Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość germanistka86

Wyprowadzka do Niemiec. Od czego zacząć?

Polecane posty

Gość germanistka86

Postanowiłam, że zacznę życie od nowa. Chcę zamieszkać w Niemczech, a dokładnie w Duesseldorfie. Nie wiem jednak jakie sprawy mam zacząć załatwiać. Może mi ktoś podpowiedzieć co powinnam załatwić w pierwszej kolejności? Kiedyś już mieszkałam w DE, ale to była trochę inna sytuacja, bo na wstępie miałam już mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz przyjechac calkiem w ciemno bez mieszkania i pracy? Gdzie bedziesz spac w dniu przyjazdu? To troche skomplikowane. W pierwszej kolejnosci potrzebujesz meldunek. Bo przy zalatwianiu jakichkolwiek innych rzeczy jest on wymagany czy to pozwolenie na pobyt, czy otwarcie konta czy zatrudnienie w jakiejs firmie itd. Na poczatku mozesz poszukac pokoju u Polaka, chyba, ze masz mozliwosc zamieszkac u rodziny czy znajomych z opcja, ze Ciebie zamelduja. Potem musisz zalatwic aufetnhaltserlaubnis, chyba, ze juz nie jest wymagane dla krajow UE, nie jestem pewna. W nastepnej kolejnosci szukalabym ubezpieczenia, jest dosc duzy wybor i mozna w miare dopasowac na wlasna kieszen. Musisz miec tez zapewnione srodki do zycia, czyli albo odlozona dosc spora kwote na to albo nagrana prace juz w pare dni po przyjezdzie, inaczej moze Ci byc ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aidankas
Ja tez jade, do pracy. od polowy wrzesnia. szukalam 2 miesiace i znalazlam, ale od dzis mam obawt i watpliwosci czy dobrze robie. wiem, ze tu nie mam przyszlosci....zostawie tutaj tate ktorego kocham nad zycie, i mojego ukochanego psa.....serce mi sie sciska jak sobie o tym pomysle w tej chwili. to jedyne powody przez ktore mam watpliwosci......... ciezkie to zycie. ale ludzie uciekaja, i bedzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKA W SZPILACH
Dziewczyny prosze oddpiszcie na moje pytanie, prosze. Ja równiez chce wyjechac do niemiec wiec podpinam sie pod temat, zeby nie zasmiecac forum.Teraz mieszkam w Kanadzie i na wyjazd mam: ok.200 tys zl na start jestem nauczycielem w Kanadzie mam papiery itp mam obywatelstwo niemieckie po dziadku i najgorsze: nie znam jezyka!!!! Czy jest szansa dla mnie, ile czasu zajmie mi nauka jezyka, teorii moge nauczyc sie bardzo szybko ale chodzi o praktyke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość germanistka86
Mycha mam znajomych i rodzinę w Duesseldrofie, to nie jest tak, że nie będę miała gdzie spać. Niestety pracę będę musiała szukać już po przyjeździe. Mam dowód niemiecki, więc pozwolenia na pobyt nie potrzebuję. Tylko to ubezpieczenie.... Boję się trochę, ale jak wtedy dałam radę to teraz też dam.... Aidankas ja też zostawiam rodzinę i pieska, ale wiem, że tutaj raczej sobie już życia nie ułożę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz kilka spraw mniej :) Z ubezpieczeniem to musisz po prostu szukac, informowac sie w kilku ubezpieczalniach i dopasowac najlepsza. Chyba, ze znajdziesz szybko prace na normalne zatrudnienie, wtedy ubezpieczy Cie pracodawca i bedziesz miala z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HakanDX
hi. pisz ty do mnie aidankas. ja mieszkam niemcy. pisz tutaj HakanDX8@mail.de pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zastanawiam się nad wyjazdem do Niemiec ale słyszałem, że warto mieć przy sobie dokumenty z offshoreidcardscom bo podobno imigranci okropnie kradną!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×