Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elzbieta z jasnego dolka

zepsute zeby

Polecane posty

Gość elzbieta z jasnego dolka

Dlaczego narodzie tak malo dbasz o uzebienie???? Nie pisze tego do wszystkich ale do tych co maja ladne czarne krecone zeby. To koszmar sie z kims calowac, jak w buzi ma zgliszcza. Niestety widze sporo mlodych ludzi, ktorzy nie dbaja o higiene jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margines spoleczny xxl
przydaloby sie w narodzie troche zmienic wartosci. Zamiast jezdzic drogim autem z zepsutymi klami, moze lepiej jednak zainwestowac w usmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilimandzara
wydaje mi sie ze mlodzi raczej dbaja o zeby, za to osoby w srednim i starszym wieku juz nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie po czym poznać " buraka "? Po tym ,że pierwsze zęby ,które ma widoczne to piątki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
znam laske ktora ma do 4 , bo "reszty nie widać', 32 lata.Druga 30 i też same fronty.A mają dochód na to, i na różne luksusowe kosmetyki.Kobieta czy mężczyzna nie powinni być tylko: na pokaz" aby buzi nie otwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triki fiki
mojej cioci po chemioterapii doslownie zgnily wszytskie zeby-wyobrazacie se?? lysa i szczerbata!!! burak pierwsza klasa, az sie posikalam na jej widok :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Studentka
Bo mnie nie stać na dentystę. a jak mi 10 razy ta sama plomba wypada to sorry, ale tysiąc zeta włożyłam, a dziurę w zębie nadal mam więc unikam tych konowałów. Aparat mam zalecany ale też mnie nie stać na taki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam gdzie pracuję 2 to na pewno by się znalazły , co jak się uśmiechną to zgroza ! A u mnie-facet z takim uzębieniem odpada w przedbiegach ..........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
to zęba usun do aparatu i tak z reguly usuwają, a jak ząb ciągle się psuje idź do jakiegoś instytutu na leczenie laserowo , da radę załatwić na nfz, bo wybacz , ale pewnie ci śmierdzi z buzi od tego zęba, nie mówiąć o bakteriach, które uszkadzają stawy i serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Studentka
nie śmierdzi mi, to potwarz! Myję zęby dwa razy dziennie, nie mam żadnych problemów ze smrodem z paszczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądra Studentka
A poza tym osemki mi się jeszcze nie wyrżnęły do końca. Można je tak usunąć? Gdzie? Jak? za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
osemki normalnie usuwasz, musisz iść do chirurga szczękowego, wyszukaj w google w swoim mieście.Czasem normalny ci usunie ale się boją z reguły.Ja usuwałam 3 osemki na nfz.Tylko musisz zrobić rentgen tego żeba , ile korzeni itp.Ale jak chirurg ci obejrzy to da ci skierowanie na prześwietlenie na nfz. U mnie byl chirurg na pogotowoiu stom. i przy szpitalu w poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw w przelocie XV
"Dlaczego narodzie tak malo dbasz o uzebienie????" Wielu ludzi zwyczajnie na to nie stać. :o Są też tacy, którzy się panicznie boją. :D Ja tam lubię chodzić do dentysty, nie wiem co w tym strasznego. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest koszmar tylko jest tak choroba jak próchnica i zęby się psują a nie kazdego stac na leczenie zebów dzisiejszych czasach co w tym dziwnego ? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
nie zgodze się ze nie stac.Mają inne priorytety.Ta 30 przyniosła kiedyś do mnie miske mięsa , rozmrażała lodówke.Mówi że to na tydzien. Nowe auto, 2 razy w miesiącu kartony z avonu - duże.Czyli stać. A jednak głów nie u nas laska potrafi być zadbana z zewnatrz, a buzia - strach pocałować. Kobieta powinna być sexy w całości. Statystycznie polak myje zęby raz na TYDZIEŃ> .Mam słabe zęby, ale stomatolog mi powiedziała ,że gdyby nie dbanie o higiene już bym ich nie miała. Myję zęby po każdym posiłku( nie od razu bo kwasy z trawienia niszcza szkliwo), pół godziny po posiłku, rano i wieczorem.Ale u nas jakoś to taki wstydliwy temat. Studentka, zapomnialam, jeśli to osemki to nie lecz.Nie opłaca się plombować, one i tak się psują szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie stać ? Z tym to akurat się nie zgodzę . Ja nie chodzę do stomatologa prywatnie tylko na NFZ , nie ma problemu z rejestracją , dzwonisz i zapisujesz się na termin jaki ci pasuje , jak potrzeba to zdjęcie zęba też bezpłatne , po prostu - czasem wystarczy chcieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka1234 Gzie Ty mieszkasz? że masz stomatologa na NFZ? Ja mieszkam w Warszawie i do stomatologa tylko prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo na NFZ Warszawie sie nie można dostać do stomatologa tez bym chodził na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak gdzie ? W Polsce . Nigdy nie byłam u stomatologa prywatnie . Zdarzyło mi się ,że do ładniejszej czy też "lepiej" dobranej plomby trochę dopłaciłam ( ale to u innej Pani doktor), u tej co teraz chodzę wszystko za free ( jak do tej pory) , co prawda teraz jeżdżę tylko na kontrole ale jak do tej pory wszystko na NFZ. Zapraszam w moje strony - na północ Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raz tylko byłam na nfz, nie chcieli mi dac do borowania znieczulenia, zatruli ząb, i potem ból był taki że chodziłam przez 4 godziny po scianach. A kolezance na NFz denstystka podwazyła ząb, po czy, stwierdziła, że nie da rady wyrwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
pupa a jednak, u mnie kanałowka 400 zeta , odkładałam kazdy grosz, łapałam zlecenia. To odłóż po 100 zł i będzie na plombe.Najtańsza światłoutwardzalna kosztuje 80. Leczenie kanałowe 80 zł za kanał.Nie płacisz od razu. Pooliccz koszt mostu 1200 za jednego zęba , to zrozumiesz ,że warto zacisnąc pasa.I zrobić wszystko żeby mieć własne.Chyba że wolisz proteze , twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz chodze prywatnie, mam chyba z 5 zebów do kałowego, robię je po mału... :( Ale po tym jak się nacierpiałam o tych rzezników na nfz to nie dziwię sie, że nikt nie chce tam chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka dobreee
no ja tez wole prywatnie bo jednak te plomby na nfz w moim przypadku były mało trwałe.Tez robiłam dwie kanałówki, gdzie jak przeliczyłam koszt, to wole teraz lecieć od razu, póki dziura mała.Zaparłam sie że je zrobie i zrobie.Fakt że zejdzie ze dwa lata.Ale warto.3maj się pupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta z jasnego dolka
Narazie to te zeby sie wam tylko psuja a z czasem wypadna. Leczenia jest i tak znacznie tansze anzeli wstawianie sztucznych protez. Chyba nikt o tym nie mysli jakie to drogie, uciazliwe i czesto nawet malo estetyczne. Dbajcie o zeby!!!! To kapital wiekszy anizeli lokaty na koncie. Stac czy nie stac. Szukac ewentualnie tanszych stomatologow jezeli sie da lub zapisywac sie do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JanOwsik
A toże dobrze poczynasz panocku, jeno by ci sie ta pruteza szwabska w szczencu łostała, hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madra studentka nie taka madra ..... 10 razy tego samego partacza odwiedzila ...? to trzeba miec kupe zamiast mozgu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka mencik
2 razy w roku do dentysty, 3 razy dziennie ajona, co 3 miesiąc nowa szczoteczka z miękkim włosiem i wtedy zęby będą wyglądały normalnie. Zacznijcie im poświęcać chociaż minimum czasu - gwarantuję, że wtedy efekt będzie znacznie bardziej okazały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka mencik
Nie będzie ci aż tak waliło, jeśli systematycznie zaczniesz myć zęby pastą - gwarantuję ci to. Zepsute zęby to przede wszystkim ogromne koszty, które trzeba pokryć. Chyba każdy może myć zęby te 3 razy dziennie - wtedy będzie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania garka
Ludzie... jak można się do tego doprowadzić? Przecież mycie zębów jest konieczne, przecież to podstawa higieny. Dobra pasta, mycie zębów trzy razy dziennie i uwierzcie mi - na pewno będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×