Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krysia nowakowa

Plusy I minusy zycia w USA

Polecane posty

Gość usa la la
No wlasnie AMERYKA ----- dziewczyny chodzi o to, ze w US jest mozliwosc wziecia kredytu (jesli potrzeba) na leczenie siebie lub swoich bliskich - jesli sie cos dzieje dziala sie szybko a to kosztuje - nie stac cie? bierzesz kredyt (nawet bardzo wysoki) i sie leczysz. W Europie (Polsce) sluzba zdrowia jest panstwowa - wszystko jest za darmo i co z tego? skoro czeka sie kilka miesiacy na badanie? kilka miesiacy to juz za dlugo ..... U mojego synka w przedszkolu wlasnie mamy taki przypadek - jedna z pan (piekna, zadbana, dosc mloda, wysportowana) dostala diagnoze nowotwora piersi 6 TYGODNI temu - wczoraj amputowali jej piers...Diagnoza - Dzialymy!!! Ja wole swietna i droga opieke (nawet jak mam sie na nia zadluzyc), niz darmowe leczenie z czekaniem, jezdzeniem, proszeniem, itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawi
nie chce sie klucic ale ta amerykanska sluzba zdrowie nie jest az tak swietna jak kazdy mysli,zmagam sie z choroba juz 7 lat ,zaczelo sie od latania od lekarza do lekarza,minal rok nim wreszcie znalezli co mi jest(nie wspominajac juz ze polowe mnie wycieli) i zaczelo sie leki buchh,nikt nie mowil dieta,spokuj itd tylko prochy i dalej do roboty,ok kilka lat byl spokuj i zaczely sie skutki uboczne,mogace nawet pozostac po odstwieniu leku........na czas obecny omijam lekarzy szerokim lukiem bo to tylko bizness a na czlowieku im nie zalezy,owszem dobrzy sa zrobic podstawowe badania czy przepisac syropek na przeziebienie ale jak juz cos sie dziej to naprawde trzeba miec szczescie trafic na dobrego leakzra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co tam jechac?
akurat z tym czekaniem w Polsce to też nie do końca prawda, bo w moim otoczeniu osoby z rakiem wcale czekac na nic nie musiały i koleżanki mama nawet z dnia na dzień została przyjęta w specjalistycznym szpitalu 400 km dalej od ich miasta. moja ciocia też bez problemu leczyła się w Poznaniu, mimo, że z Poznania nie jest. oczywiscie ogólnie nie jest kolorowo, ale chyba lepiej niż w USA, bo w Polsce też zawsze można wziać kredyt i leczyć się prywatnie. Nie ma chyba państwa z idealną opieką zdrowotna, ale zdecydowanie Europa wypada duzo lepiej z USA i zdecydowanie wolałabym chorować w Niemczech, UK, SKandynawii niż w USa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacja-kwitnaca
czemu sie tak klocicie? Czy nie mozna normalnie pogadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za głupie picze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja tam nie mieszkam ale uważam ze na jakiś czas np z work and travel warto jechac. zarobisz i poznasz trochę kraj. bo na stałe to już trudniej teraz. ja byłam z one globe trav el polecam w tym roku mają chyba jakąśzniżkę. dobrze wspominam Ocean city ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My Amerykanie prowadzimy świat. USA zapewnia dobrobyt i pokój dla wszystkich ludzi świata. Najwspanialszy kraj to USA! Tutaj jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha ameryka raj nas ziemi, to w amwryce wszyscy sa pieknie, sczupli no nie a przeciez dobre samopoczucie tez od tego zalezy, prawda jest taka ze jest wiele osob co im sie lwpiej zyje w polsce niz w ameryce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zarobki w polscr mozna troche zarobic a sie nie naharowac, co to za przjemnosc ze sie oharujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trafna uwaga: My Amerykanie prowadzimy świat. USA zapewnia dobrobyt i pokój dla wszystkich ludzi świata. Najwspanialszy kraj to USA! Tutaj jest wszystko PL przy USA to Zanzibar i Zambezi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anglicy to debile ale amerykanie jeszcze durniejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość663399
minusy -drogie domy i podatki na nie -droga opieka medyczna ( i inkompetentna ) -życie to praca/dom -brak czasu na kontakty towarzyskie bo wszyscy zapracowani -życie na kredyt -mało urlopu -mało świąt i dni wolnych od pracy - wszędzie krętacze z uśmiechem robią cie na kase szczególnie zakup auta/domu/usługi - ogólne krętactwo z uśmiechem na twarzy -sztuczność i obłuda, grzeczni z przymusu -korki w dużych miastach -daleko aby podróżować do innych krajów plusy - pracy dużo, można 24/7 pracować jak ktoś chce - kasa w miare łatwo przychodzi/ oraz łatwo odchodzi bo jest na co wydać - wygoda zakupów, wszystko długo otwarte nawet w weekendy - tanie jedzenie, choć to lepsze drogie - tania energia - można żyć tanio lub drogo jak kto chce - pracując widać efekty -szkolic i dokształcać się można w każdym wieku -mniejsza dyskryminacja wiekowa niż w PL -każdy żyje własnym życiem i nikt na nikogo nie patrzy i nie obgaduje ( tylko polacy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plusy: -jak dla mnie tansze domy/mieszkania, samochody, ubrania, zabawki, jedzenie w restauracjach w stosunku do zarobkow - mozna odlozyc sporo kasy, jesli 2 osoby pracuja - swoboda ubioru, nikt nie komentuje, nie ocenia Minusy -droga opiek zdrowotna i bardzo slaba na zwyklym poziomie (nie mowie o specjalistycznym leczeniu, operacjach) -brak zwolnien lekarskich, macierzynskiego,malo urlopu, wakacji, za duzy kult pracy -zycie to czesto praca/dom jak wspomniano wyzej, ludzie bardzo zapracowani -wszedzie daleko, trzeba dojezdzac autem, -posiadanie broni, strzelaniny- strach o to ze pewnego dnia bedzie strzelanina u dziecka w szkole,albo w sklepie itd. Siedze tu juz 7 lat, ale mysle o powrocie. Byle 10 lat przepracowac-bedzie emerytura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strzelaniny w szkołach to fikcja, choć bambusowskie i meksykańskie gangi w miastach się nawzajem tłuką to fakt, ale niech im będzie, sami się wytłuką i będzie ich mniej, sam mam broń i wcale to nie jest zła rzecz w odpowiednich rękach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
minus to te durne amerykańskie "how are you?" i ogólna sztuczność w relacjach międzyludzkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01 33 co? przeciez raz na jakis czas sa masakry w szkolach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Podak

Mieszkam w Ameryce dwadzieścia lat więc mogę się udzielić w temacie , jeśli chodzi o mnie mi się żyje dobrze, Polacy którzy rozważają wyjazd do nas do pracy mogą sobie poczytać jak to wygląda reformowany.pl może to być dla was ciekawa lektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc, gosc taki jeden

Mieszkam w US prawie 20 lat i czego tu nie lubie i czego nie moge zrozumiec dlaczego  edukacja jest tak strasznie droga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usa upada
2 godziny temu, Gość Gosc, gosc taki jeden napisał:

Mieszkam w US prawie 20 lat i czego tu nie lubie i czego nie moge zrozumiec dlaczego  edukacja jest tak strasznie droga .

Bo system jest nieudolny, marnotractwo na każdym rogu, znam ten "biznes" bardzo dobrze. 50% kasy idzie na durne sporty typu football zamiast na nauke, durnota do kwadratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajetan
Dnia 7.08.2018 o 20:35, Gość gość napisał:

minus to te durne amerykańskie "how are you?" i ogólna sztuczność w relacjach międzyludzkich

minus że poza pracą i konsumpjonizmem tu nie ma nic, szczególnie mało wolnego czasu bo ciągle praca i praca i długi które nigdy się nie kończą, a nawet jak troche kasy się zarobi to nie ma czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blef
Dnia 3.08.2018 o 18:46, Gość gość napisał:

Trafna uwaga: My Amerykanie prowadzimy świat. USA zapewnia dobrobyt i pokój dla wszystkich ludzi świata. Najwspanialszy kraj to USA! Tutaj jest wszystko PL przy USA to Zanzibar i Zambezi.

usa powoduje biede na całym świecie nie dobrobyt, wyzyskuje i zadłuża inne kraje, kradnie siłe roboczą przez manipulacje walutowe, a zamiast pokoju robi zadymy na całym świecie, ma swoje armie i bazy wojskowe w innych krajach nawet w czasach pokoju, jakby inwazje robili, co to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafia medyczna
Dnia 10.08.2012 o 02:27, Gość onawi napisał:

nie chce sie klucic ale ta amerykanska sluzba zdrowie nie jest az tak swietna jak kazdy mysli,zmagam sie z choroba juz 7 lat ,zaczelo sie od latania od lekarza do lekarza,minal rok nim wreszcie znalezli co mi jest(nie wspominajac juz ze polowe mnie wycieli) i zaczelo sie leki buchh,nikt nie mowil dieta,spokuj itd tylko prochy i dalej do roboty,ok kilka lat byl spokuj i zaczely sie skutki uboczne,mogace nawet pozostac po odstwieniu leku........na czas obecny omijam lekarzy szerokim lukiem bo to tylko bizness a na czlowieku im nie zalezy,owszem dobrzy sa zrobic podstawowe badania czy przepisac syropek na przeziebienie ale jak juz cos sie dziej to naprawde trzeba miec szczescie trafic na dobrego leakzra

W USA mają mase sprzętu, robią mase badań i nabijają rachunek, tu nawet zdrowemu by zrobili 100 badań i wystawili rachunek na $100,000, ten system jest chory i bardzo niewydolny. Co z tego sprzętu jak durnie to obsługują? Lekarze tu tylko przepisują prochy bo mają z tego zysk, tu nigdy nie liczy się człowiek tylko KASA. System jest zgniły od wewnątrz, a dojenie kasy z ludzi praktycznie w wszystkim to STANDARD. Na durniach robi się zawsze największy zysk, dlatego ten system polega na produkcji durni ze szkół. Jedyne co radzić to UNIKAĆ służby zdrowia bo to dziura bez dna. Wiem co mówie. W USA prze służbe zdrowia ginie dziesiątki tysięcy ludzi rocznie, błędy lekarskie i inne gòwno. Służna zdrowia w tym kraju to system ZAGŁADY, nie leczenia. To mafia nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzam
Dnia 3.08.2018 o 21:48, Gość gość663399 napisał:

minusy -drogie domy i podatki na nie -droga opieka medyczna ( i inkompetentna ) -życie to praca/dom -brak czasu na kontakty towarzyskie bo wszyscy zapracowani -życie na kredyt -mało urlopu -mało świąt i dni wolnych od pracy - wszędzie krętacze z uśmiechem robią cie na kase szczególnie zakup auta/domu/usługi - ogólne krętactwo z uśmiechem na twarzy -sztuczność i obłuda, grzeczni z przymusu -korki w dużych miastach -daleko aby podróżować do innych krajów plusy - pracy dużo, można 24/7 pracować jak ktoś chce - kasa w miare łatwo przychodzi/ oraz łatwo odchodzi bo jest na co wydać - wygoda zakupów, wszystko długo otwarte nawet w weekendy - tanie jedzenie, choć to lepsze drogie - tania energia - można żyć tanio lub drogo jak kto chce - pracując widać efekty -szkolic i dokształcać się można w każdym wieku -mniejsza dyskryminacja wiekowa niż w PL -każdy żyje własnym życiem i nikt na nikogo nie patrzy i nie obgaduje ( tylko polacy )

100% trafione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D2D
Dnia 8.08.2018 o 00:24, Gość gość napisał:

01 33 co? przeciez raz na jakis czas sa masakry w szkolach :(

To fikcja jak filmy z hollywood, NIC WIĘCEJ, otórz oczy, zamiast być pionkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×