Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kjamka

kot w dom

Polecane posty

To jakiś nowy gadżet do załatwiania się dla kotów. Moje są tak ciekawskie że od razu nauczyły się załatwiać przy zakrytej kuwecie. Czasem potrafiły drzwi wywalić na zewnątrz. Moje są tam szybko pojęte, zwłaszcza że kot jest ciekawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam na początek dać kociakowi dostęp do różnych rodzajów toalet. Moja kotka (też ze schroniska) jak się okazało strasznie polubiła załatwianie się do kuwety BEZ żwirku, co wyszło na jaw gdy nasiusiała do miski na pranie (na szczęście wtedy pustej). Stanęło na tym, że grubsze sprawy załatwiała w żwirku, a siku do naczynia bez niego, co było bardzo wygodne, bo żwirek łatwiej było czyścić, mniej "waniał" i mniej się zużywał, a kuwetę nr 2 (są takie z otworkami, odprowadzające wilgoć do pojemnika pod spodem) wystarczyło po użyciu dokładnie wypłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. A jeżeli są dwa koty, to wystarczy kupić jedną, dużą kuwetę? I jeżeli można to mam od razu parę innych pytań: 1. Zastanawiam się nad zabezpieczeniem balkonu (4 piętro). Jednak to dodatkowy koszt i tak myślałam, że dopóki są jeszcze małe, a zaraz będzie jesień, zima, to raczej może da się ten zakup przełożyć dopiero na wiosnę jednak. 2. Drapak. Podobno warto mieć od razu, aby koty nauczyć. Z drugiej strony to jestem w stanie jakoś na to wpłynąć, gdzie będą drapać? 3. Łóżko, posłanie, poduszka. Podobno kot śpi tam, gdzie chce i lepiej dołożyć kasę do drapaka. 4. Jak są 2 koty to powinny być 2 miski do jedzenia i 2 miski do picia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma zabezpieczonych okien mieszkam na 3 piętrze. Uchylam do góry okno a jak wychodzą na balkon to razem ze mną. Zależy od kota jaki jest. Co do misek mam jedna dużą na wodę bo są 3 koty plus dużą miskę na suche jedzenie i dwie małe na mokre. One i tak razem nie jedzą tylko osobno. Drapak jest potrzebny u mnie dwa koty drapią pazury plus jeden na drapaku śpi. Trzeci kot upodobał sobie wiklinowy koszyk. Co do spania fakt śpią jak im się podoba, potrafi pchać dupę do szafy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
drapak bardzo ważna rzecz i na pewno z niego nie rezygnuj! mój kot uwielbia go drapać i dzięki temu nie niszczy mi innych mebli. oczywiście musiałam go nauczyć z niego korzystać - złapałam go za łapki i "pokazywałam" jak ma drapać. podobnie jak widziałam, że zaczyna drapać w innym miejscu - zanosiłam do drapaka i kontynuowałam naukę. warto też obcinać kocie pazurki, wtedy mniej drapie. jeżeli chodzi o łóżko to mój kot ma w nosie legowisko i śpi na łóżku, krześle, fotelu lub ziemi. moim zdaniem legowisko to zbędny wydatek. lepiej zainwestować w drapak. przy dwóch kotach możesz kupić taki stojący z różnymi atrakcjami. kotki będą się świetnie na nim bawić :) jeżeli chodzi o miski to wydaje mi się, że powinny być dwie osobne, ale to już zależy od kotów. podejrzewam, że jak twoje od małego były wychowywane wspólnie to jedzą z jednej miski. podobnie z kuwetą. koszt zabezpieczenia balkonu nie jest aż tak duży - na allegro można kupić siatki zabezpieczające (bardzo wytrzymałe, moja przetrwała bez uszczerbku nawet ostatnie burze). samodzielny montaż nie jest zbyt kłopotliwy - ja poradziłam sobie z moim mężem, zajęło nam to 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
zabezpieczenie balkonu moim zdaniem jest absolutnie konieczne, ale faktycznie - jeżeli nie macie specjalnie kasy, to można to zrobić na wiosnę, a teraz po prostu nie otwierać balkonu, gdy koty są w pokoju uchylanie okien to przy kotach duże ryzyko - nie wszystkie koty powstrzymają się przed pokusą i może się to źle skończyć, kot który zakleszczy się w uchylonym oknie może się łatwo udusić jeżeli lubicie trzymać otwarte okna, to zabezpieczenie ich siatką też jest do rozważenia drapak faktycznie najlepiej by było kupić od razu i uczyć koty korzystania z niego - bez nerwów, najlepiej w formie zabawy, zawsze chwalić, gdy go użyją itp. - tak, żeby pozytywnie im się kojarzył jeżeli chodzi o łóżka, to jednak polecam przynajmniej własne kocie kocyki, którymi można zakryć kawałek kanapy czy fotel - inaczej wszystko będzie okocone a najlepsze są osobne łóżeczka dla kotów i uczenie ich, że to jest ich, a na kanapę czy łóżko mają nie wchodzić u mnie koty mają swoje posłania i korzystają z nich stale, nie wyobrażam sobie, żeby stale spały na naszych meblach, bo mielibyśmy wszystkie ubrania okłaczone na okrągło jak będziesz kupowała posłania dla kotów, to zwróć uwagę na to, czy są solidnie zszyte i zrobione z mocnego materiału - trzeba je regularnie prać jeżeli chodzi o miski - moim zdaniem osobne miski nie są konieczne, ja mam w domu 3 koty - kocica tak średnio się dogaduje z pozostałymi dwoma kotami, a jednak wszystkie bez problemów jedzą z jednej miski mają jedną miskę z suchym, które stoi stale i koty podjadają, kiedy chcą, jedną miskę ze świeżą wodą i dwa razy dziennie dostają miskę z mokrym jedzeniem jeżeli będą problemy, to ewentualnie później dokupisz dodatkowe miski, teraz raczej nie ma takiej potrzeby jeżeli masz bardzo ograniczony budżet, to poszukaj w serwisach takich jak gratyzchaty albo na Allegro - ludzie często pozbywają się niepotrzebnych rzeczy za minimalne kwoty albo za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
zapomniałam napisać o kuwecie - moim zdaniem spokojnie wystarczy jedna, skoro to są dwa młode kotki, które przyjdą razem a na wybieganie kociaków polecam dowolną miękką zabawkę, może być nawet pluszowa dziecięca, przywiązaną do długiego sznurka i rzucanie im tej zabawki trzymając koniec sznurka, można to robić na przykład oglądając telewizję albo siedząc przy komputerze - koty potrafią latać za taką zabawką do upadłego i potem bardzo grzecznie śpią młody kot niewybawiony to kot brojący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oknouchylne z kocie
styczniowy przyjaciel "U mnie nie ma zabezpieczonych okien mieszkam na 3 piętrze. Uchylam do góry okno a jak wychodzą na balkon to razem ze mną." to zobacz sobie ten filmik, uchylne okno... http://www.youtube.com/watch?v=m8extTyg6ik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
nie wszystko będzie okłaczone jeżeli będziesz kota regularnie czesać. polecam uczyć od małego, tak samo jak obcinania pazurów. jeżeli kot krótkowłosy to najlepsze są takie rękawice z gumowymi wypustkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
z tym czesaniem to zależy - ja mam jednego kota całkiem białego, ma dość długie futro i mimo regularnego czesania jego futro jest bardzo widoczne, zwłaszcza na ciemnych ubraniach, które nosimy do pracy gdyby jeszcze siedział na krzesłach i fotelach, to byłby z tym większy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *minerva*
moja kicia odeszła///// i jest pusto i jest smutno i jest do dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja od roku mam kotkę..Niesamowicie ruchliwą z resztą :) Jeżeli chodzi o żwirek, to przetestowałam już kilka rodzajów. Ale najbardziej spodobał mi się Drewniany Żwirek Zbrylający Compakc Brylat. Mogę go wywalić do kibelka. Na początku nie był zbyt wydajny, ale zmieniłam łopatkę na taką z większymi oczkami, która zabiera faktycznie to, co powinna. Poza tym cena jest w miarę, bo za 7 l płacę 19 zł. Teraz planuję kupno kuwetki z wysokim brzegiem, ponieważ jednak kotek trochę tego wysypuje. Nie mogę mojemu kotu zafundować kuwety krytej, ponieważ lubi robic pewne rzeczy niemalże na stojąco ;) Poza tym, nie wyobrażam sobie życie bez klejącej rolki do czyszczenia ubrań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwirek silikonowy
Polecam!!! Naprawde sprawdza sie w 100 %.30 dni higieny bez brzydkiego zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_porzeczka
Świetnie, że bierzesz kota ze schroniska:) A jakbyś zdecydowała się na 2 koty, to jeszcze lepiej. Sama najpierw miałam tylko kotkę, a rok temu wzięłam małego porzuconego kocurka. Koty się bardzo lubią, myją się nawzajem, czyszczą sobie uszy, ganiają się i śpią przytulone do siebie albo do mnie, to różnie bywa. Polecam dwa koty! Zwłaszcza jeśli często nie ma nikogo w domu. Mam 2 kuwety, 2 miski, 1 duży drapak z legowiskiem, 1 transporter, zabawki zrobione własnoręcznie i używam niedrogiego drewnianego żwirku (40zł za 60litrów), który kupuję na allegro. Jest dobry, ale nie zbryla się i trzeba go dość często zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzięki za rady. Muszę się przyznać, że nie mogę się doczekać. Koty będą za 2 tygodnie, bo dzieciaki są jeszcze na wakacjach i musimy czekać. Zabawki już przygotowane, ręcznie wykonane przez dzieci :). Planuję duży drapak od sufitu do podłogi z domkiem i dwiema półeczkami. Liczę na to, że chociaż na początku maluchy pomieszkają w domku. Jedna Pani mi mówiła, żeby dać kociej mamie kocyk na parę dni, żeby kociaki później miały zapach mamy w naszym domu. Będziemy je zostawiać w domu, praca, przedszkole. Cz w tym pierwszym okresie, nie będzie to problem dla kotów? Właśnie też z tego powodu bierzemy 2 koty, żeby miały towarzystwo. Ale fajnie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
koty stosunkowo dobrze znoszą samotny pobyt w mieszkaniu, a jak są dwa to nie powinno być problemu wcale :) maluchy mogą trochę szaleć, a jak dorosną to pewnie będą po prostu spały przez większość czasu oczywiście warto je wziąć np. przed weekendem, żeby przynajmniej zdążyły nauczyć się korzystania z kuwety i oswoiły z nowym domem, zanim zostaną na dłużej same z tego co piszesz wynika, że to będą super zadbane koty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quin
@Julitka3007 A gdzie kupujesz taką kuwetę? Też na taką poluję, ale jak widzę te niby z dużym brzegami i jak patrzę na mojego bydlaczka to te niby duże brzegi jakieś takie niskie się wydają... Też używam drewnianego zbrylającego brylanta, tyle samo płacę na Telekarmie. Więc cena w porządku. :) @olamik Zazdroszczę! Ja bym chętnie przygarnęła jeszcze jednego kocurka, ale luby jest przeciwny. On i za moim bydlaczkiem nie przepada :( Duży drapak to przede wszystkim, moja znajoma nie pomyślała o drapaku wcześniej i przez dwa dni od przyjęcia kota miała zniszczone krzesła w jadalni. Nie sądzę by kotom przeszkadzało, że będą same w domu. My naszego w okresie letnim zostawialiśmy na dworze, ale w zimę całe dnie spędzał w domu i nic mu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
ze żwirku to polecam zbrylający drewniany eco cats best. kupuję na necie w paczkach po 40l, kurier mi to wnosi pod same drzwi, a taka paka przy jednym kocie wystarcza na 5-6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Quin Mój mąż nie lubił kotów. Dziewczynki pracowały nad nim ze 2 lata, a teraz najbardziej przeżywa. Ostatnio leżał w łóżku i się zastanawiał, czy to będzie tak, ze będą przychodzić w nocy spać z nami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) będzie tak, jak im na to pozwolicie ja pozwalam i śpię zwykle z dwoma kotami, a nawet czasem i trzeci się wrąbie w nogi - wtedy to już się ruszyć nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×