Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

wica- trzymam kciuki za to badanie, na pewno dzidzia okaże sie zdrowa , mam tylko nadzieje że to badanie nie zaszkodzi dzidzi. Sama jak bym była w takiej sytuacji nie wiem czy bym sie zdecydowała, skoro to takie ryzykowne. Ale też cie rozumiem że chcesz mieć pewność wczesniej. Ja póki co troche sie martwie bo nie czuje małego fifolka jak sie rusza, ja wiem że on mały ale wcześniej przez 3 dni czułam codziennie a wczoraj jakoś tak bardzo nie zaobserwowałam ...mam nadzieje tylko że dziś da mi jakieś znaki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenaF
Hey przyszłe mamusie, ja również jestem marcowka 2013, termin porodu mam na 8 marca,już wiem że to będzie chlopiec. W chwili obecnej wybieramy imię,co okazało się nie lada problemem. Czuje się o niebo lepiej niż w I rejestrze. Byłam na usg genetycznym ale bez testu z krwi. Wyszło wszystko ok. Odnośnie wcześniejszych opinii, to z tego co słyszałam to wszystkie markery są istotne, ale przy bardzo dobrym usg, nie ryzykownym badania inwazyjnego przy gorszym wyniku krwi. jeżeli nt i inne markery usg wyszlyby słabo wtedy rozwazalabym to badanie.Lek przed urodzeniem chorego dziecka ma chyba każda przyszła mama, ale nie można się dać zwariowac pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii, fifolka? to będzie synek? mówiłaś, że córcię lekarz wywęszył na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy marlenaF w gronie mam:) Też mam termin na 8 marca, więc mamy ten sam poziom wtajemniczenia:P:P i też na USG wyszedł chłopiec:) Jak znosisz ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zowu z głowa w kibelku wylądowałam.... eh niemam juz sił dziewczyny, na nic... i jak tu coś zjeść? już sie boje wszystkiego i picia i jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja ledwo dzisiaj z łóżka się podniosłam, a trzeba było się szykować do pracy. Mój maraton trwa od poniedziałku i skończy się dopiero w niedzielę, nie wiem jak ja wytrzymam;/ no cóż nie mam innego wyjścia. Jeszcze rano przebierałam się chyba z 4 razy, bo jakich spodni bym nie założyła, to nie mogłam się zapiąć...pozostały mi wygodne leginsy:) ojj powoli trzeba garderobę zapełnić nowymi ciuszkami... marlenaF ,Aśka_Wrocław_89 widzę,że Wy również macie termin na 8 marca, tak jak ja:) najpiękniejszy prezent na dzień kobiet:) fajnie, że znacie już płeć, moja intuicja mi mówi, że będzie syn, ale oficjalnie jeszcze nie wiem dokładnie, może już na następnym usg się dowiem, mam nadzieję. Wici, trzymaj się, myśl pozytywnie, na pewno badanie wyjdzie dobrze i dzidzia będzie zdrowa. Muszynianka.. biedna Ty z tymi mdłościami, miejmy nadzieję, że już wkrótce już ich nie będzie, bo to straszne cholerstwo;/ jesteś głodna, a nie możesz zjeść , bo Ci jeszcze gorzej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo dzieki dziewczyny za kciuki :) byłam u lekarza. szyjka długa, twarda, zamknięta. dzidziol też ok (pomachał na usg :) ) na twardnienia macicy dostałam duphaston 2x1, magnez 3x1 i doraźnie jakby sie bardzo spięła i bolało to mam łyknąć nospę forte, ale nie cały czas tylko w razie W brzus twardnieje mi nadal ale póki szyjka ok to i ja spokojna jestem :) Wica - trzymam kciuki za badanie, zeby było ok! musi!! Kejti - nie przejmuj się. ja mojego malucha też czułam parę dni pod rząd a wczoraj nic a nic, juz się martwiłam co jest. ale dzis na usg sie okazało, ze cały i zdrowy :) jeszcze te maluchy są za małe, zeby czuc je codziennie z taką samą intensywnością. czasem będziesz czuć, czasem nie - zalezy od ułożenia. moze teraz kopie w łożysko - stąd nie czujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze pomarańczko, że chociaż ty jestes inteligentna! jestesmy uratowani! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.........30.......18.05................03.20 13. ........Kraków malinówka376........21........25.05...............05.03. 2013.....Wrocław/UK amoczarska.........26...............................03 .03.2013.. ...Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05...............04.03.2013.......Byto m< br /> Jula_2.................29........30. 05..................03.2013.......Białystok Dokhtare.............32.................. ...........08.03.2013.......Rotherham xNightmare..........19........02.06.............. 08.03.2013. ......Gdańsk misia2407............24........02.06...............09.03. 2012. .....Bochum kejtiii.................21........04.06...............10. 03.2013. .....Radom kokilka29.............28..............................11. 03.2013. .....Białystok martita280810......26............................ .11.03.2 013.......kuj-pom 11marca..............32.............................11.03 . 2013.......UK Hania_85_05........ 27.............................14.03.2013........Lublin Alfa_Beta_Omega...26.............................15.03.20 13........ZS Patra24...............25................................. 03.2013........Gdynia Ajka86................26................................. 03.2013........Częstochowa Kfitek..................33............................... .03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06................01.04.2013??......Wroc ł aw nelma.................27..............................18.03. 2 012.......Małopolska nieszka2000.........36..............................18.03 .2012.......Szczecin KANCIALUPKA........25......21.06................29.03.201 3. ......Kraków Olinek82.............29.......22.06................30.03. 2013........Warszawa MSdrucia.............26......13.06.................20.03. 2013.......Warszawa Ann8912..............23......03.06.................10.03. 2013.......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ................20.03.2013........Łódź Kaktus ..............22........01.07................18.04.2013..... ..Śląsk Mufinka_81........31........17.06................24.03.20 13........Trójmiasto Agbr.................35.........16.06...............24.03 .2012.......Warszawa asia.sudenis........22.........29.05..............08.03.2013.......Jelenia Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.........30.......18.05................03.20 13. ........Kraków malinówka376........21........25.05...............05.03. 2013.....Wrocław/UK amoczarska.........26...............................03 .03.2013.. ...Pruszków prawie_ruda 30.....30........27.05...............04.03.2013.......Byto m< br /> Jula_2.................29........30. 05..................03.2013.......Białystok Dokhtare.............32.................. ...........08.03.2013.......Rotherham xNightmare..........19........02.06.............. 08.03.2013. ......Gdańsk misia2407............24........02.06...............09.03. 2012. .....Bochum kejtiii.................21........04.06...............10. 03.2013. .....Radom kokilka29.............28..............................11. 03.2013. .....Białystok martita280810......26............................ .11.03.2 013.......kuj-pom 11marca..............32.............................11.03 . 2013.......UK Hania_85_05........ 27.............................14.03.2013........Lublin Alfa_Beta_Omega...26.............................15.03.20 13........ZS Patra24...............25................................. 03.2013........Gdynia Ajka86................26................................. 03.2013........Częstochowa Kfitek..................33............................... .03.2 013.......Wawa Wiktoria Weronika..32.....24.06................01.04.2013??......Wroc ł aw nelma.................27..............................18.03. 2 012.......Małopolska nieszka2000.........36..............................18.03 .2012.......Szczecin KANCIALUPKA........25......21.06................29.03.201 3. ......Kraków Olinek82.............29.......22.06................30.03. 2013........Warszawa MSdrucia.............26......13.06.................20.03. 2013.......Warszawa Ann8912..............23......03.06.................10.03. 2013.......Częstochowa B@siek...............28.......13.06 ................20.03.2013........Łódź Kaktus ..............22........01.07................18.04.2013..... ..Śląsk Mufinka_81........31........17.06................24.03.20 13........Trójmiasto Agbr.................35.........16.06...............24.03 .2012.......Warszawa asia.sudenis........22.........29.05..............08.03.2 013.......Jelenia Góra Aśka_Wrocław_89..23........01.06..............08.03.2012........Wrocław I ja się dopisuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- w 100% nie wiem co będzie, a mówie fifolek tak zdrobniale od Filipka mimo ze może być dziewczynka, po prostu sie przyzwyczailismy tak :) meaaa no tak myśle właśnie że to może i od ułożenia zalezy itd, ale własnie poczułam malucha jak łaskocze bo póki co nie czuje żadnych kopnięć tylko takie łaskotki w dole brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejtii zazdroszczę Ci, że już czujesz swojego malucha:)) ja nie mogę doczekać się tej chwili, a wiem, że już bliżej niż dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelma
cześć Kobietki :) Gratuluję tym mamom, które już poczuły pierwsze ruchy maleństwa. Ja nadal czekam... ;) Dziś rano stwierdziłam, że biorę urlop na żądanie, ot tak. A co! Taki miałam kaprys... dość się nabiegałam w tym tygodniu. I chyba dobrze zrobiłam z tym urlopem, bo czuję dziś częste ukłucia w dole brzucha. Powoli zaczynam "wyrastać" z moich spodni, trzeba zacząć rozglądać się za ciążowymi. Albo przerobić jakieś stare (widziałam w necie, że wystarczy odpruć ten pasek z guzikiem, wypruć zamek, zaszyć go i wszyć w pasie kawałek materiału, np. ściągacz ze starej bluzy). A tak poza tym to właśnie smażę sobie placki ziemniaczane i jestem wniebowzięta, że znów mogę (potrafię) je jeść, bo ostatnio nie było ciekawie na samą myśl o nich, a to moje ulubione danie od dziecka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka, ty się do cholery przestaniesz tak forsować, czy mam pojechać do Ciebie i skopać Ci tyłek??? Agbr masz rację że nie zrobiłaś tego cholernego badania. Ja już niestety zabrnęłam za daleko. Już mam zasiany niepokój w głowie. Aśka a ja dopiero teraz zobaczyłam, że będziesz wyprawiała urodziny swoich dzieci miesiąc po miesiącu.:) Olinek ja za miesiąc kończę 34 lata i mam nadzieję, że w urodziny będę miała jeszcze jeden powód do świętowania. Amniopunkcję mam w poniedziałek. Malinówka takie bóle chyba często się zdarzają, może dlatego że macica się rozciąga. Dużo dziewczyn o tym wspomina. Kejtii ja dziś też nie czuję nic i też odczuwam niepokój. Myślałam, że w drugiej ciąży będę mądrzejsza a tu du..:) Marlena gratuluję i witam:) Hmm... placki ziemniaczane.... uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wica tylko mnie nie bij, bo ja taka słaba:)) wygrzebałam sie wkoncu z łóżka, i podjadam winogrona, może się przyjmą. z pracą musze do końca wrzesnia popracować, a później i tak juz mi nikt nie pozwoli bo juz większośc wie żem ciążowa. ja miałam robione testy PAPP-A i te kryptory HCG, dla własnego spokoju, ale potwierdziły USG ze jest oki. wica u ciebie też wyjdzie dobrze zobaczysz:)) teraz się umawiam na październik na to usg 2 trymestru 3D/4D z tymi wszytskimi przepływami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wica- mimo malego odestepu miedzy jedna a druga ciaza jakos czasem trudno mi odnalesc sie w stanie ciazowym hihi ale jestem dobrej mysli ;) jeszcze miesiac i usg, doczekac sie nie moge daj Boze na dobre wiesci :) 3mam kciuki aby i u Ciebie wszystko wyszlo w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenaF
Hey dziewczyny, Asiu_wrocław super że mamy w tym samym dniu ciekawe czy poród faktycznie wypadnie w dniu kobiet.. osobiście wolałabym nie znam jednego chłopaka który sie wtedy urodził i jakby to powiedzieć jest trochę zniewiescialy;-) ale to na pewno przypadek;-) odnośnie płci to ponoć na usg genetycznym jak lekarz mówi że nie można określić płci to na 99% dziewczynka, bo siusiaka po prostu nie da się nie zauwazyc, mi nawet lekarka nie musiała mówić bo sama zauważyłam,ale muszę dodać ze junior szaleńczo się ruszał, chyba udzieliły się mu moje nerwy. Ale dziewczyny trochę mnie zaskoczylyscie tymi ruchami, poważnie już można je poczuć? gin powiedział że dopiero za 3 tyg mogę czuć. jeżeli chodzi o jedzenie to mam wbite do głowy że mam się dobrze odzywiac i tak robię ale czasem mam taka wielką ochotę na tłuste rzeczy np.chleb z tłustym,frytki czy placki ziemniaczane ale później zdycham.. a przesyspiście noc? ja dalej wstaje mam nadzieję że to nie problemy z pęcherzem, ciężko też mi znaleźć wygodna pozycję, marze o wygodnym wyrku . .buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Malec daje mi się dzisiaj we znaki. Caly czas naciska na pęcherz i co 15 minut latam do toalety... Do tego po duphaston wrócily mi mdłości. Ogólnie kiepsko się czuje. A wy jak po tych tabletkach się czujecie? Na samą myśl o plackach ziemniaczanych jest mi niedobrze...bleee Marlena też doszłam dzisiaj do takiego wniosku...:) Zobaczyłam taką wizję w szkole obchodzą dzień kobiet a mój Maluch ma urodziny....:P Wica faktycznie kurcze podwójny wydatek w krótkim czasie:P ale szczerze właśnie tak sobie wymarzyłam że drugi dzidziuś to też na wiosne, bo akurat lato jest najlepsze na spacerki:) Ja od jakiegoś tygodnia trochę lepiej śpie. Czyli nie mam koszmarów i się wysypiam. Ale i tak przynajmniej musze wstać przynajmniej ze dwa razy na siusiu... Podobno fajne są te poduszki dla kobiet w ciąży w kształcie litery C. Koleżanka mi polecała do spania. I tak się zastanawiam nad kupieniem jej. Któraś z was może używała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak sie spi z taka poduszka
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja mam zamiar na dniach zamówić sobie taką poduszkę bo już od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć sobie miejsca w łóżku, szczególnie, że ostatnio znów jestem zmuszona spędzać w nim większą część doby... :( jak przetestuję to napiszę czy wygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam poduszki i uważam, że jest rewelacyjna do karmienia. Muszynianka ja dopiero wróciłam z Krakowa, więc masz szczęście, że narazie się tam nie wybieram. Ja coś jestem zmęczona, idę zaraz się położyć. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki. melduję się, że u nas wszystko ok. Dziś wyjątkowow dobrze się czułam także nosiło mnie cały dzień:) wica trudno jest powiedzieć co człowiek powinien zrobić nie będąc w podobnej sytuacji ale rozumiem twoje obawy i trzymam mocno kciuki by badanie nie zaszkodziło dzidzi, z pewnością wszystko wyjdzie dobrze. Muszynianka ciebie to faktycznie trzeba kopnąć w dupkę za to przepracowywanie się, dbaj o siebie kochana. Współczuje Ci takich porządnych mdłości, mnie mdli ale bez wymiotów. classic cieszę się, że wszystko ok z dzidzią malinówka376 znam ten nieprzyjemny ból :/ mama nadzieję, że szybko Ci przejdzie u mnie niestety ten ból pojawia się niezależnie od tego czy się przepracuję czy siedzę bezczynnie. Witaj marlenaF gratuluję kruszynki, będziesz mieć najpiękniejszy prezent na dzień kobiet:) meaaa cieszę się, że twoje obawy zostały rozwiane i nie musisz się martwić, ja też łykam duphaston 2x1 i magnez 2x2 po 50mg nelma a co jak szaleć to szaleć czasem trzeba pomyśleć o sobie i nie przejmować się a co:) ale mi zrobiłaś smaka plackami ziemniaczanymi ja uwielbiam z cukrem, po hajducku albo z sosem myśliwskiem, mniam :P Aśka_Wrocław_89 ja też zastanawiam się nad taka poduszką bo coraz więcej wiercę się w nocy a jak sobie włożyłam ostatnio poduszkę między nogi dużo wygodniej mi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja troszkę podziębiłam sobie pęcherz, spałam ostatnio w cienkiej koszuli nocnej a w mieszkaniu tak zimno, centralnego jeszcze nie włączyli a temperatura w nocy poniżej 10 stopni :( siedzę w domu w golfie i polarowych spodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancia, zanim będzie za późno (pęcherz), koniecznie kup sobie preparat z żurawiną dla kobiet w ciąży, nazywa się Prenatal Urocare. Wiem co mówię...w 1 ciąży miałam z pęcherzem okropne problemy od 12 tygodnia właśnie i za późno zaczęłam brać żurawinę...nie dość, że pęcherz był przeziębiony to zasiała mi się tam bakteria paciorkowiec (o to w ciązy i przy zapaleniu nie trudno), więc musiałam brać antybiotyk w 13 tygodniu ciąży. Teraz głupia nie jestem i profilaktycznie biorę żurawinkę co parę dni, albo jem dżem z żurawiny lub suszoną żurawinę. Naprawdę wiem co mówię. Ja jestem szczęśliwa, bo moje mdłości poszły już do lamusa na AMEN:) nie ma ich od 5 dni i wiem, że już nie wrócą. Z synkiem miałam tak samo, jak minęły (w podobnym okresie jak teraz, na pewno przed 12 tygodniem) to już nie wróciły. Nareszcie mogę cieszyć się ciążą:) bo i przeziębienie już żegnam powoli. Czuję się już tak prawie zdrowa, a jutro to już będzie git. Najlepiej działa na mnie syrop z cebuli, miód, tabletki dla kobiet w ciąży Prenatal Gripcare (z aronią i czosnkiem). Moje przeziębienie trwa 5 dni, jutro będzie koniec, więc chyba nie tak długo trwało. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Olinek już dosyć długo męczysz się z przeziębieniem. Będziesz naszym forumowym medykiem:)) Ja dziś fatalnie spałam, budził mnie ból głowy, rano wstałam przed wszystkimi ponieważ obudził mnie oczywiście ból głowy. Musiałam się napić kawki ii jest lepiej. Lecę kupić wrzosy, posadzę na balkonie. Do popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia dbaj o pęcherz, ból potem straszny ja już to przeszłam i teraz też łykam żurawinę. Mdłości zaczynają przechodzić ale chyba całkiem nie mogę się z nimi rozstać. Ja w przyszłym tygodniu zamówię poduszkę-fasolkę też wydaje mi się, że to bardzo praktyczna wygodna sprawa, potem może służyć maluchowi. Dziś mam smaka na risotto z papryczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja mam dużą skłonność do zapalenia pęcherza niestety, średnio 4 razy w roku na to choruje więc faktycznie posłucham waszych rad i zapobiegawczo kupię to żurawinkę, dzięki za cenne rady:) Olinek82 fajnie, że przeziębienie Ci już przechodzi, ja mam wrażenie, że moje mdłości są coraz mniejsze. Ogólnie zadowolona jestem bo czuje, że duphaston działa od dwóch dni nic a nic nie boli mnie brzuch mogę kichać, kaszleć i nic w dole brzucha nie rwie:) Za mną od kilku dni chodzi spagetti bolońskie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.sudenis - super uczucie tym bardziej że to moje pierwsze dziecko i nigdy wcześniej tego uczucia nie doznałam ale no logicznie sobie tłumacząc jak by bulgotało to ok, ale jak mnie coś łaskocze albo czuje taki nacisk leciutki to sie wie że to maluch :P A mój to ogólnie wyjątkowo duży jak na swój wiek i rozbrykany więc myśle że to tez może być przyczyną tego że tak wcześnie ruchy jego czuje. Już napewno niedługo sie doczekasz ruchów swojego malucha :) nelma- placki ziemniaczane, o mamusiu. Ale bym zjadła.... wica- pociesze cie że ja nie czułam cały dzień a na następny już było ok, z pewnością to jest dlatego jak ktoś tu pisał że małe sie przekręciło i kopało w jakąś część której sie nie czuje :P marlenaF - to bedziesz miała dziewczynke? :) KANCIALUPKa- wspolczuje zapalenia pęcherza :( Teraz faktycznie jest coraz zimniej i wszystkie powinnysmy zrezygnować z cienkich letnich bucików , zacząć zakładać sweterki itd... Ja wczoraj też przemarzłam myślałam ze kurteczka jeansowa wystarczy :P Ja myślałam tak samo ze już mdłości pożegnałam , do wczoraj. W zasadzie witałam sie z kibelkiem troche od szczoteczki do zębów ale potem i tak cały dzień mnie mdłości męczyły. Dziś dzięki Bogu lepiej. U mnie tak to remont powoli sie zaczyna, już sie nie moge doczekać jak wszystko będzie skończone i będzie można sie wprowadzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×