Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kwietniowka-26

jakim produktem jako 1 rozszerzyć dietę?

Polecane posty

Moja córka niedługo skończy 4 miesiące i zastanawiam się jakim produktem jako 1 rozszerzyć jej dietę? Jest tylko na piersi, butelki nie chce w ogóle... Zacząć od soczku (jabłkowego/marchewkowego?) od słoiczków (tarte jabłka) czy od kaszki (manna czy ryżowa?). Jakie ilości podawać na początku? Kropelkę/łyżeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też na mleku z piersi ale mało przybiera więc mamy rozszerzać dietę. Pediatra doradziła na początek kleik ryżowy z własnym mlekiem. Zaczynamy od około 2 łyżek na posiłek do tego mleko jak zwykle. Jak dziecko nie będzie miało negatywnych reakcji to stopniowo zwiększamy ilość zastępując jedno karmienie. Potem możemy próbować kaszek smakowych. Następne owoce - tak samo dwie łyżeczki + mleko jak zwykle. Na końcu warzywa w tym samym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może....
Najlepiej zacząć od warzyw. Np. marchewki, ziemniaczka. 2-3 łyżeczki na początek przez 3 dni, jak nie ma reakcji to można podać kolejne warzywko. Polecam poradnik Bobovity - fajnie tam jest wszystko opisane. Owoce dopiero później. Dzieci zwykle chętniej jedzą słodkie, wiec lepiej jak najpierw zasmakują w przecierach warzywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gluten jako pierwszy, może byc w postaci kaszy mannej na wodzie ugotowanej, połaczonej potem z Twoim mlekiem (po na początek 1-2 łyżeczki i stopniowo zwiekszać), może być kasza manna jw z jarzynką, np marchewka, 3 lata temu były gotowe słoiczki też z taką mieszanką, nie wiem jak teraz, jeszcze mamy 2 mies;) zajrzyj do książeczki dziecka, dostaliśmy wydanie ze ściąga a pro pos karmienia właśnie i rozpisane jest fajnie co dalej tam własnie napisane jest żeby ten gluten wprowadzić nie wcześniej niz w 5mz i nie pózniej niz w 6mż powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziewczynek ;-)
ja zaczynałam od marchewki, zaraz później - po kilku dniach - jabłko, później kombinacja jabłko+marchew... później szłam w kierunku zupki jarzynowej i miałam 2 posiłki - obiad i deser. Kaszki później a kleiku z moim mlekiem nigdy nie dawałam... pewnie można różnie, ale ja tak wprowadzałam pierwszej córce i posżło super, więc drugiej też nie kombinowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie ma sztywnych zasad odnośnie pierwszego produktu, postaram się jeszcze doczytać. W mojej książeczce niestety nie ma takiej ściągi:( Dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierrrrrka
Marxhew potem marchew plus ziemniak potem marchew plus ziemniak plus mieao w porze obiadu,na poczatku ledwie kilka lyzeczek,az do calkowitego zastapienia posilku mlecznego obiadem -to bedzie trwalo miesiac-poltora jako drugie -kasza na mleku,tez celem ma byc przejscie na posilek staly jako trzecie -kasza bez mleka z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×