Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość .Młodakobieta.

Jakie książki polecicie młodej kobiecie? :-)

Polecane posty

Gość .Młodakobieta.

Czytałam ostatnio książki polecane przez mnóstwo kobiet - np. wichrowe wzgórza. Nie podobały mi sie, nie chce czytać o zdradach, morderstwach ani molestowaniu. Chcialabym cos raczej pozytywnego, o tych dobrych uczuciach- prawdziwej miłości albo przyjaźni :) moze byc tez cos o pokonywaniu trudności życiowych. Jakie macie propozycje? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może wspomnienia
? Ja ostatnimi czasy pogrązam się w takowych. Jesli tak, to polecam ksiązkę pt. Fatum wojny. Ja wolę czytać ksiązki oparte na faktach, filmy tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .młodakobieta.
Ale wojna nie kojarzy mi sie pozytywnie.... Wole cos optymistycznego, dodającego wiary itd. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panmarek
Biblia,Koran... same mądrości :) Naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndziaBorowicz
A JAnusz Leon Wiśniewski? Tam o miłości jest sporo.. ale i takich pięknych prawd, które chwytają za serce też masę, poszperaj sobie w sieci np tu masz parę jego książek: Bikini, Łóżko, czy inne... o kultowej Samotności w sieci juz nie wspomnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Ale zarówno Samotnośc jak i Bikini pozytywne nie są. Na mnie Samotnośc w sieci działa bardzo przygnębiająco. Z resztą autorka wyrażnie napisała, że o wojnie nie chce, a przecież Bikini zaczyna się bombardowaniem Drezna. Autorko, skoro nie "Wichrowe wzgórza", to moze klasyka w stylu "Duma i uprzedzenie"? Jeżeli masz ochotę na romanse historyczne to fajne są książki Mary Balogh - lektura miła, lekka i przyjemna w sam raz na letnie upalne popołudnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaarwena
Biegnaca z wilkami -archetyp dzikiej kobiety w mitach i legendach Rewelacyjna, choc to nie fabula ale bardzo wartosciowa madra ksiazka polecam wlasnie mlodym kobietom i nie tylko tym mlodym do przemyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordakami
Może Kubuś fatalista i jego pan. Albo "przygody Sindbada Żeglarza" Leśmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakme
a może bardziej ambitne jak hmm np Virginia Woolf, a dla szukających wrażeń Gangrena Dawid Kornaga:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordakami
akurat moje były bardziej ambitne niż Virginia Woolf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam opowiadania mojego ukochanego Leśmiana, aczkolwiek prawie zawsze mają wymiar pesymistyczny...;) Jednak zawierają głębokie portrety psychologiczne, często kobiece. Na początek "Tatarak" oraz "Panny z Wilka". Obie doczekały się ekranizacji(za kamerą Wajda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam książki Joanny Chmielewskiej - lekkie, łatwe, autorka o ciętym języku, a więc i dowcip wyostrzony. Dobrze się czyta i można nieco oderwać się od szarej codzienności. A jeśli lubisz coś mocniejszego, o wielu wątkach, niespodziewanych zwrotach akcji owianych tajemnicami polecam serię książek Ludluma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simaaa
Ksiazki Danielle Steele-na bazie romansu,obyczajowki..o milosci przyjazni-w roznych dekadach 20 wieku..polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam "Białą Masajkę", książki Grocholi, "Epidemia zamkniętych serc" Macieja Przepiery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od kiedy to Tatarak
i Panny z Wilka są autorstwa Leśmiana???Przeciez to dziela Iwaszkiewicza!Też mi fanka, ktora nawet nie wie, co napisal jej rzekomo "ukochany" pisarz. Wstyd, pani Stylowa (lub raczej Bezstylowa)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Ja polecam "Tatiana i Aleksander" i kontynuacje autorstwa Pauliny Simmons :) Super książka o prawdziwej miłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnl
Z beletrystyki polecam "Cudowne lata pod psem", lekkie, przyjemne, zabawne. A jeśli miałabyś ochotę na literaturę popularno-naukową, to ja ostatnio prenumeruję książki o podróżach, możesz też wybrać coś dla siebie: http://www.imponline.pl/Subscriptions.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 parolatka
-o przyjaźni - moja ulubiona książka "Po prostu razem" Anna Gavalda -książki Zafona Cień wiatru, Więzień Nieba Poczekajka i inne książki Katarzyny Michalak Przyjemnego czytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesymistyczna
Na mnie największe wrażenie wywarła książka "PS.Kocham Cię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanie Ty NIE moje
Jedz, módl sie, Kochaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Nicolasa Sparksa, albo Katarzynę Michalak. Zwłaszcza tej drugiej są pełne humoru, szczęścia i wzruszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytadełko
Szukasz książek pozytywnych i o pokonywaniu przeciwności losu? Polecam książki Fannie Flagg. Np. "Smażone zielone pomidory", albo "Witaj na świecie maleńka". Te książki czyta się dobrze, szybko i z uśmiechem na twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renkaaa a ta seria nie rozpoczyna się "Miedzianym rycerzem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
ukryta stygmatyczka proroctwa o koncu swiata 10 tajemnic medjugorie ocalic to co zgineło uzdrowienie wewnetrze to jest o jak dostać charyzmaty ducha sw np uzdrawianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Tytuł: Jeździec miedziany Autor: Paulina Simons Cena rynkowa: 34,90 zł NASZA CENA: 25,5 zł Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar. http://allegro.pl/simons-1-jezdziec-miedziany -nowa-tania-wys-b-stok-i2649727605.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×