Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

a jeszcze co do pieluch to ja mam pampersy 1 newborn chyba od 2 do 5 ale mi sie strasznie malutkie wydaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Ja zamierzam karmić cycem ale butelki mam kupione bo cały zestaw na Allegro był z AVENT-u 4 butelki (dwie większe i dwie mniejsze), laktator, pojemniczki itp. Jak nie teraz to później się przydadzą, najwyżej się smoki tylko z większą przepustowością wymieni ;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxx * Pieluszek jedynek mamy 1 opakowanie Huggies 72 sztuki i 1 opakowanie BabyDream 28 sztuk (to mniejsze weźmiemy do szpitala). Liczę na to, że Mała będzie korzystać z jedynek jakieś 3 tygodnie, więc z UK moja Mama ma przywieść jeszcze jedno opakowanie Pampers 1 NewBorn (one są jakieś inne niż w PL więc chciałam wypróbować.) xxxxxxxxxxxxxxxxxxx * Dzisiaj byłam u gin na pobranie wymazu, dodatkowo dostałam receptę na GYNAZOL (czuję, że coś się kluje i mogłaby być z tego uporczywa infekcja..) do tego mam 2 x dziennie po 1 do max.2 tabletek brać FEMISEPT URO. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx * Pierwsza partia ciuszków dziś wyprana z dwoma prześcieradełkami. Prałam w płynie DZIDZIUŚ, dałam niepełne dwie miarki a po godzinie doznałam szoku, cały bęben w pianie i piana wylewająca się dozownikiem! Musiałam wybierać pianę rękoma, płukać ciuszki i płukać bęben prysznicem..masakra. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx * Mi też już coraz ciężej, ostatnio mi puchną palce u rąk ale też przechodzi opuchlizna nagle z nienacka. Np. po południu nie mogę zdjąć obrączki, a pod wieczór już jest luz. Dzisiaj jeszcze umyłam okna, pomalowałam trochę sufitu w łazience, w sobotę pomalowałam ściany na przedpokoju ale mam już dość.. Potrzebuję już odpoczynku i fizycznego i psychicznego - mieć świadomość, że nic juz w domu robić nie trzeba dodatkowego czy nadprogramowego (no ewentualnie z tych tylko to pranie i prasowanie ciuszków) a tu się nie zapowiada, Małż ubzdurał sobie, że idzie do dorywczej 3h pracy po swojej, więc do wieczora od 5 rano będę cały czas sama i pewnie na mojej głowie zostaną te porządki, układanie wszystkiego po remoncie itp - a do niego totalnie nie dociera, że przez te dwa tygodnie powinniśmy kończyć z łazienką i przedpokojem i robić porządki i szykować wszystko, łóżeczko itp. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx Uprzejmość obcych? Pff jaka uprzejmość.. Patrzą raczej ze złością i zawiścią w oczach jak się tylko do kasy podejdzie - pewnie boją się żeby czasem nie korzystać z przywilejów (jak stałam w kasie oznaczanej z pierwszeństwem dla ciężarnych). A wczoraj jakaś panienka walnęłaby mnie wózkiem na zakupy w brzuch dobrze, że ręką odepchnęłam, ze złością i skrzywioną miną wydusiła "przepraszam", zresztą już parę razy w hipermarkecie spotkała mnie sytuacja, że szłam i ktoś z przeciwka z wózkiem jechał to ja musiałam się usuwać, a wręcz przepychać męża na bok bo się nie odsuną tylko będą jechać prosto na mnie :o nie wiem co ci ludzie mają w głowach. A dziś np taki dziadek stanął na chodniku w miejscu skrzyżowania się dwóch, i my skręcaliśmy właśnie w lewo (są schodki i podjazd dla wózków) i dziadek stoi na środku i widzi, że toczę się z tym brzuchem a on bezczelnie tak po prostu patrzyl mi się w ten brzuch ze skrzywioną miną (próbował chyba jeszcze obczaić na prawą rękę, pewnie za obrączką??) i obracał głową wręcz za mną jak szłam i nie usunął się, tylko musiałam chłopa obejść no..:o xxxxxxxxxxx A przepraszam jak miałam egzamin teoretyczny w MORD na prawko, poszłam do toalety i stała i czekała w kolejce dziewczyna młoda, może dopiero co 18 lat skończyla i inna wyszła z kibelka i ona nie wchodzi więc się pytam czy idzie teraz, a ona się uśmiechnęła i mnie przepuściła. Jedyna życzliwa którą spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* A i co do mleka to nie kupujemy na zapas - wiadomo w szpitalu nie będzie potrzebne nawet jeśli byłby problem z cycem, a tak to ostatnio stanęliśmy z mężem przy mleku i stwierdziliśmy, że jak będzie trzeba to poleci i kupi - zapytałam tylko czy ustalamy jakie, on powiedział, że nie będziemy ustalać, że kupi takie jakie będzie uważać za odpowiednie - nie chciało mi się wchodzić w dyskusje, więc jakby co no to kupi takie jakie będzie uważać i tyle ale podejrzewam, że zasugerowałabym w takiej sytuacji, to samo co w szpitalu jeśli nie było by po nim żadnych "rewolucji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Ja po wizycie Wczoaj jakos nie chcialo mi sie pisac :( Na plusie 16 kg. Mala 35tydzien i 2 dzien waga 2760 i 46 cm. Powiedzial mi nawet ze jest o tydzien do przodu. Szyjka krotka 1,9 cm :( ale naszczescie zamknieta. Nie kazal juz lezec bo okres zagrozenia minal. Dostalam skierowanie do szpitala na cc. Musze jechac do ordynatora sie umowic. U nas wykonuja cesarki do 12 dni przed terminem wiec jak mala jeszcze posiedzi grzecznie to mysle ze na poczatku maja ja wyciagna. Ja tak dziennie od 4 rano spania nie mam. Budze sie wyspana! Klaudynka widze, ze u Ciebie tez bezsennosc :) Xo do butelek to mam 2 male z Aventu byly przy laktatorze i jedna z nuka szklana wieksza mam taka z jakims smoczkiem niby co dziala jak piers ... U mnie wszystko naszykowane czeka :) Tez strasznie puchne, twarz sie zmienia najgorzej mam jak wstane. Wczoraj kupilam cherbatke z pokrzywy moze pomoze. Trzymajcie sie mamusie. Pa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzieawczyny :-) ja już też mam po spaniu.. Codziennie to samo budze się po 3,4godzinach i nie mogę zasnąć bo wszystko boli. Nikola ja pamiętam majówke :-) cieszę się że jej się udało i już połowa ciąży za nia. Co do butelek to też mam ten zestaw laktator i butelki z aventu. Pieluszki mam pampersy 1 od 2do5kg jedna paczkę później zamierzam kupić te dada. Gdzieś czytałam że dostały bardzo dobre opinie i zostały wybrane pieluszkami roku. A co do uprzejmości to hm.. Nie korzystam z kas dla ciężarnych bo jak mam patrzeć na zawistne miny niektórych ludzi to wolę postać w kolejce. Chociaż wsiadając do autobusu już kilka razy spotkałam się z uprzejmością gdzie starszy Pan czy Pani ustąpili mi miejsca chociaż mówiłam że postoje. A teraz kiedy zaczęłam wychodzić z domu to strasznie śmiesza mnie ludzi bo jak idę z brzuszkiem to wszyscy strasznie nie się przyglądają. Szczególnie starsze osoby. Czuje się wtedy jakbym miała 14lat i była w ciąży . Wczoraj czekając na przystanku starsza kobieta tak mi się przyglądała idąc że weszła w przystanek hehe ale miałam ubaw ;-) wiem, jestem okropna że zaczęłam się śmiać ale irytują mnie tacy wścibscy ludzie. Najgorsze są te spojrzenia starych bab takie zawistne i z pogardą. Naprawdę czasami dziwnie się czuje bo mam 26lat, męża i jestem w upragnionej ciąży a ludzie są okropni i te ich spojrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie spotkalam sie z tym zeby ktos mnie gdzies pusil,jedynie ekspedientka w sklepie osiedlowym kiedys dosc dlugo stalam i jak juz do niej prawie doszlam(przede mna byla jeszcze pani)to ona mowi "a pani to powinna pierwsza byc obsluzona"-ta babka co byla wlasnie kasowana przyspieszyla z wykladaniem zakupow na lade:) Ja w nocy tez slabo spalam bo meczyla mnie zgaga wiec caly czas mleko pilam,a poza tym moja pokrzywka sie w nocy uaktywnia i mega mnie swedzi:/ no i jak juz zasnelam po 4 to o 5.55maz mnie budzi ze idzie do pracy i czy moge mu sniadanko zrobic. Wiec zrobilam sniadanie i puscilam ostatnie pranie dla malucha-mam nadzieje ze juz nic nie dojdzie;) i mam nadzieje ze jeszcze pospie bo pozniej musze isc porobic badania Dziewczyny slonecznego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka rozbawil mnie Twoj post, ja mam dokladnie te same odczucia :D czasami odnosze wrazenie, ze patrza na mnie z politowaniem, jakby kobieta w ciazy miala siedziec w domu i nosa nie wypuszczac...a ja calkiem dobrze sie czuje i mysle, ze nie wygladam jakos najgorzej ;) ciesze sie strasznie, ze udalo sie nam dotrwac z tym lezakowaniem, teraz bedzie juz wszystko dobrze! A majoweczce gratuluje z calego serduszka:*:* mysle, ze grunt to sie nigdy nie poddawac! Co do pieluch to faktycznie sa podobno mniej chlonne, ale na poczatu i tak bedziemy zmieniac co godzine. Ja kupilam od razu 2 Mini, moj klusek chyba juz nie wejdzie w Newborn ;)) sama nie wiem, mzoe jednak zakupic jedna paczke?? ale on na pewno dojdzie do 4,5 przy narodzinach... Zamierzam karmic piersia, ale mam dwie awaryne butle, mam nadzieje, ze sie nie przydadza. Na poczatku chcialam, aby moj dokarmial moim odciagnietym mlekiem, ale rady kolezanek na razie wyperswadowaly mi ten pomysl. Podobno nie wazne jak butelka i smoczek dobry, maluch robi sie leniwy i mozna karmienie cycem szybko zakonczyc. Ale to sie wszystko samo w praniu okaze, tez chcialam kupowac mleko na wszelki, ale stwierdzilam, ze sie najwyzej dokupi. dzieki za rady co do fotelia, nawet nie pomyslalam o tym, ze nie mozna wziac gondolki, nawet jesli mozna ja zapiac? Dziwne, myslalam, ze w gondolce lepiej, wezmiemy zatem fotelik :) Odbieram dzisiaj GBS, mam nadzieje, ze mnie to paskudztwo ominelo. I chyba sie wybiore po nakladki, cos czuje, ze bez tego sie nie obejdzie. Krem juz mam spakowany. Jakimi rozmiarami sie sugerowac co do nakladek?? Przeciez nie przymierze w aptece ;) Nikola przyznam szczerze, ze zszokowalas mnie tym moherem!!! Moja mama mnie inaczej wychowywala...Stad niie potrafie pojac dlaczego w ludziach tyle goryczy i wrecz nienawisci. I to w wiekszosci u kobiet, ktore same przeciez pewnie kiedys byly matkami...jak to mowil moj dziadek, Panie swietojebliwe...przepraszam za jezyk ;))Tak jak napisala Klaudynka, tez mam wrazenie, ze szukaja obraczki hahahaha przypomniala mi sie sytuacja w poprzedniego roku, gdy moja umierajaca ciocia o malo co nie usiadla, gdy moja mama chciala ja troche rozweselic wiescia o ciazy. Nie odzywala sie od kilku tygodni, ale wtedy nagle ozyla, tylko po to, aby zbulwersowana spytac:a gdzie slub? A my chcemy zyc w "niechlubnym" konkubinacie, kocham to okreslenie! :D Mieszkam z konkubentem...spodziewam sie wyczekiwanego i upragnionego dziecka z konkubentem :D Ja zakupilam plyn w Rossmanie, akurat byl w promocji, Bobini z dinozaurem na etykiecie. Dawalam jedna miarke i bardzo ladnie pral, mysle, ze moge polecic. W nim pralam ciuszki po raz pierwszy, jak maly bedzie juz z nami to sie przerzuce na platki mydlane. Klaudynka podziwiam Cie...naprawde...ja musialam sie dwa razy przeprowadzac w przeciagu ostatnich czterech miesiecy i wykonczylo mnie to okropnie...teraz nie potrafie sie zebrac, zeby drzwi sobie wszystkie umyc-tak sobie wymyslilam;)a Ty nawet masz okna umyte!!!!Moje byly myte zanim sie wprowadzilam przez wlascicielke...mysle, ze na razie wystarczy!Malowanie scian, sufitu, ja sobie pomalowalam jedynie stare szafki, zeby bylo kolorowo... Bede Mama I klaudynka widze, ze mamy podobne terminy :)) Bede mama, spokojnie, dotrwamy!! :*:* zawsze jesli sytuacja potoczylaby sie szybciej, to i tak wykonaja cesarke, podobno to nawet lepiej, aby poczekac do samoczynnej akcji i wtedy ciac. Milego dnia dziewczyny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz nie moge spac. jak sie obudze o 7 to koniec już nie usne. A jutro mój mąż idzie na 4 do pracy to pewnie o 3.30 będzie po spaniu. Też mam butelkę 150ml z lovi (dostałam) i zamówiłam jeszcze 260ml z aventu na później. Mają bardzo podobne smoczki więc mam nadzieję że nie będzie problemu. Chce dokupić jakąś taka zwykła w razie potrzeby na herbatke. Ja osobiście nie spotkalam się z jakimś niemilym zachowaniem, ale np w kościele moja osoba 'robi furrorę' - wszystkie oczy na mnie :) za to na uczelni wszyscy z grupy obchodzą się ze mną jak z jajkiem - to bardzo miłe :) juwelka- bardzo się cieszę że dotrwałś i możesz już chodzic :) klaudynka- szczerze ci współczuję tego remontu. Sama przez to niedawno przechodziłam i wiem ile to nerwów i pracy jest. 321- dziękuje za inf odnośnie rodzyneczek. Mam nadzieje, że ją też nie będę długo czekać :) Ja na zjazdy póki mogę to jeżdżę. Niestety zjazdy mam do końca czerwca i wtedy pewnie sesja. Najgorzej to z praca mgr - bo w głowie mam ciuszki, wyprawke, poród, forum a nie pisanie :/ miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina, ale mnie pocieszylas z ta praca...ja tez jestem w pieluchach z tym wszystkim!!! Jak ja mam sie skupic, gdy tylko maluch mi glowie...bedziemy sie wspierac!! Specjalnie juz rok temu wszystkie przedmioty zaliczylam jeszcze w letniej, zeby miec "tylko" magisterska do ogarniecia...a tu taki numer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Widzę, że w nocy znowu "wędrówki ludów" się odbywały. :) Ja mam jeszcze przed sobą jeden semestr. Chociaż obiecałam sobie , że teorię w pracy mgr ogarnę w czasie ciąży:) i co i doopa:P Całkowity brak skupienia i chęci. Będę pisać jak Olo się urodzi. Teraz tylko zamknąć ten rok i myśleć pozytywnie. U mnie na roku wysyp mamusiek więc nie jestem "zjawiskiem":) Nosi mnie od rana i sprzątam. Miłego dnia dziewczyny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry majówki:) mnie nosi od kilku dni, syndrom wicia gniazda mi się włączył chyba, wczoraj pokłóciłam się z mężem, ostro... położyłam sie spać strasznie wkurzona, chyba malutka wyczuła mój humor bo strasznie rozrabiała w brzuszku ********dzis wizyta u gin., okaże się czy poród naturalny czy cc ******* z uprzejmością dla ciężarówek się nie spotkałam, traktują mnie jak każdego innego, ostatnio w sklepie facet rąbnął mnie przy kasie jak przechodził, nawet przepraszam nie usłyszałam, ah, a w kolejce na badania w laboratorium to tylko patrzą się ale żeby ktoś przepuścił to nie ma opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Dziś dzień hurtowego prasowania, bo w końcu wszystkie ciuszki mam wyprane. I w końcu w komodzie będzie porządek:) Po porannym ważeniu na plusie 8 kg, od najniższej wagi + 11. Ja tez nawet podczas wczorajszych zakupów zauważyłam, że niektórzy ludzie patrzą się jakby co najmniej ufo zobaczyli hehe. Może kobitka w ciąży to jakiś niespotykany wybryk natury :P xxxxxxx Do szpitala spakowałam dla małej 2 pajacyki, 2 kaftaniki, jedne śpioszki i body z krótkim rękawkiem, bo jak znam życie i nasz szpital na salach będzie gorąco. A na wyjście komplecik z cieńszego polaru. xxxxxxx Butelki mam dwie z Aventu 125 i 250 ml - myślę że powinno wystarczyć. Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za rady odnosnie butelek:) czekam tylko jeszcze na kochaną wypłate, która zawsze dochodzi spóźniona...;), zamawiam ostatnie drobiazgi i będe zwarta i gotowa na wszystko:) Porodu dalej sie nie boję, chociaz moze temu ze byłam przy kilku więc wiem co i jak - za to panicznie boje sie że trafie na partacza co mnie natnie, krzywo poszyje, w dodatku na zywca.. albo Bóg wie co:/ Na bezsennośc odkryłam najlepszy sposób - kłade sie po prostu jak najpoźniej.. ;] inaczej tez budziłam się o 4 wyspana jak niemowlę. A co do spojrzeń innych... jakos nie zauwazyłam zeby na mnie sie wyjątkowo gapili, najczęściej kobiety, ale ja tez uwielbiam patrzec na kobiety w ciązy, może juz tak po prostu mamy:) Aaaa no przepraszam, jak byłam może w 5 miesiącu to w przychodni usłyszałam jak dwa mohery za mną szeptają że coraz młodsze smarkule w ciązę zachodzą. Usmiechnęłyśmy sie tylko z babką z recepcji do siebie ( akurat miała mój pesel przed sobą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po nocy z pobudkami. lzej mi jakos na duszy, ze nie ja jedna mam z tym opuchnieciem po nocy. najgorsze mam jak wlasnie w nocy wstaje do ubikacji, czuje a dzis to nawet widzialam jak palce u rak lekko podpuchniete i do tego to okropne uczucie suchego oka. za dnia wszystko ok. tez zaczynam pomalu chodzic :) dzis mam 35 i 2 dni i tak pieknie swieci slonce ze chyba na krotki spacer sie wybiore. nie za daleko bo nie wiem czy wroce po takim okresie lezenia. butelki mam z aventu natural mam 2 sztuki te duze i jedna mala byla razem z laktatorem. zaopatrzylam sie wczesniej byly dobre okazje to lubie wykorzystac niz potem latac i kupowac za normalne cene :) co do "zyczliwosci" to mi trudno cokolwiek powiedziec bo ja "lozkowa" bylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze a prop po puchniecia, gdzies obilo mi sie o uszy, ze po nocy wlasnie nie powinno byc sie opuchnietym ale jak widac "po nas" jednak to normalne na tym etapie ciazy :) do szpitala dla malutkiej mam 5 szt body na ramiaczkach i 5 pajacykow. na wyjscie: body, pajacyk, bluza polarkowa, spodenki i kocyk. tez w foteliku wrocimy. co do imienia tez jeszcze tak na 100% nie mamy.... pochwalcie sie dziewczyny jakie sa wasze propozyjce dla dziewczynek. my tak myslimy nad Natalia i Martynka ale stwierdzilismy ze zdecydujemy jak malutka zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam bronic sie w maju-5dni przed terminem porodu,ale mysle ze ze wzgledu na to ze moj promotor dosc skrupulatnie olewa nas i nie sprawdza pracy to przeniose obrone na lipiec i na spokojnie dokoncze pisanie pracy pozniej bo mam tak samo jak wy-nie mysle o pracy a o dziecku i o wszystkim co jest z nim zwiazane;)sesja zimowa na szczescie byla moja ostatnia sesja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opuchlizna u ciężarnych jest przewaznie innego rodzaju tzn związana z większa ilością krwi i płynów ustrojowych plus ciezar tak więc nocne puchnięcie raczej jest wynikiem "znieruchomienia":) Najlepszy na obrzeki jest ruch mięśni - bo on powoduje przepychanie płynów - inna rzecz że w ciągu dnia dziala tez grawitacja - stąd obrzęki rak i stóp. Ja u siebie delikatne obrzeki widzę, teraz się noszę plastry do kinesiotapingu ( powodują lepszy przepływ limfy) i faktycznie trochę lepiej. Tylko nie wiem czy to efekt terapii czy tego ze waga mi sie juz od dwóch miesiecy nie zwiększa - moze cialo sie przyzwyczailo trochę do obciążenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja tez mam 4 butelki z aventu w razie wu i jedna mala z tommy cos tam ale ta butelka byla przy laktatorze. O 16 jade do szpitala na usg trzymajcie kciuki :) mam nadzieje ze bedzie wszystko ok:) a powiedzcie wam tez tak goroca? bo mi strasznie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - pod Wawa jakieś 19st i wiaterek, ale mi strasznie gorąco. Byłam dziś z rana w banku, to się do rosołu prawie rozebrałam mimo, ze pani konsultantka dla mnie okno otworzyła :-) a ja i tak czułam upał na policzkach. xx A ja konsekwentnie tam gdzie było jasne oznaczenie, że kobieta w ciąży poza kolejnością korzystałam z tego (czyli w labolatorium i np. Ikei) - w labolatorium to dlatego, że zawsze mi się z rana do pracy spieszyło, a jak doszło już do zakupów w Ikei, to już te problemy z drętwiejącą nogą miałam. xx Płatki mydlane - wiem, że już pytałam i mi nawet odpowiadałyście, ale niestety ich nie znalazłam. Sprawdziłam i w Szczecinie i w warszawskich i okolicznych Realach, Selgrosach, Tesco, Carrefourach, Makro, Rossmannach i doopa - nie ma płatków mydlanych, pewnie babcię mojego M poproszę, to od razu w jakimś okolicznym wiejskim sklepiku znajdzie ;-) xx ja dziś wrzuciłam na szybkie pranie wypełnienie fotelika i teraz schnie na balkonie, teraz piorę ostatnie prześcieradełko, anty-obijacz do łóżeczka i mata anty-siuskową i to będzie na tyle. xx też czuję, że bez silikonowych nakładek się nie obejdzie, bo w ostatnich 2 tygodniach sutki znów zrobiły się megawrażliwe (na początku ciąży też tak miałam). xx herbatka pokrzywowa - wiem, że się powtarzam, ale może ktoraś z Was jeszcze nie doczytała - działa i gorąco polecam - można pić 2 filiżanki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w tym pieknym dniu.... U nas na Podhalu już też coraz lepiej, śnieg topnieje i juz widać wiosnę:) Widzę że nie tylko ja się borykam z pracą magisterską i zjazdami.... Ja mam bardzo daleko na uczelnie ale jakoś daje rade, obronę bede miec prawdopodobnie po sesji letniej czyli w lipcu..:) Ja też czasem puchnę i masakra co mi jest tak gorąco...Będziecie robić badania w kierunku paciorkowca? Zróbcie sobie dziewczyny, ja nie miałam żadnych objawów a tu proszę, paciorkowiec grupy D, chociaż tyle dobrze, że nie B... Pozdrawiam gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia z tego co wiem badania w kierunku paciorkowca jest teraz obowiązkowym badaniem i zleca się je każdej kobiecie w ciąży. Ja właśnie odebrałam wynik i jest ujemny :-) hbs też wyszedł ujemny. A ja dzisiaj zauważyłam że brzuszek mi się obniżył dość sporo także mam nadzieję że to jakiś znak że niedługo synus będzie chciał wyjść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith ja miałam L Aventu przy biuście D i brodawce nie jakiejś super wielkiej i mięsistej i były ok. Nie bierzcie za małych bo będzie problem, a dzieciaczek paszczaka potrafi mocno otworzyć więc powinien bez problemu złapać. Ja mam do Poznania prawie 100 km i sama podróż do tego siedzenie na wykładach -odpadam już. Mam nadzieję, że zrozumieją. Egzaminy muszę zdać, ale to pojadę tylko na godz i do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321 - dziękuję, zamówię więc L - rozmiar piersi mam teraz 70GG, ale sutki nie są jakieś monstrualne. xx a jakie pasy poporodowe kupiłyście - z tego co czytałam, to one są pomocne szczególnie po cesarce, tylko trzeba je nosić od razu. i jak dobrać rozmiar? skąd mam wiedzieć ile będę mieć w brzuchu po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith ja slyszalam ze pas poporodowy pani Teresy( tak sie doslownie nazywa) jest dobry ale nie uzywalam nigdy takich rzeczy wiec dokladnie ci nie powiem...teraz chyba tez nie bede uzywac po corce odrazu jak ja wijeli bylam plaska jak deska no ale mialam malo wody i byla malutka teraz jak bedzie to nie wiem mam nadzieje ze do samo...najbardziej mnie przeraza luzna skora:o nie chcialabym aby moj brzuch wygladal jak u staruszki,mam nadzieje ze to mnie ominie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, przez parę dni w ogóle nie miałam weny do pisania. Od paru dni budzę się najrzadziej co 2 h, dosypiam często w ciągu dnia, bolą mnie wnocy biodra, przewalam się z jednej na drugą stronę i za każdym razem się budzę :( Zostało mi 16 dni do terminu porodu, jakoś dotrwam. Dzisiaj porządkowałam ciuszki małej w szafie, wycinałam resztę metek - wycinałam w każdym ubranku. Po prostu książki wpinają w te ubranka... Co do pasów poporodowych to naczytałam się różnych opinii, ale w większości takich, że na początku, przez pierwszy miesiąc czy 6 tygodni nie powinno się ich wkładać, dopóki wszystko ładnie się nie zagoi i jednocześnie ćwiczyć, bo sam pas podobno daje średnie efekty. Ja na razie nie kupuję, bo coś czuję, że latem moja mobilizacja do jego noszenia i tak spadnie do 0 ;) Mnie też rzadko kiedy traktowano z przywilejami. Ludzie gapią się na brzuch jakby kosmita tam siedział, to prawda :] Jedynie co, to na jednym mięsnym stoisku kupuję bez kolejki i moja dentystka zawsze obchodzi się ze mną jak z jajkiem. Ludzie zamiast puścić w kasach wręcz przyspieszają, żeby wepchać się przede mnie, a w laboratorium normalnie siedzę i czekam w kolejce, nikogo nie obchodzi brzuszek. Nie wiem skąd taki brak życzliwości, bo w większości naszych wypowiedzi ta reguła się sprawdza. W Łodzi też piękna pogoda, dzisiaj było 19 st. i pełne słońce, można było się ugotować, mi tak samo mocno gorąco i cały czas wietrzę mieszkanie, w nocy duszno, a dzisiaj najchętniej latałabym w krótkich rękawkach ale boję się rozchorować. Miłego wieczoru dziewczynki, odpoczywajcie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wyszlam dzis na spacer z synkiem. pieknie bylo slonko troche tylko wiatru. ale nijak nie moglam sie dopiac w plaszczu. Katranka- a co to jest to kin... cos tam na lepszy przeplyw limfy? Lilith- po tej pokrzywie mniej puchniesz? podziwiam was ze potraficie wysciedziec na zajeciach ja bym nie dala rady, tyle godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ciazowy.pl/artykul,kinesiotaping-fizjoterapia-dla-kobiet-w-ciazy,2451,1.html To takie bardziej wspomaganie - ten plaster pracuje, więc tak jakby delikatnie masował dane miejsce, odciaga trochę mięsien do góry więc ułatwia przepływ limfy:) Mam je w domu więc tak się bawię czasami, jak sobie o tych plastrach przypomnę:) Ja mam dzisiaj zgryz straszny bo się dowiedziałam że szef prawdopodobnie likwiduje nasza placówke i jestem zestresowana cąła ze dostanę zwolnienie, tuz przed porodem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*katranka a masz umowę normalnie? Czy jesteś na zleceniu? Jak masz umowę to nie masz co się martwić. xxxxxxx *mamanita Wczoraj też w Rossmanie kupiłam ten płyn 1 L za 10,99 porównałam sobie skład z Dzidziusiem i uważam, że jest lepszy, ma mniej wpakowanej chemii niż Dzidziuś. Moje okna były strasznie zasyfione, mamy akurat okna od strony ulicy, co prawda nie jest jakaś bardzo ruchliwa no ale jednak samochody jeżdżą, część drzew powycinali kiedyś więc kurzy się, więc jak piorę to na pierwszy sznurek daję sobie ręcznik a później wywieszam rzeczy Małej ale pewnie w niedziele jest mniejszy ruch (muszę to przyobserwować) to wtedy może więcej prania zrobię. My mamy termin na 17 maja ale nie wiem ostatnio coś mnie myśli nachodzą, że Mała będzie chciała wcześniej wyjść, już drugi raz mi się śniło, że czop mi odszedł taki krwisty a później wody :O Ja już dałam na wstrzymanie z tymi porządkami, remontem itp bo wczoraj brzuch zaczął się stawiać mocno, zażyłam No spę, przeszło, a rano mnie bolało jak na okres, brzuch tak samo twardniał praktycznie co chwila jak kamień, ból popuścił trochę po No spie, także cały dzień w łóżku, załączyłam tylko jedno pranie i jedno wywiesiłam i resztę zwaliłam na Męża. xxxxxxxxx Do szpitala: dwie czapeczki, niedrapki, dwa body z długim rękawem, i dwa pajace chyba, że do tego czasu jeszcze zdążę dorwać gdzieś śpiochy i kaftaniki na r.56 to jeden pajac i jedne śpiochy+kaftanik. A jak będzie zimno to wezmę najwyżej jeszcze dres welurowy, kocyk, pieluszki tetrowe 2 szt. i 1 szt.flanela. Położna w szpitalu w którym byliśmy na dniach otwartych mówiła, że nie ważne czy kwiecień czy lipiec dziecko ma mieć dwie warstwy z długim rękawem na sobie ale na wszelki wypadek jakby było gorąco w szpitalu do wezmę ze dwa bodziaki z krótkim rękawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja ju po usg:) maluch ma sie dobrze,zdrowy ale za duy to on nie jest wg usg way 2800 myslalam(sadzac po mojej wadze i z tego ile jem) bedzie wazyl wiecej no ale polozna nic nie mowila ze malo zobaczymy przy urodzeniu:) ja to nie wiem jakos male dzieci rodze;p a co sie jeszcze okazalo ze lezy sobie w poprzek wiec chyba tak czy siak cc by mnie nie ominela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×