Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Celka13 - mi w poprzedniej ciązy lekarz kazał brac tylko folik do 12 tyg a po 12 tyg femibion powiedział że wcześniej nie brac aby nie było przedawkowania witamin - to się tyczy tych kobiet które jedzą zdrowe posiłki oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka kwas foliowy juz biore, tylko lekarz mówił, ze jak jak bede miała przestac brac, to mi powie... wiec sie tak zastanawiam do kiedy :) z ciekawosci.. A co do mnie i chłopa - to jak sie wyniosłam od niego z koncem maja... to mimo, iz mu dałam szanse, to sie nie wprowadziłam... On chce, ale nie wiem jakby na to zareagowali rodzice... Ja sie w czerwcu zwolnilam, bo szef mi nie placił :/ wiec jakbym miala znow z nim mieszkac, to boje sie ze bylyby problemy, bo Ja nie zarabiam... A jesli o to chodzi, to jego matka sie o to czepiala... gdy zamieszkalismy razem po zareczynach - ja studiowalam.. pracowalam, ale duzo nie zarabialam, wiec jego matka sie plula, ze jestem na jego utrzymaniu :/ taka jedza z niej! A czy sie znow oswiadczy... hmmm... nie mam pojecia, ja go zmuszac nie chce.. Tylko jak jeszcze niedawno rozmawialismy mowil, ze slub po porodzie, az dojde do siebie, wiec moze wrzesien... a ostatnio mowi, ze za 2 lata... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchełka to ty w Niemczech mieszkasz boska to mieszkanie jest z jego rodzicami no lepiej by było jakbyście juz teraz razem mieszkali tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mnie też czasem piecze po luteinie, ale ja biore 3x4 tabletki i do tego 3x1 duphaston. Brzuch pobolewa czasem jak na okres, czasem tylko kluje lub ciagnie :) W ciaze zaszlam po 5 latach staran, po tym, jak kupilismy sobie 2 kociaki ( mamy je od maja/czerwca, a w lipcu zaszlam :)). Lekarz zapisal mi kwas folioy 15 mg ( na recepte). Waga- lepiej nie wspominac, z powodu choroby tarczycy biore Euthyrox 50 mg codziennie i waga duuuuza. Do lekarza sie wybieram w czwartek i chyba zawalu dostane w oczekiwaniu na wiesci. Dodatkowo mialam robic Beta HCG powtorka, wyslali do innego laboratorium i wyniki nie sa porownywalne, a do tego co powinnam wyslac, to nie ma mozliwosci, bo dopiero 29 pani bedzie pobierac krew ( urlop ma). Ehh.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, moze nie składnie pisze, przepraszam Mieszkanie dostaliśmy z okazji zareczyn... ale badz co badz, mieszkanie jego... A jego rodzice mieszkaja w domku jednorodzinnym.. ale jego mamusia musi wszystko wiedziec, wszystkim i wszystkimi sie interesuje, nawet jego wypłata :/ a on maminsynus wszystko mamusi mowi.. to mnie zawsze dobijało, ale jak to sie mówi, kocha sie i z wadami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożka tak, w Niemczech :) Boska ja też jestem zdania, że powinniście mieszkać razem, jeśli w ogóle macie to w planach. Jak się urodzi dzidzia, to dopiero będzie zamieszanie i brak snu i wieczne wymówki... Tak mi się wydaje. Może jak zamieszkacie wcześniej, a on będzie obecny przy ciąży, to coś do niego dotrze? I nie przejmuj się, że Ci ktoś powie, że jesteś ja jego utrzymaniu! Nosisz pod sercem jego (wasze) dziecko, więc o czym w ogóle jest ta rozmowa? Może i wcześniej miał prawo Ci coś powiedzieć, ale teraz? Teściowej Ci współczuję... Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchełka dziekuje :) sama sie zastanawiam jak ja wytrzymam majac w rodzinie TAKA tesciówke... Olaboga! Myśle, ze zamieszkamy razem, ale poki co narazie wole tak jak jest... raz ja spie u niego, raz on u mnie... choc wiem, ze przeciagac tego w nieskonczonosc sie nie da... Oj powiem Wam, ze pokomplikowałam sobie zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 81
Ale się rozpisałyście dziewczyny... Ja jutro wylatuję do Turcji na urlop, jutro moje dzieciaczki 12 i 6 lat dowiedza się że będą mieli rodzeństwo, po powrocie znów pojdę do gina, mam nadzieję że uslyszę już serduszko bo będzie już 7-8 tc. Trzymajcie się brzuchatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja biorę fembilon natan 1 mój gin mi nakazał powiedział że zawarty w nim foliowy kwas wchłania się lepeij niż własnie zwykły folik a po drugie kazał mi też stosowac preaparat z jodem ważnym w 1 trym. ten fembilon natan 1 jest do 12 tyg. a potem jest fembilon natan 2 do końca ciąży , Ja też biorę euthyrox 50:) dzięki uregulowanej tarczycy zaszłam w sumie w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie tu o nim "Femibion Natal 1 skierowany jest do kobiet planujących ciążę oraz znajdujących się w jej pierwszym trymestrze. To właśnie dla nich tak ważne jest dobroczynne działanie folianów należących do witamin z grupy B. Badania naukowe wskazują, że mają one pozytywny wpływ na przebieg ciąży oraz odpowiedni rozwój dziecka. Femibion Natal 1 zawiera łatwiej przyswajaną niż kwas foliowy formę folianów - Metafolinę, substancję odżywczą gotową do wykorzystania przez organizm. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka, to już na pewno jest nas 3 na femibionie n1 ;) ps. cały czas mi się dziewczyny mylicie, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo jest naprawdę dobry :) Przez pozostałe 8 miesięcy się zapoznamy i się nie będziemy mylić :) Apetyt mam nieziemski mogłabym jeść i jeśc szczególnie jajka sadzone , słodycze ehh ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane jestem juz po wizycie :) dzidzia ma 7 tyg , termin mam na 8 kwietnia :) , wszystko jest ok, słyszałam bijące serduszko miałam jechać dziś nad jezioro ale lekarz kazał mi zrobić kilka badań i powiedział że jeśli jutro przyjdę do przychodni po pieczątkę do pielęgniarki to zrobie je za darmo . w innym przypadku musiałabym za nie zapłacić bo byłam na wizycie prywatnej wole wiec zrobić za darmo i pojechać jutro a na kolejną wizytę mam przyjsć na początku wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj:) matko kochana ale mialam lekture:) kurcze widzę że będzie dużo dzieciaczków z nad morza:) mpje też i to z Mielna:) witam nowe koleżanki:) Kamila fajnie że wszystko ok to jesteśmy blisko siebie ja termi na 6.04:) ola81 udanych wakacji:) Boska znam Twój ból bo mój N też lata i wszystko mówi ja nigdy nie mowie co u nas sie dzieje..jutro jedzie do Niemiec więc zostaje sama sobie.. kurde dziewczyny czy wy też macie takie okropne żyły??? bo mi nawet przez sutki przechodza takie aż niebieskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
OOO kochane! od wczoraj, a tyle sie naczytałam hehe. Lepiej mi, ze wrociłam po urlopie do pracy, bo mniej mysle zle. ale na wszelki wypadek ide pojutrze do mojej starj gin (ten u ktorego bylam to znajomy, bylam 2 raz) i zobaczymy 2 opinie, nic nie bede sugerowac, tyle, ze robilam test i koniec. A co do wagi no ja niestety mam ponad 80 kg, wzrost 172. Mam nadzieje, ze za duzo wiec nie przybiore, ale narazie mnie nic nie mdli. Objawy tak jak dziewczyny - czasem ciagnie jak na okres, tkliwe piersi, czasem zakluje tak ni to jajnik ni to pochwa, ale z tym ostanim to faktycznie moze byc ta luteina, ja biore 2x2 i tez troche piecze. I 3x 1 doustnie duphaston. Olabia, Fufa, Bożka - pocieszacie mnie, ze mamy to samo i leki i objawy, moze wiec tak bywa i bedzie u nas dobrze, oby moje drogie:) Historia z nietoperzem wypasiona haha:) Ja tez mam moskitiery w oknach - z uwagi na osy a nawet szerszenie, które pojawiają się nieraz w okolicy. A co do witamin lekarz kazał brac i folik i witaminy - Centrum materna. Ale z tego co tak słyszę po koleżankach, każdy gin poleca co innego, pewnie mają podobne składy. Jutro odbieram wyniki morfologii moczu i jeszcze te najgorsze cytomegalia i toksoplazmowa, tych sie troche boje, bo wiem, ze moga powodowac jakies wady - czy wiecie co sie robi, jesli się je wykryje w ciazy? są jakies leki? Fufa duzo tej luteinki masz to pewnie malo komfortowe, ale coz zrobic. trza pchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja mam do was pytanie trochę z innej beczki. A mianowicie, czy słyszałyście o jakiś przeciwwskazaniach bycia matką chrzestną w ciąży? Bo mnie doszły słuchy, że to przynosi pecha maleństwu. Niedawno zostałam ciocią i brat chce, żebym została chrzestną i nie wiem, co mu odpowiedzieć. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Wendy ja nie mam, ale kurcze nie bądźmy przesądne! Dla brata to na pewno ważne, a pomyśl jak to może wpłynąc na Twoje dziecko? To tak jak czarny kot, perły na ślubie, ślub w miesiącu bez r itp. Jakby tak wszystkiego słuchać, to głowa mała. sądzę, że na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale nie mają go też drabiny i czarne koty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julitek - masakra z tymi chłopami, którzy sie wiecznie mamusiom spowiadaja :/ ehh przykro mi, ze twoj juz wyjeżdza... ale pewno szybko zleci :) nie martw sie! A kiedy idziesz na pierwsze weselicho? :) suknie tą malinowa kupilas? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za gratulacje :) muszę wam powiedzieć ze wizyta mnie uspokoiła :) Chyba zwariuję a lekarz kazał ci zrobić badanie na toxo i cyto coś tam bo mi tych badań nie wypisał mi lakarz kazał zrobić morfologię, mocz, grupę krwi z odczynem rh, wr {nie mam pojęcia co to jest} i cukier z surowicy krwi Co do matki chrzestnej bedąc w ciąży nic nie słyszałam a co do witamin.... mi lekarz kazał brać kwas foliowy i powiedział ze jeśli z wynikami krwi bedzie coś nie tak to wtedy zaleci jakieś witaminy idę wyprowadzić teraz piecholka a potem zaczne sie szykować na jutrzejszy wyjazd nad jeziorko, teraz bede mogła spokojnie wypoczywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilkaK te wszystkie badania które Ci przepisał, ja już miałam - beda Ci pobierac krew z 5 razy ;] a gdy mnie pielegniarka meczyła pobierajac kreiw, powiedziała, że jeszcze sie spotkamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boska pierwsze mam 8 września a drugie 15 września a trzecie 29:) tak malinowa jest kupiona jeszcze jakąś jedna mussze sobie kupić:) no kurde jakoś nie wyobrażam sobie teraz tych wszystkich dni sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jade w tą sobote na weselicho, choc powiem Ci, ze taaaak mi sie nie chce, że wolalabym posiedziec w domu niż sie tłuc autem 3h i udawac, że dobrze sie bawie... bo jakos po wczorajszej rozmowie z rodzicami chłopa nie mam ochoty ich ogladac, a niestety tez beda... a takie mam glupie pytanie: ubierac rajstopy badz pończochy jak bedzie cieplo? czy nie koniecznie trzeba? 2 miesiace szybciuchno przeleca! zobaczysz! :) przynajmniej skorzystaj z tego czasu i poumawiaj sie z kolezankami :) ojj uciekam na spacer z kumpela i cos mi sie wydaje, że zahacze o McD bo mam straszną ochote na lody! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ChybaZwariuje- pocieszamy sie wzajemnie, bo najgorsze to te oczekiwanie na bicie serca dziecka, pozniej jak bedzie wszystko ok, to odetchniemy, a poki co, stres + luteina dowcipnie i reszta lekow :D kamilkaK.- gratuluje i zazdroszcze, ze masz to juz za soba :D wendywu- nie slyszalam o zadnych takich przesadach. Prawda jest taka, ze jak ma sie cos stac to sie stanie. Nie mowie tu o np. lataniu ze spadochronem w 9 m-cu i ryzykowanie, ale takie wlasnie glupie przesady. Gdyby wierzyc we wszystkie zabobony zebrane z calego kraju to bysmy musialy cale 9 mscy nago na lace siedziec, bez stresow, tv- bo filmy szkodza, komputera - bo dziecko sie gniecie, zawistnych oczu- bo bedzie mialo myszke czy inna skaze, brzydkich ludzi - bo mozna sie zapatrzec, bez lancuszkow, korali, chust, nie przechodzic pod sznurami, kablami, drabinami-bo sie zaplacze w pepowine, bez kotow- bo pecha niesie, nie smazyc nic- bo tluszcz kapnie i skaza na dziecku,nie obcinac wlosow w ciazy i przed matura- bo glupie bedzie albo dziecko albo ty i tak dalej i tak dalej :D Ja wierze tylko w 1 przesad-- ciezarnej sie nie odmawia, bo sie myszy zalegna w domu odmawiajacego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka ja się dołączam do gratulacji i też zazdroszczę - ja mam wizytę w piątek dopiero.. wendywu ja nie wierzę w żadne takie przesądy, jakbym miała wierzyć w czarne koty i inne takie, to na bank byłabym najnieszczęśliwszą osobą na świecie, a nie jestem :) julitek mój narzeczony jest żołnierzem i pod koniec roku wyjeżdża na misję na 2 miesiące, więc doskonale wiem, co czujesz. W tej chwili nawet jest gdzieś na ćwiczeniach na 2 tygodnie i ogólnie więcej go nie ma, niż jest. Hardcore. Orientujecie się może coś w sprawie tej karty ciąży? Czy pobolewanie, taki kłucie jajników jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULITEK dziewczyno ale masz wesel :) BOŻKA jeśli chodzi o rajstopy to ja miałam ale dużo dziewczyn nie miało , ja swoje szybko zdjełam jak tylko nadarzyła sie okazja. PCHEŁKA ja jestem w 7 tyg a lekarz karty mi jeszcze nie założył. Powiedział ze zrobi to na początku wrzesnia , wtedy będę miała już wyniki badań i kolejną wizytę Jajniki czasami lekko pobolewały, raz jeden raz drugi ale chyba jest to normalne skoro u mnie wszystko ok Ból piersi też jest normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Mnie lekarz ten nowy zalecil mocz morfologie i grupe krwi, tokso i cyto zrobilam sama, ale ta gin, do ktorej ide w czw juz dawno mowila, ze w ciazy sie to powinno robic. Aczkolwiek wiem, ze wielu lekarzy tego nie zleca, nie wiem z czego to wynika, ze są takie podziały. A jajniki tez mnie kluja nieraz, glownie prawy. Kamilka super i dołączam się do Fufy tez bym juz chciala móc byc pewna zarodka i serduszka, ale wiem, ze tez to róznie bywa. Kolezance dopiero w 11 tc potwierdzil wszytsko na bank. Ona olala i sie nie stresowala, ale czwarte dziecko to zaprawiona w bojach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×