Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Podobno nie jest tak zle, wiadomo, ze wszystko zalezy od naszych cial, jedni goja sie szybciej, drudzy wolniej. Wszystkie kolezanki, ktore mialy mowia, ze nie taki diabel straszny. Wazne, aby dac sie spionizowac jak najszybciej, rana podobno ciagnie przez kilka pierwszych dni, trzeba bedzie uwazac...bedzie dobrze :)) szwy tu czy tam ;)) jak tylko bede mogla to dam od razu znac!!!nie wiem jak ja wytrzymam te emocje, wczoraj z tego wszystkiego nie moglam opanowac trzesacych sie nog...do tego bylo mi niedobrze...mam nadzieje, ze sie nie rozsypie, a ja lubie sobie poplakac, jestem bardzo empatyczna i emocjonalna, a w ciazy to placze na reklamach ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i odnosnie przescieradelek do wozka, ja nie kupuje. Kolezanka ma dla mnie w prezencie ceratke z miekka jedna strona i tym wyloze wozek, do tego kocyczek, flanelka i mysle, ze wystarczy. Dosc juz mamy gadzetow ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim Paniom w ten sloneczny ale wietrzny dzien;) dzis noc w miare ok,nie meczyla mnie zgaga,wstawalam chyba 3razy do toalety ale zasypialam pozniej,wiercilam sie z boku na bok i juz mnie te dwie pozycje do spania zaczynaja irytowac. Maz poszedl do pracy a ja chyba juz wyspana i chyba doprasuje to co jeszcze mlodemu zostalo,mam plan zeby kwiatki poprzesadzac popoludniu(jak M wroci bo ma mi doniczki kupic);) ale zobaczymy co z tego bedzie;)Moze zrobie tez wiosenny porzadek w szafie i wywale to w czym nie chodze,bo narazie tylko zbieram **bede mama-ja wlasnie mam frote ale zastanawiam sie jak to bedzie latem,najwyzej tetre albo flanele dam zamiast przescieradelka...nie wiem jeszcze musze pomyslec nad tym Milego i cieplego dnia wam zycze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) czekam na wiosnę - śliczny maluszek, takie ciacho do schrupania:) I ja nie mogłam dzisiaj spać, kręciłam się od 2 i nie mogłam sobie znaleźć żadnej sensownej pozycji. Dodatkowo po raz pierwszy napuchły mi dłonie. Dobrze, że jeszcze w nocy ściągnęłam pierścionek bo teraz miałabym problem. Strasznie dziwne uczucie. Zaczęłam się zastanawiać czy tak samo z siebie czy to wina paczki żele, którą wieczorem wciągnęłam. Zobaczę jak będzie w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanita powodzenia, trzymaj sie ja nie kupuje przescieradla do wózka w nocy kiepsko spałam, ale fakt rozgadałam się do 1 w nocy z kumpela przez neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry - ale upał dziś będzie coś czuję - rolety mam pozsuwane do połowy a i tak jest ciepło - wszystkie okna pootwierane, aż się boję pomyśleć, co to latem będzie :-) xx pościel do wózka - tylko flanelkami będziemy owijać i Młodego też rożkować większą flanelką, przecież to upały coś się szykują niedługo. xx obijacze do łóżka - moja mama twierdzi, że przy ruchliwych dzieciach się przydają - ja parę razy zawędrowałam w okolice szczebelków czołem i "darłaś się tak, że spod prysznica musiałam przyjść". xx brzuch mi opadł :-) wcześniej pępek miałam skierowany centralnie w przód, a teraz skośne w dół. I faktycznie oddycha się lżej, tylko śpi gorzej, jeszcze nie opracowałam metody na nowe ułożenie poduszki. :-) xx byłam wczoraj na depilacji woskiem i coś czuję, że to była moja ostatnia akcja przed porodem, pani powiedziała, że ewentualnie na łydki mogę przyjść tuż przed samym porodem, ale bikini to mi nie zrobi, bo jeszcze jej zacznę rodzić w gabinecie :-D xx chętnie bym się poopalała, ale boję się właśnie o te przebarwienia hormonalne - i jakiś strój plażowy by się przydał - niskie majty i wieeeeelki cyc-namiot :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama, jak mozesz mi powiedziec, dlaczego idziesz na konsultacje? cos sie dzieje? maja Cie klasc na oddzial..?? jejku jejku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nic sie nie dzieje. Powiedzialam tylko mojemu gin. ze chce miec cesarke. On napisal mi skierowanie do szpita ( ordynatora) i to wlasnie on podejmuje tu ostateczna decyzje :( Dlatego umowilam sie na konsultacje na poniedzialek. Pewnie bedzie wywiad co i jak i dlaczego? Dziwnie troche ale takie procedury:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie, Dziś faktycznie dość ciepło i miło, bardzo się cieszę że wiosna u Nas zawitała:) We wtorek byłam u Gin, moja Niunia ma już 2900g w 36T + 3D i przybiera prawidłowo na wadze. Dostałam skierowanie na cc ze wskazań okulistycznych. Umówiłam się na konsultację w sprawie cc na wtorek w szpitalu na Siemiradzkiego. Na Ujastku się boje, zresztą moja Ginekolog odradzała tam. A na Kopernika obawiam się opieki poporodowej, podobno panuje tam "stara gwardia". czekam na wiosnę... masz ślicznego synka:) Fajnie, że już jesteście w domku. klauddynka69 gratuluję zdania prawka, to naprawdę wielki wyczyn w tak zaawansowanej ciąży. Ja się już boję prowadzić samochód, jestem zbyt roztargniona. Co do prania to ja wyprałam wszystko z czym będzie miała Niunia styczność. Wyściółkę wózka i nosidełka też, prałam ręcznie i później wrzuciłam do pralki na wirowanie. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne - śliczny ten wasz synek :) nie mogłam sie doczekać, żeby go zobaczyć :) powodzenia życze i trzymam za was kciuki :) x mamanita- ale mnie nastraszyłaś... Normalnie aż mnie dreszcze przeszły. Najważniejsze, że w pore zareagowałaś i poszłas do innego lekarza. Kurcze już pod koniec przyszłego tygodnia będziesz miała cc... Ja na pewno bym się rozsypała. Normalnie już mnie czasem takie przygnębienie ogarnia w zwiazku z porodem. Bardzo się boje jak to będzie itd. Normalnie zaraz ide torbe pakować w końcu - zmobilizowałąś mnie :) x bede_mama - ja nie kupuje prześcieradła do wózka. W razie czego mogę użyć takiego co mam na przewijak - frotowego, ale myśle, że pielucha flanelowa czy tetrowa wystarczy. x maderka -szczerze polecam, nie zakładaj już pierścionka. Ja do tej pory nie mogę zdjąć obrączki. Czekam z dnia na dzień, że może nie bedę miała takich opuchniętych dłoni i nic się nie zmienia. jak próbuje zdjać to od razu puchnie jeszcze bardziej i zupełnie nie daje rady. Mam nadzije, że jakos mi się jeszcze uda przed porodem. Może kupię tą herbatę z pokrzywy. x lilith - własnie sobie tak myślałam, ze na początek to nie potrzebne, ale jak dziecko urośnie i zacznie isę kręcić to może się przydać. x Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik nie strasz mnie bo ja wlasnie na Kopernika mam sie zglosic...nie chce was martwic,nic z tych rzeczy, ale badzcie gotowe dziewczyny, bo to straszny stres, a tak przynajmniej torba spakowana i czlowiek jest spokojniejszy, ze przynajmniej rzeczy, na ktore ma wpływ sa ogarniete. Bede mame, dobrze, ze masz takiego lekarza, ktory w ogole wzial pod uwage Twoja prosbe, podobno nie wszyscy sa tacy otwarci. Walcz z ordynatorem, bo to tez moze nie byc latwe, ale nigdy nie wiadomo :)) wiec glowa do gory!! Ide sie przejsc, jest pieknie, moze troche mi sie humor poprawi :*:* sciskam Was mocno dziewczynY!! A do kogo wyslac meila z prosba o haslo??juz zapomnialam, a to tak dawno bylo, nie wiem czy znajde wstecz. Jesli czekam na wiosne nie ma nic przeciwko to tez chcialabym szkraba zobaczyc :)) I wysle swoje jak juz bedzie z nami :)) Milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanita - jak wyślesz teraz maila z zapytaniem na majowki2013@gmail.com, to Ci odeślę hasło. xx przed chwilą obejrzałam synka "czekam na wiosne" i on jest niesamowity - ma od poczatku taki dorosły wyraz twarzy :-) a jak już odpuchł po porodzie, to w ogóle minka 2 latka :-) xx tak ostatnio pisałyście o tych balkonach, że w końcu i ja postanowiłam, ze jadę do jysk i jakieś tanie mebelki kupię - co prawda wynajmowane mieszkanie, ale potem je damy np. babci mojego M, to na pewno się ucieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanita, przepraszam nie chciałam Cie nastraszyć. Moja ginekolog pracuje na Kopernika i mówi że ręczy za świetną opiekę na porodówce i 12h po cc, ale na po porodowym jest inny Ordynator i już nie jest za ciekawie. Wszystko zależy na kogo się trafi. Młode położne są super ale te starsze są beznadziejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tak goraco ze bylam tylko odebrac wyniki z badan na osiedlu i w sklepie po pare rzeczy i weszlam do domu mega slaba i juz nie mam motywacji do robienia czegokolwiek,dobrze ze chociaz obiad mam gotowy. Nie wyobrazam sobie chodzic z brzuchem latem jak jest po 35stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith dopiero teraz zobaczylam, ze tak szybko odpisalas, wlasnie wyslalam meila na majowki :)) Madzik ja juz sie powoli godze z tym wszystkim, teraz najwazniejsze jest, aby maluszek byl zdrowy :*:* a on opieke bedzie mial na pewno dobra :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moze powrzucamy na maila zdjecia kacikow/pokoikow naszych maluchow?;) Ja wlasnie prasuje ciuchy Tymka przy otwartym balkonie-mam nadzieje ze bedzie to ostatnie prasowanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Ale jestem wsciekla!Moja ostatnia nadzieja na usg 3d padla jak domek z kart. :-\ Auto wogole mi nie raguje na pilota. Nie wiem to chyba akumulator, ale nie wiem czemu??? Wrrrrr tyle czekalam i dooooopa. Dziewczynki a Wy jak podgladacie swoje pociechy w 3d to widac ladnie buzki czy juz ciezko zlapac? Dzidzie juz duze i sie zaslaniaja lapkami. Trudno. Jeszcze mi kara przyjdzie za nie stawienie sie :-[ Xx mamanitka czyli pewnie bedziesz nastepna. :-) xx Czy Wy tez ogladacie w telewizji powtorki, powtorkowych powtorek :-X Kurczaki zwariowac mozna. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanita to ja ide po tobie!:) do mojego ciecia jeszcze 1,5 tygodnia:) i tez sie nie moge doczekac juz az zobacze moja kruszynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się dziewczyny śpieszycie:D a u mnie nic, skurczów zero, brtzuch idzie do góry zamiast na dól, a młody chyba prędzej się góra przebije bo tak wyciska mi stopy koło zołądka;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :-) ja właśnie wróciłam od lekarza rozwarcie na 1cm brzuszek sporo się obniżył także coś zaczyna się dziać chociaż lekarz mówił że zna przypadki gdzie kobiety połowę ciąży chodziły z rozwarciem i urodziły po terminie także tym chyba nie ma co się sugerować. Wspomniałam na wizycie że puchną mi nogi i ręce od kilku dni lekarz zmierzył ciśnienie i jest za wysokie. Muszę mierzyć dwa razy dziennie i w razie gdyby było wysokie to mam jechać do szpitala bo opuchlizna w połączeniu z wysokim ciśnieniem jest niebezpieczna. Tylko mam w domu taki ciśnieniomierz na nadgarstek i co rusz pokazuje inny wynik. Mierze trzy razy i są trzy inne pomiary. Dziewczyny które mierzą ciśnienie jakie macie ciśnieniomierze w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka, ja dzis kupilam taki klasyczny z rekawem na ramie, za 94.5zl firmowany jakas polska marka Diagnostic. Z doswiadczenia rodziny cisnieniowcow wiem, ze te na nadgarstek wlasnie nie sa za dokladne, wiec trzeba zawsze w tej samej pozycji mierzyc, w spokoju, nie gadajac do nikogo :) w odstepach minimalnie 3 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki tradycyjny, z rękawem, słuchawkami i zegarkiem;) elektronicznym zdecydowanie nie wierzę, odkąd cisnieniomierz przychodniany pokazywał mi notorycznie 50/35;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, kupiłam go na allegro za ok 30-40zł:) w domu mamy jeszcze z 3 elektroniczne dobrych marek ze względu na arytmie brata, ale po co przepłacać... jak chcesz kupić to polecam taki zwykły i w sumie kup bo dobrze miec w apteczce, awaryjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane, u mnie ostatnie dni upłynęły pod znakiem niemocy i spania. Cały czas mi gorąco, czytam na bieżąco co piszecie i jakoś nie mam energii żeby napisać. My do wózka użyjemy flaneli lub lżejszego kocyka na spód, do łóżeczka taki oddychający podkład z motherhood. Ciśnieniomierz mam na nadgarstek i nie kantuje, pokazuje dobrze :) W Łodzi dzisiaj było 26 stopni... gorąco, a jutro ma być ponad 10 mniej i teraz obsesyjnie boję się przeziębienia. My powolutku porządkujemy balkon, marzę o takiej drewnianej ławkoskrzyni, która ma dodatkowo kratki wyżej na oparciu, dla pnących roślinek i jeszcze postawiłabym doniczki z ziołami i maciejkę i goździki pachnące ahhh.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie dziewczyny za info odnośnie ciśnieniomierza. Ja też z doświadczenia wiem że te na rękę są dokładniejsze ale spróbuje jeszcze jak radziła lilith mierzyć co 3minuty i nie ruszać ręką w trakcie pomiaru. Porozglądam się na allegro za takim na ramię jak polecacie. U mnie dzisiaj upał jak latem :-) ale jutro już też małe ochłodzenie. U mnie wszystkie okna otwarte bo mi też ciągle gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A katranka ma racje, najlepszy taki ze stetoskopem tradycyjny, tylko nie mieli go w zadnej z 3 aptek, ktore dzis odwiedzilam. Dziewczyny, a Wam tez tak brzuch ciazy? Mi masakrycznie, albo sie wypina w gore albo w dol, mam tego szczerze dosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja wylądowałam dziś na IP na Ujastku. Noc miałam ciężką, nie mogłam zasnąć, Mała niemiłosiernie się wierciła i wypychała nóżki pod żebra i gdzieś uciskała na żołądek, zasnęłam przed 5 rano. Obudziłam się o 13 - i CISZA..Mała zawsze już buszowała po brzuchu, zaczepiłam i nic..I takmijały godziny, zaczepiałam parę razy i nic..poszliśmy z mężem na spacer do parku (a właściwie pod park zawiózł mi dupę autem bo powiedział, że mam się nie przemęczać) no i tak z godzinę w tym parku wytrzymałam posiedzieliśmy na ławeczkach raz w słońcu raz w cieniu, troszkę pochodziliśmy, pojechaliśmy na stację zatankować wtedy Mała raz leciutko kopła, więc trochę się uspokoiłam, więc pojechalismy na myjnię, Małżon umył auto, podjechaliśmy na zakupy, poszłam odwiedzić babcię i po 19.00 byliśmy w domu a Mała dalej zero znaków, zaczepianie nic nie dawało więc mówię, że pakuję torbę i jedziemy do szpitala, mąż tylko szybko zjadł i pojechaliśmy. Trochę się wyczekaliśmy bo chyba z 40 minut, w między czasie Mała zaczęła się ruszać! (dopiero jak ja już przez czarne myśli miałam stres na maxa.) brzuch okropnie się stawiał (bez bóli) wzięli mnie na KTG, Mała dała popis na KTG, zapis wyszedł dobrze, obejrzała jeszcze lekarka ale mnie zbadała ginekologicznie i co? ROZWARCIE NA 2 cm, szyjka już przygotowana do porodu, aczkolwiek jeszcze długa!! Tak więc powiedziała, że w każdej chwili mogę zacząć rodzić, żebym się tego spodziewała, mogę sobie wychodzić z domu na krótkie spacery, długie nie są wskazane bo skończy się to prawdopodobnie porodem ale 36 tydzień to i tak już odstawia się wszelkie leki podtrzymujące ciąże, więc nawet jeśli u nich bym zaczęła rodzić to nic się takiego nie dzieje bo w 36tyg już nie powstrzymują akcji. Tak więc jestem jak tykająca bomba zegarowa.. Jak wyszłam mówię do męża "kochanie, mogę w każdej chwili zacząć rodzić, mam rozwarcie na 2 cm" a biedny zrobił taką minę nie do opisania i wypuścił wszystko z rąk co miał - jakieś papiery, teczkę moją, kurtkę itp. Od 3 dni chodziłam i mówiłam mężowi, że mam przeczucie, że chyba Mała wcześniej się urodzi bo jak wcześniej tryskałam energią i nic mi nie było to teraz bez kija nie podchodź i wszystko mnie boli. A w środę zeszłą na wizycie miałam jeszcze zamkniętą szyjkę, w ten poniedziałek dostałam do aplikacji GYNAZOL dopochwowo, a jakieś 3 dni wcześniej z mężem współżyliśmy i było mega niekomfortowo, jak nie on miał wrażenie że o coś stuka to znowu ja, dopiero po jakichś 10 minutach się udało i teraz zastanawiam się czy któreś z tych rzeczy wpłynęło na to rozwarcie. Biedny mężulek będzie musiał podnieść obroty, żebyśmy się ze wszystkim wyrobili. xxx lilith-marlie choć mam mały brzuch bo pewnie nie mam nawet 100 cm, coś koło 97 może będzie to mi ciąży - najbardziej przy skurczach przepowiadających i to właśnie ustawia się albo w dól albo w górę i jest wtedy mega ciężko i strasznie niekomfortowo oddychać, siedzieć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i sie dziwilam ze wam wcina posty i mam na zwieńczenie mojego paskudnego dnia:) naprodukowalam sie i ... jutro napisze . Majowa mamusia ty chyba pytałas o 3d , to u mnie na ostatniej wizycie już nic nie było widać bo glowka wstawiona do wyjścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka to miałaś dzień pełen wrażeń, najważniejsze że mała zaczęła się ruszać bo wiem jakie to stresujace kiedy nagle przestaje się czuć ruchy. Nie raz już tak miałam . U mnie też rozwarcie tyle że na 1cm ale jakoś nie nastawiam się na szybszy poród bo lekarz powiedział że połowę ciąży można przechodzić z rozwarciem i poród będzie w terminie także to chyba żaden znak aczkolwiek 2tyg temu u mnie też wszystko było pozamykane a teraz rozwarcie. A gdzieś czytałam że kobieta trafiła w 36tyg do szpitala to powstrzymywali poród i podawali leki na rozwój płuc u dziecka gdzie płuca są już w pełni rozwinięte w tym tyg więc nie wiem jak to jest. Wiem że chyba po skończonym 37tyg uważa się że ciąża jest donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×