Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krysia nowakowa

Plusy I minusy zycia w USA

Polecane posty

Gość Krysia nowakowa

Za rok wybieram sie na stale do USA wiec mam pytanie co wam sie podoba I nie podoba w USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esdfge
Jesli masz pieniadze i stac cie na wygodne zycie to same plusy, ale to chyba tak wszedzie na swiecie dziala. Jesli nie znasz jezyka, nie masz wyksztalcenia a przede wszystkim doswiadczenia to nie polecam. A wyksztalcenie najlepiej medyczne lub politechnika, a nie zadne pedagogiki i inne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abcd12345
Minusy Koszty edukacji Koszty opieki zdrowotnej Jedzenie(niesmaczne),smaczne b drogie Plusy Wieksze szanse na rozwoj osobisty Wygoda Ogolnie wszystko zalezy od tego jaki masz status . Jezeli masz dobra prace i jestes tu zdrowa to zyc nie umierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia nowakowa
Czyli osoba bez konkretnego wyksztalcenia bedzie z gory tam skreslona? Ja mam studium skonczone I jezyk na poziomie komunikatywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
ameryka kraj dla byka,puki masz zdrowie i sile do pracy to jests mile widziana jak nie to jestes zerem,poza tym podatki ,podatki i jeszcze raz podatki,im wiecej zarabiasz tym wiecej ci zabieraja,placisz podatek od WSZYSTKIEGO.......w sklepie w resteuracji od zarobionych pieniedzy.....placisz za wszystko nawet za przejazd autostrada,zachorujesz a nie masz ubezpieczenia to takkk,uratuja cie z usmiechem na twarzy a pozniej rachunkiem wykoncza za pobyt 1 dzin w szpitalu.......w ameryce wszyscy parcuja bo inaczej nie przezyja,nie ma czegos takiego jak renta chorobowa(w szczegolnych wypadkach) ludzie z rakiem pracuja do konca ze wzgledu na ubezpieczenia,chory jests?? to lekarstwa przepisuja jak cukierki i frru do roboty,na przeziebienie ,trzy dni wolnego??? zapomnij,dostajesz leki i marsz z powrotem bo inaczej jest 20 chetnych na twoje miejsca,rok maciezynskiego???taaa w tamtej epoce,dostajesz najwyzej kilka tygodni i to jeszcze bezplatnego tyle tylko ze masz prawo do powrotu na swoje stanowisko,otworzyc bizness? nie oplaca sie bo wielkie korporacje zawsze sa tansze a wiadomo ludzie ida tam gdzie taniej poza tym na ubezpieczenie i podatki nie wyrobisz a jak chcesz pokombinowac to konczysz w pudle i tak konczy sie twoja kariera,ze zrytym zdrowiem,bez pieniedzy,bez jezyka, bez przyjacol bo na obczyznie polak polakowi wrogiem.....plusy?? nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patricia B
Wczoraj znajoma w pracy podniosla na mnie glos po tym jak wyzalilam sie jej ze jeden taki typ( starszy gosc po 50) byl wyjatkowo zlosliwy w moim kierunku.naskoczyla na mnie az mi szczeka opadla ze to nie Praca biurowa tylko factory I ze jezeli jestem taka wrazliwa to nie jest to miejsce dla mnie itd prawda jest taka ze ta Praca nie jest ciezka no jest w tgzw clean room.siedze sobie I pakuje elementy ( sprzet medyczny do szpitali).napiszcie mi czy to jest ok? Ze niby mam Byc ok dla chama no to tutaj ( mieszkam w USA) jest normalne zachowanie?tamta co naskoczyla tak na mnie miala mi pomoc w dostaniu pracy na stale I jeszcze mi powiedziala ze jestem mloda to napewno cos sobie jeszcze znajde.czy tak postapilaby osoba ktora nas lubi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patricia B
Czy tak postapilaby osoba ktora dobrze mi zyczy I chce mi Pomoc ze znalezieniem pracy??;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do krysia nowakowa
Zalezy jakie masz to studium, jak zawod w reku i mozna go przetransferowac na zagraniczny rynek pracy to moze sie udac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyna
ONAWI - podpisuje sie rekami i nogami. Na serio, choc jestem legalnie i pracuje, ale boje sie o przyszlosc, nie mam oszczesdnosci, mam za to troche dlugow. Podkreslam, ze praca dobra, niestety miasto najdrozsze wkraju, Nowy Jork. Nie wolno oczekiwac tu zabezpieczen socjalnych NAWET TAKICH jak w Polsce. to, na jakim poziomie zyje emeryt wykonczony latami harowy z 6 dniami "wakacji" w roku to wola o poste do nieba. Tak, w latach 80 na nielegalu mogl goral domy w PL budowac, bo przelicznik dolara byl inny. Teraz zapomnijcie, ja wracam do EU, i wole pracowac gdziekowliek indziej, nawet w skromnej pracy, byle tylko klimat byl inny, bylebym nie musiala sie bac, ze windykator mnie wykonczy jak nie bede w stanie zaplacic 1000 dolarow za ibuprom czy bandaz otrzymany na pogotowiu. Nie chce oddawac 6-tygodniowych dzieci do DROGICH i zlych zimnych zlobkow, w rece babsztyli z podejrzana licencja. Byc moze da sie tutaj COS zarobic, jak sie mieszka u rodziny, ma sie 20 lat i jest sie w srodku studiow. OK< ale na zycie i urzadzanie sie to nie jest. ja mysle o Luxemburgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Partycja B
Nie szczekaj tyle I uwazaj sobie bo mozemy razem znalesc sie na sali rozpraw bejbi:/!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Civil block
Sorry czytam I musze sie wtracic ze to Ty wlasnie masz cos nie tak z glowka droga kolezanko, Bo kto normalny I na poziomie tak sie wyraza???I to tylko dlatego ze ktostam sobie zalozyl post nr102!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnietakajestemjakajestem
tak naprawde nie ma dla mnie znaczenia twoje zdanie ;) na tym forum czubow pelno jest, ja jednego bede tepic na kazdym kroku!! zasluzyla sobie na to ,i dobrze wie dlaczego :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytlumaczcie mi jedno
Jesli zycie w USA ma tyle minusow to dlaczego sporo Brytyjczykow wyjezdza z UK, zamyka tutaj wszystko i osiedlaja sie tam. Po kilku latach przyjezdzaja w odwiedziny, szczesliwi, zadowoleni, dzieci maja dobre szkoly, oni prace i w zyciu nie wrociliby do UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Civil block
A czym tak zasluzyla ze sie zapytam? Ze zaklada posty? Lol no tez powod nie na co:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Civil block
Civil block panienka beknie I to porzadnie za to co tutaj wyprwia sa jeszcze takie instytucje co sie nazywaja Sady! A wlasnie dreczycielko co tez ci takiego wielkiego zrobiono??oj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnietakajestemjakajestem
buhahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnietakajestemjakajestem
cyvil block piszesz sama do siebie?czy nika zapomnialas zmienic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Civil block
Idz sie leczyc popaprancu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Civil block
Odpowiedz Ty tchorzu za co ja tak nienawidzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnietakajestemjakajestem
tchorzu :D :D nienienawidze..smieje sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość civil block
idz bachorze spac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnietakajestemjakajestem
zatem dobrej nocki palanciaro :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie moge, znow ta wariatka
tu wrocila i sie zali jak to wszyscy sa dla niej nie mili i jej dokuczaja :-o jak nie murzynk, to azjatki, a teraz baba z fabryki, heheheh problemu poszukaj w sobie, moja droga patrycjo, czy jak ci tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usa la la
Dziewczyny ale o czym Wy piszecie? Jakie 6 dni urlopu? Ja pracuje w firmie od roku i od razu na dzien dobry dostalam 18 dni urlopu - to prawda nie ma zwolnien lekarskich tak jak w PL ale po urodzeniu dziecka masz 6 tygodni wolnego plus nastepnych kilka tygodni wolnego-bezplatnego... nie twierdze, ze to jest super rozwiazanie ale tez zauwazcie, w jakim wieku kobiety rodza tu dzieci - ok 35-40 lat, kiedy moga sobie na to pozwolic, zapewnic dziecku opieke i warunki do zycia...Moj syn wlasnie konczy przedszkole i od wrzesnia idzie do szkoly - mial nacudowniejsze przedszkole pod sloncem, kochane panie - nie wierze, ze moglabym wyslac go do podobnego przedszkola w Pl. Na marginesie - wynajmujemy mieszkanie w bardzo dobrej dzielnicy - bo najzwyczajniej w swiecie nie chcemy kupic domu byle gdzie. Chcemy z mezem, zeby nasz syn uczeszczal do mozliwie dobrych szkol i na chwile obecna mozemy mu to jedynie zapewnic, wynajmujac mieszkanie w dobrej dzielnicy. Moglibysmy kupic dom byle gdzie i narzekac na szkoly, szpitale, sasiadow, etc ALE na szczescie mamy swoj rozum i nie musimy chwalic sie SoMSiaDom jak to nam sie powodzi, i mozemy poczekac jeszcze kilka lat az bedzie nas stac na kupno domu w miejscu, w ktorym chcemy spedzic zycie i wychowac nasze dziecko. Pozdrawiam myslacych inaczej w USA - kasa to nie wszystko :) Polacy zwolnijcie troche obroty - trzeba miec czas na zycie a nie tylko na zarabianie pieniedzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna..
a do jakiego miasta przyjedzasz? To co inni pisali to prawda, ale nie jest tak zle. Zalezy gdzie mieszkasz. Ja obecnie mieszkam niedaleko stolicy i tutaj wszystko drogie, mieszkania i wynajem to tragedia. A:e sa tansze i lepsze stany, jak MA, NH, itd, gdzie odstajesz wieksza pomoc. Np jak bylam w MA to dostalam ubezpieczenie zdrowotne w przypadku emergency, tylko dlatego ze moje dziecko dostalo ubezpieczenie ze stanu. Tutaj czego takeigo nie ma. Ceny za przedszkola odstraszaja, pomoc inna w kazdym stanie. W VA nie jest za ciekawie, mimo ze mi sie tutaj podoba mysle o przeprowadzce. za miesiac wracam na studia, na razie pielegniarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna..
usa la la, w jakim stanie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ameryka dla byka
Zyciew usa zalezy od indywidualnej sytuacji w jakiej sie czlowiek znajduje. Inaczej bedzie tu zylo zdrowe malzenstwo bez dzieci i dlugow a inaczej malzenstwo z dlugami i 3 dzieci i choroba przewlekla. Duzo zalezy od pracy,zalezy na co sie trafi,czasami sie trafi na pracodawce ktory zaoferuje b dobre ubezpieczenie a czasami nie. Obecnie coraz czesciej pracodawcy zatrudniaja na pol etatu aby ubezpieczenia nie placic. Wielu ludzi nie stac rowniez na oplacanie ubezpieczenia ,a jak cos sie stanie to wtedy jest pozamiatane. Najgorsze tu jest ze jak ktos ma chorobe przewlekla to nikt takiej osoby nie ubezpieczy. Cos takiego jak rente tu b ciezko zdobyc dlatego wszyscy pracuja,nawet chorzy zeby moc splacic rachunki itp Jak tu ktos napisal Ameryka dla byka,zgadzam sie z tym. Moze byc zycie tu fajne a moze byc przerypane gdy ktos znajdzie sie w niekorzystnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ameryka dla byka
No wlasnie nie jest wesolo z ta praca.Teraz nawet Amerykanie maja problem z zatrudnieniem,takze jezeli ktos tu przyjedzie bez oszczednosci i wyuczonego zawodu to moze byc ciezko.To juz nie jest taka Ameryka jak 10 czy 20 lat temu. I najwazniejsze,klasa srednia ma tu obecnie najgorzej i najbardziej ubozeje. Ale dla niektorych i tak jest tu lepiej niz w Polsce mimo wszystkich minusow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ameryka dla byka
masz racje:(mnie zjada stres bo po tej awarii w pracy zwolniono nas do domu w piatek i w niedziele zadzwonili mi ze mam w poniedzialek nie przychodzic a w poniedzialek zadzwonili mi ze we wtorek mam jeszcze nie przychodzic;(ja czekam i trace kase kazdego dnia,jest to dla mnie bardzo stresujace.Zadzwonilam do agencji z ktora jestem od 2007 roku i owszem chcieli mnie wyslac natychmiast do pracy ale ale w zastepstwie za kogos na 1 dzien!!!!!ty tez masz takie problemy z praca?ja juz jestem na skraju zalamania nerwowego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ameryka dla byka
Ja nie mam problemu z praca jak na razie.Ale obserwuje tutaj zycie ludzi obok mnie i nie jest jakos super.Niektorzy robia w 3 pracach aby sie utrzymac. A dlaczego pracujesz przez agencje?Z tego co mi wiadomo taka praca jest niepewna bo dzwonia tylko wtedy gdy Cie potrzebuja,prawda? Zycze znalezienia innej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×