Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czorcia7

Pogormcy mitów: jeśc czy nie jeśc po godzinie 18:00?

Polecane posty

Bardzo często podczas rozmów dotyczących właściwego odżywiania i kontrolowania wagi słyszę stwierdzenia typu: "Ja po 18:00 juz nie jem" lub "Na noc/przed snem nie powinno się jeść". Niestety moje argumenty dotyczące bezzasadności powyższych stwierdzeń nie zawsze trafiają do osoby z którą rozmawiam. Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem 'nie/jedzenia 'na noc' do lektury ciekawego artykułu napisanego przez fachowca dr Layna Nortona pt "Jedzenie na noc - czy powinniśmy się przejmować?" http://www.mocni.net/news.php?readmore=97 Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JumpJump
Z tego co wiem to 3 godziny przed snem czy 2 nie powinno sie jeść więc 18 dotyczy chyba osób które idą spać o 20-21 :) a te co później nocne Marki jak ja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liklia
Jak ktoś che schudnąć z kilogramów zamiast z tłuszczu to może sobie nie jeść po tej 17, 18 nawet słyszałam o takich co nie jedzą nic po 13 to już totalna głupota. Czytałam że kulturyści to nawet się budzą w nocy żeby zjeść posiłek i jak najbardziej oszczędzić mięśnie przed nocnym katabolizmem, a ostatni posiłek też jakoś przed snem, maks 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fokanakamieniu
To jest mit!!! Chodzi o to by nie jeść od 3 do 4 godz. przed snem. Wtedy nasz metabolizm zwalnia. Dowiedziałam się tego ze strony slimon.pl . Wcześniej też wierzyłam w te brednie. Polecam ten portal dla osób odchudzających się :) Znajdziecie tam forum, ciekawe porady oraz masę wspaniałych osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolowa
Prawda jest taka : nie jemy koło 3 h przed snem, Nie powinno się na ostatni posiłek jeść : zbyt słodkiego : nie jesteśmy w stanie rozłożyć dużej ilości cukru, tak więc z kolacji wyrzucamy słodycze, napoje i owoce (oczywiście nie wszystkie, tylko te maksymalnie słodkie) Zbyt tłustego : tłuszczy też nie zdążymy rozłożyć Najlepiej zjeść coś z białkiem, w normowanych ilościach + herbatka ziołowa, przyśpiesza metabolizm i nie musimy się już zbyt martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensuallllnaaaaa
ja się trzymam zasady, że należy zjeść ostatni posiłek 2 godziny przed snem no sorry, ale jakbym jadła ostatni posiłek o 18, a chodzę spać około 24- to byłoby niezdrowe i jestem szczupłą osobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupła czy chuda
ja jem kiedy chce i co chce jestem szczupła także to chyba reż od organizmu zależy ale tak 3 h przed snem i lekkostrawne przydałoby sie pare kilo ale jak?przecież nie będe sie obżerać świństwem niezdrowym a inaczej się nie daje?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolowa
Da się, są na to specjalne diety. Poszperaj w necie, dużo węglowodanów i białka powinno być z tego co kojarzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczupła czy chuda
oczywiście że się da nie trzeba jeść świństw bo wtedy się obrasta w tłuszcz. Najlepiej dieta z bilansem dodatnimi i ćwiczenia siłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy pseudonim mam
ja też się tego trzymam, by nie jeść ok. 2/3 godziny przed snem. dla mnie to głupota, bo jem pierwszy posiłek ok.10, a kładę się ok. 24/1 to co mam od 18 siedzieć o suchym pysku? bez sensu... i irytują mnie takie lalunie "ja po 18 już nic nie jadam, dbam o linie" brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szczupła czy chuda
Przepraszam za pomyłkę w niku dopiero zauważyłam, chciałam napisać "do szczupła czy chuda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugabuga4444
Moje współlokatorka chodzi spać po 5 rano a przestaje jeść punkt 22. Chore, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Totalny zabobon. Po prostu, trzeba jeść odpowiednią dawkę jedzenia, którą organizm może spalić w ciągu dnia ;) Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, to możesz zjeść lekki posiłek nawet godzinę przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×