Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jagodka.74

uczycie swoje dzieci gry na jakims instrumencie?

Polecane posty

Gość Tola1234
Gość zgodzę się z Tobą, daj też znać jak poszło Twojej córce :) My się będziemy przygotowywać za rok, ale już teraz myślimy nad kupnem pianina. Na pewno zdecydujemy się na te elektorniczne, bo to zawsze komfort, jak można podłączyć się słuchawkami pod nie ;) Z resztą jak orientowałam się, to powiedzieli mi, że w domu do ćwiczeń może być elektroniczne, ale lepiej podobno kupić takie, które najbardziej przypomina pianino klasyczne. Jasne to nie to samo, ale wiecie jak jest :) W domu miejsca na pianino kasyczne nie ma, a elektroniczne łatwiej przechowywać. Co do przymuszania dziecka to totalnie się z tym nie zgadzam, no chyba że chce się faktycznie je zniechęcić. Mam nadzieję, że mojemu dziecku nie znudzi się granie po tygodniu... ;D Myślicie, że kupić pianino teraz czy jak już przyjmą nas do szkoły? Na razie córka grywa u dziadków i tam jest uczona prostych melodii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
absolutnie, do nauki dla dziecka tylko pianino akustyczne, moja córka gra już 4 lata. w szkole muzycznej zabroniono zakupu elektr. tylko akustyczne jest dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz, jeśli to on się interesuje muzyką, to nie ma problemu, ale nie próbuj spełniać za pośrednictwem dziecka swoich marzeń, poza tym napiszę ci, ze nawet późno się do tego zabierasz, on ma już 5 lat i własne zainteresowania, które zapewne mogłaś zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola 1234
Gość tylko i wyłącznie akustyczne, nawet jeżeli w szkole będzie miała lekcje na nim? Nie wystarczy elektryczne? Trochę mnie zmartwiłaś tym, bo u nas nie ma warunków na pianino klasyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 876
Tola, prawda jest taka, że jak chcesz żeby Twoje dziecko zostało zawodowym pianistą czy fortepianistą, to lepiej żeby grało na klasycznym i od dziecka poznawało jego specyfikę. Jeżeli zaś zależy Ci na tym, żeby to była fajna przygoda i hobby dla dziecka a może w przyszłości nawet źródło zarobku rozrywkowego to jak najbardziej możesz kupić elektryczne. W szczególności, że pewnie za te 20 lat Twoje dziecko będzie używało stage piano a nie woziło ze sobą pianino ;) Tak więc moim zdaniem warto zainwestować w elektryka w szczególności, że teraz pianina elektryczne są bardzo dobrze wykonane. No i są też firmy, które się specjalizują w klawisze dla dzieci ale też dla profesjonalistów, na których dzieci spokojnie będą mogły pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierzę, w to że gdyby mały nie chciał grać to rodzice na pewno na siłę by go nie zapisali na lekcje gry na pianinie, mały musiał sam wykazywać takie zainteresowania, skoro rodzice podjęli taką decyzję. Co do nauki gry, możesz np. zachęcić syna graniem na instrumentach, które taką naukę gry ułatwiają i zachęcają do szlifowania gry, wiem, że casio wyprodukowało sprzęt z możliwością poprawy techniki gry, poszperam trochę na necie i podeślę Ci link do ego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu u mnie w USA kobiety czesto decyduja sie na zycie bez dziecka i maja duzo szczesliwesze i bardziej spelnione zycie i maja kariere i hobby i wolnosc i podroze… 333 www.youtube.com/watch?v=GuszCNR-5Lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego syna zapisałam na naukę gry na pianinie do http://www.akademiamr.com/ i jestem bardzo zadowolona. Bardzo mu się to spodobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka uczy się grać na gitarze a teraz mysli tez o pianienie. Mysle ze rozbudzenie tych artystycznych pasji jest zasługą szkoły prywatnej w szczecinie do ktorej chodzi http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/oferta bo maja bardzo duzo kółek zainteresowań, a wiadomo, ze czasem dzieciaki się gdzies zapisuje tez po to żeby spędzać czas z rówieśnikami. Wazne żeby tez nic na sile, bo dzieciństwo powinno być najlepszym okresem w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepian u.Rodzice chcieli to poszlam.Nie powiem, że żałuje, bo grać potrafię, ale swojego dziecka nigdy bym tam nie wysłała.Bo dla rodzicow to duma i myśl, że dziecko się rozwija.Ale to nie rodzice stresują się przed koncertami, poświęcają swój czas na czerpanie radosci z bycia dzieckiem -ćwiczyć trzeba codziennie.Szkola muzyczna to obowiazek. Dziecko jeżeli. będzie chciało coś robic , to na pewno zauwazycie. Dziś siadajac do pianina żałuję, że od podstaw nie uczono mnie grać bluesa, muzyki rozrywkowej tylko utwory wybitnych kompozytorów, które mnie wzruszają, ale są nudne.NajlepiEj zeby dziecko grało, tanczylo i jednocześnie było wybitne w sporcie . Dajmy dzieciom szansę bycia sobą. W przyszłości jeżeli bedzie chciało coś robić to będzie to robiło z satysfakcją.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci są jeszcze małe, ale staram się już od początku oswajać je z muzyką. Muzyka genialnie wpływa na rozwój malucha, pomaga mu się rozluźnić i uczyć nowych rzeczy. Oczywiście my traktujemy ją jak zabawę i w przyszłości nie planuję nic na siłę. A teraz kupiłam instrumenty muzyczne dla dzieci https://www.krainaekozabawek.pl/51-instrumenty-muzyczne, maluchy je uwielbiają! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej z Zakopca
W moim domu muzyka zawsze była obecna. Ja sam nie gram, ale mój ojciec i dziadek grali, obaj na akordeonach. Musiała ta ich pasja przejść w genach na mojego syna, bo od małego ciągnęło go do muzyki. We wrześniu rozpoczął naukę w klasie fortepianu w szkole muzycznej. Do tej pory ćwiczył tylko w szkole, bo nie mieliśmy pianina w domu a jest to jakiś wydatek, ale w końcu udało nam się zebrać fundusze i kupiliśmy mu nowe pianino cyfrowe Casio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberta11
Ja ostatnio dodałam filmik z nagraniem, gdzie mój syn gra na gitarze na utalentowani.pl. Bardzo się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka uczy się gry na pianinie. Zaczynała od keyboardu, a w tamtym roku poszła jak do szkoły muzycznej kupiliśmy jej cyfrowe pianino casio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja posłałąm swoją córkę bo sama chciała.... mnie mama zmuszała do grania na skrzypcach i mam jakiś uraz ale jak młoda chciała to ją zapisałam na warsztaty do http://www.mcdis.pl/warsztaty/zajecia-warsztatowe/ i bardzo dobrze gra. Nie widze zeby się zniechęcała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość43217
Moja siedmioletnia córka gra na skrzypcach już 3 lata od razu załapała o co chodzi ale tak naprawde ładnie grać nauczyła się 1,6 roku temu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci chodza do szkoły muzycznej. Mieszkamy w Szczecinie i padło na szkołe Artyz - http://artyz.pl/. Wczesniej chodzili do innej ale efekty były mizerne, dopiero teraz widać ze faktycznie coś robią. Syn gra na perkusji a córka na pianinie :) zdolniachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajaT
Pewnie, że tak. Moja córka uczy się grać na keyboardzie od dwóch lat, a ma teraz 8 lat. Bardzo jej się podoba. Ostatnio na urodziny kupiłam jej keyboard Casio z serii CTK bo chciała ćwiczyć też w domu. Myślę, że to dobra inwestycja, tym bardziej, że te modele można kupić w naprawdę dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie rodzice nie posyłali na żadne dodatkowe lekcje, ale ja swoje dzieci zapisałam. Starsza córka gra na gitarze a młodsza śpiewa. Teraz Amelka niedawno miała urodziny i kupiliśmy jej nową gitarę ze strony megascena,pl. Córka ma poczucie rytmu i dobry słuch więc kto wie może kiedyś będzie miała swój zespół albo coś. Na pewno trzeba inwestować w rozwój dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kosztują prywatne lekcje gry na pianinie, bo moja córka coś ostatnio zaczyna przebąkiwać, że chciałby zacząć uczyć się grać na pianinie. Teraz ma keyboard i całkiem ładnie jej to wychodzi, ale mówi, że wolałaby na pianinie. Ma dopiero 10 lat, więc chyba nie jest jeszcze za późno. No i za ile takie pianino do ćwiczenia można kupić? Chyba raczej elektryczne, bo te klasyczne to takie duże i ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie z d**y wziete :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za pozno na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pianino elektryczne 5 tysięcy lekcja 50 zł 45 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt lekcji gry na pianinie kształtuje się od 50 do 100 zł za godzinę lekcyjną, w zależności od regionu oraz rangi samego nauczyciela. Do nauki najlepsze jest pianino akustyczne, natomiast jeżeli nie bardzo można sobie na takie pozwolić to alternatywą są pianina cyfrowe. Za takie budżetowe w miarę dobrej klasy trzeba dać ok 3500 zł i jest spory wybór w tej cenie. Takim wartym rozważenia jest np: Casio AP270, który ma bardzo dobre brzmienie pianina akustycznego oraz charakteryzuje się dobrą repetycją klawiatury, a to jest najważniejsze przy wyborze piana cyfrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja p*****le ale profesjonalna wypowiedz powyzej :D kon by sie usmial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym 50 zl to grubo przesadziles kochany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Właśnie z żoną byliśmy wczoraj w Riffie i planujemy córce kupić gitarę, to jej marzenie, akurat prezent na święta 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie ma się nad czym zastanawiać, jak córka lubi grać i muzykę to warto spełniać jej marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×