Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

kancialupka-nie martw sie, wszystko jest dobrze z maleństwem i to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelma
cześć dziewczyny :) niestety, jesienna pora to czas przeziębień i trzeba szczególnie na siebie uważać. Ubierzcie się jutro ciepło, bo podobno ma być okropna pogoda. Muszę się z Wami czymś podzielić. Otóż moja przyjaciółka jest właśnie w szpitalu, w oczekiwaniu na poród. Ustaliłyśmy, że jeśli się zacznie, to ona dzwoni po mnie i przyjeżdżam. Wszyscy mi raczej odradzają... :P Zdecydowałybyście się na uczestniczenie w porodzie rodzinnym z bliską Wam osobą? Będąc w ciąży... :P Jak stoicie z wagą?? U mnie to już 13 tydzień, brzuszka ciążowego brak, waga niższa o ok. 1-1,5 kg sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelma- ja bylam przy porodzie u bratowej, bylo szokujaco bosko na koniec pelne lzy wzruszenia, poprostu nie do opisania. ale jak ogladam jakis film teraz z akcja porodowa to smiech mnie bierze ze tak ladnie to wszytsko wyglada no ale to skutek uboczny :D ja juz na plusie 5kg jedne spodnie dzisiaj na dupe wlazly ale juz sie nie zapiely :( a z reszta bedzie pewnie podobnie bo ja wszytskie mam takie dopasowane :( musze poszukac jakis wiekszych albo juz ciazowych ale to chyba jeszcze za wczesnie nie wiem ;/ pytalam o te herbatki bo mnie non stop suszy ale juz mam dosyc wody sokow za duzo nie lubie, zeszta idzie taka pora ze tylko herbatki :D ogolnie tez nie traktuje ciazy jak choroby tez farbuje wlosy chodze na depilacje do kosmetyczki ale tez ie chcialabym zaszkodzic z niewiedzy a potem zalowac, a do lekarza tez nie bede dzownic z kazdym pytaniem a z wizyty na wizyte troche czasu mija, teraz jak zajde to mam cala liste pytan :D milego wieczorku pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi facetami, to macie racje. Coś dolega i od razu koniec świata. Kancialupka musisz teraz uważać na siebie, nie martw się wszystko będzie dobrze:) Ból kręgosłupa nie daj mi spokoju;/ U mnie pogoda cały dzień beznadziejna i z humorem tak samo. Wściekłam się wychodząc z marketu, bo jakiś nie powiem kto, walnął mi w auto:/ Ja to mam szczęście. Parę miesięcy temu facet ,który wozi wózki w markecie walnął mi całym wagonem w poprzednie auto. Całe porysowane,teraz od 2 mc nowe i kurde już ktoś mi puknął. Jakaś sierota. Pech, to pech. Nie będę się denerwować, bo szkoda nerwów. Mamuśki trzymajcie się cieplutko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia, ale cudne wieści, a skurczami się nie przejmuj. Tak czasem jest. będzie wszystko dobrze. Jak super, że zdrowa dzidzia i prawdopodobnie dziewczynka:) tak jak marzylaś:) Gratuluję ci zdrowego maleństwa! Duża już jest mała? Ja powoli przeganiam przeziębienie:) pomaga mi najlepiej Apap. Biorę mało, bo się boję. 2 tabletki na dobę tylko. wczoraj poczułam się po nim zdrowa. dziś też już lepiej. gardlo nie boli, tylko katar, nie kaszlę. jupiiii pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Pogoda u mnie straszna. I do tego od rana straszny ból głowy... Kancialupka nie martw się będzie dobrze. Ważne że dzidziuś zdrowy:) Przy pierwszym porodzie był mój m i teraz terz chce być. Mamy nadzieję że tym razem będzie dane mu przeciąć pępowię. Niestety pierwszy poród po 34 godzinach zakonczył się cc:/ Ja jestem w trakcie 15 tyg. 5 kg na plusie do wagi z przed ciąży, brzuszek mam spory że nosze już spodnie ciążowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za gratulacje. Ale ja jak to ja uwierze dopiero przy porodzize, że jest wszystko oki. I tak idę jutro na USG do Luxmedu w ramach abonamentu, niech ktoś jeszcze zerknie drugim okiem, czy rzeczywiście oki wszystko. Ja muła jeszcze mam, ale jakby coraz mniej. W ciaży z Wojtkiem zaczeło mi przechodzić pomału od 14 tygodnia - to już od soboty !!!!!Oby bo mam dość. Ale jeść mogę i to coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo ja tam bym chciała byc przy porodzie przyjaciółki ;) przy mnie był mąż. spisał się na medal. przecinał pępowinę :) teraz też napewno będzie a ja mam schizę.. i proszę uspokójcie mnie... w pierwszej ciąży miałam twardnienia brzucha, na tyle silne, że skróciły szyjkę do 2 cm. w 19 tc dostałam fenoterol i brałam go juz do 37 tc. teraz mam schizę, ze znów jest to samo. tzn twardnieje mi brzuch. nie jest to tak mocne jak bylo przy pierwszej ciazy ale jednak jest... zwłaszcza gdy mam pełny pęcherz albo cos mi po jelitach jezdzi... czasem tez bez powodu (np. teraz) z drugiej strony maluch sie juz rusza wyczuwalnie i moze to byc tez powodem... z pewnoscią przez przejscia z pierwszej ciazy zbyt mocno wsłuchuje sie w swój organizm... tydzien temu bylam u gina. szyjka twarda, dluga i zamknieta. nastepną wizyte mam za tydzien. nie wiem czy panikowac i juz leciec czy wytrzymac ten tydzien... nie chce byc panikara :( a napewno przesadzam.. co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaa może zadzwoń poprostu do gabinetu i się skonsultuj telefonicznie?? Wiem co przeżywasz bo sama miałam ciężką pierwszą ciąże i czasami panikuje. Na pewno przestań się denerwować bo to jeszcze gorzej. Na pewno będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka - dzieki za odzew. podejdę chyba do gina jutro rano, niech zerknie. jak szyjka bedzie ok to moze starczy jakis magnez i nospa czy cus eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki :) dzieki jesli tylko z szyjką bedzie wsio ok to sie uspokoje. moze taka moja uroda, ze ta macica sie tak stawia? jak odstawiłam w 37 tc fenoterol to lekarz mowil, ze moge urodzic od razu. a donosiłam do terminu i rodziłam na oksytocynie bo sie szyjka rozwierac nie chciala... eh kosmita jestem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam na jakiś lekach podtrzymujących. A jak przyszło do porodu to wkońcu musieli mi zrobić cc:) Miejmy nadzieję że jutro lekarz Ci powie że nie ma się czym martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam na jakiś lekach podtrzymujących. A jak przyszło do porodu to wkońcu musieli mi zrobić cc:) Miejmy nadzieję że jutro lekarz Ci powie że nie ma się czym martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mea mi też twardniał brzuch, ale tylko nospe forte i magnez brałam. ale trochę póxniej, tak po 20 tc zaczął. I też rodziłam na oxy, a po 19h i tak mnie pokroili, bo małemu tętno spadało. Brrrr 2 w jednym przeszłam, bo juz nawet próba parcia była przy 9cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... Meaaa nie martw się na zapas, na pewno wszystko jest w porządku, po prostu jesteś przewrażliwiona na tym punkcie. Skoro lekarz mówił tydzień temu, że wszystko w porządku, to na pewno tak jest do tej pory, także spokojnie, głowa do góry i nie zamartwiaj się niepotrzebnie!! Zazdroszczę Wam obecności mężów przy porodzie. Mojego na pewno nie będzie, bo już wiem, że będę miała cesarkę. Wiem, że w niektórych szpitalach pozwalają na obecność bliskiej osoby przy cesarce( i tak kobieta jest zasłonięta parawanem), ale w mojej miejscowości jest to wykluczone. Wielka szkoda:( Aśka_Wrocław_89 no to jesteśmy na tym samym etapie, ja jestem również w 15 tyg. Do tej pory 4kg na plusie. Ja szybko wystartowałam z wagą, bo już około 11 tygodnia miałam 3 kg do przodu, niby nie jadłam więcej niż przed ciążą, a waga tak szybko poszła w górę w sumie nie wiem z czego. Przed ciążą 46 kg, a dzisiaj już 49,7. Zobaczymy jaka będzie waga końcowa. Teraz brzuszek też już widoczny no i biust z dwa rozmiary większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa, cieszę się, że jesteście i możemy o wszystkim pogadać:) Olinek82 masz rację chciałabym dziewczynkę, ale czy będzie na pewno zobaczymy:) ważne, że zdrowy ten mój wiercioch, dzidzia ma 5,05 cm, waży 112 g. Dobrze, że przechodzi Ci już przeziębienie. meaaa jakie są objawy takiego twardnienia? Chodzi tylko o twardy brzuch? Pytam bo ja nieraz czuje jak mój brzuch jest taki bardzo twardy i nabrzmiały i nie wiem co to oznacza. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie będzie dobrze, idź do gina dla pewności żebyś się nie denerwowała i daj znam znać co tam. Ja też chce aby mój m był przy porodzie. U mnie mdłości jeszcze nie odpuściły. Zaczęłam łykać ten duphaston powiem wam, że już mnie tak nie boli brzuch przy kichaniu i kaszlu ale skurcze nadal są. Mój m przeczytał na ulotce, że dłuższe łykanie progesteronu w ciąży powoduje spodziectwo u chłopców, ja go biorę od początku ciąży i podejrzewam, że przez skurcze macicy szybko nie odstawie :( czy któraś brała w ciąży długo progesteron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia, spokojnie, może powodować spodziectwo, ale wcale nie musi. Ja brałam z synusiem dłuuuugo progesteron i nic a nic się nie stało. Moja koleżanka z synkiem również brała całą ciążę (silne zagrożenie) i mały zdrowy do dziś z tymi sprawami. W ogóle nie wbijaj sobie tego do głowy. z drugiej strony co to za lekarz, że on czyta ulotkę?? lekarze to wiedzą, ale mnie każdy uspokaja, że to jest 1% przypadków i oni w swojej karierze nie spotkali sie z tym. poza tym masz dziewczynkę:) ja też baaardzo chciałabym córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.sudenis wystartowałaś dokładnie z tej same wagi co ja, ja teraz waże 49, dziś u mnie 12tc, ja te 3 kg nabrałam w przeciągu 1 tygodnia w 7 tc ,też nie jedząc więcej niż zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA brałam przez ponad miesiąc luteinę. Też treść ulotki do mnie nie przymawiała, no ale skoro lekarz kazał, to brałam i w sumie lepiej się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANCIALUPKA ja biorę d 7tc i zalecenie mam do 17tc, czyli 10 tygodni. Ale ja lekarz kazał to się nie kłóciłam :) Fakt, że potęguję on mdłości, ale dzięki tabletkom krwiak się wchłonął i bóle brzucha minęły. za 2 tygodnie odstawię, zrobię badania hormonalne i zobaczę jak się będę czuła, ale jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff dzięki Olinek82 za uspokojenie, tą ulotkę mój m czytał ja zwykle nie czytam bo tam zawsze jest cała litania skutków ubocznych leków. A tak ogólnie to jak tam z waszymi m? Mój ostatnio trochę przesadza przez co mnie rozbawia. Ostatnio porcjowałam mięso do zamrożenia, wszedł do kuchni i mnie okrzyczał, że go dotykam:P ja mówie, że przecież go nie jem tylko kroje, że kobiety w ciąży normalnie gotują, kotlety mielone robią itd. nie dał się przekonać i sam dokończył porcjowanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za uspokojenie. Ja progesteron zażywam od 5tc, dziś 12 i raczej szybko go nie odstawie. Kurcze nawet nie wiedziałam, że potęguje on mdłości, no ale wiadomo jak lekarz kazał to trzeba brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wlasnie mam tez okropne twardnienia brzucha, wywala mi brzuch do bolu. Nie wiem czy to wywolane skurczami macicy czy co, mimo ze to druga ciaza. Karmie dalej piersia, o ile nazwac to karmieniem mozna, pokarmu kropelki, konsystencja sie zmienila, cora gryzie po sutku, nie jest fajnie. Od rana porzadki robie, niunia wielki pomocnik :D Ja dzis testue pomysl na chlopski garnek, robila ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie ok, mam pełno spraw na głowie a najwięcej pochłania mi jazda po salonach łazienek itd bo chcemy pomału wybierać co i jak ma wyglądać. Ma któraś z was może prysznico-wanne z hydromasażem itd jakies inne bajery sa radio chyba cos tam jeszcze, widzieliśmy fajną promocje na to ale jakoś nie jestem do końca przekonana czy to funkcjonalne. Czy po prostu kupić wanne osobną i domontować sobie drzwiczki żeby mogła funkcjonować jako prysznic, wychodzi drożej ale jakoś ta "dyskoteka" mnie nie przekonuje...tym bardziej ze jest cała zabudowana nawet na gorze i drzwiczki sie rozsuwają ale znowu nie aż tak szeroko no i sami nie wiemy... Ogólnie to właśnie obejrzałam filmik na YT właściwie to fragmenty porodu, takie małżeństwo w Anglii filmuje swoj niemal każdy dzień życia i chyba 2 dni temu urodziło im sie dziecko i tak mnie ten filmik wzruszył dosłownie ryczałam jak nie wiem co... chciała bym żeby było już blizej porodu bo totalnie nie moge sie doczekać. Eh... Pogoda jest moja ulubiona, czyli szaro buro i ponuro do tego kropi deszcz...nie wiem co tu więcej pisać, chyba pójde sie szykować mój wraca wcześniej z pracy i znowu będziemy jeździć po sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dobrze rozumiem co czujecie, bo od ok 3tygodni mam twardnienia brzucha, nawet przez pewien czas miałam skróconą szyjkę. Biorę luteinę, na początku też no-spę ale nie pomagała i dostałam theovent. Po 1,5tyg wszystko pięknie się uspokoiło i w niedzielę odstawiłam leki tak jak dr kazał. A od wczoraj wszystko od nowa... dzisiaj w nocy było apogeum, usnęłam dopiero o 5 rano. Sama już nie wiedziałam czy nie powinnam pojechać do szpitala ale po kolejnej tabletce troszkę odpuściło. Teraz staram się zająć czymś żeby nie schizować. Na szczęście w razie czego mój dr jest pod telefonem. Jak brzuch jest już bardzo napięty to zauważyłam, że dużą ulgę przynosi mi letni prysznic albo kąpiel. Pogoda u mnie też okropna, całą noc padało i nadal leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×