Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Anetiiaaa

Witaminy w ciąży

Polecane posty

Gość Anetiiaaa

Chciałabym poradzić się co do witamin w ciąży. Czy bierzecie witaminy? i jakie? Ja jestem w 16 tygodniu ciąży. Kupiłam sobie witaminy centrum materna, niedawno na forum przeczytałam że te witaminy szkodzą. Nie wiem czy to prawda. Moja siostra brała całą ciąże i nic jej nie szkodziło. oprócz materny biore kwas foliowy nie wiem czy dobrze bo materna także ma kwas foliowy. I czy przez to że biore witaminy moge mieć zawroty głowy? Bo od wczoraj mam bóle głowy i straszne zawroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore prenatal classic plus dha z alg - kupowane dodatkowo - po 2 tabletki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaruzelka
U mnie materna powodowała ból głowy i potworne mdłości. Przez całą ciąże nie brałam nic, odżywiałam się bardzo zdrowo. Morfologia wychodziła wzorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetiiaaa
No własnie ja zauważyłam że od czasu brania materny znacznie gorzej się czuję. Mam bóle głowy zbliżone do migrenowych i straszne zawroty ostatnio nawet zasłabłam. Nie wiem czy to wina tych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Mój lekarz kazał mi odstawić kwas foliowy w 14 tc, a witaminy powiedział że mogę brać ale nie muszę bo wszystko był w porządku w morfologii. Teraz tylko żałuję że nie brałam Omegahed, ale biorę teraz jak karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama 86
ja biore prenetal zaczelam brac femibion ale mialam wieksze mdlosci po nim i byl o wiele drozszy poza tym nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziula203
biorę materne od tygodnia i muszę stwierdzi ze powodują bóle głowy i wymioty, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej ciazy bralam femibion 1, pozniej f 2 od 13 tygodnia, a przy karmieniu classic. Z racji ze znów jestem w ciąży a karmię córkę piersią ( kończymy) to dalej biorę classic ale mdlosci po nim się nasilaja i bede zmieniac na pharmaton matruelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maffka
Ja brałam w ciąży Centrum Materne i czułam się dobrze. klaruzelka branie witamin nie powoduje przecież bólu głowy, ani mdłości. Jak się jest w ciąży to u niektórych kobiet normalne, że boli głowa i się ma mdłości. Na takie przypadłości skarżyła się moja siostra. Ja praktycznie tego nie odczuwałam, a obie brałyśmy Materne. Chodzi o to, że biorąc takie witaminy wzmacniamy organizm. Ja ze swojej strony polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle w ogole nad zmiana tabletek na femibion 2 i tam odrazu w skladzie jest dha ...myslicie mozna tak sobie witaminki.zmieniac kiedy sie chce i jak sie chce ?? ma to jskies znaczenie ?? to prawda ,ze po femibionie rosna duze dzieci ?? wy femibion 2 bierzecie codziennie ?? czy co 2 ?? od wszystkich witamin w tabletkach rosna duze dzieci ,czy tylko po femibionie ?? czym jego sklad rozni sie od prenatalu classic oprocz tego ,ze femibion 2 ma dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja biorę
vitaminer prenatal +DHA , czuję się super- wyniki idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,a bierzecie podczas posilku ,czy kiedy Wam sie przypomni???? i popijacie woda ?? odrazu jak bierzecie tabletke dk ust ,czy pod koniec jedzenia ,a prrzelykacie slina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalallalalallalala
ja w 1 ciazy brałam codziennie 1 prenatal i dziecko urodzilo sie z waga 4500.. uwarzajcie na te witaminy. mozna brac ale nie codziennie. takie jest moje zdanie, obecnie jestem w 2 ciazy i nie biore zadnych wit oprócz kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASSSSS
ja brałam matruelle cala ciaze corka zdrowa porod sn waga 3320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kass ,a pamietasz ile Twoje dziecko wazylo na usg tym w 30 ktoryms tyg i kiedy je mialas dokladnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
Witaminy powinny być przeznaczone dla kobiet ciężarnych, z odpowiednim atestem, badaniami które potwierdziły ich działanie, a wykluczyły szkodliwość. Nie powinno się przyjmować witamin przeznaczonych dla innych grup (np. dorosłych, osób starszych, sportowców itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monster mama
ja sie pytalam ginki, powiedziala mi ze mam nie brać, choć wszystkie kolezanki doradzają by brac (nie wiadomo czemu). i tak biore duzo tablet, bo musze brac kwas foliowy 15mg, wit B12, duphaston, magnez, teraz jeszcze espumisan i nospe, zuravit i provag. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
Lekarze różnie mówią, bo nie ma jednoznacznych wytycznych. Część uważa, że kiedyś nie było tylu suplementów, a dzieci rodziły się zdrowe. Ale większość jest jednak zdania, że kiedyś jedzenie było zdrowsze, mniej konserwowane i barwione i nie wiadomo czym pryskane. Trudno dzisiaj o żywność naprawdę dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kat88iaszk
Brałam Prenatal Duo i miałam następujące objawy: - mdłości i wymioty - uczucie zalegania czegoś na żołądku i w gardle - zawroty i bóle głowy - osłabienie Generalnie czułam się po nich źle, więc zmieniałam na Femibion 2: - mdłości - biegunka - "ociężała głowa" - wzmożony głód... Średnio co godzinę musiałam zjeść niemały posiłek. Tabletki sprzedałam i zaprzestałam brania czegokolwiek. Wyniki miałam w miarę dobre. Szkoda się faszerować, tym bardziej, że na ulotce nie ma niczego o skutkach ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neftrka
kilka testowałam witamin dla mam i żadnych nieprzyjemnych objawów nie miałam po mama dha premium, nie mają żelaza a to po nim najczęsciej sa takie objawy, a skład moich witaminek jest bardzo dobry, nie przekobinowany jak to w niktórych że pół tablicy mendelejewa i potem łatwo te składniki przedawkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zaproponować Composita Mama DHA. Kompleksowy skład bazujący na rekomendacjach PTG. Witaminy, minerały, dodatkowe składniki jak np. wysoka dawka folianów w połączeniu kwasu foliowego i L-metylofolianu wapnia. Wszystko w łatwej do przyswojenia formie. A to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×