Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Hej dziewczynki , dziękuje za gratulacje :) ja dzis troszkę zaganiana bo mały ma jutro 1 urodzinki i mam trochę roboty , wstałam rano z okropna zgaga , w nocy wypiłam litr soku pomarańczowego i to pewnie po tym :( Pozdrawiam Was serdecznie , śliczna ta tunika ale ja mam juz 116 obwodu brzuszka to raczej nie wejdę , urosła mi taka piłka że wyglądam jak w 7 mieś :) aktualizuje tabelkę : NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa---------------synek-----------------5----------- --- ---30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?---------------5----------- --- ----01.04.2013 Dzidek78---------------synek-----------------5----------- --- ----05.04.2013 kasia--------------------synek-----------------5--------- --- ---6-10.04.2013 kiwoszka--------------córka------------------5---------- -------08.04.2013 olabia----------------------?--------------------5------- --- -------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-----------------5----------- --- ----10.04.2013 ::::Asia::::-------------córeczka------------5------- --- --------11.04.2013 madzisn..................synek?.............5............ ........11.04.2013 Plusik-----------------------?-------------------5------- --- --------12.04.2013 kwietniówka2013-----córcia----------------5------------ --- ----13.04.2013 Andzik1984------------synek-----------------5------------ --- ---16.04.2013 Sekowa28------------------?-------------------5---------- --- -----16.04.2013 agalesna ------------------?-------------------5------------------16. 04.2013 Bożka2930------------córeczka--------------5----------- --- ----17.04.2013 e ona-----------------------?------------------ 5------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?---------------5------- -----------18.04.2013 dagaa-----------------------?------------------5--------- --- -------19.04.2013 monika_kwietniowka-----?----------------- 5-------------------19.04.2013 Funiak-----------------------?-----------------5--------- --- --------20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-----------------5--------------------21.04.2013 antonówkaa----------------?-----------------5--------- ----------22.04.2013 przyszlaMlodaMama-------?---------------- 5--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..amaris..
Cześć Dziewczynki:) Ja tez jestem tutaj nowa.. Planowany termin porodu 18.04:) W piatek-jesli dzidzia ładnie się ułoży-powinnam poznać płeć:) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja po wizycie dzidzinka coreczka potwierdzona na 100% wszystko posprawdzane jest w porządku waga 379 g termin na 06.04.2013 z usg serduszko bije jak dzwon nawet płytke mam wyniki sa dobre wiec witaminy dla kobiet wystacza stanardowe femibion natal kupilam magnez i nospa i lueina nadal straszliwie sie ciesze witam nowe dziewczyny miłego wieczora do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;D bożka - czyli termin Ci sie zmienił, więc raczej nici ze spotkania na porodówce ;D e ona - jaki zgrabny brzuszek, mi ostatnio jakoś tak bardziej urósł...w sumie tak jakoś przez weekend ;D już widać jak ktoś nie wie;D Asia, podziwiam, pewnie jesteś bardzo cierpliwą osobą ;D takiego szkraba małego masz w domu i następne w drodze - nie wiem czy dałabym sobie rade ;D Miłego dnia! buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry ale pochmurno i zimno katar coś mam :(i kicham jak najeta dagaa no z terminem to róznie może byc moja mama mówi że tydzien przed albo tydzien po juz w szpitalu mowiła mi lekarka że to może byc na początku kwietnia wg @ na 17.04 wychodzi zobaczymy ja mam 30 tkę 21.03 i sie smieje że Zuzia mi zrobi prezent ale to wczesnie jest jem sniadanie i spadam leżeć nadal nakaz leżenia temu że burzuch twardnieje chyba tylko ja tutaj tak mam i boje sie :( miłego dnia życze jak zawsze helllp katarrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) bozko ja zasmarkana chodze juz tydzien... Ale jest duzo duzo lepiej... Mija kaszel gardlo nie boli tylko zeby katar przeszedl do soboty... X Dzis wizyta tym razem ciagne meza ze soba odrazu,... Najpierw zrobi usg a pozniej mnie zbada... I bd si... Maz jakby troche przestraszony... Albo tak przezywa:) dzisiaj tez bd cala prawda o anemi czy mi sie poprawilo czy jest jeszcze gorzej... No i mam nadzieje ze bialko z moczu ucieknie.. No i ta cytologia... Ale jakos sie nie steresuje ciesze sie ze znow zobacze babelka... Jak ten czas sie ciagnie... X Witam nowe przyszle mamy:) X ogladalam wczoraj foteliki dla dziecka.. Zapisalam strone i zakupimy go po nowym roku... :D trzmajcie sie cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka - wiesz że mamy nawet urodziny w ten sam dzień? tyle że ja 21.03 będę miała 27 urodziny ;D czyli co, imię już wybrane? ja właśnie dzisiaj przy herbatce w pracy zrobiłam listę (top 10 hehe) imion jakie biore pod uwagę, dam mężowi żebu się oswoił...a jak już sie dzidziol ujawni to będziemy wybierać kierując się już płcią ;D i mas zrację, dziś szaro buro i ponuro brrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Wczoraj znów zaliczyłam szpital. Od rana czułam kłucia, które odczuwałam jedynie po środku brzucha i w pochwie. Do południa nasiliły mi się tak, że byłam już totalnie spanikowana. W dodatku czułam jakieś parcie, tak jakby miała urodzić (mało bolesne ale strasznie denerwujące uczucie). Nie pomogła No-Spa, więc mama zaproponowała, żebyśmy podskoczyły do szpitala. Tłumaczyłam sobie, że przecież dzień wcześniej miałam wizytę u ginekologa i ten chyba by zauważył gdyby działo się coś niepokojącego. Ale z drugiej strony nie wybaczyłabym sobie gdybym olała sprawę a coś by się stało. Pojechałyśmy do szpitala. Ponieważ było po południu Poradnia K była już zamknięta. Poszłam do dyżurki i zobaczyłam jakąś pigułę/położną pogrążoną w lekturze jakiegoś szmatławca :o. Zapytałam, czy możliwe jest żeby ktoś mnie zbadał, bo od kilku dni czuję kłucia w pochwie i wokół a mojej ginekolog nie będzie przez tydzień. Pani spojrzała na mnie znudzonym wzrokiem, a że akurat wszedł lekarz, wróciła do lektury i kawy :o Leżałam już kiedyś na oddziale ginekologicznym, ale tego gościa nie znałam. Jakiś młody. Powtórzyłam moją prośbę, dodając, że bardzo boję się infekcji (w razie gdyby coś mi się skracała szyjka czy rozwierała to przecież mogłoby się skończyć dramatem). Powiedziałam o wynikach moich badań i że to pierwsza ciąża więc nie mam pojęcia, czy te kłucia to norma czy nie. Wcześniej czułam po bokach, ale teraz takie przeszywające, świdrujące bóle w głąb pochwy, naprawdę się przestraszyłam. Pan doktor uśmiechnął się lekceważąco i zapytał, czy byłam zapisana do Poradni. Mówię, że jestem zapisana, ale nie rejestrowałam się, bo przecież nie planowałam wizyty. Lekarz zapytał czy chcę zostać na oddziale. Odpowiedziałam, że może nie ma takiej potrzeby, że po prostu, nie ma mojej lekarz i nie wiem, do kogo się teraz zgłosić. Powiedział, że im nikt za to badanie nie zapłaci, więc albo jadę szukać ginekologa, albo zostaję na oddziale - wtedy, jak to ujął, serdecznie zapraszają. Powiedziałam, że nie mam przy sobie nawet rzeczy potrzebnych żeby zostać na oddziale, że nie jestem z tej miejscowości, to tylko uśmiechnął się szelmowsko i rozłożył ręce. W sumie można było przewidzieć taki scenariusz wydarzeń, ale żeby być tak nieczułym, obojętnym, nie mieści mi się to w głowie. Na oddziale nie było żywego ducha, poza tymi dwoje i żeby naprawdę nie móc zrobić zwykłego badania, choćby ręką.... Nie chciałam kłaść się na patologii ciąży i spędzić tam całego dnia..Leżałam wcześniej na oddziale i wiem jak opieszale to wszystko przebiega. Obróciłam się na pięcie, nawet nie powiedziałam do widzenia ani dziękuję. Do wieczora bóle jednak zelżały i ucieszyłam się. Ale dziś znowu kłuje. Leżę i nic nie robię, choć mam tyle pracy. Nie wiem, co myśleć o tych kłuciach, sama sobie szyjki macicy nie zbadam. Co robić dziewczyny? :( Może jestem panikarą, ale przecież nie szukałabym pilnie pomocy, gdyby chodziło tylko o mnie. Boje się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak, współczuje bardzo, mi natomiast zaczynają się bóle krocza, tzn kości, w poprzedniej ciąży zaczęły się w 7 miesiącu i były tak silne, że chodzić nie mogłam, a jak sie położyłam to nie mogłam wstać pół dnia ani się przekręcić na bok, a teraz już w 5 się zaczęły, nie wiem co będzie później, aż sie boję. Ale lekarz powiedział że szyjka zamknięta i długa, więc muszę wytrzymać te bóle. x Dziewczyny zaczęły mi się skurcze stóp, jaki magnez najlepiej łykać? Proszę napiszcie. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od zawsze łykam Magne B6. Ostatnio badałam poziom magnezu i jest ok. Udało mi się złapać lekarza, który zajmował się mną jak leżałam na oddziale. W dodatku ordynator szpitala, powiedział, że mnie zbada, więc na 12 jadę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Od dłuższego czasu czuję też takie opasające, przeszywające bóle w biodrach, aż promieniuje na pośladki, powiem mu o tym wszystkim i przynajmniej będę miała spokojny weekend, bo nie chcę leżeć 24 h. Jak złapię moją lekarz to ją szczegółowo wypytam o te wszystkie bóle, bo naprawdę można osiwieć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak to faktycznie porażka co cie spotkało w szpitalu, nie dośc że co miesiąc tyle kasy nam sciągaja z wypłaty to nie mozna otrzymac normalnej pomocy jak sie jej potrzebuje :-(, Ja w poprzedniej ciąży w 6 miesiącu tez zle sie poczułam i pojechałam do szpitala tez bylo juz pozno wiec od razu podeszłam na oddział gin-poł i powiem ci ze mnie bardzo dobrze potraktowali lekarz mnie zbadał reka i jeszcze podpieli mnie do ktg, ale to co tobie zafundowali to jest poprostu straszne ze nie mozna liczyc na pomoc w szpitalu jak sie coś dzieje:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietnówko mi tez chodzi o badanie szyjki, w sumie żaden lekarz nie informował mnie czy jest twarda czy miękka, krótka czy długa dlatego tak się boję tych bóli :( teraz zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik, kiedyś opiszę jak wygląda rzeczywistość oddziału ginekologicznego i mojego szpitala w ogóle. Leżałam tylko dwa razy przy pobieraniu wycinków, które notabene zgubiono, ale co widziałam to moje. Jest i śmieszno i straszno :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe Mamusie :) I Funiak, brak słów na to co przeżyłaś. Mam nadzieję, że dzisiaj po wizycie się uspokoisz i nie będziesz miała więcej takich przeżyć. I Kwietniówka, na podobnie jak Funiak biorę ostatnio Magne B6. Lekarz ginekolog mi zalecił, bo strasznie cierpną mi ręce. Biorę już ponad 3 tygodnie ale niestety nie widzę zmian. I Bożka, widzę że imię wybrane. Ja niestety nie mam jeszcze wybranego. I podejrzewam że znowu dopiero po porodzie coś nam wpadnie do głowy. I Ja dzisiaj idę na wizytę. Ale chyba nie będę jeszcze miała usg połówkowego, bo lekarz mówił że na to badanie umówimy sie na osobną wizytę. Tylko że ja już mam 20tyg 2 dni i chyba w takim okresie się robi to usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ale cie potraktowali cie współczuje przeciez oni powinni pomóc a nie zastanawiac sie kto zapłaci widzisz ja tez ostatnio byłam po tygodniu po wizycie u lekarza bo sie bałam a bol coraz silniejszy także nie dziwie ci sie moja droga daj znać co poiwedzieli ??? ja we wrzesniu pojechałam do szpitala z bólami brzucha bez skierowania lekarka powiedziala od razu jedź do szpitala bo to 10 tc pojechałam 1 szpital mówią że nie ma miejsc żebym sie nawet polożyla bo tyle maja pacjentek na zabiegi i że może być mniejsce kolo 17 ( tez nawet rzeczy nie zabrałam żeby zostać ) i jedziemy do drugiego szpitala tam okazało sie że nie maja pieniędzy na przyjmowanie pacjentek jak to okreslili "przypadek nie zagrazający życiu" i że mam iśc do poradni dla kobiet pietro niżej tak musieli mi zalozyc karte od razu zapytali o ubezpieczenie (!) ja oczywiście żadnego potwierdzenia nie miałam i zbadała mnie lekarka tylko "ręcznie" mówi że UGS nie ma i czy mam skierowanie do szpitala ja jej mówie że NIE a ona że mi wypisze (!) ok mowie ale tutaj nie zostane skoro mnie tak na gorze potraktowali pojechaliśmy z mężem do tego szpitala co byłam za pierwszym razem i okazało sie że mijsce na kozetce mi znaleźli zostałam usg zrobili i kosmówka odklejona pobyt 7 dni ale pielegniarki i lekarze super --- dagaa dobre to jest że w I dzien wiosny tez sie urodziłaś ale ty dopiero 27 lat a ja 30 :( haha paulinke mialam jak mialam 26 lat fajny wiek na ciąze masz :) co do imienia Paulinka wybrał mąż ja teraz na mnie kolej i ZUZIA już zostanie na pewno Paulince sie podoba ---- kwietniowka 2013 tak na skurcze łydek magnez ja biore "Chela -mag B6 mama" firma olimp labs tabletek 30 szt za 15,89zł tam jest 555mg magnezu własnie na te bóle brzucha w dodatkowo kupiłam femibion natal classic witaminy ale tam magnezu mało jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak🌻 strasznie Ci współóćzuje tego co musiałas przeżyć, bo nie dość że ból, to strach o dziecko to jeszcze takie podejście lekarza ...ehh... to jest masakra, bo rzeczywiście, co miesiąc z wypłaty idą nie małe pieniądze na służbe zdrowia, a potem jak chce się coś załatwić ( i nie mówię o jakiś poważniejszych dolegliwościach) to szukaj sobie lekarza prywatie i zapłać... szkoda słów... Mam nadzieję ze okaże się ze to nic powaznego i będziesz spokojna a dziciatko całe i zdrowe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na skurcze łydek polecam Wam przede wszystkim garsc orzechow dziennie, i do tego pijcie wode magnezowa muszynianke - ja kiedys bardzo sie borykalam ze skurczami, balam sie przeciagnac a odkad pija ta wode i jem orzechy spokojnie rano mogę rozciągnąc nogi :) Kupilyscie kuertki ciązowe? Jesli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożka, ale w tym szpitali co Cię lepiej potraktowali to tam gdzie rodziłaś Paulinkę? Wiesz, Ty 30, ale już 2 dzieciątko ;D ja się cieszę że tak akurat na wiosnę wypadło - i najprawdopodobniej będzie baran tak jak ja ;D biedny mój mąż hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, ja jeszcze nic nie kupowałam, narazie mieszcze się w swoją kurtkę i płaszczyk, ale nie wiem jak długo... ale moja kuzynka, która ma termin na styczen kupiła płaszczyk na ciuchach i mówi, że jak będę potrzebowała coś większego to że mi pożyczy... raczej nie będe nic takiego kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🌼 e ona bardzo ladna sukienka :) nie poszerza troche? a bebzunek zgraniusi ;) Asiu tez mysle ze zgage mozesz miec po soku pomaranczowym, kiedys po imprezie wypilam duzo soku i dziala strasznie :D ladny obwod :D ja sie boje mierzyc :D bozka2930 gratulacje, moze dziewczyny w tablelce chlopcow dogonia ilosciowo :D a mi lekarz powiedzial ze termin porodu to taki dzien umowny, ale maly procent sie sprawdza, 2 tygodnie w jedna czy w druga strone to norma ;) przyszlaMlodaMamo daj koniecznie znac jak po wizycie ;) podziel sie ta stronka :) dagaa uwazaj ja tez zrobilam liste krociutka co prawda, i mojemu mezowi nic nie pasuje, a te imiona co on wybral to masakra :D Funiak to przykre ze ciagle tylko piszesz co ci dolega, na co chorujesz, co ci grozi, i jak lekarze sie zachowuja... powinnas cieszyc sie ciaza, ciaza to wysilek dla organizmu a nie stan odpoczynku i relaksu, to my mamy sie starac zeby jak nawiecej odpoczywac i relaksowac sie. Staram sie cie zrozumiec, ale moze niech dziewczyny sie wypowiedza tez, moze ja sie myle... jakies tam uklucia, ataki silnego bolu, czy jakby skurcze to objawy ciazy tez a nie tylko tego ze cos sie dzieje zlego. Te bole jedne to moga byc bole rwy kulszowej, sama takie mialam, macica sie rozciaga, dostajemy powoli skurczy Braxtona czy jakos tak, ktore przygotowuja nas juz do porodu... Ja przy kazdym bolu i ukluciu i pieczeniu nie bieglam na wizyte do lekarza, byloby mi glupio nawet. Co miesiac mam wizyte, uwazam ze gdyby sie dzialo cos zlego to lekarz zasugerowalby to, a pozatym to sa normalne objawy rozwijania sie ciazy, nie mozna sie nastawiac ze jak kluje to juz to jest cos zlego. Najwieksze ryzyko mamy za soba, nie oczekujemy ze w ciazy bedziemy sie czuly jeszcze lepiej niz przed :) ja sie nie skupiam i nie rozmyslam nad kazdymi kluciami i bolami, psycha by mi siadla, jakbym zaczela rozmyslac ze to napewno jest cos zlego i jak zaraz nie pojade do szpitala to tragedia bedzie. Mam wrazenie ze zebys byla spokojna musialabys jednak polezec na patologii ciazy i byc pod stala opieka. Mysle ze urodzisz zdrowego slicznego dzidziusia i tylko szkoda ze nie nacieszysz sie sama ciaza. Nie odbieraj tego jako zlosliwosci, naprawde jak czytam to mi zal ze nie odczuwasz radosci z tego stanu tylko skupiasz sie na objawach ciazy i na tym co zlego moze sie z tym wiazac... moze jednak szkoda ze sie nie zgodzilas na propozycje tego lekarza... Kwietniowka 2013 to juz sie rozszczerza ci miednica pewnie :) dziewczyny w koncu lecimy juz 5 miesiac :D jak ten czas szybko leci :D Ancyk80 polowkowe mialam w 21 tc, ale jak bedziesz miala pozniej to tez dobrze, czekam na relacje z wizyty, z mezem idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa- no mój mąż niestety będzie musiał zaakceptowć jakieś imię z mojej tabelki ;D tak się umówiliśmy już dawno temu, dlatego wybrałam po kilka żeby tez miał jakis wybór :) i pewnie masz racje z tym że te kłucia, bóle to w większości przypadków to norma, no ale mimo wszystko jak Funiak pojechała do szpitala to obowiązkiem lekarza jednak było jej zbadanie a nie rozłożenie rąk i odesłanie z kwitkiem...sama sie łapie na tym (iż pomimo że raczej jestem osobą trzeźwo myślącą) to jak już mnie tak bardziej kłuło to zastanawiałam sie czy to normalne... a jakbym miała dodatkowo dolegliwości takie jak Funiak to pewnie bym wariowała ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa, na wizytę chodze sama. Mój mąż ze mną rodzi, to mu wystarczy przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tez bardzo boje się boli brzucha i wszelkich dolegliwości po tym co przeszłam i wczle funiaczkowi sie nie dziwie też nie było mi głupio jechać ostatnio po wizycie tydzien i pytac czy wszystko ok każda ciąza jest inna przy paulince nie miałam takich przeżyć też były plamienia na poczatku i tabletki na podtrzymanie ale nie coś takiego każdy mówi "ty juz bylas w ciązy więc wiesz jak to jest " zazdroszczę naprawdę dziewczyną ktora przechodzą ciąze prawie bez objawowo mijemy tylko nadzieję że to ustanie i cieszyc sie będziemy już do konca ----e ona ja właśnie sie zastanawiam nad kurta plaszcz juz prawie za mały w brzuchu a potem mam tylko korzuch ale najgorsze że do niego na pewno sie nie zapne może pozyczę cos od mamy :) --- daga leżalam na wyspanskiego 7 dni mam nadzieję że rodzic tam tez będę :) haha ja tez sie muszę pochwalic że ze mną był wczoraj mąż i paulinka na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa haha baran musi być bo już dwa SKORPIONY w domu mam tez się cieszę żę wiosenne dzieci będziemy mieć bo szybiutko na polko będzie można wychodzić choć przy paulince zimowej też fajnie bo na wiosne juz calkiem duza była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze sa rozni, ale powinien cie zbadac albo chociaz z toba porozmawiac zeby sie dowiedziec wiecej i cie uspokoic Funiak :) mnie martwi tylko to nasze malenstwa odczuwaja powoli nasze humorki, jak sie wkurze to Maly zazwyczaj daje o sobie znac, moj maz ostatnio juz przeszedl do grozb typu "nie jestes sama, wiec przestan sie glupotami denerwowac, pomysl w koncu o naszym synku" naprawde :D a mnie to wkurza jeszcze bardziej :D wiec Twoja dzidzia Funiak tez juz pewnie czuje powoli ze mama sie obawia czegos, chcialabym zebys w koncu napisala nam jak sie dobrze czujesz i jaki mialas swietny dzien z facetem czy cos podobnego ;) sobie i Tobie tego zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancyk80 powiedz mi jak to jest? wspolny porod? polecasz czy nie...? i jakie wrazenia po porodzie takim? czy maz za czesto nie wraca myslami do tych mniej pozytywnych chwil w trakcie porodu? tak z zycia... jesli mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×