Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kata1222

Zajście w ciążę przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych???

Polecane posty

Gość gość
niemożliwe aby przy regularnym braniu tabletek zajść, przecież hamują owulację. musi być pominięta tabletka, jakieś wymioty czy biegunka, spożycie dziurawca. nie chce mi się wierzyć, że pewnego razu tabletki nie hamują owulacji. to jakieś niedorzeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam inaczej biorę od 8 lat nie regularnie zapominam onich często i nic mi sie nie przytrafiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
To zbadaj swoją płodność, bo to dość niespotykane.I tak, można zajść w ciążę nawet przy regularnym braniu tabletek.Po pierwsze, pigułki mogą się źle wchłaniać (jeśli np.ktoś miał biegunkę, wymioty, grypę żołądkową).Po drugie, mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, a niektóre z nich osłabiają ich działanie.Po trzecie, tak naprawdę, nawet ten sam środek antykoncepcyjny może działać RÓŻNIE na różne kobiety. U jednej określona dawka hormonów zahamuje owulację, u innej już nie. Idealna skuteczność pigułek dwuskładnikowych wynosi 0,2 ciąży na każde 100 kobiet, inaczej mówiąc DWIE na tysiąc stosujących pigułkę bez zarzutu mogą mimo wszystko zajść w ciążę.W przypadku minipigułek wskaźnik ten jest jeszcze trochę wyższy - 0,5, tj. 5 kobiet na 1000. Szanse na ciążę oczywiście rosną, im częściej zdarza się Wam zapomnieć o pigułce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×