Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

troszke czuję się na tym forum olana... myślałam, że razem będzie mi łatwiej wyczekiwać kwietnia , że zawsze bede mogła się do kogoś zwrócić... kilka prób- zero odpowiedzi... troche przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniagra na migrenry to dla mnie jedynie leżenie wczoraj caly dzień przeleżalam zimny okład ale moczony co kilka minut bo od razu gorący lekarka powiedziała że można brac paracetamol 500 albo apap ale co z tego jak mi nie pomaga wczoraj bralam co 4 godziny o 6 rano potem 10 potem o 16 i jeszcze wieczorem i nic nie przeszło wymioty tez i nic nie jem wtedy bo mam kluske w gardle dziś wstałam troche lpiej ale co z tego jak mdlości znów celka13 ja w poprzedniej ciązy powiedziałam od razu w 6 tygodniu przaca przed komputerem i zmiany dzien noc także musiałam powiedzieć a teraz też na poczatku ale na l-4 jestem takze taż było na zwolnieniu B symbol zaparcia ja też na szczęście nie mam problemu dziewczyny ja teraz ma ugs dopochwowe robione na wizytach 8 tydzien był na 4 wrzesnia czyli na to SG miedzy 11-13 tygodniem nic mi lekarka jeszcze nie mówiła żeby sie zapisywać ciekawe nastepna wizyte mam 25 .09 zobaczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka88 probuj dalej, to normalne ze wszyscy od razu nie rzucaja Ci sie z odpisywaniem, ale widzisz ze sa osoby ktore sie "zlituja" i odpowiedza na nurtujace pytania, ja mialam pytanie i dostalam odpowiedz od Celki, bozki i aniagry (przepraszam ze bez liczb pisze ale tych nie pamietam) bozka ja tez jestem ciekawa co mi teraz gin powie bo ostatnio oglednie stwierdzil ze jest okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastka 88 dokladnie jakie masz pytanie pisz nie denerwuj sie i nie obrazaj sie widzisz że i odpisujemy i piszemy co u nas ja ogólnie wypryski mam na twarzy i na plecach teraz mi sie zaczynaja robic ale nic na to nie biore ale jeżeli bardzo cie to drazni najlepiej zapytac lekarza co mozna no to brac na poczatku ciązy mogą buc takie zmiany hormonalne i pewnie powie że nic karolowa ja miałam badanie w 5 tydodniu dopochwowe potem jak bolal mnie brzuch tez i teraz 4.09 tez dopochwowe !!!!!! dziewczyny jakie macie uplawy ja miałam takie żółtwe cały czas przy tej luteinie a dziś coś pod kolor beżowy teraz na wkładce wymienilam i obserwuje mam nadzieje że to nic niepokojącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka, jeśli nie mam nic do powiedzenia w danym temacie to nie piszę wcale; swoje problemy z cerą i włosami mam, ale to nie wysypka - nie pomogę Ci w tej kwestii, ale - poza forum - wybierz się do lekarza; nawet nie wiem czy wapno można ot tak sobie brać... co do zaparć - u mnie jest OK => może to zasługa otrąb (codziennie do 3 łyżek); bożka - pewnie 25go zrobi Ci to usg, bo to będzie Twój 11tc (jeśli dobrze liczę); to usg jest TYM w 1 trymestrze (przynajmniej po 1 usg w każdym z trymestrów), ale że niektóre z nas już mają 3-4 za sobą to może trudno im wyodrębnić, że to właśnie jest TO badanie; ja wybieram się w tyg. od 8.10 - jeszcze nie ma grafiku na X, ale to będzie mój rozpoczęty 14tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie co jest dobre na mdlosci? jedzenie... ale takie co godzinke, dwie, ja przy zmianie tego nawyku, bo wczesniej jadalam sniadanie i bardzo obfita obiadoklacje, na jedzenie co godzina, dwie, bylo mi duzo lepiej, nie trzeba sobie przyrzadzac dan jakichs co godzine, a to jabluszko, a to kanapka z pomidorem, albo jogurt i naprawde potrafie tak co godzinke, czasami jedzac sniadanie kanapke z almette mam ochote na jeszcze jedna, ale wiem ze moze mi byc pozniej niedobrze, dlatego zjadam tylko jedna a za godzine druga :) dzis akurat meczy mnie zoladek, ale zjadalam przed chwila dwa jabluszka i jakies wyjatkowo ciezkie sa na zoladku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z badań, i stałam się biedniejsza o 235 zł. Masakra nie przypuszczałam,że aż tyle to będzie. No ale cóż zrobić;/ koralowa mnie zaparcia niestety meczą choć od dwóch dni troche lepiej już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie było mnie kilka dni, to wszystko przez pracę...ostatnie 5 dni to chyba najtrudniejszy czas w mojej pracy...mam nadzieję. Dużo napisałyście ostatnimi dniami :) Ja usg genetyczne będę miała w 12 tyg +2 dni. W poprzedniej ciąży lekarz mówił, że lepiej zrobić je trochę wcześniej, bo wtedy niunio łatwiej daje się obrócić i zmierzyć :) Pisałyście tez o obawach...Myślę, że nie da się tego uniknąć...no i niestety do 13 tygodnia ciągle jest ryzyko. Moja historia jest tego najlepszym przykładem....Wiem na pewno, że nie można się caly czas zamartwiać...w socjologii nazywa się "samospełniającym się proroctwem" im więcej o czymś myślisz, tym bardziej przyciągasz to do siebie...WIĘC KONIEC MARTWIENIA SIĘ!!!! Teraz do Celki: Było mi bardzo miło, kiedy zmartwiłaś się moją absencją :) Z maleństwem mam nadzieję, wszystko ok :) Ja wczoraj byłam na Inflanckiej (miałam badania) to oczywiście zajrzałam do Arkadii- podobało mi się kilka rzeczy. W czwartek i w piątek też będę (konsultacja lekarska na Inflanckiej) Może przełożysz datę swoich zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melka - super, że odezwałaś się i że jest dobrze! 🌻 chcę dziś podjechac, bo jestem załamana brakiem spodni! ale mogę i w czw. i w pt. -> mam nieco po drodze z pracy do domu; a powiedz mi melwa: są tam jakieś sklepy 'specjalistyczne' czy tylko kolekcje w hm, ca, zarze? o ile pamiętam to pisałaś, że jesteś z tych 'większych' (że się tak wyrażę) - ja też! raźniej było by na zakupach;) jakbym ważyła np. 53kg to pewnie kupiłabym na teraz coś w zwykłym sklepie, ale ciut większe; zawsze miałam problem z dżinsami, ale teraz bieda wielka! liczę na jakieś jeszcze "nomalne" w c&a (lubię ten sklep);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majakowa
Dołączam do Was :) Mam termin na 8 kwietnia 2013 roku. Mam 26 lat i to jest moje pierwsze dziecko. Nie ukrywam, że jestem przerażona, chociaż to uczucie ustępuje już radości i ekscytacji :) Prawdę mówiąc zaczynam się już łapać na tym, że nie mogę się doczekać. Moje małe póki co rozwija się dobrze i oszczędza mnie w dolegliwościach. Bywa, że mnie muli, że brzuch trochę pobolewa i fochy strzelam straszliwe. Najbardziej jednak dokucza mi...nocne sikanie! Dziś w sumie była pierwsza noc od dawna, którą przespałam całą. Tak się przyzywczaiłam do tych nocnych wypadów do toalety, że aż rano zaczęłam się martwić czy z juniorem wszystko w porządku. Głupia jestem, ale dużo miejsca w moich myślach zabierają obawy o zdrowie dziecka. Również zdecydowałam się na badania genetyczne w 12 t.c, choc moj lekarz mówi, że niepotrzebnie bo nie jestem w grupie ryzyka. Ale jednak zrobię, myślę, że to nie zaszkodzi, a ja przestanę się zamartwiać wiedząc, że wszystko jest w porządku. Pozdrawiam Was i Wasze maluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majakowa - witaj! konkretnie nas wprowadziłaś w temat - wszystko jasne! napisz jeszcze, z którego regionu kraju jesteś - może znajdzie się ktoś z Twojej okolicy i będziecie mogły wymieniać doświadczenia odnośnie lekarzy, badań albo nawet wybierzecie się razem na zakupy ;) (ja z Warszawy); mam podobnie, jak Ty - żadnych dolegliwości, ale każdej nocy budzi mnie pełny pęcherz (a nawet celowo kładę się o suchym pysku, śpię niezbyt długo, a i tak budzę się);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majakowa witaj i gratulacje ja tez bylam w I ciązy w wieku 26 lat :) urodzilam w listoadadzie :) napisz cos o sobie skad jestes ???? dopisz sie do tabelki NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra...............26.........01.07.............1..... .....Warszawa....................07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majakowa
Jestem w Wrocławia :) Chętnie z kimś pogadam o ciążowych klimatach, bo jestem pierwsza spośród moich przyjaciółek i one - choć najwspanialsze na świecie - chyba nie do końca rozumieją z czym to się je ;p W sumie im się nie dziwię - jeszcze w lipcu miałam tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majakowa
NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra...............26.........01.07.............1..... .....Warszawa....................07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.....08.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majakowa: Hej witam mamy na ten sam dzień termin porodu:) u mnie dzis to juz 11 tydz. 3 dzień. Genetyczne mam dopiero za 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiłam zeby było po kolei NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra...............26.........01.07.............1..... .....Warszawa....................07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lubieczeresnie: Ale fajnie! :) U mnie jak małe się chwilkę spóźni, będzie moim prezentem urodzinowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziewczyny - a jak sobie radzicie w pracy? Powiadomiłyście już przełożonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubie czereśnie - wg mnie jesteś w 10+2 (10 pełnych skończonych) i genetyczne też masz prawidłowo wyznaczone; majakowa - ja mam młodszą ciążę od Twojej o ok. półtora tyg.; nie mówiłam jeszcze w pracy (praca biurowa);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi badanie krwi na test PAPP-A lekarz wynaczyl na 18 września. Wynik ma być konfrontowany z USG 25 września więc w sumie w czasie takim jak u lubieczeresnie. Ja już to okropnie przeżywam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majakowa - jesteś tu chyba pierwsza z wyznaczonym testem pappa: są wskazania? odpłatnie? ... bo wiek na rodzenie masz idealny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam wskazań. Już wyjaśniam, choć mogę coś poprzekręcać, bo na medycynie znam się, jak nie powiem co ;) Będąc na moim pierwszym usg, rozmawiałam z lekarzem n/t tego, co można zrobić żeby zwiększyć wirygodność badania USG w 12 t.c. Piszę oczywiście w kontekście ewentualnych - tfu tfu - wad genetycznych płodu. No i jest takie badanie, które służy wykryciu jakichś białek, które mogą świadczyć o określonych nieprawidłowościach. Badanie jest nieinwazyjne - poprostu pobranie krwi, a w zestawieniu z obrazem usg ok. 12 t.c. daje 97-98% pewność co do stanu zdrowia płodu. Znalazłam jakiś link w internecie, który trochę bardziej tłumaczy o co chodzi więc wklejam http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm . Z tego co wiem test jest odpłatny i kosztuje 200-250 zł (za samo pobranie krwi i jej zbadanie). Słyszałam, że u kobiet po 35 roku życia jest refundowany. Nadal się w sumie jeszcze zastanawiam czy to robić, czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julitek ;( brak słów, bardzo mi przykro... Twój mąż wrócił czy jesteś sama? = = majakowa - no tak, to się trzyma kupy; czytałam trochę o tym wszystkim i ponoć (PONOĆ) pappa często wariuje, a dobrze wykonane usg daje konkretną informację; ogólnie badanie daje wynik w postaci prawdopodobieństwa wystąpienia... za dużo tego, wiem, na nasze obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra........26.........01.07.............1..... .....Warszawa....................07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 Poprawiam tabelke bo mnie przenioslo na dół i brzydko wygladala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..................WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD..............TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22.............22..........25.06............1...... ....lubus kie..........09.04.2013 lubieczeresnie......25..........01.07............1....... ...lodz kie...........08.04.2013 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 olabia.................27.........01.07.............2.... ......mazowi eckie....10.04.2013 aniagra..............26.........01.07.............1..... .....Warszawa....................07.04.2012 klara1984............28..........09.07............2...... ....lube lskie.........16.04.2013 bożka2930 ..........29.........10.07.............2..........szczyrk... ........17.0 4.2013 andzik1984..........28.........10.07.............2....... ...podkarpacie.....17.04.2013 aneckaaa............26.........13.07.............1....... ....K-ó w ..............???? lenkaś................29..........13.07.............1... .......Łódź...............19.04.2013 mamakwietn.........31.........16.07.............3........ ..opolskie...........22.04.2013 eona..................26.........16.07.............1..... ... ..zachpom...........20.04 majakowa ................26........1.07.............1.......Wroclaw.. ...08.04.2013 jeszcze raz bo było krzywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×