Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

niebieska - jezeli twoj lekarz przyjmuje tez na nfz to warto sie pokusic i pojsc do niego a on wypisze skierowanie i bedzie za darmo.. ja tak zrobilam bo nie stac mnie na zeby placic tyle za badania a to chyba koszt ok 150 zł. pytalam cie kiedys z jakiej czesci woj. lubuskiego jestes, bo tak tez stad jestem ;) mi dzisiaj skończył się 11 tydz, a zaczał 12 :) (wg OM) za tydzien 17tego ide na badanie prenatalne, tez na kase chorych to bedzie koniec 12 a poczatek 13 tyg. ale wg USG to teraz jestem w 11tc. do obrony 2 dni a ja bardzo malo umiem, w ogole mi nic do glowy nie wchodzi .. tylko caly czas bym jadla :D lubieczeresnie - jak ja bylam pod koniec sierpnia na usg ( ok. 10 tc) to serduszko bilo 166 uderzen na minute, wystraszylam sie ze to za duzo, ale pani doktor mnie uspokoila i mowila ze to najwyzszy stan z jakim moze bic serduszko i teraz bedzie z biegiem czasu bilo coraz wolniej :) a badania na toxo to jest IgG i IgM .. tutaj masz strone, która wszystko fajnie opisuje ;) http://www.ciazowy.pl/artykul,toksoplazmoza-w-ciazy,1349,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kwietnióweczki. Mam do Was pytanie... od kilku dni na dekoldzie i plecach pojawiła mi się jakaś wysypka... wygląda to na potówkę: krostki, niektóre zakończone białą "ropa". Miałam to samo juz w 6 tygodniu ciązy ale wypiłam kilka dni wapno i przeszło teraz jest 10 tc i znów się pojawiło. Naczytałam się w googlach różnych rzeczy i trochę zaczęłam sie martwic. Czy któraś z Was też może to przechodziła albo przechodzi? Albo wie co to moze być? :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś byłam na usg zarodek ma 1,5 cm. Dziś wysłałam zgłoszenie na usg prenatalne i test podwójny. Tam nie podaje się tygodnia ciąży tylko datę ost. mies. i oni sami wyznaczają datę badań. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę się z wami dziewczyny - Asia, lubieczeresnie:) mi też udało się dziś dostać do lekarza: badania mam dobre! (a tak przeżywałam) mój Miś Haribo urósł (całe 2cm) i puka 165 u/min ;) gin zaprosił mnie na usg za 4 tyg, to będzie rozpoczęty już tydzień 14ty, więc tak w końcówce tego okresu do badania idę... dziś w delikatesach pani zza lady spytała mnie czy jestem w ciąży (!!!) i obsłużyła poza kolejką! prawdę mówiąc myślałam, że się zapadnę, bo - póki co - noszę luźne ubrania i jakoś się nie obnoszę stanem (i sądziłam, że bardziej można posądzić mnie o sadło niż o ciążę) i tak sobie pomyślałam: czy w pracy ktoś coś podejrzewa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) U nas rowniez badanie prenatalne wykonuje sie pomiedzy 11-14 tc. lubieczeresnie ja w pierwszej ciazy miałam TOXO/ IgM ujemny i TOXO IgG ujemny więc lekarz kilkakrotnie w czasie trwania ciazy badal mnie pod katem toksoplazmy. Wiec powtarza sie te badanie w zalezności od wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska te pierwsze badanie krwi kosztuje sporo bo oznaczaja grupe krwi, badaja anty-HIV, anty-HCV i wiele innych chorób. Pisałam w poprzednim poscie na co dokładnie mnie badali...Płaciłam prawie 200e !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to czuję,że będę miała pełno rozstępów. Już teraz mam z nimi problem. Często tyję, chudnę i tak w kółko a potem problem z rozstępami. karcia chyba ten mój lekarz nie przyjmuje na nfz bo powiedział,że badania płatne. Wcześniej koleżanką prowadził ciążę i też płaciły.Do Nowej soli mam kawałeczek. A ty będziesz rodzić w NS, macie tam jakiś porządny szpital? Ja jeżdżę do lekarza do sulechowa i tam też chcę rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dziewczyny, że macie tak dobre wyniki i że dzieci się rozwijają. Jak tak czytam to te dzieci już takie duże 2,3 cm wkońcu ciąża konkretnie rusza, teraz postępy w rozwoju dziecka będą zaskakująco szybkie, to niesamowite. Na usg prenatalne idę 22 wrzesnia i prawdopodobnie według usg będę wtedy w 11t 2d. Badania wykonam dopiero w środę, bo lekarz mówił, że lepiej nie badać moczu podczas stosowania globulek dopochwowych na infekcję.Nastepna wizyta dopiero za 3 tyg. Tak dzisiaj z mężem gadalismy, że fajny miesiąc ten kwiecień, w sensie że dobrze tak rodzić, bo blisko do lata, ale jeszcze nie gorąco, raczej przewaga słońca, dla nas czas na regenerację, aby w lato wskoczyć w bikini :) Z 3 miesięcznym maleństwem można juz sie wybrać na urlop, no i świeze owoce i warzywa dla karmiącej mamy, a pozniej na zupki. Oby wszystko było dobrze z maluchami. Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska, ja rodzić będę w szwajcarii, ale powiem Ci, że Nowa Sól ma chyba najlepszy oddział położniczy w okolicy. niby sulechów też jest dobry, ale wszyscy wola rodzić w NS. ja 3 lata w sulechowie mieszkałam. a skąd dokładnie jesteś jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ja zawsze marzyłam, żeby własnie na wiosnę rodzić i się spełniło:) Uważam ,że to super czas, akurat będzie się już robiło cieplutko,super czas na spacerki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w krośnie to pewnie mamy duzo znajomych :P duzo ludzi u mnie na studiach bylo z krosna no i paru innych znajomych tam mieszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieska mowisz o tym sulechowie kolo zielonej gory? Jak tak to ja w tym sulechowie duzo bywalam bo moj ex byl stamtad... dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniagra .. moj ex tez jest z sulechowa :D smieje sie, ze nad nim jakas klatwa wisi, bo kazda jego ex po 1,5-2 latach od rozstania zaszla w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie ;p mój mieszkał pod sulechowem :D az sie zastanawiam czy mu nie napisac, zeby sie przebadal bo moze jest bezplodny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniagra tak o ten Sulechów mi chodzi. Tez tam studiowałam. U mnie znów pobudka, mamy remont taki generalny, zaraz przychodzi robotnik i elektryk. Chyba się ewakuuje do rodziców, mąż będzie dziś stare kafelki zrywał ;/ już wyobrażam sobie co się będzie działo. Od 8.30 labolatorium u mnie w przychodni otwarte to chyba zaraz pójdę te badania w końcu porobić. Dziewczyny pewnie macie u siebie Netto wczoraj kupiłam fajny poradnik dla rodziców : Moje dziecko od ciąży do trzeciego roku życia" fajny , duży w twardej okładce. Dużo rysunków. Kosztował tylko 29,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie cos bierze i obawiam sie, ze to bedzie zapalenie zatok. ostatnio na to chorowalam a boli mnie czolo i kolo nosa dokladnie w tym samym miejscu.do tego ogolnie zle samopoczucie takie jak przy przeziebieniu... a tu lekow brac nie mozna! moje choroby zawsze wymagaja antybiotyku bo zawsze przechodze kazde nawet przeziebienie ostro... i co teraz? jestem wsciekla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny prosze nie zignorujcie mojego pytania: czy wasi lekarze sami kierowali was na badania prenatalne? jak one wygladaja? myslicie ze jak nic lekarz mi nie wspomni to mam sie sama dopominac o nie? ide teraz w piatek a to bedzie 12 tc... chce sie przygotowac, bo niewiem o co chodzi z tymi badaniami prenatalnymi a nie chce pozniej sobie pluc w brode ze moglam sie dowiedziec i nie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) wczoraj migrena dziś midlości od rana jeszcze w nocy wziełam tablete na ból glowy i spać zaprowadziłam paulinke do przedszkola bez placzu:) zostaje dzis do 15-30 bo z lezakowaniem ale ja nic nie mam zamieru robić wzielabym sie za te okna ale sie boje Celaka dalej nie powiedziałas w pracy o ciąży ???? teraz wypije miete kuzynka mówiła że na mdłości pomaga ale wątpie czy mi pomoże jeżeli trzymaja mnie i rano i w południe i nawet wieczorem zycze miłego dnia i pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja w poprzedniej ciązy mialam 3 razy USG robione standardowe z coreczka wszystko w porządku ale nad tymi badaniami też sie zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, badania prenatalne są różne, na pewno inwazyjne i nieinwazyjne; na naszym etapie mówimy o nieinwazyjnych; każda ciążarna ma wykonywane usg genetyczne/prenatalne - ok. 12tyg. ciąży; jeśli wyjdzie niepokojąco bądź sama chcesz to dopełniasz to badaniami krwi (test potrójny, pappa) - proszę mnie poprawić, jak coś jest nie tak, ale ja tak właśnie rozumiem te badania; mój lekarz zaprosił mnie na wizytę za 4 tyg., jak to powiedział "na najważniejsze usg podczas ciąży"' wtedy też dopiero założy mi kartę ciąży; wówczas będę rozpoczynała tydzień 14ty, ale to usg wykonuje się między 11+1 a 13+6; miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa tak własnie badania prenatalna to badanie usg które robi sie w ciazy 3 razy i takie lekarz powinien sam ci zrobić oraz badania krwi test Pappa-chyba nie pomyliłam nazwy..., który jest dodatkowo płatny dla kobiet przed 35 rokiem zycia. więc nie stresuj sie, ale gdyby lekarz nic nie powiedzial to zapytaj sie go bo to jego obowiązek takie badania przeprowadzić lub skierowac cie na nie. Bożka mam pytanie, jak radzisz sobie z migrenami w ciąży? moze masz jakis sposób? bo ja przy migrenie mam wymioty. Nie wiem czy jest cos co mozna brac i co pomoze. milego dzionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka - jeszcze nie mówiłam; pracujące dziewczyny - oznajmiłyście już swój stan szefowi? jeśli nie to kiedy zamierzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jaką macie pracę? ja siedzę na tyłku przed kompem; stres umiarkowany - zależy od dnia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka2930, Celka13 i aniagra bardzo Wam dziękuję za dopowiedź, myślę że powinien teraz na tym usg kiedy bedzie 12 tc zrobic to "wazne usg", to pewnie chodzi o tą przezierność karkową, zeby ja sprawdzic, i cos o kosci nosowej czytalam kiedys... tak? bo te pappa i hcg czy jakos tak to sie chyba robi dopiero kiedy wystepuja jakies zagrozenia albo po jakims danym roku zycia, bo normalnie to lekarze nie daja skierowan na te badania raczej... tak mysle...? chyba dobrze mysle... niby to proste a jakies takie zagmatwane to wszystko jest... jejku, naprawde plec jest dla mnie niewazna, choc przed ciaza chcialam chlopczyka, a teraz jest mi to zupelnie obojetne, byleby zdrowiutkie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa - dobrze rozumiesz i zgadzam się z Tobą absolutnie! brzuch mi wywala; mam problem z ciuchami:( teraz noszę przyciasne dżinsy (od początku kupiłam za ciasne), ale one nie dość że gniotą mnie, to jeszcze wręcz wylewają sadło i wyglądam może nie ciążowo, ale niekorzystnie i jednak grubo; jadę dziś do Arkadii po g17; jak któraś ma chęć to zapraszam - jakoś się rozpoznamy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, rozszerzone badania (test pappa) robić można jeśli się chce, zazwyczaj robi się go jak są po usg jakieś wątpliwości niejasności aby je rozwiać bądź podjąć działania... tak ja to rozumiem. Robi się go tez kobietom po 35 rż bo są bardziej narażone na powikłania (dziewczyny po 35 rż jeśli takie tu są z góry przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celka rozpoznamy sie po brzuchach hahaha ja wczoraj na targówku byłam ale kupiłam tylko chesburgera w MC donald nie ma nic dla mnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka13 daj znac jak cos wynajdziesz ciekawego ;) a teraz niestosowne pytanie: macie zaparcia? czytalam ze ogolnie dotykaja kobiety pod koniec I trymestru, ja nie mam z tym problemow jakichs... aniagra krzywde mi zrobilas tym burgerem w Maca, a 25 km mam do najblizszego... nie pojade przeciez :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×