzi już wszystko ok, mam nadzieje, że przy następnej wizycie poznasz płeć:) A ja dziś z okazji imienin czwartkowych zaszalałam w H&M i kupiłam super ciuszki ciążowe dla siebie, w końcu znalazłam spodnie w roz. 34 które są dobre i troszkę mi posłużą, rozczuliłam się jak zobaczyłam obok ciuszki dziecięce zwłaszcza taki makukuni rozmiar 50:) ale wiem od koleżanek, że takiego rozmiaru maleńkiego nie opłaca się kupować bo dziecko albo się w nie nie zmieści albo po 2 tygodniach będą za małe. Znajoma mówiła mi, że najlepsze są takie roz. 62 podwinie się rękawek czy nogawki i posłuży troszkę dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANCIALUPKA mam to samo jak widzę jakieś ubranka dziecięce. nie opłaca się kupować takich malutkich lepiej kupić większe i tak jak mówisz podwinąć nogawki czy rękawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jak samopoczucie? ja wczoraj wieczorem wyciągnęłam męża na kebaba do miasta, tak mnie naszła ochota, zjadłam pół, popiłam sokiem z wiśni (którego normalnie nie lubię) i poczułam się szczęśliwa :) a Wy macie jakieś naloty jedzeniowe? ja lubię kilka rzeczy, których wcześniej nie cierpiałam ogórki kiszone, sok wiśniowy (najlepiej z Tumbarku), śledzie :) a duuuużo zmniejszyła mi się ochota na słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! KANCIALUPKA ja też bardzo często mam paraliżujące bóle w podbrzuszu, Dr tłumaczyła, że to normalne, ponieważ macica się rozciąga. Trzeba po prostu uważać na siebie, nie dźwigać itp. Hania_85_05 Mnie od wielu rzeczy odrzuciło, na niektóre rzeczy jak patrzę, to aż niedobrze mi się robi. Wczoraj będąc w pracy nagle dostałam ochoty na czerwoną fasolkę z puszki!! coś niesamowitego, nigdy wcześniej jej nie jadałam, hehe śmieję się z mojego męża, on chyba jest w ciąży, bo ma jeszcze większe zachcianki niż ja!! W końcu mam wolne i jest piękna pogoda. Ostatnio co wolne, to brzydko i zimno!! Zaraz jakiś spacerek, trzeba jak najwięcej wykorzystać pogodę:) Dziewczyny udanej niedzieli życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dawno się nie odzywałam ale troszkę się działo. Gratuluję i zazdroszczę mamuśkom, które już znają płeć!!! Ja mam usg we wtorek o 18.15, mam nadzieję, że też będzie już coś widać między nóżkami;) Witam nowe koleżanki na forum:). Fajnie, że jest nas więcej:) Miałam ostatnio epizod takiego uczucia jakby mi ktoś włożył do brzucha worek kamieni i wszystkie wnętrzności miały zaraz wypaść... Na szczęście minęło po dodatkowych lekach i nie skończyło się szpitalem. Dr na wizycie powiedział, że mimo tego szyjka mi się nie skróciła po raz drugi więc odetchnęłam. Jeśli nic nie będzie się działo to od jutra mogę spróbować odstawić leki:):):). Jupiiiii:) W tym tygodniu czuję się już dużo lepiej, dostałam nawet pozwolenie na dwa niezbyt długie spacerki dziennie:). Od czwartku korzystam z tego przywileju i nic złego się nie dzieje i mam nadzieję, że tak już zostanie:). No i w tym wszystkim troszkę zapomniałam, że jutro mamy pierwszą rocznicę ślubu... i nic nie mam dla mojego m... a na dodatek żadnego pomysłu... Masakra. Może macie jakieś sugestie? Oczywiście mam w planie przygotować miły wieczór we dwoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, nie odzywałam się i ja troszkę, bo mdłości szarpały mnie po prostu masakrycznie, że aż płakałam z niemocy;( byłam bezsilna. Dziś jest troszkę lepiej, ale nie wiem na jak długo. Byłam tydzień temu na wizycie na NFZ, tak żeby podwójnie prowadzić ciążę i mimo, że byłam niezmiernie zadowolona z wizyty, zobaczyłam moją 10ygodniową kruszynkę, bo dr podejrzała na usg (cały czas mała fasolka wychodzi młodsza o 4 dni niż z OM) i się wzruszyłam, to jednak będę prowadziła u jednego lekarza ciążę ze względu na podwójne badania krwi, podwójne usg w odstępstwie dosłownie 2-3 dni...więc rezygnuję. Nienawidzę kłucia, mam spazmy stresowe jak pobierają mi krew, a dwa nie chcę podglądać malucha tak często na usg, niby usg bezpieczne, ale ja tam do końca w to nie wierzę. Dziecko zawsze się denerwuje jak je się ogląda, więc nie chce serwować fasolce podwójnych stresów. zostanę przy medicover. Usg najbliższe to prenatalne mam dokładnie za tydzień w poniedziałek. Ponieważ maluch jest młodszy o 3-4 dni to będzie to chyba 11t6d wg wielkości dzidzi, a 12t3d wg OM. Mam nadzieję, że wystarczająco wysoka ciąża, żeby zrobić badanie prawidłowo, bo już nie chcę przekładać. Poczytałam co u was i gratuluję syneczków:) same chłopaki u nas na forum:) Najważniejsze, że wszystkie całe i zdrowe. ja jestem na etapie wybierania witamin ciążowych, mam zalecenie brania za tydzień. spróbuję chyba prenatal complex bo jest też na mdłości, a te nie opuszczają mnie ani na krok;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×