Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość gość
Funiak właśnie na tym profilu Ogólnopolskie stowarzyszenie wiedzy o szczepieniach stop nop na facebooku dziś czytałam jakieś porady co robić gdzie zgłosić. Ja myślę że lekarze sami nie wiedzą o co chodzi i dlatego tak kręcą. Szczepionka poszła do badania i pewnie nie mają więcej info i nie wiedzą co mówić tak naprawdę:-( kiwoszka ja też dodatkowymi nie szczepię jakoś nie mam zaufania. Myślałam żeby pneumo zrobić po roku dopiero ale sama jeszcze nie wiem nie jestem przekonana. Karolowa to Igus super je i nie zapeszając super sypia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowaaa
Witajcie :) i mnie niestety brakuje czasu by udzielać się na forum :( ale jestem z Wami na bieżąco zanim coś więcej skrobnę co u nas, wyślę Wam na forumowego maila (coś nie chce mi się to skopiować by tutaj wkleić ), urzędowe info o tych wadliwych szczepionkach bo sama też się zaniepokoilam... mój Krzyś po urodzeniu dostał państwowy Euvax , niestety , teraz zerknęłam do ksiązeczki ze nie wpisali nam nawet serii ! co za niekompetencja ! będę to wyjasniała , mam nadzieję ze nie trafiliśmy na tę z wadliwej serii ,kolejne szczepienia robiłam i robię juz prywatnie Poproszę jeszcze Kogoś o hasło do logowania to podeślę też zdjęcia swojego Krzysia :) a tymczasem zmykam bo mój szkrab dziś jakiś marudny jest... i zbliza nam się pora karmienia, my wciąż tylko na mm jeszcze , jednorazową dawkę zwiększylismy juz jakiś czas temu do 150 i ładnie ją zjada :) Mniej i rzadziej tez juz ulewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalogowałam się i nie czytałam wcześniejszych wątków...piszę o szczepionce Euvax B . Moja Oliwka po urodzeniu została zaszczepiona serią wycofaną12001. Byłam dziś na szczepieniu przypominającym, pielęgniarka szczepienia rozłozyła ręce....tak możne być - stwierdziła i to wszystko. Szkoda słów. Człowiek jest bezsilny. Lobby rodziców którzy są przeciwko jakimkolwiek szczepieniom tylko się "wzmocniło". Najnowsze wiadomości z GIF - mają wprowadzić obowiązek szczepnienny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dziecko Bećkę - 16 lat...je wszystko hahahaha muszę poczytać jak karmić młodsze...dziś 16 tygodni....hasło na dziś "RATUNKU " Pozdrawiam Wszystkie mamy kwietniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to adres kwietniowemamy2013@o2.pl wyślij wiadomość i odeśle ktoś hasło :) Źle po szczepieniu dziś u nas :( myślałam, że przejdzie bez objawowo tak jak ta pierwsza a tutaj nóżka cała czerwona, opuchnięta, temperatura 38 stopni, pół dnia spał drugie pół płakał a właściwie wrzeszczał bo inaczej tego nazwać nie można. szkoda mi tak biedactwa mojego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka w szpitalu dostała dobra serię natomiast druga za która płaciliśmy już ta wadliwa przeraża mnie ze skutki mogą być widoczne za parę lat nawet ... jeszcze dzisiaj w nocy szwagra dziecko 1, 5tyg zakrztusilo sie straciło oddech zsinialo wylądowało w szpitalu i oczywiście ja miałam nocleg głowy bo caly czas zerkala na córeczkę :-/ na szczescie juz teraz wszystko wporzadku w poniedzialek prawdopodobnie wyjdzie ... z tego wszystkiego wydrukowalam sobie pierwsza pomoc dla niemowlaka bo w stresie to czlowiek nie mysli jak to sie robi mam nadzieje ze sie nigdy nie przyda . a co do szczepionek to porażka ze nawet one ktore maja chronić dzieci przed chorobami są źle przechowywane i mogą zaszkodzić jak mogą dopuścić do tego . Coraz gorzej z ta służba zdrowia. Zamykam spać bo trzeba odesłać noc Amelka na szczęście pozwala sie mamie wyspać i znowu wstajemy ok 9 jest tylko jedną pobudki ok 6 na mleczko . Rosną nam te dzieciaczki nim sie obejrzymy i będziemy pisać o roczku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekowa28 wiesz nam Igus pierwsze szczepienie tez przeszedl bezobjawowo a drugit bylo tez nieciekawie, 38 stopni, marudny, nie moglismy zbic temp. ... ale podobno to sa zdrowe objawy szczepienie, bo niby organizm walczy z bakteriami i wytwarza przeciwciala... ale ja wiem ze zal sie patrzec na to, az serce boli... sciskam was :* _Ane_czka_ wow... z tymi nockami to masz raj wrecz :) trzymajmy sie tego ze wszystko bedzie dobrze... a rzeczywiscie czas leci strasznie :D za chwile bedziemy wspominaly jak to wprowadzlysmy warzywka a dzielily sie organizacja roczku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez was podczytuje, nawet kiedys cos napisalam.urodzilam na poczatku kwietnia. Czas tak szybko zlecial, pamietam te obawy ze 200 stron temu:-D niektore tak banalne choc rozumiem przyszle mamy, pamietam tez ze byly fajne dziewczyny, ale sie wypisaly. Niemozliwe do ogarniecia, ze te fasolki maja juz swoje nawyki, zwyczaje itp:-D Ale nie mialam czasu pisac, teraz tym badziej. Zdrowia kochane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez was podczytuje, nawet kiedys cos napisalam.urodzilam na poczatku kwietnia. Czas tak szybko zlecial, pamietam te obawy ze 200 stron temu:-D niektore tak banalne choc rozumiem przyszle mamy, pamietam tez ze byly fajne dziewczyny, ale sie wypisaly. Niemozliwe do ogarniecia, ze te fasolki maja juz swoje nawyki, zwyczaje itp:-D Ale nie mialam czasu pisac, teraz tym badziej. Zdrowia kochane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane... Ale upal... Zyc sie nie da... Antos marudny... Za goraco... Ja wzielam sie za sprzatanie... W nocy spal mi od 12 do 6:30... Jak sie obudzilam to sprawdzalam czy moze jednak nie dawalam mu mleka wczesniej;)... Co do blizny po nacieciu... Wygoilo mi sie dopiero wyladowalam w szpitalu i nie chodzilam... Czyli z mojej winy to bylo niestety... A teraz delikatnie czuje ta rane... A co do przytulanek:)... Jest duzo lepiej niz przed ciaza... Czasmi zastanawiam sie co sie z nami dzieje...:) ale zeby nie bylo za kolorowo... Znowu tesciowej cos przeszkadza... Wydaje mi sie ze jest zla ze juz normalnie opiekuje sie antkiem... I ze juz nie potrzebuje jej pomocy... Antos 2 szczepienie ma we wtorek... I juz sie boje.. Udanego weekendu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upały rzeczywiście dzieciaczki gorzej znoszą ale co sie dziwić dorosłemu gorąco a co dopiero takiemu maluszkowi co leży we wozeczku . Amelia tez dzisiaj marudzila jak byliśmy u teściów na działce a teściowa sie dziwila co jej jest a tesciu ze napewno ma kolki zresztą dla niego jak dziecko zapłacie to kolka ... jutro ma być cieplej to wyjdziemy na ogród dopiero wieczorem jak bedzie chłodniej. Jednak z tych naszych wakacji nic nie bedzie stwierdziliśmy ze ten rok odpuscimy a do tego trafiło sie nam autko nowe po dobrej cenie więc w nie zainwestujemy bo do starego trzeba caly czas doplacac , a odbijemy sobie za rok jak już Amelka podrosnie :-) dzisiaj probowalismy lyzeczke zupki i nawet smakowala ale drugiej już nie chciala . Czy wasze dzieci po zupach lubdeserkach robią inne kupki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;D u nas też gorąco. Kupiliśmy małemu pampersy do wody, wczoraj i dziś siedział w basenie, ale mu się podobało;D miłęgo wieczoru, pozdrawiamy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niemowlaka do basenu? :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) mamusie które podają już słoiczki jak pierwszy słoiczek podzieliłyście ile łyczeczek dziennie dałyscie i o jakich porach? i jak maluszki włąsnie kupki po tym robią? my miałysmy w sobote 1 marchewke jesc ale zjemy dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;D u na sdzisaj znowu gorąco... gościu - tak, niemowlaka do basenu ;) pozdrawiamy i życzymy miłego dnia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dagaa myślałam, że taką głupotę to tylko w USA można znaleźć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu niby niemowlaka nie moze sie pluskac w basenie jeżeli jest ciepła woda i nie jest mu zimno to jak najbardziej zresztą od 3 miesiąc mozna chodzić na basen . W taki upał to dla niego tez ulga takie maluszki sie bardziej poca bo praktycznie caly dzien leżą. A moze ty jesteś z tych rodziców co czapka i koc obowiązkowo ... kiwoszka ja już drugi dzien podaje kupkę z marchewki i z ziemniaczka tak po2 lyzeczki ale ciężkości to idzie bo Amelia pluje więc spróbuj jeszcze dzisiaj i jak nie bedzie chciala zrobię przerwę i podam za ok tydzień. Co do kup to robi normalne tak jak po mleku z tym ze to tylko parę lyzeczek więc nie wiem jak jest jak zje już więcej również czekam na opinie bardziej doświadczonych mam :-) u nas dzisiaj w cieniu 43 stopnie ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pory podania zupki to na początek spróbuj przed mlekiem bo i tak potem bedziesz go podawać bo bedzie głodny a z upływem czasu zwiększa sie ilość zupę i zastępuje mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz gościu, jak to nazwałaś "głupotę" i u nas w Polsce można znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dagga nie przejmuj się. Mój trochę starszy ale też w basenie siedzi od dawna :-) a nawet od marca chodziliśmy na basen na zajęcia dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie porównujcie pływalni zamkniętych do kąpielisk na dworze. Chwila moment i dziecko przewiane, gratuluję głupoty. Rozumiem zamoczyć nóżki niemowlaka, ale żeby wsadzić pupą do wody i to jeszcze na ile? Kąpiel dziecka nawet w domu nie powinna trwać dłużej niż kilka-kilkanaście minut :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aneczka i nie podawaj dziecku kupki z marchewki :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pfff jakis nie douczony ten nasz gość .. a dlaczego nie z marchewki proszę to wytłumaczyć? bo wlasnie marchewka jest jako pierwsza zalecana! co do basenu to niemowlęta chodzą i swietnie sie bawią nie raz oglądałam programy o niemowlętach zawsze basen był zalecany . gosciu dzieci nie są z cukru ani w skorupce zeby sie potłukły i powinny sie chartowac i uczestniczyc w normalnym zyciu m,iec stycznosc ze światem . widze ze jestes jedną z tych co w te upały zakrywaja dzieci grubym kocem by je nie przewiało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh...gościu...młody ma swój maleńki basen u nas w ogrodzie z ciepłą wodą...w której "pływał" około 10 minut.... to tak gwoli wyjaśnienia bo widzę że sobie całą teorię dointerpretowałaś ;D i też jestem za tym żeby dziecko w miarę hartować od małego a nie przegrzewać.... bo to jest zdecydowanie gorsze...ale oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie, z którym ja nie muszę sie zgadzać... i przecież od marchewki zaczyna się rozszerzanie diety malucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, doczytałam, ze Aneczka zobiła literówkę zupka/kupka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×