Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość winniethepooh

Jakie są wasze sposoby na oszczędzanie?

Polecane posty

Gość fila3

My u nas  zamontowalismy panele fotowoltaiczne od oze-biomar i  faktycznie jest roznica w rachunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Ja staram się kontrolować wydatki poprzez ewidencjonowanie. Kiedyś robiłam to w zeszycie, ale ostatnio zaczęłam używać fajnej aplikacji - Budżet Domowy. I powiem Wam, że trochę to pomaga, bo lepiej można zapanować nad tym. No i fajnie potem w postaci wykresów czy statystyk można to oglądać. Jest kupa różnych aplikacji do tego, ale mi po przetestowaniu kilkunastu narzędzi najlepiej przypadł program Budżet Domowy. Pobrałam go tutaj:

https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/budzet-domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej firmie pracujesz? Czy masz możliwość skorzystania z pracowniczych planów kapitałowych? https://www.nn.pl/dla-firmy/ppk.html - poczytaj sobie o systemie na stronie bo za granicą jest to bardzo popularny sposób oszczędzania na emeryturę. Uczestnictwo jest dobrowolne, samodzielnie decydujesz czy chcesz zostać czy nie. Na oszczędności składasz się tutaj Ty sama oraz Twój pracodawca. Pieniądze możesz wyjąć w każdym momencie jednak najbardziej będzie sie opłacało wyciągnąć je po 60 roku życia kiedy nie będzie to objęte podatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola

Na pewno dobrym sposobem na oszczedzanie jest montaz paneli fotowoltaicznych. U nas mamy z Oze-Biomar i powiem wam, ze rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po wpłynięciu wypłaty zawsze odkładam na loate pieniądze których nie wolno mi ruszyc w tym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze 10x zastanawiam się nad zakupami. Dzielę rzeczy w głowie na te niezbędne/potrzebne/zachcianki, a potem sobie zadaję pytanie, czy przeżyję bez zakupu tej nowej rzeczy. 😄 

I dodatkowo ogarniam budżet, po wypłacie wprowadzam pieniążki na odpowiednie subkonta, mam ich 5. Dzielę na jedzenie/rachunki/wakacje/poduszkę finansową/zachcianki. Zawsze odkładam równe kwoty 😉 Polecam!

A już najlepsza opcja, to spisywać listy zakupowe i nie kupować nic poza listą. Ja często robię zakupy spożywcze online i tam asortyment nie zawiera tak zwanych pierdółek, na które łatwo wydawać pieniądze, gdyby się poszło do sklepu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×