Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dagusia82

półpasiec a ospa

Polecane posty

Witam, Właśnie się dowiedziałam, że mój tata prawdopodobnie ma półpaśca (dziś idzie do lekarza ale wszystko na to wskazuje). Tata ma codziennie kontakt z moją 3,5 roczną córką. Czy to już 100% że ona załapie ospę? Za miesiąc mam termin porodu i boję się że mi się to wszystko zbiegnie, ospę te ż można przechodzić łagodnie albo gorzej. Do tego córka bierze lek na alergię nasonex a na ulotce jest napisane że w razie kontaktu z ospą kontaktować się z lekarzem. Próbuję się dodzwonić do alergologa córki ale na razie nie odbiera. Strasznie się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przechodziłam półpasiec, gdy byłam w ciąży - w drugim trymestrze, wtedy syn był w wieku podobny do Twojej córki, nie zachorował na ospę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIAANIA- dzięki za pocieszenie. to na bank półpasiec - tata już wrócił od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgjhkl
U mnie było tak:w rodzinie ktos miał półpaśca(jeździłam do rodziny ale bezpośrednio nie było kontaktu) za ścianą(mamy wspólną klatkę)syn sąsiadki miał ospę Moje dziecko nie miało nic choć wyglądało jak by je komary pogryzły ale przeszło w przeciągu tyg.więc pewnie pogryzły A mi zrobił sie zajad w ulubionym kąciku ust(za zajady odpowiada ten sam wirus)-znaczy że najsilniejsza to ja nie jestem(przechodziłam kiedyś półpaśca) przeszo po 3dniach bez interweniowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
ja miałam półpaśca, zaraziłam córkę - przeszła ospę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli loteria:( dzwoniłam do pediatry i też powiedziała że może załapać ale nie musi. mam ją 2 tyg. obserwować. zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
spoko, ospę da się przeżyć:) choć teraz, w taką pogodę, nie chciałabym 2 tygodni w domu siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że da sie przeżyć, ale właśnie raz upał a dwa że jestem w końcówce ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość według mojej wiedzy to od
półpaśca ospy dostać nie można. Odwrotnie, człowiek, ktory chorował na ospę i zetknął się z nią później, choruje na półpaśca :( Ja przeszłam tę chorobę (nie życzę największemu wrogowi) bo ból straszny przez dłuższy czas i okropne krosty :( Spałam w tym samym pokoju co siostra i nikt z mojej rodziny nie złapał ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a siostra przechodziła ospę? nie można się za bardzo półpaścem od półpaśca zarazić, ale ospą włąsnie można:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakim*
moja mama chorowala na polpasca i w tym czasie miala codzienny kontakt z moim 3 letnim synem i innymi osobami i nikt nie zachorowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wszystkim za odpowiedzi, pozostaje jedynie czekać. dobrze że ja miałam ospę, to chociaż o to się nie stresuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×