Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

ja pierdzielę, zadzwoniłam do mojej gin, żeby umówić się na ewentualną wizytę w tym tygodniu (planowo mam w poniedziałek za tydzień), okazało się, że nie, bo ona wyjeżdza na konferencję. Ekstra :o W dodatku zapytałam, czy możliwe jest aby zrobić USG bo ostatnie miałam 6 tygodni temu a do kolejnego planowego jeszcze 3 tygodnie, to powtórzyła tylko niczym mantrę "planowe USG jest w 22 tygodniu"). Zobaczę jakie mam wyniki morfologii i jak coś to umawiam się do innego gina na konsultację bo zaczyna mnie to wkurzać. Rozumiem, planowość planowością, ale kiedy nie ma żadnych przeciwskazań do USG to po co tyle to przeciągać, czy ona nie rozumie co przechodzą pierworódki? :( Odstęp 9 tygodni pomiędzy USG to przecież ponad 2 miesiące, ale kicha :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-ona ja też wczoraj nie wytrzymałam i zjadłam całą tabliczkę czekolady..zostawiłam tylko jedną kostkę dla M:D a ruchy dzidzi są coraz wyraźniejsze :)w sobotę mniej, bo dużo chodziłam. kłucia też czasem się zdarzają, raz słabsze raz mocniejsze. A słodycze na początku mi nie szły wgl, a teraz znowu mam jak kiedyś. Na plusie już 2kg :D Funiak ja też byłam ostatnio poddenerwowana jak nie zrobił mi USG i też odstęp będzie 2 miesiące..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------5--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------5------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 5-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 5--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------5----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez sensu to, do 13 tygodnia miałam 4 USG. Liczyliśmy z partnerem na to, że poznamy płeć w 16 tygodniu a tu taka lipa. Czekać do świąt :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak a powiedz bo przepraszam ale nie zakodowałam: chodzisz prywatnie czy na fundusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka: ja tez nie pomogę w temacie bo nie miałam wycinanego wyrostka wiecie co ja to jestem szurnięta....mi już jest smutno bardzo czasem jest ze wiem że to ostatnia moja ciąża, że ostatni raz przeżywam ten stan. I szczerze zazdroszczę tym które planują jeszcze dzieci i wiedza ze ten cud jeszcze ich spotka:) i teraz coś o porodzie: mimo bólu jaki mu towarzyszy zobaczycie że mimo wszystko to jest coś pięknego. tak zaraz po jak widzi się swoje dziecko po raz pierwszy. i to dzwonienie do rodziny żeby się pochwalić że już po. dla mnie piękne i niezwykłe chwile nie do zastąpienia. i n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prywatnie za wizyte płace 40 zł - konsultacja 80 zł - badanie gin 160 zł - badanie, cytologia, usg :o nie rozumiem, czemu babka robi takie problemy z tym usg, bratowa miala co 3 tyg robione, ja to mam pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak to kurcze dziwne naprawdę. bo przecież dla niej to tez dodatkowa kasa. Tym bardziej że nie jest udowodnione żeby usg szkodziło, więc nie wiem naprawdę skąd u niej ten opór. rozumiem że co tydzień latać na usg to przesada ale raz w miesiącu? ja mam właśnie co miesiąc: owszem trwa ono naprawdę koło minuty, żebym sobie ja zobaczyła że wszystko ok, a 3 razy w ciąży mam długie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wyniki morfologii i moczu CRP dalej prawie 20 leukocyty wysokie limfocyty niskie granulocyty wysokie w moczu dosc liczne bakterie, ale brak krwinek i innego badziewia czyli wszystko jak było nie wiem juz co robić, zrobie posiew po raz 4, pójde jutro do internisty, a potem juz sama nie wie, zostaje czekanie albo szpital :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak taki typ i tyle. Nie zmusisz jej do usg czesciej, mozesz ewentualnie zmienic lekarza i ja tak bym zrobila. Moja koelzanka ma usg tak samo jak ty, jest w 16stym tygodniu a miala tylko 3 badania - spr pecherzyka (a wtedy nie bylo jeszcze), spr serduszka i genetyczne. Dla mnie to zdecydowanie za malo. Nastepne ma w 22 tygodniu. Ale jje doktorek twierdzi ze usg czesciej szkodzi - ona mu ufa i tyle. Ja bym sie za bardzo bala i stresowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik_ u mnie ta sama sytuacja co u Ciebie - też ostatnia ciąża , w końcu mam 2 dorastające panny , małego Fabianka i to już będzie ostatnie maleństwo - tak chciałam zeby między dwójką maluchów była mała róznica tak jak między córciami , poza tym wiek juz mnie gonił - ostatni moment na ostatnie dziecko , ale Ty ? hehe kto wie , może wcale nie będzie ostatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry jak mija popołudnie ??? dziewczyny widzę że pytałyscie o szkołę rodzenia ja niesty nie chodziłam w poprzedniej ciązy tez była zagrożona a szkola tylko w bielsku - białej jest to 20 km ale przy porodzie wszystko polożna wyjaśniła a w opiece nad malutka pomagała tez mama teraz już nie pojdę ale jak macie okazje i sie dobrze czujecie można skorzystać ja nadal mdłości brzuch boli choc jak taraz biore ulgix wzdęcia juz mniej czasem zakuje w dole brzucha z prawej albo lewej strony ja wyrostek robaczkowy nadal mam z 5 lat temu miala fałszywy alrnm w Wielkanoc po sniadaniu pojechalismy do szpitala ale okazalo sie że ciąć nie będą do poniedziałku przeszlo ale teraz jak mnie boli z prawej strony mam stracha dobry pomysł aby tydzien wpisać w stoce ja mam suwaczek i to fajnie liczy źle sie czuje dzis a tu juz 14;30 a ja zjadłam na obiad tylko makaron ze serem nadal mnie do miesa nie ciągnie a slodycze też w ogóle za to jabłka mogłabym jeść cały czas pije melise i sok pomaranczowy mnia mniam wizyta jest w środe dziewczyny dajcie znać jak u was po wizytach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez w poprzedniej ciązy miałam tylko 3 x usg a teraz na każdej wizycie i 100zł wizyta z usg a chodze prywatnie funiak dalej liczne bakterie przeciez juz jesteś po tabletkach???/ chyba faktycznie trzebab będzie zrobic posiew ja dzis odbiore wyniki zobaczymy co mi wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja myślałam że Ty też będziesz mieć teraz 3 dziecko a to 4:) U mnie planowana ciąża to na pewno ostatnia ale wiesz w celibacie żyć nie będe więc nieplanowane może zawsze się przytrafić;) Tak na poważnie: jakos tak czuję że tyle dzieci to dla naszej rodziny optymalne. I ze względów finansowych i jakos tak czuję że to ostatnie. ja zawsze dochodze do sibie i jestem gotowa na kolejne dziecko po 1,5 roku po porodzie. ja urodzę bede mieć 32 lata i myślę że nie chcę mieć juz później dzieci. wiem że niektóre kobiety właśnie koło 35 czuja się na siłach je mieć, ale ja jakoś myślę że będe już na to za stara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka nie wiem o co chodzi, jutro pójde do internisty i zrobię jeszcze badania w innym laboratorium no i posiew w sanepidzie, zobaczymy, ale ręce opadają na to wszystko, zwłaszcza, że czuję się w miarę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez odczowam lucia w brzuchu. ale ostatnio najadlam sie fasolki po bretonsku i jeszcze pierogo tesciowej. Dostalam takich gazow i to chyba od tego boli bo juz coraz mniej. W nocy spac nie moge, budze sie o 4 rano, boli mnie glowa i na plecach nie moge spac bo mam wrazenie ze mi brzuch narzady gniecie a to nieprzyjemne bardzo :/ w sobote mam usg polowkowe, mam nadzieje ze dowiemy sie czy to corcia czy synek 2i:) = ja place za wiztyte 100 ale za kazdym razem mam usg a wizyta trwa pol godziny. za polowkowe place 250 mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze dzidzus rozwija sie prawidlowo. od 3 dni jakbym czula mocniej dziecko, takie pukania jakby tak w srodku pileczka sie odbijala o scianke :) zrobilam sie strasznie placzliwa :) = wczoraj udalam sie po zakupy dop h&m kupilam czarne proste dzinsy za 60 zeta (ze 149.99 ;) zaczely sie wyprzedaze, ktore kocham:) mojemu synkowi tez dzinsy za 30 (ze 79.99 ;) i koszulke za 9,99 i wydalam tyko 100;) zaczelam ogladac sie za wyprawka o mato jakie to drogie wszystko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik_ za stara nie będziesz nie bój sie , dzieci w późniejszym wieku odmładzaja - ja mam 39 :D moja koleżanka 43 i też urodziła zdrwą córę z wpadki , sama mówi że 10 lat zgubiła przy dziecku :D , a co ma być to i tak będzie , nigdy nie mów nigdy :D , ja już ze wzgledu na wiek nie chcę więcej - trzeba jeszcze wielu lat aby dziecko wychować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna niestety musimy unikać potraw wzdymających , i tak mamy ucisk na jelita a przy gazach to jest koszmar :( wyprawka dla malucha owszem kosztuje sporo , warto popytać znajomych czy nie mają do odsprzedania - będzie taniej bo maluszek naprawdę szybko wyrasta , nie warto na początek kupować bardzo drogich ubranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, to ty masz już całą gromadkę. Podziwiam Cię, że tak świetnie dajesz sobie radę. Niektóre kobiety rodzą się po to, żeby być matkami i świetnie spełniają się tej roli. Ze mnie to taka niedojda, że aż boję się, czy będę umiała zająć się jednym niemowlakiem :D Na szczęście babcia jest pod ręką. Asia pokaż może jakieś zdjęcie tej swojej gromadki. W jakim są wieku? Ja, jak urodzę będę mieć 34 lata i to moje pierwsze dziecko. jeśli wszystko odbędzie się bez komplikacji (ciąża, poród) to może jeszcze zdecyduję się na jedno gdzieś za 3 lata. Szkoda aby dzieciak nie miał rodzeństwa. Coś mnie puka od środka od jakiegoś czasu. Ciekawe, czy to dzidziuś :) Umówiłam się na wizytę na jutro do innego gina, skonsultuję z nim wyniki, może on będzie miał jakiś pomysł. Jak lekarz zaproponuje USG, to raczej nie odmówię ;) tylko co potem powiem mojej doktor, jeśli poznam jutro płeć :D Potem od razu idę do internisty i umówić się do dentysty, żeby wszystko załatwić za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a w których miejscach odczuwacie te pukania, ruchy. Ja wcześniej czułam jak mi się coś kręciło poniżej pępka. A teraz te pukania tak już bardziej na bok od pępka niż po środku brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy odczuwam w róznych miejscach w brzuchu. Ostatnio siedzialam przed telewizorem, i zaczal Maly fikac, odkrylam sobie bluzke i patrzylam sie na brzuch i nagle tuz kolo pepka az skora mi sie podniosla :D bylam mocno zdziwiona, malego silacza nosze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak, nie musisz się swojej gince tłumaczyć. Mozesz śmiało powiedzieć, że poszłaś gdzie indziej aby poznać płeć, albo wcale nie mow nic. Ja natomiast mówie swojemu dr że chodze do innego na usg 4d, bo mój takiego sprzętu nie ma i wcale się nie gniewa, a nawet popiera. Asiu- super masz gromadkę :) Ja mam juz córę, teraz będzie malenstwo i nie wiem czy na 3 dziecko sie nie zdecyduje, zobaczymy. Moze te małe tak mi da w kość że mi sie odechce dzieci ;) Plusik super że wsio ok u Was. Piszcie jak tam po wizytach, trzymam kciuki. To prawda z ceną wyprawki. Drogo nas to wyniesie dlatego ja wyśle ok 1000zł koleżance za granicą i mi kupi ciuszki, a tu będę polować na promocje.U mnie wszyscy sobie ciuszki trzymają bo mają małe dziecko i planują drugie. Poza tym to będzie pierwsze dziecko mojego męża i On bardzo chce kupować ubranka, wózeczeki itd także nawet mi to na rękę, że nikt nas nie obdaruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ja albo poniżej pępka , albo bardziej po lewej stronie lub środek Po prawej nic ;) ja chodzę na Fundusz , więc nie ma co się dziwić, że lekarz nie robi często..a szkoda, byłabym spokojniejsza , a tak muszę czekać 2 miesiące, teraz do 4 XII ;) to będzie 20t3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ja mam siostrę za granicą i też myślę z nią porozmawiać , czy nie kupiłaby mi czegoś dla maluszka potem;) albo czy nie wysłałaby mi jakiś zbędnych rzeczy po swoich 2 urwisach, w tym jeden to mój chrześniak :) , bo tu kupić jakieś fajne, nowe ubranka inne rzeczy to trzeba fortunę wydać, a tak samo każda koleżanka ma pierwsze dziecko jak ja i trzyma dla dalszych potomków, a u sióstr to już starszaki i podawali dalej po rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z kolei malego czuje tylko po prawej, po lewej jeszcze go chyba nie bylo ;) ponizej pępka i na jego wysokośic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja nawet sie nad tym nie zastanawiam Np w Irlandii np w sklepie primark taka gotowa mini wyprawka, zapakowana na prezent kosztuje 12 euro!: 3 pajace 3szt body na krótki rekaw i 3 na długi czapeczka, skarpetki, rekawiczki po 3 pary 3 kaftaniki i 3 spodenki dresik rożek, kocyk ręcznik z kapturkiem przeciez to jak za darmo. Mialam sama jechać ale zaraz z 1000zł zrobi sie duzo wiecej za sam pobyt jedzenie itd, a poza tym to nie mam kiedy. Teraz bedą swieta, a pozniej duży brzuchal i nie za bardzo latać :) Najbardziej czuje malucha po 22iej i rano po 10ej. Juz podobno ma ok 15cm także już kawał chłopa/dziewuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Przyszła młoda mamo ja sobie szkołę rodzenia odpuszczam, bo już to na żywo przerobiłam ;) Ale myślę, że jak ktoś chce i może to czemu nie. Może takie zajęcia jakoś Ci pomogą. Olabia powodzenia jutro :) Funiak rozumiem Twoją chęć podglądania maluszka. Uwierz, że nie tylko w pierwszej ciąży tak bardzo czeka się na kolejne badania :) Dobrze, że idziesz do innego lekarza. Powodzenia! I ruchy czuję w zasadzie wszędzie, z każdej strony, ale jeszcze poniżej pępka ;) Kiwoszko mój wyrostek nie ruszony, więc nie pomogę. Kwietniówka daj znać jak po wizycie :) Dziewczynki przytyć 2-3 kg do teraz to tak jakby nic ;) Dziecko, macica, wody płodowe, łożysko też już swoje ważą. No i piersi też pewnie cięższe :) Karolowa biedaku ja akurat teraz mam związkowy spokój, ale różnie bywa. Wiem, że to nieprzyjemne. Niestety ciąża sprzyja wybuchom emocji :( A i myślę, że z miesiącami ciąży jest tak jak z tygodniami. Chociaż jedni podają skończone tygodnie, inni trwające, to jakoś co do miesięcy jesteśmy zgodne, że jesteśmy w 5 :) A jednak żadna z nas 5 mca chyba jeszcze nie skończyła. Wszystkie jesteśmy na etapie 4mce X t Xd. Ty kochana jako pierwsza skończysz 5 i zaczniesz już 6. Wow, jak czas jednak leci szybko ;) Antonowkaa odezwij się po wizycie. Sekowa współczuję bezsennych nocy. L4 z pewnością Ci się przyda. Asiu powodzenia na jutrzejszej wizycie. I zaskoczyłam się informacją, że Ty już taka doświadczona mama :) Myślałam, że masz tylko Fabianka :) Gdzieś coś chyba przeoczyłam. Plusik ja będę miała drugie dziecko i myślę, że to ostatnie. I też mi z tym trochę smutno. Lubię ten magiczny czas ciąży itd :) Bożka długo Cię męczą te dolegliwości żołądkowe :( Ja dalej borykam się z problemami sprzętowymi, wkurza mnie to strasznie, bo sklecenie posta zajmuje teraz mnóstwo czasu ;( Klawiatura odmawia posłuszeństwa. Czekam z utęsknieniem na nową. Dobrej nocy brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×