Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchareczka poczatkujaca

jak zrobic zrazy ?

Polecane posty

Gość kuchareczka poczatkujaca

hej :) potrzebuje sprawdzonego przepisu na zrazy najlepiej wieprzowe ( tylko nie wołowe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej jak się da to ... Kupujesz schab, np. już pokrojony. rozbijasz troszeczkę. Przyprawiasz czym lubisz i oczywiście sól i pieprz. Niech to trochę postoi w lodówce żeby przeszło. Bierzesz boczuś i kroisz go w plasterki, lub np szynkę. Ja wolę to drugie. Do tego ser żółty, Może być w plasterkach lub pokrojony w słupki. Do tego pokrojone ogórki. Bierzesz mięsko, kładziesz wędlinę. Na końcu mięsa układasz ogórek i ser i zwijasz. Potem w mąkę, jajko i w bułkę i smażysz. Prościej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej jak się da to ... Kupujesz schab, np. już pokrojony. rozbijasz troszeczkę. Przyprawiasz czym lubisz i oczywiście sól i pieprz. Niech to trochę postoi w lodówce żeby przeszło. Bierzesz boczuś i kroisz go w plasterki, lub np szynkę. Ja wolę to drugie. Do tego ser żółty, Może być w plasterkach lub pokrojony w słupki. Do tego pokrojone ogórki. Bierzesz mięsko, kładziesz wędlinę. Na końcu mięsa układasz ogórek i ser i zwijasz. Potem w mąkę, jajko i w bułkę i smażysz. Prościej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, jak dla mnie standardowy "wkład" do zrazów to: ogórek kiszony, boczek i cebula (ewentualne kawałek papryki), żółty ser to profanacja, ale w sumie każdy robi jak chce :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
jak dla mnie zrazy to plastry mięsa duszone w sosie , to o czym piszecie to rolady , zawijane z jakimś farszem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, dla mnie rolada, to rodzaj ciasta, tylko i wyłącznie, ale to pewnie zależy od regionu w jakim żyjemy :) i pamiętam, że jak dowiedziałam się rolada to zraz, to byłam bardzo zdziwiona, a plastry mięsa duszone w sosie to dla mnie bitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meandraaaa27
zrazy i rolady to wedlug mnie to samo. I jesli wieprzowe to nie ze schabu a z szynki. Schab jest za twardy, jesli sie go dlugo dusi. Mieso pokroic na plastry i cienko rozbic. Posolic, popieprzyc i posmarowac musztarda. Boczek, ogorki kiszone i cebulke pokroic na malutka kosteczke i rownomiernie rozlozyc na platach miesa. Nastepnie zrolowac zaczynajac od zawiniecia prawej i lewej strony do srodka, a nastepnie od dolu zrolowac w gore. Zawinac ciasno biala nitka, tak by rolada trzymala fason i sie nie rozwalala i nic nie wysypywalo sie z zewnatrz. Roztopic tluszcz w brytwannie i ulozyc rolady na tlusczu. Pozwolic im troche sie " przypalic" z kazdej strony. Zrumienione mieso daje lepszy sos. Dusic 1,5 godziny podlewjac od czasu do czasu woda. Na koncu wyjac rolady, troche ostudzic i wtedy mozna odwijac nici (Z goracej rolady trudno sie odwija) Sos mozna przecedzic, doprawic do smaku, zagescic. Zeby byl smaczniejszy mozna podczas duszenia dodac troche suszonych grzybow. Jesli rolady za bardzo sie ostudzily mozna je podgrzac w sosie, albo w piekraniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meandraaaa27
Zrazy to to samo co rolady. Jesli wieprzowe to nie ze schabu a z szynki. Schab zbyt dlugo duszony robi sie twardy. Mieso pokroic na plastry i cienko rozbic. Posolic, popieprzyc i posmarowac musztarda. Boczek, ogorki kiszone i cebulke pokroic na malutka kosteczke i rownomiernie rozlozyc na platach miesa. Nastepnie zrolowac zaczynajac od zawiniecia prawej i lewej strony do srodka, a nastepnie od dolu zrolowac w gore. Zawinac ciasno biala nitka, tak by rolada trzymala fason i sie nie rozwalala i nic nie wysypywalo sie z zewnatrz. Roztopic tluszcz w brytwannie i ulozyc rolady na tlusczu. Pozwolic im troche sie " przypalic" z kazdej strony. Zrumienione mieso daje lepszy sos. Dusic 1,5 godziny podlewjac od czasu do czasu woda. Na koncu wyjac rolady, troche ostudzic i wtedy mozna odwijac nici (Z goracej rolady trudno sie odwija) Sos mozna przecedzic, doprawic do smaku, zagescic. Zeby byl smaczniejszy mozna podczas duszenia dodac troche suszonych grzybow. Jesli rolady za bardzo sie ostudzily mozna je podgrzac w sosie, albo w piekraniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meandraaaa27
Zrazy to to samo co rolady. Jesli wieprzowe to nie ze schabu a z szynki. Schab zbyt dlugo duszony robi sie twardy. Mieso pokroic na plastry i cienko rozbic. Posolic, popieprzyc i posmarowac musztarda. Boczek, ogorki kiszone i cebulke pokroic na malutka kosteczke i rownomiernie rozlozyc na platach miesa. Nastepnie zrolowac zaczynajac od zawiniecia prawej i lewej strony do srodka, a nastepnie od dolu zrolowac w gore. Zawinac ciasno biala nitka, tak by rolada trzymala fason i sie nie rozwalala i nic nie wysypywalo sie z zewnatrz. Roztopic tluszcz w brytwannie i ulozyc rolady na tlusczu. Pozwolic im troche sie " przypalic" z kazdej strony. Zrumienione mieso daje lepszy sos. Dusic 1,5 godziny podlewjac od czasu do czasu woda. Na koncu wyjac rolady, troche ostudzic i wtedy mozna odwijac nici (Z goracej rolady trudno sie odwija) Sos mozna przecedzic, doprawic do smaku, zagescic. Zeby byl smaczniejszy mozna podczas duszenia dodac troche suszonych grzybow. Jesli rolady za bardzo sie ostudzily mozna je podgrzac w sosie, albo w piekraniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia_bez an
u nas zraziki zawsze robi sie z pieczarkami... nie raz robilismy je z piersi kurczaków jednak byly troszkę za suche, dlatego teraz zawsze używamy schabu + pieczarki (pokrojone w kosteczkę) podduszone z cebulką wkładamy w plastry schabu i zawijamy szczelnie, zeby lepiej się trzymało wkladamy wykalaczkę. Wszystkie podsmażamy na patelni (delikatnie) (aha i nie pamiętam czy zrazy obtaczamy w bułce tartej czy w samej mące) podsmażone zrazy wkladamy do sosu pieczarkowego (+ całe pieczarki) i gotujemy ok godziny na delikatnym ogniu... u mnie babcia i mama sos zawse same robily. a piersi kurczaka nadziewamy serem i papryką, podsmażamy obtoczone w bułce tartej a później na ok 20 minut do nagrzanego piekarnika. u nas mówi się na to zrazy... a właśnie kawałki mięsa (plastry) w sosie to są bitki rolada to cały schab (np 2 kg ) rozcięty na całej długości delikatnie rozbity i nafaszerowany czyms, i później tak upieczony... roladę kroimy w plastry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpalala
"jak dla mnie standardowy "wkład" do zrazów to: ogórek kiszony, boczek i cebula (ewentualne kawałek papryki), żółty ser to profanacja, ale w sumie każdy robi jak chce" i koniecznie troche czosnku do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to idąc dalej, zrazy takie "prawdziwe" to tylko wołowe, ale przy dzisiejszych cenach wołowiny... okazuje się, że wieprzowe też nie są takie złe :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×