Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaniepokojona Yogina

Joga - czy to realne zagrożenie?

Polecane posty

Gość Zaniepokojona Yogina

Interesuje mnie joga, nie traktuję tego jak jakiegoś doskonalenia duchowego, lecz jako ćwiczenia fizyczne przynoszące relaks i podwyższające moją sprawność. Przed chwilą przeczytałam wiele artykułow i wypowiedzi które mnie zaniepokoiły zapewniając, że joga w jakimkolwiek wydaniu musi skończyć się źle dla tych którzy ją praktykują. Czy praktykowanie jogi TYLKO w postaci ćwiczeń ( nie skupiam się na generowaniu energii czy też jej pozyskiwaniu ani na jakiś medytacjach ) jest fajtycznie zagrozeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owsiołkowi w żłoby dano...
ja nie mam pojęcia ale google nie gryzie poczytaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midds
Oczywiście, to takie samo zagrożenie jak Harry Potter, Pokemony, muzyka rockowa i anime - czyli jednym słowem, dzieło szatana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhdcjhw jj
Ło kurwa :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy spytać się hindusa ćwiczenia sa tak spreparowane by obudzić kundalini Tak jak wszystkie rzeki kończą swój bieg w oceanie, tak wszystkie formy jogi kończą się podniesieniem Kundalini, twórczego potencjału istoty ludzkiej. Metody takie, jak Kundalini Joga, Kundalini Tantra albo Kundalini Reiki są wyjątkowo niebezpieczne ponieważ aktywują praniczną Energię z dolnych czakr. Powiedzmy więc raz jeszcze: joga (w tym hatha joga) nie jest gimnastyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do "makabry"
Moja żona ćwiczy jogę 10 lat, wyprostowała jej sięsylwetka, przestała garbić, jest rozciągnięta, nie boli jąkręgosłup (10 godz. siedzenia przy komputerze - jak zreszrą każdy), a mnie boli, więcej, zauważyłem jak wyjędrniało jej ciało (ma 45l.). Poza tym jak każdy kto uprawia jakiś sport, biega, wie jakim zadowolonym przychodzi siępo takim pozytywnym zmęczeniu fizycznym i jak to dobrze nastraja do życia. Jeździ na obozy, sątam jakieś rytuały, ale 95% traktuje je jako ciekawostki a nie wspinanie sięw poszukiwaniu niewiadomo czego. Podniesienie twórczego potencjału istoty ludzkiej jest czymś negatywnym? Chyba tylko dla Kościołą katolickiego, który chce nakazywać i żaden potencjał twórczy go nie interesuje. Nie wiem co to jest praniczna energia z dolnych czakr (nie strasz ludzi "makabro" bo dla parumiliardów ludzi joga to część życia czy kultury, która jest dużo starsza od naszej), ale jeśli wierzysz w te czakry i energie, to właśnie joga wyrównuje przepływy energii w organizmie, co jest niezbędnym uzupełnieniem w utrzymywaniu dobrego stanu zdrowia. Uzupełnieniem a nie alternatywą. To tyle. A na zakonczenie, zdziwiłabyś sięjak wiele elementów w różnych kulturach czy religiach jest wspólnch. Np. różaniec i jego odmawianie. Buddyjska Mala jest "nieco" starsza. I jak wiele chrześcijaństwo wzięło z "pogańskich" religii. Oddziel wreszcie sens życia Chrystusa, od tego czym ta religia "narosła" bo duchowni tak zadecydowali prze 2 tys lat. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dowiec sie o hinduizmie
Inwazja Pogan - Hinduizm http://video.google.com/videoplay?docid=4859907101470191302 kazde cwiczenie prowadzi do rozwoju sprawność fizycznej Organizatorzy kursów jogi i medytacji nie mówią o tym, że wszystkie te praktyki niosą duże ryzyko, często przynoszą rezultaty odwrotne do tych "reklamowanych" na plakatach. Według opracowania kierownika Katedry i Kliniki Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych Akademii Medycznej w Gdańsku wschodnie techniki relaksacji mogą prowadzić nawet do kompletnego "załamania i dezorganizacji funkcjonowania psychologicznego".www.medytacje.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie..... ....
Już sam tytuł INWAZJA POGAN mówi sam za siebie. Pogan czyli niekatolików. Hinduizm istnieje dużo dłużej od chrześcijanstwa - wniosek- mamy pewnie z póltora miliarda ludzi niezrównoważonych psychicznie, od tysięcy lat. Strach sie bać. Medytacja... a czy jest modlitwa, nie takie klepanie pacierza, ale prawdziwa modlitwa jak nie medytacją?????? Oczywiście, że każda skrajność, manipulacja czy nieumiejętność, może prowadzić do jakichś niebezpieczeństw. Na razie widać jej jednak u skrajnych katolików. Ci ludzie sąniebezpieczni. NIe znam nikogo kto przez joge czy medytację miał problemy psychiczne. A co do raportu AM w Gdańsku że "wschodnie techniki relaksacji mogą prowadzić nawet do kompletnego "załamania i dezorganizacji funkcjonowania psychologicznego"... cóż wpadnięcie w ręce przemysłu medycznego może doprowadzićnawet do śmierci. Jest cała masa niekompetentnych lekarzy, skompromitowanych łapówkarzy, więc nauczycieli medytacji nieznających sięna rzeczy też. Więcej krytycyzmu, myślenia, nie popadania w skrajności, a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro już mówimy
o grożnych hindusach...przypominają mi się widoczki tych walczących p krzyż na Krakowskim Przedmieściu..... a katlocicyzm jest aki bezpieczny.... takiego obłędu w oczach dawno nie widziałam chyba wolę jednak zajęcia jogi niż spotkania w miesiętnice....na zajęciach z jogi nikt nie ma takiego obłędu w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze tam jogę w hinduizmie zaczynają ćwiczyć dopiero przed śmierca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dzięki temu
dłużej żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o czym ta merkaba pisze
bardzo chciałbym aby moi rodzice w wieku 70-80 cokolwiek ćwiczyli. Joga by ich wyprostowała, rozciągnęła i przynajmniej skończyłyby się bóle kręgosłupa spowodowane przykurczem nierozciągniętych mięśni. Oto jak ideologia ogranicza myślenie. Otwórz sięmerkabo i rozwijaj. A nie kurcz się, nie zamykaj i nie cofaj intelektualnie. Bądź krytyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa za to ine cwiczenia
np taj czi chińska odmiana ćwiczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
joga słuzy do połaczenia sie z demonami i smiercia a nie zeby dłuzej zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to realne zagrożenie? Raczej nie, aczkolwiek proponowałabym zapytać kilku specjalistów od jogi, przedstawić im argumenty na "nie" o jakich doczytałaś i poznać drugą stronę. http://lepszytrener.pl/joga tu masz kilku trenerów jogi u których możesz zasięgnąć języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×