Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brrruuuuuu

Kto pisze z Niemiec??

Polecane posty

Gość Videl899
Co do tej szkoły to w celu nauki jezyka i zawodu( ponoć po 1 czy 2 latach oferuja stałe zatrudnienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Sa rozne kursy doksztalcajace, ale gdziebys nie poszla, to wszedzie pytaja o niemiecki meldunek. Bez zameldowania w Niemczech nic nie zalatwisz "starsza osobo" HE,HE,HE :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drach1 To że incydent miał miejsce w Niemczech, to nie znaczy że Niemiec to zrobił,ale pewnie sobie zdajesz z tego sprawę. Co do młodych dziewczyn ,zalecam ostrożność i nie chodzi mi o Niemców,jechać z nieznajomymi to cholerne ryzyko ,już bezpieczniej np liniowym busem ,jeździ ich od groma .Uważajcie dziewczyny na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Stala prace, to mozesz szuksc od poniedzialku;) , tak jak stoisz. Warunek: zameldowanie i jezyk :p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
Uuuu z meldunkiem to cieżko, bo nie mam tam kompletnie nikogo. Hehe faktycznie smiesznie to zabrzmiało z tą ''starsza osoba'' haha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, akurat z meldunkiem nie ma najwiekszych problemow. Wynajmujesz mieszkanko i pedzisz do urzedu. po paru minutach masz meldunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
ehhh ten straszny jezyk, na dodatek te kursy sa horrendalnie drogie. Wracając do nazi- tylko dlatego sie boje, bo to jest LEGALNA partia a to wg mnie jest troche hmmmm....niepokojące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, daj spokoj juz tym obawom. Takie samo zagrozenie, jak to ze w Polsce Cie ktos napadnie. Z ta roznica, ze tu jest wiecej policji i wszedzie ich widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
eeee tam ja tylko tak gadam albo i pisze, bo pewnie jakbym byla na miejscu to bym miała inne sprawy na glowie niz nazi haha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, A co do :p , to juz go szlifuj, bo im wiecej go opanujesz , tym latwiej Ci tu bedzie po przyjezdzie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Videl899 Dziewczyno nie wszędzie są naziści ,za dużo filmów się naoglądałaś,Twoje obawy są trochę na wyrost.Już chyba w Holandi jest obecnie gorzej ,kumpeli wybili szyby w aucie (nówka salonowa z zeszłego roku ) .poznałem w Niemczech Polaków którzy pracowali w Holandii 5 lat i stamtąd uciekli bo byli nonstop szykanowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
Najwieksze problemy mam z szykiem zdan. Jakies tam z dass czy ob czy inne to mam opanowane ale jak zdanie jest jakeis dlugieeee i ma mnostwo przecinków to tam nie ma kurde żadnych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899 , To na poczatek bedziesz budowac zdania mniej zlozone. A jak wiesz,co Ci sprawia najwiekszy problem, to wlasnie od tego zacznij nauke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
No niby tak ale jak chce, żeby ktoś mi wytłumaczył te trudniejsze zdania to kązdy pocmoka pocmoka cos pod nosem powie i dalej nie wiadomo o co chodzi ;/ i żadna książka też tego nie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Videl899 Nikt tu(tzn w Niemczech) nie będzie od Ciebie wymagał recytowania wierszy ,tak jak Ci podpowiada gall ,lepiej się naucz mniej ale porządnie ,język to podstawa ,nauczyć się go warto zapewniam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Czytalas caly topik od poczatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
Czytałam. A i czasami czytam sobie Spiegel online, ale kurde tego czasami czytac sie nie da ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Jest tam na poczatku osoba o nicku NRW i ona sama zaoferowala sie , ze moze nam pomoc i troche podszkolic z jezyka. Moze Ci pomoze; warto spytac. A tak w ogole, to nikt Ci glowy nie urwie jak powiesz cos niegramatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Najlepsze wyniki w nauczaniu jezyka obcego sa w zywym kontakcie z nim. Czyli osluchanie sie. Warto czasami obejrzec niemieckojezyczne stacje tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
hmm faktycznie, tylko,że NRW nie podala maila, może Pan ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Ty mi tu nie panuj, bo jak Cie zdziele dziecko drogie;) :p.Mowimy sobie na "ty". Nie , nie mam, ale obiecala tu dzisiaj wpasc na ten topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, Przyzwyczajaj sie, bo w Niemczech jest wlasnie zwyczaj mowienia sobie na "ty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisssiststss
siema, ja z wiednia klikam ale nie ma wiedenskiego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
Videl899, No chyba , ze chcesz jakos specjalnie komus wyrazic szacunek, to uzywasz zwrotu "Sie" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
witajcie :-) zaraz podam mojego maila :-) piszcie jak chcecie i postaram sie pomoc. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam woj. lubuskie ;) BluMen a dlaczego nie mialby niemiec sie wlamac do mojego samochodu?jezeli masz cos wspolnego z woj. lubuskim to wiesz,ze przyjazn polsko-niemiecka czasami jest tak mocna,ze w pewnych sprawach baaaardzo wspolpracuja :D co do nauki jez. niemieckiego...jak ktos naprawde chce to sie nauczy bardzo szybko.Mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
kisssiststss, Wiaj i sie nam tu ladnie przedstaw;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
pisze z NRW, Witaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gall to dalej juz nie moglo cie wywiac :D...a zPolski to z jakiego wojewodztwa pochodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
witaj gall :-) to jest moj email : k.a.w@unitybox.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×