Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dor 32

Parterówka 120-140 m2 znacie fajny projekt ?

Polecane posty

Gość Dor 32

Szukam jakiegoś fajnego projektu domu 120-140m2, musi to być parterówka. Jeśli znacie jakiś udany projekt to wklejcie :-) Z góry dziękuję za pomoc [cześć] [kwiatki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skopolondia
budujesz dom swoich marzeń a tu pytasz o projekt...:-( i co, może oczekujesz że rzucimy sie wszyscy do netu i będziemy przegladać projekty dla ciebie?:-D kochana zastanów się, przemyśl swoje preferencje, co dom powinien posiadać, ile pokoi, ile łazienek, jaka kuchnia, jaki rozkład, jaki taras? czy jakies podcienie, czy jakies pomieszczenie na specjalne przeznaczenie, co lubisz, jaki styl domiszcza, czy z piwnicą, dla ilu osób itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor 32
Jeszcze nie buduję,na razie rozglądam się za ładnymi projektami. Poprosiłam o pomoc w poszukiwaniu projektu,bo sama nie wiem czego chcę. Ważne tylko by to była parterówka 120-140 no max 160 m2. Na pewno są tu osoby które są trochę dalej niż ja (jeśli chodzi o projekty), już znalazły swój projekt lub takie które rozpoczęły budowę. I właśnie o pomoc takich "obeznanych" w temacie osób mi chodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my rozważamy również
w obecnej chwili myślimy jak chcemy mieć rozłożenie pomieszczeń.. chcemy parterówkę z poddaszem uzytkowym.. mniej więcej tak: parter - salon z aneksem kuchennym ok 50mkw wychodzący na taras łazienka ok 6-8mkw pokój gościnny do 9mkw altanka wejściowa i pomieszczenia gospodarcze poddasze nasza sypialnia z łazienką ok 2omkw 2 pokoje po 12-15mkw i łazienka 9mkw parter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my rozważamy również
z tym że ukrócimy chyba wielkośc pomieszczeń...w każdym razie mamy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor 32
" my rozważamy również " Ja chcę parterówkę bez poddasza. Czytam i widzę,że Wy macie już wszystko bardzo sprecyzowane. Ja chcę mieć kuchnię -jadalnię-salon połączone,dużą łazienkę z toaletą,toaletę dla gości, i oprócz tego 3-4 pokoje,pomieszczenie gospodarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainterseowanie moje tematem
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak pisze poprednik
Gl-63 Świt poszuakj w gogle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
To ja polecę Klementynkę z pracowni Archipelag. Mieszkam w takim domku :-). Parterowy dom ma dużo zalet, ale też sporo wad. Zalety to wygoda - pod każdym względem, wady - koszty budowy i utrzymania. Ale budując ponownie też wybrałabym dom parterowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor 32
Mlynia dlaczego piszesz,że wady to koszt budowy i utrzymania ? Piętrowy dom też trzeba utrzymać a jego budowa też kosztuje dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnioseeee
u[p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
szukam czegoś do 80m, prostego, nowoczesnego jak ładna bryła, to beznadziejne rozwiązanie musi być kotłownia z pralnią tu dodam okno w kotłowni i zmienie układ okien na narożne w sypialniach http://gotowe-projekty-domow.pl/mt_sepia.htm może coś doradzicie>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Moje zdanie na temat porównania kosztów budowy może jest subiektywne - duzo zależy od projektu przecież, ale mam konkretne porównanie. My wybudowaliśmy dom parterowy o pow. 125 m, znajomi dom z użytkowym poddaszem 121 m. Nie chce podawac konkretnych kwot, ale materiały były takie same, styl obu budynków podobny. Oni wydali o ok. 30% mniej niż my. Ale już sama logika wskazuje, że dom parterowy będzie droższy - weźmy pod uwagę tylko fundamenty - parterówka musi mieć tych fundamentów więcej (obwód budynku jest większy), następnie strop - też jest więcej m2, a dach to juz naprawde ogromne różnice. W naszej Klementynce jest 300 m2 powierzchni dachu, w Adze naszych znajomych - 180m2. Te elementy konstrukcyjne sa chyba najbardziej finansożerne w całej inwestycji ;-) I wzwiązku z tym co napisałam, koszty utrzymania też są wieksze - najwieksze ubytki ciepła są przez strop i dach przecież. Ale tak jak napisałam poprzednio - wygoda mieszkania w parterowym domku jest nie przeliczalna na pieniądze. Dla mnie istotny jest brak schodów - poprzednio tak sie nabiegalam po schodach, że mam dośc na wiele, wiele lat - żeby nie powiedzieć - do śmierci :-) I tak przy okazji - każdemu kto buduje dom polecam odkurzacz centralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agataaxaaaaaaaa
Tutaj możesz zamówić bezpłatny katalog projektów Archon+: http://goo.gl/nRCqh Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×