Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Papla666

Ile karmy dla pupila?

Polecane posty

Witam :). Nie wiem, czy to temat na ten dział, ale może wiecie ile karmy dawać psiakowi? To bokser, 5 letni. Wiem, jest napisane na opakowaniu, ale on jest na tej karmie od 3 miesięcy. Miał sporo alergii i innych kłopotów, więc przeszliśmy na suchą karmę. Poprawił się na niej, sierść jest ładniejsza, jest energiczny, ma więcej werwy...Ale tej karmy mógł by zjeść i kilogram na raz!! Daję mu 500g, choć przepisowo powinnam 450/dzień. I nie wiem...skoro tak się na nią rzuca, jak by był głodzony, to może powinnam dać mu więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie skoro pies ma dużo ruchu i nie ma nadwagi można mu dawać więcej np ok 700g ale trzeba obserwować żeby nie doprowadzić do nadwagi:) dawka dzienna dla każdego psa nawet tej samej rasy może byc inna. Wszystko zależy właśnie od wagi oraz ruchu psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie on dużo biega, sporo czasu spędza na dworze i mogę powiedzieć, że jest chudy. Żeber mu nie widać, ale tak sobie pomyślałam, że troszkę więcej by mu nie zaszkodziło może ;). Tym bardziej, że porcję zjada w kilknaście sekund i podchodzi z miską w pyszczku i prosi o jeszcze...A mi żal że nie mogę mu dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie mozna dawać więcej :)to tak samo jak z ludzmi jedni jedzą 1300 kacl dziennie i są przy kości a niektórzy jedzą po 2500-3000 i są szczupli. Każdy ma inny proces trawienia a skoro pies ma dużo ruchu to potrzebuje też więcej jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem co mówie sama mam suczkę bokserkę i do tego zawodowo siedze w zoologii już od kilka lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko się bałam, że jak będzie za dużo, to będzie miał jakieś wzdęcia czy coś...Ma kłopoty z brzuchem i jak np wcześniej dostawał gotowane jedzenie, ulewało mu się jak było za rzadkie. Gdy był szczeniaczkiem, wierzyłam że mu to przejdzie, tak nam wet powiedział. Ale on już ma 5 lat i nie ma żadnych zmian. Ale skoro Ty tak mówisz, to zwiększę mu porcje :). Ale się ucieszy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sensacje żołądkowe częściej się zdarzają przy gotowanym jedzeniu niż przy suchym.Natomiast sucha karma częściej powoduje zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana_1
A jaką karmą go karmisz? Mój jest bardzo wybredny, nie lubi żadnej z tych znanych karm. Jak mu daję jakieś gotowane mięsko to wcina, aż mu się uszy trzęsą, a jak nakładam suchą karmę to może stać pełna miska cały dzień i nie tknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chappi. Od niej zaczęliśmy i na razie innej nie jadł. Problemów z zaparciami nie ma, przynajmniej na razie. 2 razy w tyg dostaje surowe, wiejskie jaja. Uwielbia je :). Ale wszystko z głową, bo jak by było za dużo, to zaraz wylecą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaje też do obgryzania świeże kości wołowe. Takie wielkie gnaty. W sumie, więcej ma zabawy z nich niż jedzenia, ale i to jest potrzebne :). No i ząbki ma czyściejsze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszytskim to odtsaw to chapi. Po tym to dopiero ipes bedzie miał alergie, nie wspominając ze nie ma to ani troche wartości odżywczych. Już lepsze i to o niebo było gotowane. A jak pies ma allergie to karme bez drobiu i bez wołowiny najlepiej.. Tylko uwaga bo jak pisze ze nie jest drobiowa to i tak czesto w skłądzie jest drub. A po chapim to szybko psu siąda nerki wątroba i wszytsko co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo te znane karmy to nie sa dobre karmy tylko ostatnie gówna, ale reklamowane ludzie nie wiedza i kupuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale odkąd je Chappi, nie ma alergii...A tych tanich nie chce jeść, ani żadnych "batonów". Teściowa próbowała go tym karmić, jak wyjechaliśmy i po prostu nie jadł. Ostatni zastrzyk od weta miał w końcu maja i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam- w końcu marca miał zastrzyk ;). W każdym razie, puki jest dobrze i widzę, że pies ma energię i żadnych rewolucji, na razie zostaniemy przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ma alergii bo dostał pies sterydy, a na cholere pakowac w psa sterydy i go tak obciążac kiedy można czesto psa karmą ustabilizowac? Chapi to jedna z najtańszych i nagorszych karm, wiec nie wiem co masz na myśli mówiąc o tańszych karmach. Boksery maja to do siebie ze często sa alergikami. Nie ma co w psa gówna za przeproszeniem pakować bo potem to się odbije na jego zdrowiu i waszej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ma alergi ani nic, bo dostał zastrzyki na sterydach, które są bardzo obciążające dla wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsytarczy żebyś spojrzała ma tył opakowania na skład, mieso i produkty pochodzenia zwierzęcego 4%.... to już mówi samo za siebie. Kup nawet purine, za 15kg zapłacisz koło 110zł, kupisz z jagnieciną to nie będzie mieć pies alegrii, a tam jest chociaz jakas ilośc mięsa i produktów odżywczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jeden pies miał alergie, do tego stopnia ze wygryzała sobie sierść z łap tylnich uszy całe czerwone, brzuch w wysypce i też pierwsze to co sterydy, bo testy jednak na co są dość drogie, ale mówie nie będziemy eliminować karmą szkoda truć psa i teraz pies nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zobaczyć w zoologiku... Może tam mi coś polecą...Zgadza się, boksery mają często alergię. Zastanawiam się tylko czy u psa można zrobić badania alergiczne...by dowiedzieć się co wywołuje uczulenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można, koszt takich padań moge się mylić ale to jest koło 600zł, ale nie jestem pewna. wybieraj karmy właśnie na jagnięcinie bo one są nie uczulające. A w zoologu dużo zapłacisz http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=260 bo ja za 3kg ostatnio tej karmy płaciłam 30zł a tu masz 15kg. Mojej alergia mineła tak totalnie że sladu nie było po miesiącu jedzenia tylko niealergicznej karmy. Ale czasem czy jakąs parówke też dostała z raz w tygodniu, jakąś kość, ale jak widziałam ze zaczyna się juz drapać to znowu szlaban na smakołyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny plus zauważyłam ze po tych gównianych karmach marketówkach psy śmierdza:D nie dośc że walą bąki ciągle, to śmierdzi im i z pyska i cała sierśc nieprzyjemny zapach wytwarza. Ja nie wiem i boksery i amstaffy i te wszytskie psy z taka sierścią sie tak uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie jestem pewna czy ktoś mu nie podrzuca czegoś. To znaczy babcia, staruszka, która uważa, że pies może wszystko :/ A on jest taki, że nawet po plasterku wędliny, czy chleba zaczyna się drapać. Dla tego go pilnuję. Bo nawet droga karma nie załatwi niczego, jeśli będzie dostawał coś czego nie powinien jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaha miałam to samo, mojego faceta babcia parówki dawała a ja mówie ze widze kiedy daje bo pies sie od razu drapie nie jakoś masakrycznie ale podrapuje nie nie daje, aż w końcu pies sie porzygał parówkami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zauważyłam, że bąki puszcza straszne... Śpi z nami w sypialni i nie powiem, że i otwarte okno nie zawsze pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez musiałam wytłumaczyć wszytskim ze jeden pies jak smietnik pochłania wszytsko a ona nie może i tyle, ale w końcu te babcie też zrozumiały, ze pies sie tylko meczy i to nie robi mu dobrze, ale wojny były zanim dotarło;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale smród psa po tym suchyb to jest nic ja po puszce czy po takim batonie, wtedy to sie przekręcic można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łatwiej wytłumaczyć dzieciom. Moje jak coś nie tak zobaczą, zaraz mnie wołają. Ale babcia , ma 94 lata i już chyba jej nie przetłumaczę. Bo i dogadać się z nią ciężko. Tak sobie myśę...może on jest głodny, bo w tej karmie nie wiele co jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie głodny nie, ale to jest porównywalne jakbyś ty codziennie jadła tylko czipsy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też polecam purinę jagnięcine z ryżem jest dobra i stosunkowo niedroga:) ewentualnie jest jeszcze Acana z tych lepszych i nie najdroższych karm.Wiadomo,że nie każdego stać na Royal Canin za 250 zł ale ta Purnia jest sto razy lepsza od chappi czy pedigree i kosztuje niewiele ponad 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przedstawiciel pedigree i chappi sam powiedział,że swojemu psu nigdy by tego nie podał.Owszem ta karma jest dobra ale jak jest kupiona w Niemczech ma całkiem inny skład niż ta produkowana w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×