Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czyściochaaaaaaaa

Nie myje rąk...zwrócić uwagę? Ale jak?

Polecane posty

Niedawno moja koleżanka z pracy zwróciła mi uwagę, że miejscem w którym najczęściej mnie widzi w pracy jest umywalka i ja myjąca ręce :D Czy to opętanie nie wiem, raczej zdrowy rozsądek bo mam takie a nie inne środowisko pracy, dzięki temu i w moim domu wszyscy są nauczeni mycia rąk, pracuję jeszcze nad długością ich mycia, powinno się jednak czynność wykonywać dłużej niż 10-15sekund, bo w innym wypadku to jest średnio efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 sekund podobno jest idealnym czasem, żeby zabić 99% bakterii, a do tego najlepiej użyć mydła antybakteryjnego i koniecznie wytrzeć dobrze ręce, bo na wilgotnych znowu zaczną sie mnożyć bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i koniecznie suszyć ręczniki bo na wilgotnych mnożą się bakterie w zastraszającym tempie. Oczywiście często wymieniać na czyste i prać bez używania płynów zmiękczających najlepiej bo wtedy są dłuzej świeże tak zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatanczmy!
Z tymi płynami to nie zwróciłam uwagi, bede musiała zrobić mały eksperyment :) ja nie rozumiem jak można nie myć rąk, przecież w ciągu dnia tylu powierzchni sie dotyka, brrr. W kuchni mam dodatkowo takie coś: http://www.i-apteka.pl/product-pol-29908-DETTOL-Aerozol-do-dezynfekcji-powierzchni-200ml.html zmywam tym blaty z użyciem recznikow papierowych bo mokre szmatki mnie brzydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam ten sam problem. Współlokatorka nie myje rąk po korzystaniu z toalety, powrocie z miasta, ogólnie - nie dba o higienę. W jaki sposób delikatnie jej zwrócić uwagę, że po wykonaniu czynności fizjologicznych wypadałoby umyć ręce bo później roznosi te drobnoustroje na klamki, przybory codziennego użytku, którymi posługuję się ja i druga dziewczyna? Dodam, że jest nad wyraz złośliwa i każda próba zwrócenia uwagi kończyła się nieprzyjemnie, np brudnymi butami w czystej pościeli czy włosami na szczoteczce do zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manamana12
Ja bym jej niby przypadkiem włączyła program, albo przeczytała artykuł odnośnie korzyści z mycia rąk, że dobrze jest używać mydła antybakteryjnego itp. Tylko zawsze jest ryzyko, że się obrazi niestety,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara123654
Mi się wydaje, że dyskretnie można by zwrócić uwagę, zachęcić do korzystania z mydła czy mydła antybakteryjnego. Tylko gorzej jak to jest osoba typu, jestem najmądrzejsza i wiem lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszkieterka0987
Czasem jak są dzieci w domu można się posłużyć podstępem - że tak wszyscy w domu robią, chcąc wpoić dobre nawyki u najmłodszych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazikowa
U mnie żadnego podstępu nie było trzeba wystarczyła ta bezdotykowa pompka i dzieciaczki same biegły do mycia rączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gościu - bardzo w współczuję Ci takiej współlokatorki. Spróbuj może usiąść i porozmawiać na spokojnie o tym co Ci przeszkadza, kierując się dobrem wspólnym i spokojnie, ale stanowczo powiedz o tym jak ważna jest dla Ciebie higiena Twoja i osób, z którymi mieszkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×