Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezradnamamamama

Colon C blonnik dla dziecka

Polecane posty

Gość bezradnamamamama

Witam ! Prosze o porade , mam roczne dziecko i problemy z zaparciami. Musze mu podawac Colon C , Pani dr nie wspomniala ze to jest proszek wiec nie wiem jak ja mam mu to dac ? On jest za maly zeby to zjesc z lyzeczki i popic woda. Czy moge mu dodac do mleka ?? Czy ktos ma doswiadczenie z tym lekiem? Dziekuje za info !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????????????????????????!!!!!!
zaparcia hmm niestety moja corka tez je wiecznie miala, ale odkad sadzam ja na nocniczek pomimo ze ma dopiero 8 miesiecy robi kupke 2 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
dziekuje za ulotke ! Widzialam juz to wczesniej . Problem polega na tym , ze ja nie wiem jak mam mu to podac ? Tak jak pisalam , ze takie roczne dziecku nie zje mi calosci z lyzeczki i nie popije woda :/ Co do nocnika tez go probuje sadzac ale nici z tego :) Moze ktos zna sposoby podania tego dziecku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjk
Ale przecież masz tam napisane: "Zmieszać z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. " Więc tak zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
No przeciez widze ... ale myslisz , ze roczne dziecko tam mi wypije naraz cos ze szklanki ??????? a do tego popije szklanka wody ??????/// Dlatego sie pytam , czy ktos zna jakis lepszy sposob na podanie tego dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a jak chcesz inaczej?
do gardła mu przecież nie wsypiesz. rozrób to z wodą i mu podaj. ewentualnie możesz użyć do tego strzykawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leokadya
kobieto przecież colonc daje sie doodbytniczo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
Uzywalam strzykawki ale to w momencie gestnieje . NIestety maly nie chce pic dlatego sie zastanawiam czy moge dodac mu to do zupki ?? Ja wiem , ze pisze ze przed posilkiem ale ... moze w trakcie posilku tez zadziala . Ten komentarz o odbycie to porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddttrr@wp.pl
Ale przecież masz tam napisane: "Zmieszać z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. " Więc tak zrób czego tu nie rozumiesz???? Przecież to ROCZNE dziecko a nie noworodek!!! Wsypujesz do soku, podajesz w kubku niekapku. KPW????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
Ja kpw ale Ty chyba nie ! Jak ja pisze, ze dziecko nie wypije bo go znam I on nie lubi pic... Wcisnac w niego 100ml napoju dziennie to cud ! ... I pytam o inne rady I sposoby to Ty wypisujesz o mieszaniu z woda I kubku niekapku. Zadalam konkretne pyt czy moge dac do jedzenia, zupki itp? Czy bedzie tez dzialac? A Ty jak nie masz dosw w tym temacie to nie pisz wcale prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
Wydaje mi sie tez ze nigdy na oxzy tego nie widzialas I nawet nie wiesz, ze po zmieszaniu z woda w kilka sekund gestnieje I jest jak kisiel wiec z niekapka dziecko napewno nie wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colonnnnn
ludzie, Wy chyba w życiu nie mieliście od czynienia z rocznym dzieckiem, a colonu to już na pewno na oczy nie widzieliście po przyrządzeniu, że wypisujecie takie bzdury roczne dziecko tego nie wypije i nie popije dodatkową szklanką wody zapytałabym lekarkę o inne możliwości ja mojej córce podawałam taki płyn ala galaretka, ale nie pamiętam nazwy możesz spróbować sadzać na nocniku zanurzonym w ciepłej wodzie masować brzuszek podać herbatkę miętową powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colonnnnn
z dzieckiem jest ciężka sprawa ja mam skłonność do okropnych zaparć, o słodyczach zapomniałam na zawsze, moja dieta to warzywa, owoce i duuużo płynów, rano na czczo szklanka wody z miodem i sokiem z cytryny, potem druga z namoczonymi śliwkami, a wieczorem siemię lniane i kiwi i tak dzień w dzień od lat i do końca życia, no ale ja dorosła jestem, rozumiem, że muszę i przede wszystkim mogę, bo dziecku np miodu nie podasz, bo może uczulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colonnnnn
może spróbuj deserek ze słoiczka z suszonymi śliwkami, chyba z gerbera, dawałam to mojej córce, lekarka kazała jej też dawać lactulozę, ale to była dla mnie ostateczność, nie chciałam jej przyzwyczajać ja od dziecka miałam robione lewatywy, czopki i termometry w pupę, a potem przez 12 lat nie wypróżniałam się samodzielnie, dopiero wizja skrócenia jelita grubego (miałam podejrzenie choroby hirschprunga, wieczne stany zapalne w jelicie i czopki sterydowe, o hemoroidach nie wspominając) spowodowała, że mój jadłospis jest bezwzględnie i rygorystycznie ukierunkowany na błonnik i dużo płynów, do tego RUCH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradnamamamama
Colonnnn dzieki za rady ! Wlasnie od niedawna zaczelismy walke z zaparcoami. Dostalam to od lekarki ale ona sama chyba nie wpadla na to, ze dziexku bedzie ciwzko to.podac. No nic, bedziemy walczyc! ATobie tez zycze powodzonka w walce z.zaparciami ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zaparcia i problemy z zaparciami to najlepszy jest sab simpleks ja swoja corke chowalam od poczatu na tym i nikt mi nie powie ze to cos do d**y ale to tylko mozna dostac w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika_Julia
Bardzo dobrze działa błonnik FIBRAXINE. Moja córka dostała ten lek od lekarza gastroenterologa dziecięcego. W tym przypadku proszek rozpuszczasz np. w deserku, jogurcie i podajesz. Proszek jest bezsmakowy, rozpuszcza się w 100% i na prawdę działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U naszej małej był podobny problem. Jeśli dziecko wstrzymuje i odczuwa ból przy wydalaniu proponuje spróbować czysty błonnik np: nam doradziła lekarka colon c dodawany np do napoju, lub jak w naszym przypadku, do zupy. I wtedy stolec będzie przynajmniej luźny, nie zbity. Może będzie łatwiej się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×