Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dylematka1995

ślubny dylemat

Polecane posty

Gość dylematka1995

Witajcie. Od pewnego czasu borykam się z pewnym dylematem... Mianowicie dostaliśmy zaproszenie na ślub. Osobno moi rodzice i osobno ja z chłopakiem. Mam 17 lat a chłopak 21.Przyjęcie weselne trwa jeden dzień czyli bez poprawin. A moje pytanie brzmi: ile albo co dać w prezencie parze młodej? Idziemy razem z moimi rodzicami i oni dają oczywiście pieniądze. A my? Powinniśmy dać pieniądze? Jeśli tak, to ile? Myślałam też o kupnie np. zestawu jakiś eleganckich kieliszków bądź ręczników... Co jest lepsze i na poziomie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie były
2 pary takich młodych jak wy. Jedni dali kase (ale jestem pewna,że od rodziców bo żyja na fajnym poziomie),a drudzy dali nam właśnie takie reczniki z imionami;-) śliczne sa,i fajnie mi się zrobiło,bo jednak trzeba było je wcześniej zamówić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zjawią się ludzie, którzy ci napiszą, że powinnaś chociaż za talerzyki zwrócić. Jeżeli Młodzi to rozsądni ludzie to wiedzą, że mając lat 17 żyjesz raczej na koszt rodziców, więc nie spodziewają się nie wiadomo czego. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie prezent. Jeżeli to bliska rodzina możesz podpytać co by im się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam że pójść jako małżeństwo na wesele i dać 300 zł to wstyd ale Ty jako nastolatka, spokojnie możesz iść z prezentem bez koperty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 18 lat i
jak szłam na wesele z chłopakiem to daliśmy 200 zł i kwiaty . więcej od nas nie chcieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze ruda
ja rok temu dałam taki tort z ręczników, na allegro jest tego mnustwo, to sobie zobacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onnaaa
U mnie na ślubie była kuzynka mojego męża miała 17 jej chłopk 18 kuzynka męża była z rodzicami ale prezent dali nam osobno piękny gest dostaliśmy przepiękny kąplet ręczników bardzo nam się przydał ten kąplet na nowe mieszkanko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kąplet ci się przydał?
:D Masz 17 lat i chyba nikt od Ciebie nie oczekuje wypasionej koperty:) jakieś ładne ręczniki będą pewnie mile widziane. Na wszelki wypadek daj białe, żeby nie było zgrzytów kolorystycznych. Byle nie taki tort z ręczników jak ktoś tu wcześniej pisał, bo taki kicz aż zęby bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koty za płoty
Uważam że skoro dostałaś osobne zaproszenie, idziesz z chłopakiem to i powinnaś zachować się jak dojrzała osóbka. Owszem jesteś na utrzymaniu rodziców, i to normalne w tym wieku, to i rodzice dadzą ci pieniądze do koperty tak jak na wszystkie rzeczy dają ci do tej pory. Taki obowiązek rodzica. Jeśli chcesz zamiast kwiatów możesz podarować choćby kieliszki. Skoro para młoda daje osobne zaproszenia to i osobne koperty powinny być. Para młoda wie że nie zarobiłaś na nie ale to nie istotne. Też tak kiedyś dawałam teraz trzeba zarobić samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×