Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brrruuuuuu

Kto pisze z Niemiec??

Polecane posty

Gość pisze z NRW
@ gall wyslalam maila do Ciebie pozdrawiam wszystkich jeszcze raz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
tak poza tym ciekawa jestem , dlaczego bruu tu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annia no pewnie ze jestesmy na ty :D mnie sie zyje normalnie, jakos nie trafilam nigdy na oszolomow przesladujacych Polakow.W firmie jestem jedyna cudzoziemka,sami niemcy,traktuja mnie jak przyjaciolke.Pomagamy sobie, mozemy na siebie liczyc zawsze.Oczywiscie nie wszystkich tak traktuje, falszywcow tez mamy,ale inni niemcy tych osob tez nie lubia.U nas klna wylacznie po polsku...i niemki na przyklad uzywaja zpolszczonych slow...np. blumki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....twierdza
hej Gall :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
blumki haha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
blumki ha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tych slow jest wiecej...to celowo...zeby polski im przyblizyc( raczej gramatyke :) )...oni znowu szanuja moja polskosc i to jest piekne :)...zebyscie widzieli jak wciagali pierogi...a na kopytka mowia kapitanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak polacy teraz grali w mistrzostwach w ppilke nozna, nie pamietam juz z kim, po strzeleniu pierwszego gola dostalam od niemki smsa: super!!!!wir wygrywamy !!!! slowo wygrywamy wziela ze slownika, zeby mi bylo przyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
Zauwazylam ze ludzie innych narodowsci chetnie uzywaja polskich przeklenstw . Pamietam jak bylam na kursie , to co chwila ktos podchodzil i pytal sie (oczywiscie po niemiecku) , a jak to jest po polsku?:)NIe zawsze chodzilo o przeklenstwa , ale jesli chodzi o ich pierwsze slowo polskie to na pewno nie bylo to dziekuje;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
.....twierdza, Witaj droga przyjaciolko! Zapamietalas, ze ja jestem tam, gdzie sie duzo pisze, czy co?;) Jak tu trafilas?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
drach , fajnych masz znajomych , mi by sie od razu cieplej na sercu zrobilo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci moi to klna tez po polsku, ale uzywaja duzo polskich slow...jak przyjdzie ktos niski to pytaja sie co to za KRASNOLUDEK :D...albo na koniec pracy wolaja:wir fahren do domu,do domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....twierdza
Gall jak zobaczylam temat, wiedzialam kobiecym zmyslem ze jesli jestes przy kompie to musisz tu byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drach1 W Polsce to mieszkam o rzut kamieniem od Ciebie, dzisiaj przyjechałem do rodziców i jestem trochę padnięty ,idę spać .Mam nadzieję że jutro też będziecie na forum ,to poklikamy. Dobranoc wszystkim! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
drach , pewnie duzo smiechu z nimi , szcegolnie jak przekreca sie troche slowa :), moi tak robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie sa znajomi, ja z tymi ludzmi pracuje juz ponad 5 lat, wszyscy jak sie ze mna witaja, codziennie to mnie na powitanie przytulaja, fajnie mam z nimi...narzekamy wspolnie na szefa,na rzad, podatki itd.Oni wiedza ze ja zyje identycznie jak oni i mam podobne problemy, to nas laczy...duzo im opowiadam o Polsce,o Polakach, naszej kuchni, zwyczajach itd.Bardzo lubia sluchac.teraz jeden pracownik jedzie na Mazury na urlop, Bosze jak on sie cieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
BluMen orginal , na razie , nie pisalam z toba ale ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennifer988
OO ja mieszkam w Niemczech ;D i jestem zadowolona ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia300
chcialabym miec takich wspolpracownikow , pewnie nigdy ci nie jest nudno w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
destr... musiales/las juz upuscic troche zolci,co nie? nie spodobalo sie, ze ,,szwaby" tez moga byc ludzmi :P nara BluMen...jutro jade rano do Berlina na caly dzien...tez ide juz spac... pozdrawiam was wszystkich...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
.....twierdza, Juz nie wiem na ktorym topiku siedzisz. Bylem na naszym ostatnim:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
pisze z NRW, Jestes jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drach1 - ja tylko sondowałem ich zachowania, gdzie tam była złość? :( Poza tym nie oceniam ludzi przez pryzmat narodowości, bo to jest kompletnie bezsensowne - taka ocena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
@ gall jestem :-) odpisalam na maila. Autorko jak zajrzysz do Ciebie tez napisalam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
O Dolnyslask to tak jak ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Videl899
pisze z NRW- też chciałabym sie co nieco nauczyc :) yu jest moj mail- yufiee@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
Videl - napisalam do Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gall anonimowo
pisze z NRW. Dzieki za @, odpisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze z NRW
@ gall nie ma za co :-) ja tez dziekuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×