Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czekoladowa broszka

Czy zdecydowac sie na szkole kosmetyczna?

Polecane posty

Gość ania mielcarz
Kilka tysięcy, ale to nie było jedno szkolenia. Przerobiłam prawie wszystko co miało new nails. Zresztą to i tak wychodzi dużo taniej niż spędzenie 5 lat na studiach dziennych, po których i tak nie miałabym większych kwalifikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza bliska
Co polecacie na start? Stylizację paznokcia, wizaż czy jeszcze coś innego? Tak żebym mogła już po tym zdobywać pierwsze klientki. Chyba najbardziej popularna jest stylizacja paznokcia co nie? Większość dziewczyn sobie je robi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mielcarz
Na paznokcie masz najwięcej klientek. Znam dziewczyny, które studiując dorabiały po godzinach te 2 tysiące miesięcznie właśnie robiąc paznokcie. Największy potencjał masz mając dużą bazę klientek. Na początek zawodowe szkolenie stylizacji paznokcia, później praca nad jakością i efekty przyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trezwa
Drogie jest takie szkolenie u p. Aleksandry Góreckiej? Jak często odbywają się zajęcia? Zastanawiam się właśnie czy się nie zapisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu tez znalazłam całkiem obiecujące szkolenia kosmetyczne - http://pimik.pl fajnie nawet to wyglądam, sama zastanawiam się, czy nie napisać do nich. Zawsze to jeden poziom wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie studia kosmetyczne to strata kasy, 3 lata studiowałam kosmetologie zaocznie, płaciłam kupe kasy a tak na prawdę nic sie nie nauczyłam ;/ sama teoria , zero praktyki - masakra ;/ dopiero w warszawie koleżanka poleciła mi szkołę Select i tam zapisałam się na kurs 3 tygodniowy z wizażu i na rzęski i jestem bardzo zadowolona ;) dużo się nauczyłam, nabrałam pewności siebie i dzięki temu mam już teraz bazę swoich klientek i cały czas ostro działam ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaKosmetyczka87
Jeśli chcesz być kosmetyczką z prawdziwego zdarzenia, to raczej kurs nie bedzie dobrym pomysłem. Do tego zawodu potzrebna jest wiedza z wielu dziedzin, jak choćby dermatologia, czy anatomia. Jeśli myślisz o zawodzie kosmetyczki zainteresują się szkołą policealną, ale taką, która daje i wiedzę i możliwośc zdobycia praktyki, najlepiej państwową szkołą z dobrym zapleczem, dobrze wyposażonymi pracowniami. W Katowicach jest Medyk, to dobra szkoła z tradycjami: http://medyk.katowice.pl/kierunki/technik-uslug-kosmetycznych.html . Nie wiem skąd jesteś, ale zastanów się nad taką szkołą. A kursy? Przydatne, ale kiedy chcesz zdobyć umiejętności z węższego zakresu, np. przedłużania rzęs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanesska123
Hej dziewczyny, podpinam się do tematu,ja skończyłam szkołę Piłsudskiego w Łodzi, ale w praktyce to wygląda troszkę inaczej niż w teorii:) Sama szkoła nie wystarczy, jeśli chcecie po skończeniu pracować w zawodzie, to nie ma innej rady jak zacząć pracować 'za darmo' żeby złożyć swoją książkę. Trzeba malować i stylizować i robić zdjęcia, wesela, studniówki. Najfajniej jest zrobić tak jak ja, wkręciłam się w towarzystwo fotografów i zaczęłam od obsługiwania sesji...z tygodnia na tydzień było ich coraz więcej, a moje portfolio rosło...i rosło. W tym momencie mam już naprawdę dużą ilość zleceń, i to takich których nie muszę sama szukać:) Także reasumując, szkoła jak najbardziej dobry pomysł, ale poza tym duuuuuużo pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
vanesska123 zgadzam się z tobą w 100% ;) ja podobnie jak ty na początek skończyłam szkołę select a tam kurs wizażu bo ja akurat bardziej w tym kierunku chciałabym się rozwijać. Szkoła mi dała solidne podstawy, wysoki poziom w połączeniu z profesjonalną kadrą to właśnie to czego oczekiwałam na początek . Mam kumpla który jest fotografem i podobnie jak Ty działamy wspólnie. Dzięki temu co raz, odstaje różne zlecenia. I o to właśnie chodzi żeby najpierw się reklamować aby przyciągnąć klienta a potem zarabiać dodatkowo na tym kaskę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szkoła kosmetyczna to od razu konkrety, czyli np Beauty Lux i szkolenia zawodowe. Oczywiście nie jest łatwo wszystko szybko opanować - trzeba tylko mieć o tym pojęcie i się angażować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanaka
Największe znaczenie mają praktyczne umiejętności czyli radzę po prostu porządne szkolenia zawodowe, odpowiednie zaangażowanie - wtedy doskonale sobie poradzicie w zawodzie. Wszystko powinno pójść bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was uczył się może w Omedze na kierunku kosmetyka? warto? moja koleżanka sobie chwaliła, ale chciałabym poznac też opinię osób postronnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po new nails i szkoleniach kosmetycznych - radzę sobie doskonale, chociaż nie od początku tak było. Na pewno szkolenia są lepszym wyborem niż kilka lat w szkole, która nic wam nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre szkolenie zawodowe daje więcej niż kilka lat spędzonych na studiach. Studia niestety mają taki program, że większość pozyskiwanej wiedzy jest całkiem zbędna. Czysta teoria, której nigdy się nie wykorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabrysiek
Zdecydowanie tak, ale nie myśl sobie, że tak od razu będziesz miała kwalifikacje. Tutaj trzeba porządnie pracować nad jakością umiejętności. Nie zadbasz o te kwestie to i tak nigdy nie zyskasz klientów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akasonia
Oczywiście - w tym momencie szkolenia dają po prostu więcej. Powstała masa szkół, które nie dają konkretnych umiejętności, a wcale nie tędy wiedzie droga. Ludzie mają tytuł magistra, a nie potrafią wykonać podstawowych usług!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasznek
Żeby pracować jako specjalista w tematach kosmetycznych to najpierw trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. Przy czym wszystko jednak zależy od tego jakie macie podejście - po szkoleniach powinno się robić jak najwięcej praktyki i dopiero wtedy można realnie liczyć na pewne sukcesy zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania kanosik
Technikum tak, studia na pewno nie. Dlaczego? Po prostu na studiach przerabiają głupią teorię. Sama jestem po Beauty Lux, szkoleniach zawodowych - wiem jaki poziom reprezentują dziewczyny, które chcą u mnie pracę. Ten magister nic im nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina bryks
Dziewczyny - na pierwszy rzut stylizacja paznokcia czy coś innego? Chyba to właśnie paznokcie są teraz na największym topie, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba wszystkie kursy związane z urodą są na topie bo każda z kobiet chce o siebie zadbać, a ściślej – o całe swoje ciało. Więc to czy wybierzesz paznokcie a może kurs wizażu (ja robiłam tutaj - http://miu.com.pl/) , albo inny zależy od tego co Ciebie bardziej interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwój w tym zawodzie daje spore możliwości, bo najlepsze dziewczyny zarabiają bardzo dużo, przy czym nie oczekujcie, że od razu podobnie będzie i was. Myślcie rozsądnie - nie chodzi o papier, lecz o umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kesonas
Hmm... zrób sobie kilka szkoleń zawodowych, mocno popracuj nad maksymalizacją tego co robisz, staraj się na maxa rozwijać i wtedy cele zrealizujesz. Programy szkoleń są bardzo długie i wymagające, zatem aby faktycznie coś sensownego osiągnąć, musisz się na maxa zaangażować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje, ja żeby osiągnąć tyle co teraz mam musiałam się bardzo namęczyć. Podstawa to profesjonalny kurs ja była w Select tam Cię cisną, masz modelki i pracujesz jak w profesjonalnym salonie. Potem tylko dalszy ciąg praktyk na koleżankach i teraz nie mam juz miejsc na usługi tak się wprawiłam;) więc do dzieła dziewczynki !;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to bardzo dobra opcja:-) sama się nad tym zastanawiałam:-) btw. znalazłam ciekawą wyszukiwarkę www.estibook.pl. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mabran
Zdecydować, ale jeśli faktycznie to lubisz, jesteś w tym dobra. generalnie tematyka kosmetyczna daje teraz spore możliwości zarobku,a zawód zdobywa się porządnymi szkoleniami. Czyli chyba jednak - można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz pracować w tym kierunku to zdecydowanie tak. Szkoła kosmetyczna wymaga wykonania ogromu pracy, ale i tak to jest najłatwiejsza droga - wiedzę uzupełniasz szkoleniami i w ten sposób naprawdę szybko masz zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalalllalala
jeśli Cie to interesuje i chcesz to robić to oczywiście bo bez szkoleń nie dasz rady pracować w tym zawodzie. Taki pakiet szkoleń znajdziesz w warszawskiej szkole http://new-nails.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zrobione szkoleniami zawodowymi - nie ma łatwiejszej drogi na dojście w tym temacie do określonego poziomu. Oczywiście wymaga to ogromu poświęcenia dla rozwoju, ale tak naprawdę nie ma prostszej i krótszej drogi. A zarobki na kosmetyce są naprawdę fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz się zdecydować na taki kierunek, to naprawdę wystarczy solidnie zaangażować się w temat. Dobra kosmetyczka to przede wszystkim osoba na maxa zaangażowa w rozwój, wciąż się ucząca. To właśnie takie osoby cokolwiek w życiu osiągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zrobione szkoleniami w beauty lux - tak, nie ma łatwiejszej drogi, wszystko zrobiłam właśnie w taki sposób. Pewnie, że musiałam się mocno napracować - z dnia na dzień niczego nie zrobicie. Wejście w zawód kosmetyczki wymaga poświęcenia temu ogromu czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×