Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka1776

W Polsce brak tolerancji i zrozumumienia?

Polecane posty

dlaczego w Polsce brak tolerancji i zrozumienia jest barierą w wielu dziedzinach jesteśmy tacy z lekka opożnieni i nie dojrzali...proszę powiedzcie..np.seksualność itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k,jhygrfeqdaedwsqa
jesl chodzi ci o homoseksualizm to nie mam nic przeciwko osobom o takiej orientacji jednakze stwierdzenie ze homoseksualizm nie jest choroba jest nie do konca prawdziwe gdyz z biologicznego punktu widzenia kazda niezdolnosc do prokreacji jest choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Polacy nie potrafią dać innym prawa do bycia sobą :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kygrfeqdaedwsqa
jesl chodzi ci o homoseksualizm to nie mam nic przeciwko osobom o takiej orientacji jednakze stwierdzenie ze homoseksualizm nie jest choroba jest nie do konca prawdziwe gdyz z biologicznego punktu widzenia kazda niezdolnosc do prokreacji jest choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety masz racje,wielu bardzo plytko patrzy na seksualnosc. Zwiazane to jest z ogolnym zacofaniem narodu. Wiele do powiedzenia ma tez religia a wiadomo nie od dzis ze im bardziej rozwiniety kraj tym mniej wierzacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co dokładnie masz na myśli
autorko, pisząc o seksualności? Bo to dość szerokie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo polacy chcą być." na czasie" ale nie potrafią zrozumieć że tu nie chodzi tylko o wygląd ale też o charakter nie ważne czy masz merca z salonu czy trabanta ważne aby czasem zastanowić się...prawda...napisałam ten temat żeby zobaczyli niektórzy że forum jest takim miejscem gdzie nie ważne jak i kim jesteś ważne że można poruszyć tu kwestie i sexu i orientacji i nikomu to nie powinno przeszkadzać a jeśli kole go w oczy jakiś temat niech szuka tego co potrzebuje albo sam coś napisze ...popieracie mnie w tej kwestii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmLena07
akurat w niektórych dziedzinach tolerancja jest w drugą stronę, np. o wile prościej jest robić karierę projektantom- gejom w modzie, więc nie do końca tak jest jak twierdzisz... to nie jest niestety tak, że są tylko ludzie hetero uprzedzeni do homo, ale też zdarza się to w drugą stronę, już nie wspominając o ogromnym rasizmie czarnych w stosunku do białych, w co ciężko uwierzyć, gdy żyje się W Polsce. Akurat sporo podróżowałam i miałam niestety styczność z takimi sytuacjami. Głośno było też o przypadku w Anglii, gdy szefową Polek była murzynka i wypłatę potrafiła im rzucić na podłogę i powiedzieć macie białe suki. Kolejny przypadek w USA przez wiele wiele lat w filmach był niepisany zakaz obsadzania czarnoskórych jako "złe" charaktery. Kolejny przypadek - zdawali w USA strażacy jakiś egzamin, już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, można poszukać w necie i zdarzyło się tak, że akurat zdali tylko biali i co? Organizatorzy chcieli unieważnić egzamin, bo bali się posądzenia o rasizm.. bo rasizm jest bardzo wygodną, idealną bronią w rękach wielu czarnoskórych w stosunku do białych i lubią z niej korzystać... Brak tolerancji i zrozumienia jest na calutkim świecie, nie tylko w Polsce. W różnych krajach przybiera różne oblicza, dotyczy też rożnych rzeczy w zależności od sytuacji, jest to jednak w naturze ludzi różnych narodowości, nie tylko Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o tym ale my jesteśmy w Polsce ....a poza tym w ja dałam temat żeby poznać zdanie innych ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klklnn
Podpisuje sie obiema rekoma pod slowami Leny.Ja akurat mieszkam od lat za tzw.granica i widze ten rasizm innych -kolorowych wzgledem bialych na kazdym kroku.Widze tez bojazn bialych przed oskarzeniami czarnych lub kolorowych o rasizm szefostwa roznych firm.Skutek jest taki ze bialy musi pracowac na pewnym poziomie.Czarny i kolorowy nie musi i nie podlega zadnym standardom.Gdy nieraz tak chwile obserwuje czarnych albo chinczykow czy pakistanczykow to tak sobie mysle ze gdybym to ja byl szefem firmy,pierwsze co bym zrobil to wyrzucil ich na pysk.Tak-NA PYSK z pracy za nierobstwo. Oni sa mistrzami pozoranctwa.Juz samo to z jaka szybkoscia oni sie poruszaja jest porazajace.Jak mucha w smole. Co de sfery seksualnej-autorko nie wierz w te bzdury rozpowszechniane przez takie osrodki masoewej dezinformacji jak zydowska gazeta dla Polakow czy tvn-y i polsaty.Ja znam naprawde dobrze kulture kilku krajow.W tym kraju uchodzacego (wsrod tych medialnych oszustow ze wspomnianych osrodkow)za wzor postepu,tolerancji,luzactwa czyli Holandii.Wierz mi autorko-Polacy sa narodem najbardziej zdegenerowanym ze wszystkich mi znanych procz krajow za nasza wschodnia granica.Takiego czy takich krajow opiewanych przez te osrodki jako "kraje absolutnej wolnosci,wyzwolenia"itd-NIE MA.Po prostu ich nie ma.Te osrodki-zreszta lewackie,komunistyczne z czego malo kto zdaje sobie sprawe-chca nas Polakow po prostu zniszczyc wmawiajac nam ze jestesmy najgorsi pod kazdym wzgledem ze wszystkich narodow swiata a do tego zacofani obyczajowo.Oczywiscie swoich-wiadomej nacji trzymaja od tych spraw z daleka i im mowia zupelnie cos innego. Nastepny problem-to problem celowego przekrecania pojec.Chodzi o to ze lewactwo uzywa pojec"tolerancja i akceptacja"zamiennie i utozsamia je ze soba.Tymczasem wzajemny stosunek ich do siebie mozna opisac w zdaniu:Ja ciebie toleruje chociaz nie akceptuje".Albo-:"Nie zgadzam sie z toba zupelnie ale bede zawsze bronil tego zebys mogl swobodnie wypowiadac swoja opinie". Lewactwo sprytnie zamienia znaczenie tych slow i usiluje nam wmowic ze tolerancja to akceptacja a wiec "kazdy MUSI uznawac np.homosi za zdrowych ale innych.Inaczej "zorientowanych seksualnie".To taka nowomowa komunistow.Jak widac w kontekscie tego co napisalem jest to zupelne oszustwo a na dodatek lewactwo nie uznaje krytyki i odmawia drugiej stronie do tego zeby moglo miec jednak wlasne zdanie na jakikolwiek temat.Przykladem moze tu byc PO.Ta partia uznaje oczywiscie zdanie innych ale wylacznie wtedy gdy zgadza sie ono ze zdaniem ich-POwcow.W przeciwnym razie kazdy gloszacy poglady inne niz zyczy sobie lewactwo jest"oszolomem,ciemniakiem,faszysta,katolem,heterykiem,moherem"itd,itd.To jest ta"wolnosc" lewactwa i tak wyglada ten problem w rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .--.-.--..--.---enter
bo sama zapominasz o istnieniu transeksualistów, transwestytów i wszelkich innych odmieńców, których czasem nawet nie umiemy nazwać. A tak wogóle, to w Polsce rządzi czysta, bezinteresowana zawiść i to ona powoduje, że ludzie spełnieni są źle widziani, stąd ten nasz mesjanizm duży (narodowy) i mały (osobisty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram kochana! Popieram! Zostałam wyklęta, przez kefe społeczność bo lubię seks przy zapalonym świetle i najlepiej w grupie:((( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba większość.mnie też to dpadło bo pisze teksty na topiku i swintusze wirtualne z paniami i panami...żeby im pomóc wiesz w czym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
"wiem o tym ale my jesteśmy w Polsce ...." to tutaj myślisz, że się nie zdarzały takie przypadki, a pamiętasz sprawę niejakiego Simona Mola, który świadomie zarażał Polski AIDS? Jak kobiety mu proponowały prezerwatywy to je posądzał o rasizm!, więc one żeby udowodnić, że tymi rasistkami nie są zgadzały się na wszystko. Moim zdaniem tutaj tkwi pułapka, bo szczególnie młode Polki utożsamiają rasizm jako coś najgorszego i za wszelką cenę chcą udowodnić, że nimi nie są, nie dostrzegając, że ten facet właśnie reprezentuje rasizm w drugą stronę. Bądźmy tolerancyjni, ale nie dajmy sobą manipulować zw. z tym. Jak zaczepi Cię czarnoskóry mężczyzna, to zgodzisz się z nim umówić tylko dlatego, żeby nie posądził Cię o rasizm, nawet jeśli ani trochę Ci się nie podoba? Bo wielu z nich krzyknie za tobą "rasistka!" jeśli odmówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość przykra jest polska nietolerancja, podejrzliwosc wobec osob np. z jakimis drobnymi natrectwami, nieszkodliwą innoscią =osob częstokroć wartościowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×